Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noseča 8m po CR!! Ali predstavlja problem ?

Noseča 8m po CR!! Ali predstavlja problem ?

Rodila s CR pred 8 mesci, druga nosecnost predstavlja problem?? 🙁

Pojdi h ginekologu po mnenje. Meni je moja zabičala, da je nova nosečnost prej kot v dveh letih precej nezaželena (zaradi celjenja tkiv). Seveda ne razmišljaj o splavu zaradi tega, boš pa morala najbrž malo bolj paziti nase v času nosečnosti.

Hm nisi ne prva ne zadnja. Fino ravno ni. Pogovori se z ginekologom, kaj ti svetuje. Pred 9 leti so priporočali vsaj leto premora, sedaj vidim da še več…

nova
Uredništvo priporoča

Pušenjak ima precej vprašanj na to temo:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=6922808
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5330986
Načeloma so tkiva že zabrazgotinjena, ampak nekoliko večje tveganje pa vseeno obstaja. Nisi pa edina, ki si tako zgodaj zanosila. Srečno, držim pesti, da bo vse ok!

Res je hitro. V vsakem primeru boš deležna še enega cr, ker še ni dovolj zabrazgotinjeno za silo poroda (če si v petnajstih letih drugače omislili)

Poznam žensko, ki je trikrat rodila s CR in razlika med otroki je vedno cca leto in pol. Jamstva ni pa nikoli.

Ni nujno, da bo tudi v drugo CR.
Če je vse v redu, tudi pri tako majhni razliki med nosečnostima v drugo lahko pustijo naravni porod.

Meni je moj ginekolog rekel,da naj vsaj 6mesecev po CR ne zanosim .
Imam tri otroke in vse žal z CR rojeni.
Mi je pa itak najbolj pomembno zdravje njihovi in naše.
Vse bo dobro in se ne sekiraj preveč.

P.S.:
Jaz sem pred tretjim carskim se zmenila z gin.za sterilizacijo. Opravljena bila med carskim rezom.
Seveda se je pa vedelo,Da bo tudi tretji otrok tako prišel na svet.

Ni nujno, da bo tudi v drugo CR.
Če je vse v redu, tudi pri tako majhni razliki med nosečnostima v drugo lahko pustijo naravni porod.
[/quote]

Če so pametni, tega raje ne bodo storili.

Prvič cr. Drugič zanosila pa 2 mesecih. Se pravi 11 mesecev po prvem porodu s cr vaginalno rodila bp.

Ko sem rodila mi je ob odhodu iz porodnišnice rekle ena sestra vidimo se čez 2 leti.

Ta teden sem bila pri ginekologinji in sem jo vprašala kdaj lako zanosim in je rekla da po 1 letu lahko začnem delat na otroku.

Če so pametni, tega raje ne bodo storili.
[/quote]

Glede na to, da to počnejo, verjetno večinoma že vedo, kaj delajo.

Seveda je pri odločitvi pomembno tudi, da zakaj je prvič bil potreben CR.

Si ti mogoče pred leti odprla temo o tako zgodnji zanositvi po CR? Ali pa jo je tvoja prijateljica, ne spomnim se točno, ali je bilo pisano v 1. ali 3. osebi. No, odgovori so bili v glavnem precej pesimistični, medtem ko v tujini ne zganjajo take panike. Super, da je bilo vse okej, ne glede na to, če si res tista ali ne.

Si ti mogoče pred leti odprla temo o tako zgodnji zanositvi po CR? Ali pa jo je tvoja prijateljica, ne spomnim se točno, ali je bilo pisano v 1. ali 3. osebi. No, odgovori so bili v glavnem precej pesimistični, medtem ko v tujini ne zganjajo take panike. Super, da je bilo vse okej, ne glede na to, če si res tista ali ne.
[/quote]

Ne, nisem bila jaz. So pa tudi meni rekli 2 leti. Ampak sem zanosila še pred prvo menstro in skoraj 3 mesece sploh nisem slutila… Pač, dojila sem, itak telo še ni čisto nazaj. Nosečnost me je prestrašila zaradi strahu pred komplikacijami med/pred porodom. Pa je šlo pravzaprav zelo z lahkoto. Zdravnike je strah razpoka maternice ob šivu.
Mislim, da ni pravil.

Glede na to, da to počnejo, verjetno večinoma že vedo, kaj delajo.

Seveda je pri odločitvi pomembno tudi, da zakaj je prvič bil potreben CR.
[/quote]

Ali je rana dobro zaceljena ali ne, ni odvisno od vzroka za cr. Ne vem, kje to počnejo, kar jaz poznam takih primerov (pa niso vse bile v isti porodnišnici), so vedno preventivno delali carski, pa še pazili so celo nosečnost, kako se rana “drži”. Eni moji prijateljici so naravnost povedali, da je možnost, da maternica popusti in se strga na mestu reza, če ni dokončno zaceljen. Sicer izjemno majhna možnost, a morajo biti za vsak slučaj pozorni.

Ali je rana dobro zaceljena ali ne, ni odvisno od vzroka za cr. Ne vem, kje to počnejo, kar jaz poznam takih primerov (pa niso vse bile v isti porodnišnici), so vedno preventivno delali carski, pa še pazili so celo nosečnost, kako se rana “drži”. Eni moji prijateljici so naravnost povedali, da je možnost, da maternica popusti in se strga na mestu reza, če ni dokončno zaceljen. Sicer izjemno majhna možnost, a morajo biti za vsak slučaj pozorni.
[/quote]

Ne pišem o tem, ali je rana zaceljena bolje ali slabše kot glede na vzrok za CR pri prvem porodu.

A pri odločanju, ali bodo v drugo raje opravili CR ali pustili naravni porod, je pomembno tudi, kaj je bil razlog za prvi CR.

Ne pišem o tem, ali je rana zaceljena bolje ali slabše kot glede na vzrok za CR pri prvem porodu.

A pri odločanju, ali bodo v drugo raje opravili CR ali pustili naravni porod, je pomembno tudi, kaj je bil razlog za prvi CR.
[/quote]

Ja, če gre za porod po carskem rezu, od katerega je minilo dovolj časa. Jaz govorim za primer, da je ženska prehitro po cr spet noseča in se smatra, da je od zadnjega poroda minilo premalo časa, da bi bil naravni porod varen. V takem primeru naredijo carski, ne zato, ker naravni porod ne bi bil mogoč, ampak zato, ker maternica mogoče ne bi dobro prenesla popadkov zaradi še preveč “sveže” rane od prejšnjega poroda.

Ja, če gre za porod po carskem rezu, od katerega je minilo dovolj časa. Jaz govorim za primer, da je ženska prehitro po cr spet noseča in se smatra, da je od zadnjega poroda minilo premalo časa, da bi bil naravni porod varen. V takem primeru naredijo carski, ne zato, ker naravni porod ne bi bil mogoč, ampak zato, ker maternica mogoče ne bi dobro prenesla popadkov zaradi še preveč “sveže” rane od prejšnjega poroda.
[/quote]

Ja, vem, da je odsvetovano zanositi kmalu po CR.

A če do tega vseeno pride, ni nujno, da bo samo zaradi majhne razlike med nosečnostima tudi v drugo CR.

Če druga nosečnost lepo poteka ter če ni specifičnega razloga za ponovni CR (zdravstvene težave matere), lahko v drugo vseeno najprej pustijo naravni porod.
In to tudi počnejo.

Ja, če gre za porod po carskem rezu, od katerega je minilo dovolj časa. Jaz govorim za primer, da je ženska prehitro po cr spet noseča in se smatra, da je od zadnjega poroda minilo premalo časa, da bi bil naravni porod varen. V takem primeru naredijo carski, ne zato, ker naravni porod ne bi bil mogoč, ampak zato, ker maternica mogoče ne bi dobro prenesla popadkov zaradi še preveč “sveže” rane od prejšnjega poroda.
[/quote]

Zgoraj je ženska opisala svojo konkretno izkušnjo, da je zanosila praktično takoj po CR in ima med otrokoma 11 mesecev razlike. Manj jo že težko pridelaš. In je v drugo rodila vaginalno, torej niso preventivno delali CR.

Zgoraj je ženska opisala svojo konkretno izkušnjo, da je zanosila praktično takoj po CR in ima med otrokoma 11 mesecev razlike. Manj jo že težko pridelaš. In je v drugo rodila vaginalno, torej niso preventivno delali CR.
[/quote]

Pa dobro no…. Pri njej so pač tvegali in je šlo srečno skozi. Pri moji prijateljici niso niti slučajno poskusili z vaginalnim. Da je preveč tvegano in so naredili carski malo pred rokom, preden je dobila svoje popadke, da ne bi obremenili maternice. Moja sestra je drugič rodila dve leti po carskem in je šlo vaginalno, ampak pod skrbnim nadzorom in v pripravljenosti, če se slučajno zalomi. In gre za dve različni porodnišnici. In še tri podobne primere poznam, nikjer niso tvegali. Saj nikjer nisem napisala, da to ni mogoče, ampak samo to, da ponavadi raje ne tvegajo, kar lahko utemeljim s primeri. Pri tisti zgoraj so pač tvegali.

New Report

Close