Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nova simpatija

Nova simpatija

Spoznate novo simpatijo, si z njo dopisujete in se parkrat dobita in potem par dni nič. Kaj si mislite? Kaj je osnova temu, da s simpatijo ne komunicirate vsak dan? Oba samska in brez otrok, zgodnja 40.leta.

Da bi si moral vsak dan z njo dopisovati, bi bilo pretirano, da ne rečem, zoprno. Ljudje imamo tudi svoje notranje potrebe po miru in svobodi. Če tako dopisovanje preraste v obveznost, da moraš nujno odpisati v določenem času, potem to ni več zdravo. Je že prav, da se naredi malo pavze.

Pravzaprav je to ena izmed tistih stvari, ki me je odbijala pri ženskah, ki sem jih spoznaval preko neta, da je bil z njihove strani čuden in alarmanten odziv, če nisem odgovoril še isti dan ali pa v roku 24 ur. Dajte no…dajte nam dihat!

nova
Uredništvo priporoča


Da si potreben (dopisovanja).

Da mu ni do mene. Vsak ima v 24urah vsaj 15min prostega lufta in v tem času lahko odgovori ali začne pogovor ali napiše nekaj prijaznega.

Si ne predstavljam, da se pri 18. ne bi vsak dan vsaj slišala s simpatijo. Če bi si pa pri 40. omislila novega, bi pa verjetno rabila vsaj kakšen dan, dva, morda celo tri premora.

zakaj tri dni premora? ker potrebujes svoj mir?

Ker ima povprečen človek pri 30+ ali pa 35+ več odgovornosti, kot 18 letih in marsikaj za postoriti, ne pa samo čakati na e-mail. Vzameš si že tistih par minut, da prebereš in odpišeš, ampak kje pa piše, da bo to sinhronizirano in boš ravno takrat dobil e-mail in ne kasneje?

Jaz sem zdaj poročena z enim takim, ki pač ni talent za pisanje in klicanje. Včasih je vmes minilo že toliko časa, da sem bila prepričana, da iz vsega skupaj ne bo nič. Ko sva resno začela, je bilo pa čisto drugače, se je potrudil, da sva se videla vsak dan, tudi če sva šla samo med malico hitro na kavo skupaj.
Tako da to nič ne pomeni. Pusti mu malo dihat. Ne mu očitat in ne igraj se igric (da bi recimo zdaj nalašč ne hotela z njim ven in podobne najstniške bedarije).

Resno, nekaj dni ne najde casa za sms, mail? Meni to v casih, ko ima vecina telefon 24/7 prilepljen na prste, bolj kaze na to, da ni pravega interesa.

Točno. Pa odpisat sms tudi ni taki problem. Dnevno pisanje sms-jev je zame sicer absolutno preveč, ampak, ko sms dobim odpišem takoj ko lahko, ker če ne, bi se lahko zgodilo, da pozabim. Ampak dobro.. kar se mi zdi še malo bolj ignorantsko je dopisovanje preko messengerja. Tam točno vidiš kdaj je kdo aktiven in kdaj prebere sporočilo. Meni bi bilo zelo nerodno, da bi prebrala sporočilo in cel dan ali več čakala, da odgovorim, enim pač ni.

No, jaz sem vesela, da moža nisem kenslala zaradi tega. Prav trapasto bi bilo, da bi ravnala tako kot ve in ga zavrnila, češ, tri dni se mi nisi javil z sms, ko te šljivi.

Pa niti ne gre za to, da nimaš časa, ampak nekateri pač nočejo biti sužnji nenehnega sporazumevanja in tega, da morajo biti na razpolago, da morajo odgovoriti, če jih kdo nagovori, da morajo izkoristiti vse te silne možnosti komunikacije, tudi če v bistvu nimajo kaj povedati in se raje vidijo v živo. Plus, na začetku zveze oziroma osvajanja niso vsi v oblakih in sedmih nebesih. Dajte ljudem sploh priložnost, da se izkažejo. No, vsak se odloči po svoje, hočem samo reči, da na tak način lahko zavrneš nekoga, ki bi ti lahko pomenil vse v življenju.


[/quote]

Nekoliko zanimivo dejstvo je potem, da ima nekdo cas pisati po monu, osebi osebno pa ne odpisati smsa, ker nekako imaš domnevno obveznosti?
Nasvetek raje se posveti osebnim odnosom in komuniciraj osebno, bo bolj iskreno in tudi lazje.

Ne vem, zakaj moram razmišljati namesto tebe, ampak tukaj imaš odgovor, da tebi ne bo treba:

1. Tudi, če imam eno uro časa za MON, še ne pomeni, da se bom cel dan odzival na e-maile.
2. Tudi, če imam en dan eno uro časa za MON, še ne pomeni, da bo tako vse dni (še posebno, ker je danes nedelja).
3. Kdo je rekel karkoli o SMS-u? Jaz sem komuniciral pretežno preko e-maila, ker sem si želel dopisovati kaj bolj pomenljivega in vsebinskega, pa raje na toliko dalj časa, kot pa vsakih pet minut traparije po sms-ih, čeprav priznam, da sva z eno precej komunicirala tudi preko sms-a. Tako ali tako pa mi je bilo najljubše preko telefona, da sem slišal njen glas in obratno.

Nekoliko zanimivo dejstvo je potem, da ima nekdo cas pisati po monu, osebi osebno pa ne odpisati smsa, ker nekako imaš domnevno obveznosti?
Nasvetek raje se posveti osebnim odnosom in komuniciraj osebno, bo bolj iskreno in tudi lazje.
[/quote]

Kdaj se je pa javil sploh potlej?

Kako dolgo ga pa si cakala potem, da je odpisal in kako si sploh vedela da bo in kdaj bo?
Ker meni neodgovor cloveku pomeni ignotiranje njega, s tem komu ne odpises. Vsaj v enem dnevu nekje pa se mi zdi da clovek najde cas da odpise socloveku. Ce ga ne potem nima ne volje in ne zelje odpisati, tako jaz to vidim. Odpisati socloveku je tudi del komunikacije, ce je tu tako zategnjen in nezmozen komunikacije, potem tudi v vezi ne more biti nic drugace. In veza z nekom, ki je tako zategnjen in nezmozen komunikacije mora biti tezka in nemogoča, saj je pogovor,komunikacija je temelj veze. Da se mora en partner tako mučiti, da dobi odziv od drugega in ga prositi in cakati vec dni, meni to ni normalno. Tako je moje mnenje.

Da se 3dni ne javi, bi mi bilo čudno. Mogoče prvi mesec tako, ko se še tipata. Kasneje pa…ne vem, mi je logična dnevna komunikacija. Kako pa spoznaš človeka, če ne s komunikacijo? 😉

Ce je nekomu odvec, da mora komunicirati s tabo ker ce mu nekaj poves se revez pocuti suzenj, ker mora odgovarjati. Ja groza no. In kako se bo izkazal no, potem ce mu je osnova komunikacije kot pogovor tako zelo tezka obveza, da se dela zrtev.
Jaz sem nekoga nekaj prosila po smsu, ko sem dozivela prometno nesreco in v.njej tudi poskodbo. Pa v vec kot 24 urah da ne recem teeh dneh nisem delezna niti smsa dobro okrevaj, ce ne ze vsaj kakrsnegakoli odgovora v zvezi s prosnjo. Nic ni.odgovoril, nic. Ne reci, da je to spostljivo. Prosim razlozi kako se lahko se tak clovek izkaze kot ok oseba, ce ti niti okrevanja ne zazeli. In je jasno, da me ne bo videl nikjer osebno, ker pocivam doma, razen ce bi imel osebno namen priti, ampak to bi se spet normalni clovek sporocil in rekel se oglasim takrat in takrat.
Nocem delati nobene zrtve, samo mi je pa nemogoce vudna razlaga, da je revez zrtev ubogi suzenj, ker je grozljivo zahtevno pričakovanje komunikacije in nekega spostljivega odziva v takih primerih. Ibogi suzenj res, me zanima ksko se lahko taksen clovek se izkaze, ce ti niti ob novici prizadetega zdravja ne izusti nobenega odziva, ker on ne bo suzenj in nima casa in noče komunicirati.

Ce je nekomu odvec, da mora komunicirati s tabo ker ce mu nekaj poves se revez pocuti suzenj, ker mora odgovarjati. Ja groza no. In kako se bo izkazal no, potem ce mu je osnova komunikacije kot pogovor tako zelo tezka obveza, da se dela zrtev.
Jaz sem nekoga nekaj prosila po smsu, ko sem dozivela prometno nesreco in v.njej tudi poskodbo. Pa v vec kot 24 urah da ne recem teeh dneh nisem delezna niti smsa dobro okrevaj, ce ne ze vsaj kakrsnegakoli odgovora v zvezi s prosnjo. Nic ni.odgovoril, nic. Ne reci, da je to spostljivo. Prosim razlozi kako se lahko se tak clovek izkaze kot ok oseba, ce ti niti okrevanja ne zazeli. In je jasno, da me ne bo videl nikjer osebno, ker pocivam doma, razen ce bi imel osebno namen priti, ampak to bi se spet normalni clovek sporocil in rekel se oglasim takrat in takrat.
Nocem delati nobene zrtve, samo mi je pa nemogoce vudna razlaga, da je revez zrtev ubogi suzenj, ker je grozljivo zahtevno pričakovanje komunikacije in nekega spostljivega odziva v takih primerih. Ibogi suzenj res, me zanima ksko se lahko taksen clovek se izkaze, ce ti niti ob novici prizadetega zdravja ne izusti nobenega odziva, ker on ne bo suzenj in nima casa in noče komunicirati.
[/quote]

Lej, če ti primerjaš sms z vsebino Joj, spet ta dež … mimogrede, kako si kaj z SMS Imela sem prometno nesrečo in rabim pomoč, in enačiš odziv oziroma neodziv, potem nimaš vseh kur v kokošnjaku in nič čudnega, da ti tip ni odgovoril.
Temu tipu pač ni bilo čisto nič do tebe in ti zato ni odgovoril, nima pa to popolnoma nobene zveze z naslovnim vprašanjem. Nobene. Če bi se to zgodilo meni in mojemu sedanjemu možu, ko sva se šele spoznavala, bi se naslikal takoj na licu mesta in mi pomagal, čeprav mi na kake brezvezne sms ni odgovoril. Ah, škoda mojega časa, da ti sploh odgovarjam.

Lej, če ti primerjaš sms z vsebino Joj, spet ta dež … mimogrede, kako si kaj z SMS Imela sem prometno nesrečo in rabim pomoč, in enačiš odziv oziroma neodziv, potem nimaš vseh kur v kokošnjaku in nič čudnega, da ti tip ni odgovoril.
Temu tipu pač ni bilo čisto nič do tebe in ti zato ni odgovoril, nima pa to popolnoma nobene zveze z naslovnim vprašanjem. Nobene. Če bi se to zgodilo meni in mojemu sedanjemu možu, ko sva se šele spoznavala, bi se naslikal takoj na licu mesta in mi pomagal, čeprav mi na kake brezvezne sms ni odgovoril. Ah, škoda mojega časa, da ti sploh odgovarjam.
[/quote]

Se strinjam s tabo. Jaz nic ne enacim, se mi je zdelo, da ti to enacis. Pa sem zato napisala konkreten primer in izkusnjo. In se strinjam s tem kako opisujes teakcijo moza kot edino normalno v tem primeru.

Lej, če ti primerjaš sms z vsebino Joj, spet ta dež … mimogrede, kako si kaj z SMS Imela sem prometno nesrečo in rabim pomoč, in enačiš odziv oziroma neodziv, potem nimaš vseh kur v kokošnjaku in nič čudnega, da ti tip ni odgovoril.
Temu tipu pač ni bilo čisto nič do tebe in ti zato ni odgovoril, nima pa to popolnoma nobene zveze z naslovnim vprašanjem. Nobene. Če bi se to zgodilo meni in mojemu sedanjemu možu, ko sva se šele spoznavala, bi se naslikal takoj na licu mesta in mi pomagal, čeprav mi na kake brezvezne sms ni odgovoril. Ah, škoda mojega časa, da ti sploh odgovarjam.
[/quote]

Ceprav si tudi ti nesramna v odgovoru… in hkrati tudi ti pišeš skoda da meni odgovarjas…se sama postavljas v nek superioren polozaj…pa zanimivo postavljas kao neke pogoje in zglede komunikacije. Ze nick imas nesramen do tistega ki si mu prvemu odgovorila s tem nickom. Tako da se nad svojo nespostljivo komunikacijo tudi malo zamisli.
Ker tudi tvojemu mozu ocitno ni bilo kaj veliko do tebe, ce si ga morala cakati, ker mu je bilo konuniciranje s tabo muka. Si pa tudi ti čudna, da si kakor je razbrati iz tvojega pisanja, ce dajes take primere, posiljala smse o vremenu.

oba samska v zgodnjih 40 tih, pa se ne dobivat in slišita vsak dan, vidva nimata pogojev, da se kresneta, piši domov, propadlo, po sms-u, seveda, hehe…

Se strinjam. Ne rečem, da bi eden na začetku želel, da se mora pod nujno vsak dan vsaj za pet minut videti. Ampak vsak človek ima tiste dve minuti za feedback, če je že zainteresiranost. Pa čeprav je aka 24 ur zaseden. Pa četudi zaželiš le prijeten dan.

Avtorica pusti ga pri miru, pol boš pa videla.

Da nima 5 minut za sms ali dva, glede na to da imajo danes skoraj vsi slušalko na ušesih 24/7, je zame znak, da ga dam na ignor.


Tocno tako…

Bi rabili še kakšno moško mnenje v tej temi

New Report

Close