Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strip Peanuts (v Delu poleg Garfielda): totalna bedarija, čist nerazumljivo!

Strip Peanuts (v Delu poleg Garfielda): totalna bedarija, čist nerazumljivo!

V Delu so začeli poleg stripa Garfield objavljati še strip Peanuts, tisti, kjer, kot razumem, nastopa Charlie Brown pa pes Snoopy (ali kdorkoli pač, eni otroci pa en pes).

Meni se zdi ta strip čist mim! Bedast! Recimo, danes je bil takle strip:

Reče mulc (ko je najbrž pozvonil pri vratih): Zdravo!
Reče smrklja, ki gleda skozi vhodna vrata hiše: Pojdi proč … ne živiš več tukaj!
Mulc: Samo preverjal sem.
Smrklja: Kdo pa je tvoj kolega? (Misli na Snoopyja, ki stoji zraven mulca)
Mulc: Oh, to je Joe Cool … živiva v istem dijaškem domu.
Smrklja: Mislim, da sta oba zmešana.
Snoopy (sam zase, medtem ko odhajata): To se ti zgodi, če predolgo živiš v domu.

Konec.

???

V čem je fora?? Sploh ne razumem, kaj so hotli povedat! Kakšen je sploh smisel teh stavkov? Meni se ne zdi, da tvorijo neko vsebinsko sporočilo. A je napačno prevedeno, ali so mogoče zamešali besedilo in slikice. Ker tole nima totalno nobenega smisla!

Ne vem, zakaj so šli v Delu dodajat ta brezzvezen, neumen strip!

ne berem Dela, je pa Peanuts (pa Garfield tudi) legendaren strip, tvoje začudenje pa bržkone posledica dejstva, da izhaja po delih in da se s prevodom porazgubi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} humorja

preberi si original, pa ti bo takoj jasno

pri Delu so se očitno odličili iti v korak s časom, zdaj objavljajo desetletja star material iz tujine, ker zaplankani Slovenčki čez svojo mejo itak ne vidijo

no ja, glede na prvi post je morda res nekaj na tem


Vem, da so Peanuts stara jajca, mi tudi nikoli niso bili ne smešni ne zanimivi, nič. V originalu.
Ampak kar je pa začelo Delo objavljat, je pa čist mim! Še enkrat si preberi prepis dialoga iz zadnjega stripa! Kaj za vraga je to??? Meni je totalno nerazumljivo. Niti iz risbe se ne da nič razbrati. V čem je fora? Kaj je smešno? In sploh, komu??? Bralcem Dela? A so bralci Dela osnovnošolci al kaj? Pa dobro, to je stvar časopisa. Ampak strip mi je pa totalno glup. Popolnoma nesmiseln! Ne vem, no, kje vi vidite kaj legendarnega??

Mislim, da je bila na vratih njegova sestrica, Sally. Charlie je bil v internatu, kar je sestrica razumela, da se je povsem odselil. Veliko sal je na to temo, ena je bila, da je bila Sally razocarana, ko se je vrnil domov, ker si je ze prisvojila njegovo sobo.

Peanuts so izdelani karakterji, Sally je mlajsa sestrica, preracunljiva, Charlie je tesnoben, vcasih depresiven, uvideven, pretirano skromen, je lastnik psa, Lucy je zleht, odlocna, preracubljiva, zeli biti glavna, podobna je vam monovkam, Linus z odejico je njen bratec, prijazen, Charliejev prijatelj. Snoopy je pes, je glavni, ker je zvesti spremljevalec in zaseda v Charliejevem zivljenju pomembno mesto zato je veckrat poosebljen.

Karakterji skozi strip vstopajo v socialne interakcije in so otrosko iskreni. Veckrat pokazejo kaksne druzinske pripetljaje, ljubezenske zadrege, razmisljajo o prijateljstvu, razmisljajo o svetu, vcasih podelijo kaksno zivljenjsko resnico. Pokaze tudi, da ljudje niso popolni, da odnosi med ljudmi niso popolni.

Fant, brat je sel od doma, nekaj casa zivel drugje, npr. v internatu, v domu. Ko se je vrnil domov, se je sestrica igrala, da ga ne pozna vec (najbrz iz koristolubja), se vec, tudi psa ne pozna vec. Smesno je zato, ker so ljudje v svojem bistvu res taksni in smesen je nacin, kako Charlie poosebi psa. Zivljenje je igra zavracanja in sprejemanja.

Toliko casa je bil od doma, da je sestrica pozabila, da ima starejsega brata s psom.

Otrokom cas drugace tece, kar se odraslim zdi hitro (npr. nekaj mesecev), lahko zanje predstavlja celo vecnost.

Drobižki so tudi risanka.
Sem presenečena, da ne poznaš, sem mislila, da vsi poznajo Charlieja Browna in Snoopyja.

Verjetno strip res ni smešen, če ga ne spremljaš sproti in ne poznaš cele zgodbe. Zgornji prepis res ne zveni smiselno.

New Report

Close