Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prorektal sirup za odvajanje

Prorektal sirup za odvajanje

Spremenila sem prehrano v bolj zdravo in zdaj se že kar en čas borim z zaprtodtjo. Na začetku je še nekako šlo, ko sem uvajala spremembe, zadnje pol leta, ko sem pa že končno res na zdravi prehrani, je pa katastrofa!
Parkrat sem vzela tablete za odvajanje, ampak je zoprna zadeva, pa še nima dolgotrajnega učinka.
Zdaj jemljem sirup Proraktal, ki lepo deluje, nič ne boli in odvajanje je končno spet vsakodnevno, ampak… Napihne me čisto vsaka hrana! Karkoli pijem, se napihnem kot balon in prdim! Prej nisem bila nič napihnjena in napeta, pa včasih nisem odvajala po cel teden ali več, zdaj sem pa taka, da me bo vsaj čas v luft odneslo!

S čim lahko nadomestim sirup Proraktal? To je očitno neka cukrasta zadeva, kje najdem ta sladkor v živilih? Kaj bi morala pojesti?
Obstaja mogoče kaj podobnega, ki ne napihne toliko kot ta sirup?
Naj še povem, da sem poskusila vsa naravna odvajala in pri njih je učinek podoben, me napihne in vetrim, a s to razliko, da ven pa nič ne pride. Torej vsi Donati in slive odpadejo!

Obstaja še sirup Portulak in pa Lactecon,oboje isto sladko,te pa spuca.

Svečke?

nova
Uredništvo priporoča

Če te čisto vsaka hrana napihne, je očitno nekaj narobe.

Ni problem v prorektalu, temvec v tvoji zdravi prehrani. Verjetno jes veliko zelenjave, znano je da te cebula napihne, po fizolu prdis itd.

Po zdravi hrani, ki ima dovolj vlaknin in pitjem vsaj 1,5 litra vode na dan ne bi smela imeti problema z zaprtjem. Nekaj delaš narobe, zagotovo.

Zakaj potem nisem bila napihnjena preden sem začela jemati Prorektal?
Zadnje pol leta imam enako prehrano, polovica ali več je res sadja in zelenjave, fižol jem mogoče 2x na mesec in po njem nisem kaj dosti ne napihnjena, ne vetrovna.

Popijem 2-2,5 litra vode, zeliščnega čaja in nesladkane limonade, vsaj polovica mojega dnevnega vnosa hrane sta sadje in zelenjava, zdravnik pravi, da je s tem vnos vlaknin lepo pokrit.

Popijem 2-2,5 litra vode, zeliščnega čaja in nesladkane limonade, vsaj polovica mojega dnevnega vnosa hrane sta sadje in zelenjava, zdravnik pravi, da je s tem vnos vlaknin lepo pokrit.
[/quote]

Zanimivo. Jaz bi šla povedat zdravniku. Lahko gre za intoleranco na različno hrano. Preberi si, če je to to: http://biolablaboratorij.si/storitve/intoleranca-na-hrano?gclid=Cj0KCQjwt_nmBRD0ARIsAJYs6o2SYAlAdEHJKwPLwmZphkeA6wNSDz_NTVrNgMeOWAtFJE_FkVn2wOUaAkA0EALw_wcB

Napihuje te Prorectal in ne zelenjava.
Zelenjava potrebuje za prebavo veliko vode in veliko bakterij- zdravo črevesno floro.
Prorectal vsebuje laktulozo, ki je sintetični sladkor in ti zakisa črevesje, kar pomeni, da ti uniči bakterije, ki so potrebne za prebavo. Posledica je napenjanje. S prorectalom si uničuješ črevesje, ne glede na to, kako ti zdravnik zatrjuje, da ni škodljiv.
Ko ga ne boš več jemala, se bo črevesje postopno samo uredilo, ko se bodo vrnile bakterije, ki jih je Prorectal ubil. Potem te tudi napenjalo ne bo več.
Prehodno obdobje pa zna biti problem.

Meni pomaga v vodi namočeno laneno seme. Zvečer namoči in zjutraj spij oz. pojej.

Skoraj pol leta sem imela probleme z zaprtjem, odvajala nisem tudi po 4 ali več dni.
Pomagal ni ne Prorektal, ne Portolac.
Klistirala sem se vsakih 4 dni, ker sem bila napihnjena kot balon.
Potem pa sem izvedela za Macrobalans + zraven tudi redno uživanje Magnezija (kapsule) + probiotiki = odvajanje se mi je uredilo v 7 dneh. Od takrat hodim na veliko potrebo 2 krat dnevno in se čisto izpraznim.
Probiotike sem uživala 3 mesece, Magnezij pa pol leta.

Priporočam!

Kolk pa kaj tekočine spiješ? Za Prorektal pravijo, da napihuje. Pri teh pomagalih nastane na dolgi rok problem lenega črevesja. Posvetih se mal z zdravnikom. Bo kakšen nasvet ali kakšen pregled črevesja.
V nekaterih primerih leno črevo operativno odstranijo. Za razmiganje črevesja so npr koristni trebušnjaki.

Jaz imam hude težave z zaprtostjo na dopustu. Jemljem sirup minimalno količino na dan, pa ni pomagalo, šele, ko sem en dan vzela dve dozici (tisti lonček, ki je zraven), me je nagnalo, samo je bil masaker.
Kako drugi dozirate ta sirup?

Avtorica. To moraš dolgoročno nekako rešit. Jaz bi rekla, da gre za kako psihično težavo, tako kot mene zapre na dopustu, občasno pa tudi doma, če me med jutranjo rutino kaj vrže iz tira. Pri zaprtosti zelo pomaga tudi gibanje, pa ni nujno, da so ravno trebušnjaki. Mene osebno precej zaštopa kruh, sir. Na srečo kruha niti ne maram, maja meseca ga sploh še nisem jedla. Tudi pri kaki drugi bolj suhi hrani imam občutek, da mi kar izsuši črevesje. Vse sadje ne spodbuja nujno iztrebljanja. Potem lahko poskusiš še s hrano oziroma živili, ki pospešujejo izločanje prebavnih sokov (to so recimo med drugim grenčične snovi).

Z odvajali se ni glih za hecat, ker dolgoročno sploh ne boš več spontano odvijala. Osnova teh odvajal je dejansko cuker, ki se ga predvidevam sedaj izogibaš. Mislim, da je brez potrebe, da piješ te zadeve. Ti lepo uvedli žlico zmletega lanenega semena v jogurt na tešče, pa kakšno aerobno vadbo 1x na dan, toliko da se presvicas, pa bo zagotovo steklo tudi odvajanje.

Vse te sirupe lahko nadomestiš z grenko soljo, da se ti prebava malo uredi. Če po temu ne bo bolje bi bilo dobro obiskat zdravnika.

Tudi preveč vlaknin lahko povzroči zaprtje. Jej več kuhane zelenjave, manj surove in manj sadja. Sodobni sedeč način življenja prav tako povzroča zaprtje. Razna zdravila tudi (antidepresivi, za zniževanje pritiska, nesteroidni antirevmatiki).

Vem, da me napihuje Prorektal, saj dokler ga nisem jemala, nisem bila nič napihnjena, čeprav nisem odvajala tudi po cel teden.
Črevesno floro sem si verjetno spremenila skozi čas spreminjanja prehrane in ne s Prorektalom, ker tega sem začela jemati zdaj, edino mi ni jasno, kaj delam narobe, če zdaj res jem bistveno bolj zdravo in se mi tudi drugače vsespološno pozitivno pozna sprememba prehrane, razen seveda na odvajanju blata.

Z magnezijem in probiotiki skupaj še nisem poskusila.
Katere si jemela?

Spijem dovolj, min 2 litra na dan. Na pregled črevesja zdaj čakam. Trebušnjaki niso obrodili sadov.

Nimam sedečega dela, tudi stoječega ne, vse malo mešano, se ne zasedim in ne zastojim. Ne jemljem nobenih drugih zdravil, stara sem 40+, v meni še nisem, predmena se že nekaj kaže, a nič kaj posebnega.
SZ jem tako kuhano kot surovo, v zimskem času itak bolj kuhano, zdaj poleti bom več surove, a tudi kuhano ne bom zapostavila.

Ja, hm, lani poleti, ko je bila sezona lubenic, sem jih pojedla tono, v tem času se mi je prebava uredila.

Nimam sedečega dela, tudi stoječega ne, vse malo mešano, se ne zasedim in ne zastojim. Ne jemljem nobenih drugih zdravil, stara sem 40+, v meni še nisem, predmena se že nekaj kaže, a nič kaj posebnega.
SZ jem tako kuhano kot surovo, v zimskem času itak bolj kuhano, zdaj poleti bom več surove, a tudi kuhano ne bom zapostavila.

Ja, hm, lani poleti, ko je bila sezona lubenic, sem jih pojedla tono, v tem času se mi je prebava uredila.
[/quote]

Morda torej več tekočine, morda se jo preveč porabi zaradi veliko vlaknin v hrani. Včasih je premalo maščob, poskusi z omega 3, če nočeš v prehrani več maščob. Lahko manjka kalij.
Jaz imam navado grickati lanena in sezamova semena (cela, zmešana v razmerju cca 1:2), se mi zdi, da tudi pomaga za prebavo.
Če je zaprtje hudo, tj.več kot 3 dni, pa bo treba k zdravniku, lahko je kaka zapora v črevesu.

Kako pa veš, da si zaprta? Od kod ideja , da bi morala ob taki prehrani, kot jo imaš, odvajati vsak dan? Ni vsako neodvajanje vsak dan zaprtje. Ko jaz spremenim prehrano (vsakič pred poletjem, hehe), je prvo, kar izgine, vsakodnevno odvajanje. Ker ni več potrebno, ker se količina hrane zmanjša.

New Report

Close