Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bojim se “potencialnih” bolezni …

Bojim se “potencialnih” bolezni …

… ki jih lahko prenašajo insekti.
Zdaj me je že dva meseca ponoči pika/ grize žuželka, po kateri dobim oteklino veliko kot kovanec za 1 €.
Pik/ugriz me zelo srbi vsaj tri dni, oteklina izgine po 10 dneh.
Vse sem pregledala, a nič ne najdem (stenice).
Komar ne more biti, ker jih še ni?
Pa malo guglam …. in postajam vedno bolj paranoična, ko berem, katere potencialne bolezni lahko dobim od vseh teh insektov.

Recimo nekje piše, da stenice ne prenašajo nalezljivih bolezni, drugje pa, da stenice lahko povzročijo celo hepatitis B ali Chagasovo bolezen, ki se pokaže šele po 10 ali 20 letih
(na koncu smrt), je pa res bolj prisotna v J. Ameriki, ampak se širi vedno bolj tudi v Evropo.

Imam za seboj zelo težko obdobje in sem psihično čisto na dnu tako, da ni treba veliko, da me vsaka še tako “nedolžna” stvar dodatno iztiri.
Ne morem se umiriti, ne vem kaj naj.
Tole me bo čisto uničilo!

Prosim za kakšno besedo ali dve …

Kako pa vi gledate na bolezni, ki jih lahko prenašajo recimo komarji (kaj če piči neko osebo, ki je okužena z HIV, potem pa še vas?)

😰😥😪🤧

Mi je soseda povedala, da ko je imela v spalnici stenice, se ji piki stenic niso nič poznali.
A je to možno, da stenica ugrizne in se nič ne pozna in nič ne srbi?
Se nagibam k temu, da bi me lahko pikale/ grizle stenice, ne vem no, nič več ne vem ….
😢😭😥😰😱

bolezni so realnost. Naprimer pozimi imajo vsi viroze, ki se pač prenašajo kapljično, prek zraka in potem veliko ljudi žal dobi vročino, bruhajo. Nekateri se zato raje izgibajo množicam, da ne dobijo kakšnih bolezni. Kot se naprimer astmatiki izogibajo cigaretnemu dimu, ker jim cigaretni dim sproža težko dihanje. Treba je živet po pameti. Lahko pa se cepiš proti gripi recimo. Piki komarjev so realnost v mnogih tujih državah. O tem morajo še veliko odkrit.

Točno tole je mene popikalo dva dni nazaj. Velike bule, ki srbijo kakšna dva dni, potem plahni. Jih pa nimam iz postelje, ker sem jih začutila čez dan. Spomnim se, da sem jih imela tudi lani v tem času, torej sklepam, da se je en insekt prebudil iz zimskega spanca in povzroča tole. Tudi lani sem bila tako popikana v takem obdobju. Samo enkrat, nobenih posledic. Malo te vseeno paranoja daje. Živimo na območju, ki je glede pikov insektov razmeroma varno. Z izjemo klopov. Okužbe ljudje po navadi prinesejo od drugod.

Danes sem po dolgem času prosta, zato bom natančno vse preštudirala.
Moj problem preučujem ze od 9 ih zjutraj …. in nič kaj dobe novice mi prihajajo nasproti.
Zdaj sem našla eno spletno stran:
(Pokukaj.si/ Tile hrošči se pojavljajo vsepovsod. Če ga vidite ste v nevarnosti)
… kjer avtor piše o Kiss Bug, ki jo je našel v svoji hiši in to V SLOVENIJI,
čeprav se nahajajo v Južni Ameiki.

No, ta žuželka- stenica, prinaša smrtonosni poljub.
Nekateri strokovnjaki jo imenujejo novi HIV.
Prinaša bolezen Chagas in če jo ne zdravimo čez 10 do 20 let povzroči smrt.
Napada pa samo ponoči, s smrtonosnim poljubom.
Evo, kaj če sem deležna že 2 meseca vsak noč smrtonosnega poljuba?
😪😱😨😰😥😢😭

Citiram:
*Samo za enkrat ni posledic.”
Ja, tako kot pri cepljenju, kjer se posledice, tudi rak lahko razvijejo čez več let.
Mogoče ni takoj simptomov, se pa ti lahko pokažejo čez par let in se jih več ne povezuje s pikom teh živali.Recimo, borelioza se lahko razvije šele čez več let. Žal.
Pa tigrasti komarji tudi niso hec. Ali pa v campih poleti, ko je folka kot mravelj, pa komarji pikajo vsepovprek, pa nikoli ne veš kdo je bil pred teboj na pojedini. Mogoče veliko bolezni povzročajo te žuželke in paraziti, samo jih ljudje s tem ne povezujemo preveč, oziroma jih ne jemljemo preveč resno.

Ampak res, živimo na planetu, kjer nas ogroža vse živo in ne živo.
UV sevanje, naravne katastrofe, strupene živali, virusi, bakterije, glivice, paraziti, zemljska sevanja, Hartmanova mreža, kozmična sevanja, kovine (živo srebro, aluminj), toksini, da ne omenjam še novodobnih nevarnosti (pesticidi, elektromagnetna sevanja, nevarni odpadki).
Tako gledano, je človek zelo šibka in hitro pokvarljiva roba. Vse to ogroža naše telo in ga slabi. Ne vem, če smo sploh ustvarjeni za življenje na tem planetu. V kolikor bi bili, bi živeli v simbiozi z vsem kar nas obdaja.

Kot mi je znano, posteljne stenice povzročajo velike, boleče in zelo srbeče ugrize, no ne vem, če pri vseh. Je pa res, da nas ogrože čedalje več žuželk …………..

Mene pa zanima, kako to golazen, kot so stenice, pršice, ščurki, mravlje iztrebiti na naraven način?
Brez kemije in strupenega zadimljenja?

Mene tudi nekaj pika zadnje čase. 🙁

So že, brez skrbi.

Nabavi čimbolj drobno mrežo za čez okna in vrata, v stanovanju/hiši pa pobij vse ostalo. 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mrčesa se znebiš z mrežo, ob predpostavki, da je pravilno namontirana in da se ostali člani družine držijo discipline in ne puščajo vse odprto in nezaščiteno.

Posteljne vložke daj sčistit globinsko ali pa sežgat in kupi novo.
Pod in stene sščisti s sodo in boraxom, raztopi v vodi v pršilki, ter pusti namazano, da se posuši.
Dalje, vse luknje in luknjice, zračnike, pošpricaj z istim.
Za lastno zaščito lahko brez skrbi tudi sebe namažeš in pustiš, da deluje. Ne škodi.

Poglej, kakšne lončnice imaš, so strupene, te dražijo?
Ter kaj je v teh loncih.
Pajkov ne vidiš?
Dela imaš za nekaj ur.

New Report

Close