Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posiljena dekleta ne smejo narediti splava

Posiljena dekleta ne smejo narediti splava

Malo berem članek iz ZDA kako je 11-letnica zanosila, ker jo je pred tem ugrabil en 26-letnik, jo večkrat posilil policisti pa so jo našli v njegovem domu skrito v omari.
In zdaj ta deklica ne sme narediti splava, ker jim tako prizadet zakon tega ne dovoljuje!

Potem berem sorodni članek, kakšen mesec star, kako je v Indiji partner njene babice posilil isto 11 let staro deklico. Tudi ta je zanosila, ampak uradniki gledajo komu bo pripadal otrok po rojstvu, ne pa kaj bo z deklico.

Ta deklica, ki jo je posilil “dedek”, bi mu mogla skuhati tako prav posebno in častno večerjo, ker je bila posiljena. Večerja bi mogla biti tako odlična, da čez par ur ne bi imel samo spodnje glave trde, ampak tudi tazgornjo plus vse ostalo.

Sem moški, in so mi takšni zakoni, kjer so ženske posiljene in ne smejo narediti splava, prav odvratni! Za take, ki sprejemajo tako gnil zakon in tiste, ki posiljujejo, bi jih zasipal s svinčenimi tabletami! Presneta golazen nerazgledana!

Imam hčerko. In če bi kdaj prišlo do tega, da jo bo kdo hotel ali pa jo bi posilil, bom sam obračunal z njim, še preden pride policija do njega, če ne pa po tem, ko pride iz zapora … in tu se bo njegova prazna glava ugasnila za vedno.

nimam otrok, vem pa da bi moji otroci bili iz moje strani maksimalno zaščiteni.

Tudi sosedje se gredo nekaj podobnega, ne vsi, jih je pa precej takih ginekologov, ki zavračajo splav, čeprav je bila punca posiljena. So že pribežale k nam na splav.

Ogabno, kaj se dogaja še danes.
Indija je pa itak znana po posilstvih. Saj so pred časom na busu polnem potnikov posilili neko punco pa ji ni nihče pomagal.

ta zakon v ameriki za to konkretno 11 letnico še ne velja, ker so ga komaj sprejeli
je bil pa tak strog zakon, ki prepoveduje splav po tem, ko je bil zaznan srčni utrip sprejet samo v 6 državah od 50 in dejansko še v nobeni ni v veljavi; je tudi vprašanje, kako dolgo ga bodo lahko obdržali, če ga bodo sploh uspeli uveljavit.

je pa žalostno, da grejo v zda nazaj… v srednji vek s tem

Ja krščanski fundamentalizem je zajebana zadeva. Saj vidimo tudi pri nas kam vztrajno ciljajo Hard core krščanski konzervativci. Zato se je treba konstantno boriti za strogo sekularnost brez najmanjših popuščanj!

Krščanstvo in islam sta isto zlo za ljudi. Zakaj vam ne potegne?

Zlo so moški!! Samo moški delajo zla dejanja! Nobena vera ni kriva, noben zakon ni kriv. Krivi so izprijeni moški!!

Strup za možgane in zdravo pamet.

Zlo so moški!! Samo moški delajo zla dejanja! Nobena vera ni kriva, noben zakon ni kriv. Krivi so izprijeni moški!!

Ne morem se strinjati, da so zlo vsi moški, ampak lepo napisano,da so zlo izprijeni moški, ne vera, ne zakon.
Poglejte si film
https://www.imdb.com/title/tt0896872/
o vojni v Bosni in o moških, ki so posiljevali zadrogirana bosanska dekleta. Srce se mi je dobesedno trgalo, na koncu pa je morala ženska, ki je vse to odkrila iz države, ni dobila službe ipd.
Fuj in fej takšnim moškim,ki na žensko gledajo le kot sexualni objekt!


Tak zakon je veljal v 15 ameriških zveznih državah in danes se jim je pridružila še Alabama in mislim, da oni so sprejeli res dokaj hude ukrepe in ni milosti niti za posiljene ženske.

Žalostno je to, da Amerika, ki opeva demokracijo in svobodo odločanja gre nazaj v srednji vek in samo se še manjka, da uzakonijo, da bodo lahko ženske zažigali na germadi. Pri takih zadevah se človek vpraša, zakaj so se predniki borili, da se uzakonijo določene pravice, ko ti par posameznikov jih nato odvzame. Nikomur ne priželim kaj slabega, a tukaj očitno bi dalo tem ljudem mogoče mislit, če bi se oni znašli v tej situaciji ali bi tudi sprejeli take zakone.
Predvsem je še toliko bolj zaskrbljujoče, če bi otrok imel kakršnekoli okvare, splava ne moreš več naredit, pri njih pa vse kar je okrog zdravstva moraš plačat in tukaj bo res hudo!

Sramota za njih!!!

Jaz sem načeloma zelo proti splavu. Pa ne zaradi kakršnekoli vere, zgolj biologija. Malo bitje, človeško, pa čeprav še nerazvito in živo, zame je to človek. Tudi ob pestri in zlahka dostopni kontracepciji je število splavov samo dokaz, da so ljudje preprosto malomarni in neodgovorni. Ker toliko, kot je splavov, je absolutno preveč, da bi se izgovarjali na tist procent, ko kontracepcija zataji.
Ampak tole, da je en 11 leten otrok posiljen, zanosi in ne sme narediti splava, je pa popolnoma grozljivo in nesprejemljivo. Mislim, da so to več kot dovolj izjemne okoliščine, da je treba uporabiti zdravo pamet, pomisliti na posledice in tak primer obravnavati popolnoma drugače kot eno neodgovorno odraslo žensko, ki je spet!! prišla delat splav, ker je “pozabila” uporabti kontracepcijo v navalu strasti. Ne odobravam splava, ampak še bolj sem proti zlorabi otrok in dani primer je prav to, zloraba otrok. Najprej s strani posiljevalca, potem pa še s strani države. V takih ekstremih bi moral splav biti dovoljen.

Tukaj je treba pa povedat kaj je zlo. V resnici ne države in njihov odklonilen odnos do splava. Punca, ki splavi ni odrešena. Tista, ki je bila posiljena pa sploh ne. Nobena taka ni več cela. Razsuta za vse življenje. A mislite, da splav kaj reši? Kaj je torej zlo?

Rad bi te videl ko ti jo bodo rjuharji raztrgali, kaj boš, jih boš 10, 20 pobil ali kaj ?

In bo problem rešen!

Tudi pri uporabi kontracepcije so ženske zanosile, kot primer si lahko prebereš, da so nekatere imele mireno in ravno tako so zanosile in potem pri taki zadevi ne bi smele opravit splava? A ti bi recimo pri 50. letih imela še kakega otroka, če se to zgodi?

Edina rešitev, ki jo jaz vidim je popolna prepoved seksa, razen v reproduktivne namene.
Tudi za poročene pare seveda. Ko se par (seveda samo poročen, pankrtov ne bomo delali) odloči, da bo imel otroka, gresta na občino in zaprosita za dovoljenje za seks – jasno naj to dovoljenje traja samo do zanositve.
Drugače pa niente.

Tudi pri uporabi kontracepcije so ženske zanosile, kot primer si lahko prebereš, da so nekatere imele mireno in ravno tako so zanosile in potem pri taki zadevi ne bi smele opravit splava? A ti bi recimo pri 50. letih imela še kakega otroka, če se to zgodi?
[/quote]

Izpostavila sem veliko število splavov, ki jasno kaže, da ne gre samo za primere, ko je zatajila kontracepcija. Lepo sem napisala. A znaš brat? Če bi se splav izvajal samo v primerih, ko kontracepcija ni delovala, ko bi šlo za posilstvo ali hudo okvaro ploda, bi bilo splavov doooosti manj. Ker jih je pa ogromno, je jasno, da gre v večini primerov za malomarnost in tega z malo odgovornosti ne bi bilo treba. Razumljivo sedaj? Ampak to zdaj sploh ni point glede na primer, ki je zgoraj opisan. Za dan primer sem povedala svoje mnenje in to je, da bi temu otroku morali dovoliti narediti splav.

Res je veliko kontracepcije, ampak vseeno bolje splav kot rojstvo nezaželenega otroka.

Glede na to, da je razsuta zaradi posilstva, da je to nekaj izjemno grozna, mora biti še dodatno kaznovana in še nositi in roditi otroka, ki ga ni želela in to od človeka, ki ga sovraži in potem celo življenje dodatno trpeti in gledati otroka pa celo skrbeti zanj, čeprav ga noče in njegova očeta sovraži?
Otrok pri tem ni nič kriv, ampak ženska ga ni želala in ga noče in je ta otrok zanjo navadno zlo pa čeprav ubogi otrok sploh ni nič kriv.

Pa saj so imeli tudi pri nas Primc & comp. (GOD) take ideje.
Posebej Angelca, ki jo pogrešam že kakšno leto. Ah, najbrž se je skrila v kakšen kot, odkar so pogoreli na volitvah.
Take, ki to predlagajo, je treba neprestano zatirati, kot plevel.

Z ženskami (deklicami) še vedno delajo marsikje slabše od ‘svetih krav’!

Splav? Itak, če ženska noče donosit!

Jih pa kamnjajo, sekajo glave, pretepajo, mučijo na 1000 in en sprevržen način. Kot naša RKC nekoč! Oz. še danes z litanijami izmolzejo zadnje pare od revežev.

Človek zna bit največja pošast! In kdor nima zdrave pameti – adijo!

Še huje. Ta Angelca je izjavila, da mora biti ženska, ki je posiljena in noseča, srečna, ker bo rodila tistega otroka.
Človek prav ne more verjeti, da to pride iz ust ene ženske.
In to babše je bilo učiteljica in ravnateljica. Ubogi otroci.

Glede na to, da je razsuta zaradi posilstva, da je to nekaj izjemno grozna, mora biti še dodatno kaznovana in še nositi in roditi otroka, ki ga ni želela in to od človeka, ki ga sovraži in potem celo življenje dodatno trpeti in gledati otroka pa celo skrbeti zanj, čeprav ga noče in njegova očeta sovraži?
Otrok pri tem ni nič kriv, ampak ženska ga ni želala in ga noče in je ta otrok zanjo navadno zlo pa čeprav ubogi otrok sploh ni nič kriv.
[/quote]

A ti ločiš dejanje od človeka? Otrok je v tem primeru edini, ki res NI zlo. In tudi tisti, ki najbolj nastrada.

A ti ločiš dejanje od človeka? Otrok je v tem primeru edini, ki res NI zlo. In tudi tisti, ki najbolj nastrada.
[/quote]

Ni važno, če otrok zate in za ves svet ne bo zlo. ZANJO bo zlo. Razumeš? Tebi je enostavno, ko si zunanji opazovalec. Zanjo je pa to nemogoče. Vsaj če bi šlo za odraslo žensko, bi lahko v teoriji rekli, da bo znala potegniti mejo med posiljevalcem in nič krivim otrokom. Je možno. Ampak govora je o 11 let stari punčki, ki je še otrok. Kako naj otrok kaj takega razume??? Otrok si ne “zasluži” splava. Pa si zasluži, da se gabi lastni mami in ga ta milo rečeno sovraži?

New Report

Close