Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek terenc ali karavan?

terenc ali karavan?

Vesela bi bila vaše pomoči…že nekaj časa se ukvarjam z mislijo, da zamenjam svoj majhen avto,ker se je naša družina povečala. Razmišljam o karavanu ali terencu…
zanj ne bi dala več kot 20.000 eur….
Veliko mi pomeni, da ima velik prtljažnik, majhno porabo in lahko namestitev otroških sedežev…

Meni so SUV-i res kull!!

Majhna poraba in velik prtljažnik nista ravno prvi in najizrazitejši lastnosti terencev. Torej karavan.
Poleg tega imaš za terenca nekoliko skromen proračun.

nova
Uredništvo priporoča

Te popolnoma razumem kako se počutiš…sama imam dva majhna otroka in smo si kar hitro umislili večji avto, ker sem bila vsakič ko smo se kam odpravljali tečna še preden smo kam šli…voziček za malega, pa je bil prtljažnik že poln…da ne govorim o tem, da večjemu nisem mogla spravit not niti skiroja, kaj šele kolesa…mi smo se odločili za karavana…


Terenc in mala poraba ne gresta skupaj. Večina SUV in karavanov je ok, če imaš enega ali 2 mala otroka. Mi imamo 3 in so sanje o terencih in karavanih pase. 3 sedeže spraviš samo v enoprostorce ipd, ker so to edini avti, ki imajo zadaj 3 ločene sedeže. Terenca vzemi če ga res rabiš, drugače je to po dimenzijah velika krava, ki ima notri relativno malo prostora, so pa dragi za vzdrževanje…

Lp

Jaz sem bila za SUV zato ker mi je všeč. Ampak prtljažnik je pa precej majhen oz. se s karavanom ne more primerjati.

Sem bil pred časom v podobni dilemi, pa sva se z ženo odločila za terenca in nama ni žal. Super za družinske izlete, še nikoli naju ni pustil na cedilu, pa še otrokom se dobro zdi.

Škoda Kodiaq … Kao terenec, ogromen prtljažnik, “sestaviš” ga lahko čisto po željah … rabiš ali ne 4×4, avtomatik ali ne, … cena je pa tam od nekaj čez 20.000,00 za čisto osnoven model dalje.


Terenc in mala poraba ne gresta skupaj. Večina SUV in karavanov je ok, če imaš enega ali 2 mala otroka. Mi imamo 3 in so sanje o terencih in karavanih pase. 3 sedeže spraviš samo v enoprostorce ipd, ker so to edini avti, ki imajo zadaj 3 ločene sedeže. Terenca vzemi če ga res rabiš, drugače je to po dimenzijah velika krava, ki ima notri relativno malo prostora, so pa dragi za vzdrževanje…

Lp
[/quote]

Eh ti mestni SUVi do cca 30.000€ niso dragi za vzdrževanje in imajo povprečno porabo. Recimo pri nas imava dizel, 2,0 motor in ima porabo (povprečna mestna vožnja, zelo malo avtoceste) – 4,9-5,4 l/100 km. Seveda če bi ga več vozila jaz (vozim bolj dinamično) bi bil kak liter več porabe.

Eh ti mestni SUVi do cca 30.000€ niso dragi za vzdrževanje in imajo povprečno porabo. Recimo pri nas imava dizel, 2,0 motor in ima porabo (povprečna mestna vožnja, zelo malo avtoceste) – 4,9-5,4 l/100 km. Seveda če bi ga več vozila jaz (vozim bolj dinamično) bi bil kak liter več porabe.
[/quote]
Ponavadi imajo večje gume in dražje dele, ker so pač moderni in se to plača. Se pa strinjam ja. Mi imamo zdaj še karavana, samo bomo šli na enoprostorca. Prtljažnika je dovolj, privezovanje na zadnjih sedežih je pa nočna mora. Pa še varnost je vprašljiva, ker so trije sedeži tako skupaj, da se otroci sami še odvezat ne morejo pri zaprtih vratih…

Eh ti mestni SUVi do cca 30.000€ niso dragi za vzdrževanje in imajo povprečno porabo. Recimo pri nas imava dizel, 2,0 motor in ima porabo (povprečna mestna vožnja, zelo malo avtoceste) – 4,9-5,4 l/100 km. Seveda če bi ga več vozila jaz (vozim bolj dinamično) bi bil kak liter več porabe.
[/quote]

Še en unikum samo tega foruma. Vse ženke vozite dinamično, vaši moški pa kot bakice.
Daj ne delaj se norca iz same sebe no.


Ponavadi imajo večje gume in dražje dele, ker so pač moderni in se to plača. Se pa strinjam ja. Mi imamo zdaj še karavana, samo bomo šli na enoprostorca. Prtljažnika je dovolj, privezovanje na zadnjih sedežih je pa nočna mora. Pa še varnost je vprašljiva, ker so trije sedeži tako skupaj, da se otroci sami še odvezat ne morejo pri zaprtih vratih…
[/quote]

Ja niti ne. Moj svak ima na enoprostorcu isti cenovni razred gume, kot midva na SUVu. Je pa res, da pri nas 3je otroški stoli ne bi šli zadaj v avto. Ni prostora, privezovanje je ok, ko pogruntaš sistem ampak seveda če sta v avtu dva stola, tri ni pogojev. Prtljažnik je pa res majhen.

Mi imamo manjšega terenca in poraba ni nič večja kot pri karavanu…tako, da kar pogumno…izbire je pa ogromno, tako da tudi cenovno lahko izbirate in najdete nekaj kar bi vam odgovarjalo…niste nič povedali kateri znamki ste naklonjeni….

Še en unikum samo tega foruma. Vse ženke vozite dinamično, vaši moški pa kot bakice.
Daj ne delaj se norca iz same sebe no.
[/quote]

Imaš slab dan ali kaj drugega? PMS?

Govorim iz prve roke – “dinamično” pač pomeni, da imam težjo nogo, več bremzam in posledično je poraba pri meni večja. Ne trdim pa, da vozim bolje od njega. Ima on precej bolj umirjeno vožnjo kar se pozna pri porabi. Pozna se, da ima tudi več km za sabo.

Jaz vozim terenca, imam dva otroka in nam je zadosti prostora. Super mi je ker se sedi višje.

Mi smo pred kratkim kupili novega Quashqaia…prej smo imeli Juka….že od nekdaj prisegamo na Nissana….in smo res zadovoljni…meni osebno je najbolj važno, da mi je avto lep in da je funkcionalen kar se tiče otrok…mož se je pa poglobil v detajle.
Všeč mi je, ker je dovolj dvignjen od tal, da se ne rabim vsakič sklanjat, ko dajem v avto otroke in da je prostornina prtljažnika res velika…vse kar rabimo spravimo vanj.
Srečno pri izbiri.
lp,P.

Enoprostorci in karavani so se kar poslovili. Predvsem prvega je še težko dobiti novega. Jaz bi se odločil za SUV. Se mi zdi uportaben za družinsko rabo. Isofixe imajo danes tako ali tako že vsi avti, večja višina sedežev pa olajša njihovo pripenjanje in nameščanje otrok v avto. Pa še na izlet lahko greste kamorkoli.

Se strinjam s pOlonA. Jaz sicer nimam Qashqaha, imajo ga pa pri moji sestri in so zelo zadovoljni z njim. Všeč jim je, ker je precej mehak, tako da se uzdobno pripeljejo tudi po kakšnem makadamu, ker so navdušeni hribolazci. Prtljažnika je pa tudi čisto dovolj za vse potrebe.

za mame z malimi otroki so zelo primerni taki, kjer se zadnja vrata odpirajo vzdolž
Renault Kangoo, Citroen Berlingo, VW Cady …

vedno terenc…imam ga že 10 let in težko bi menjala

Mini bus.

Ce hoces bit frajer si kupi terenca, kaksne boljse znamke seveda. Karavan je pa zelo primeren za kmete.

Jaz sem totalno fanica višjih avtov, ker imaš pregled, poleg tega pa je dajanje vozička v avto in iz njega bolj enostavno, sploh, ker imam težave s hernijo.

Števec na mojemu QASHQAI-ju beleži 200.000 km, in še vedno dela ko urca. Samo redni servisi, nobenih drugih težav… Priporočam iz prve roke, res.

Kaj pa kaksen Humer limuzina.

New Report

Close