Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kako ste seksali, ko ste že imeli otroke?

Default avatar

Replika

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Replika je napisal/a:
Ker v moji knjigi je seks intimna stvar para, ne pa predstava za publiko.
Sem se spomnil na ravnatelja in uciteljico, ki sta bila intimna v zbornici, kabinetu, ali kje ze... Kaj bi se dalo sklepati o odnosu do spolnosti v druzini decka, ki je vse skupaj snemal (in javno objavil)?

Ali drugace: kdaj smo dovolj intimni, da ne posegamo v prostor drugega in kje postaviti meje poseganja v lastno intimo?

Sklepam, da so to vprasanja, na katera znamo vsi sodelujoci v tej temi brez tezav odgovoriti. Ali pa se morda (spet, kot ze nickolikokrat) motim?
Tale deček se mi zdi precej tebi podoben - ker se mu ni zdelo, da gre za intimen dogodek.
Default avatar

verjetno je doma

Replika je napisal/a:
Ker v moji knjigi je seks intimna stvar para, ne pa predstava za publiko.
Sem se spomnil na ravnatelja in uciteljico, ki sta bila intimna v zbornici, kabinetu, ali kje ze... Kaj bi se dalo sklepati o odnosu do spolnosti v druzini decka, ki je vse skupaj snemal (in javno objavil)?

Ali drugace: kdaj smo dovolj intimni, da ne posegamo v prostor drugega in kje postaviti meje poseganja v lastno intimo?

Sklepam, da so to vprasanja, na katera znamo vsi sodelujoci v tej temi brez tezav odgovoriti. Ali pa se morda (spet, kot ze nickolikokrat) motim?
Verjetno je imel take starši kot si ti in je smatral, da če se ta stari ne rabijo zasebnosti pri seksu, da je to pač nekaj javnega.
Default avatar

z drugimi besedami

Posledica je napisal/a:
Imate tisti, ki ste slišali kričanje ob orgazmu mame kakšne posledice?

Dr. Gostečnik večkrat predava takole o tem:

Prof. dr. Christian Gostečnik je na predavanju povedal veliko praktičnih primerov, pri katerih sta mu pomagala zakonca Tanja in Miha, ki sta bila v vlogi hčere oz. sina. Gostečnik je povedal, kako zelo pomembna ja vloga med hčerko in očetom. Hčerka namreč izbere človeka, ki ustreza njenim ponotranjenim doživetjem z očetom in njihovim odnosom. Vzrok za to je, da samo ta oseba lahko spodbudi ali pomaga na novo ustvariti doživetja iz mladosti in potešiti potrebe, ki niso bile zadovoljene v hčerkinem otroštvu.

"Pomemben je odnos z obema staršema. Oče da otroku strukturo, varnost in samozavest. Oče je tisti, ki posreduje pogum in smelost, tisti, ki zmore svojim otrokom dati občutek, da so sposobni in sicer s tem, ko veruje vanje, ko jim zaupa ter jim tako odpira okno v svet. Od matere se otrok nauči, kaj je ljubezen, nežnost, naklonjenost in zlasti, kaj pomeni biti zares ljubljen in sprejet. Hčerka se ob materi nauči pripadati, zaupati in se podati v varen odnos brez strahu, da bo v njem zlorabljena. Oče in mati pa lahko nudita vse to otroku le, če sta sama v odgovornem partnerskem odnosu," je povedal Gostečnik.

"Čustveno vzdušje v družini ustvarjata starša s svojim odnosom drug do drugega, do otroka in sorojencev, ter ostali, ki so pomembno vključeni v življenje družine. Tako posameznik išče partnerski odnos, v katerem lahko poustvari psihične vsebine, ki jih je izoblikoval doma ter ustvari vzdušje, ki bo podobno tistemu, iz katerega prihaja. Svojemu otroku na ta način odtisne pečat sistema, iz katerega je prišel sam," je še povedal Gostečnik.

Gostečnik kot bistvo dobre komunikacije med staršem in otrokom opredeli poslušanje in dodaja, da je otrok največji dar in če otroka udariš, pomeni, da sebe ne znaš obvladati. Ti udarci bolijo in otrok si jih bo zapomnil.
se morata starša na polno kresati, da bodo tudi otroci v zakonu to počeli in ne bojo po svetu hodili nepotešeni in tečni, drug drugemu najedali in se samo kregali med sabo. to velja predvsem za hčere.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Zanimivo, koliko mater tu vzgaja latentne (samo-)morilce.
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

a si tak revež

Desi, očitno si brez službe, ker cele dneve tu gor visiš.
Ampak nekaj vseeno ne razumem. Če si tako brez keša, da bi si ustvaril tak dom, kjer imaš zasebnost pri seksu, zakaj potem delaš otroke?
Ja, včasih ni bil nič nenavadnega, da se je pijan tip spravil na ženo in jo poseksal (ali pa posilil, ker ona pogosto ni bila za) kar vpričo otrok. Čisto po živalsko.
Ampak, da še danes obstajajo taki ljudje in to v neki civilizirani državo, je pa žalostno.
Default avatar

Ggg

Midva ne seksava. Zvečer srfava vsak na svojem telefonu, potem zaspiva.
Vsak se sam poteši ko je sam doma in če se mu ljubi.
Seks je brez veze, sploh z isto osebo.
Evo to je realna obrazložitev.
Default avatar

To je problem družbe

miskolisko je napisal/a:
Zakaj bi moral spolno občevati potihem? In zakaj otroci ne bi smeli vedeti, da starša zelita v intimi spolno občevati? In zakaj ne bi tega (ob predpostavki osveščenosti) ne bi bili v stanju spoštovati?
No, nekateri smo ze zaradi tega počutili precej neprijetno. Vedel sem, da je to normalo, ampak ko slišiš svoja starša...to je pa nekaj drugega :/
Ki otroke uči, da je seks umazano dejanje, namesto, da bi se otroke učilo, da gre za naraven odnos med dvema odraslima osebama, ki se ljubita in živita v partnerskem/zakonskem odnosu in da tako nastajajo otroci in če ne bi bilo seksa, tudi otrok ne bi bilo na naraven način.
Default avatar

mentalna_sirota

Po tej temi je dokaj razumljivo, da imajo slovenske družine v večini le enega otroka.
Default avatar

a potem ti

To je problem družbe je napisal/a:
miskolisko je napisal/a:

No, nekateri smo ze zaradi tega počutili precej neprijetno. Vedel sem, da je to normalo, ampak ko slišiš svoja starša...to je pa nekaj drugega :/
Ki otroke uči, da je seks umazano dejanje, namesto, da bi se otroke učilo, da gre za naraven odnos med dvema odraslima osebama, ki se ljubita in živita v partnerskem/zakonskem odnosu in da tako nastajajo otroci in če ne bi bilo seksa, tudi otrok ne bi bilo na naraven način.
A potem ti pokličeš svoje otrok na ogled seksa med tabo in tvojim partnerjem?
Bravo ti.
A tudi uživaš, ko gledaš svojega fotra kako natepava tvojo mamo?
Default avatar

Joj kakšno razmišljanje

To je problem družbe je napisal/a:
miskolisko je napisal/a:

Aha. In to se da otroka naučiti samo tako, da fukaš v njegovi prisotnosti?
Default avatar

Lunalai

3 letni sin ponoči vstane. Navadno je najprej jokal in nato vstal, zato sva bila brez skrbi. Sej mali vedno joka, ce se zbudi. Notakrat pa očitno ni. Tudi videla ga nisva. Jokal je , ko se vrnil v posteljo. Ko sem prisla do njega, je rekel mami zakaj se z atijem tepeta na kavču. Od takrat dalje sva vrdno v sobi pri zaprtih vratih. In zaklenjenih ter tiho. Seveda jev vrtcu povedal, da sva seteplana kavcu. Naga. Na govorilne ure so me poklicali.
Default avatar

Razložit bi mu morala

Lunalai je napisal/a:
3 letni sin ponoči vstane. Navadno je najprej jokal in nato vstal, zato sva bila brez skrbi. Sej mali vedno joka, ce se zbudi. Notakrat pa očitno ni. Tudi videla ga nisva. Jokal je , ko se vrnil v posteljo. Ko sem prisla do njega, je rekel mami zakaj se z atijem tepeta na kavču. Od takrat dalje sva vrdno v sobi pri zaprtih vratih. In zaklenjenih ter tiho. Seveda jev vrtcu povedal, da sva seteplana kavcu. Naga. Na govorilne ure so me poklicali.
Zakaj mu pa nisi razložila, da se nista tepla, ampak da se pač odrasli, ki se imajo radi, tako crkljajo? Ja, nagi! Seks v pričo otrok mi je nedopusten, ampak jebbi ga, lahko se zgodi, da te otrok zasači, kakor je vaju. V takem primeru se je pa treba potem usest dol in mu podat eno razlago. Pa ne bi govoril v vrtcu, da se tepeš in ne bi bilo treba vzgojiteljicam hodit razlagat, da si seksala.