Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pilates žoga in sedenje

pilates žoga in sedenje

Je kdo med vami, ki med delom redno sedi na žogi? Je kakšno izboljšanje glede drže,bolečin?

Imam obe žogi, veliko in malo. Na veliki ne sedim, ker mi ne paše, ampak z obema telovadim.

To je tudi moja želja, ampak po dveh poskusih pred leti, se nisem navadila na to. Una žoga je potem vsepovsod, nanjo se prijemajo smeti, po možnosti te še elektrika trese, ko jo pa končno hočeš uporabiti, je pa premalo napumpana. Ne vem, zame ni.

nova
Uredništvo priporoča

Joj, enako se meni dogaja. Žogo mi je pripiročala prijateljica…pravi, da njej zelo pomaga pri bolečem hrbtu…jaz se pa nikakor ne spoprijateljim z njo…na začetku mi je bilo zabavno, sedaj se pa samo valja po sobi…

Jaz sem imela bolecine v spodnjem delu hrbta kar nekaj let…potem sem se pa odlocila in kupila stol Spinalis. Od zacetka mi je bilo prav tezko sedet na njem…sedaj ga ne bi zamenjala za nic na svetu.
Priporocam.

Lp,

Sedim v službi na žogi že kakšnih 7 let. Ne vem, o kakšni elektriki in smeteh to. Kvalitetna žoga ne pobira smeti, ne trese in tudi spusti ne. Se pa res ne imenuje “pilates” in kupljena je bila prek aliexpressa. 🙂 Ne bom rekla, da dela čudeže, je pa boljše kot stol. Tudi spinalis. Na stolu ne bi mogla sedeti 10 ur na dan.

A to po osem ur sedite na zogi in balansirate ravnotezje? Kako utrujene pa ste po taksnem “delovniku” (oz. bolje receno sportni aktivnosti)? Kako ta utrujenost vpliva na vaso delovno ucinkovitost in potem na zmoznosti po odhodu iz sluzbe?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

telovadbi, ne sedenju. Veliko videov najdeš na spletu, na kakšne načine jo uporabljaš.
Od bolečin skoraj hoditi nisem mogla, z žogo telovadila 3x na dan. Res so se v zažetku bolečine stopnjevale, ampak po enem mesecu so prenehale.
Od tega je že dve leti in pol, ampak žogo uporabljam še vseeno vsaj 2x na dan.

? To je sedalna, ne telovadna žoga. Je primerne velikosti, torej imaš noge trdno na tleh. Vsakršno “balansiranje” služi temu, da razmigaš hrbtenico in ne povzroča nobene utrujenosti. Ravno obratno.

Zoga je zoga. Je okrogla in bolja li manj “prozna”. Telovadna ali sedalna je tozadevno povsem vseeno, saj sprasujem po posledicah, ki izhajajo iz fizikalnih zakonov. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Potem je vseeno boljši stol… Nekje sem slišala, da ni dobro biti na žogi predolgo, ergonomski stoli so vseeno po moje boljša izbira.

Ti že veš. Kaj če ti človek potem pisat o svojih izkušnjah.


Se bi kar strinjala, da je to po moje orng trening. Sodelavec je zaradi skolioze in bolečin v vratu dobil “stol na napotnico”…pravi, da se je stanje izboljšalo zelo hitro …bolečin je manj, drža se je izboljšala …


Se bi kar strinjala, da je to po moje orng trening. Sodelavec je zaradi skolioze in bolečin v vratu dobil “stol na napotnico”…pravi, da se je stanje izboljšalo zelo hitro …bolečin je manj, drža se je izboljšala …
[/quote]

Pa ne zaradi treninga, ampak ker se na stolu ali žogi ne moreš grbit, ampak si prisiljen sedeti vzravnano. Ampak kaj pa jaz vem, saj samo sedim na njej. Vsi drugi najbolj pametni.

Zanimivo. Tu jo zdravniska stroka kot nadomestek stola mocno odsvetujejo in pravijo, da ne sodi v pisarno (razen eventuelno za “popestritev”, nekje 20 minut, dvakrat na dan). Zato tudi sprasujem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zanimivo. Tu jo zdravniska stroka kot nadomestek stola mocno odsvetujejo in pravijo, da ne sodi v pisarno (razen eventuelno za “popestritev”, nekje 20 minut, dvakrat na dan). Zato tudi sprasujem.
[/quote]
super debata… se strinjam s tabo … ampak imet nek lesen stol, kot smo jih imeli včasih v šoli pa po moje tudi ni tako slabo. V takem se ne morem prav zelo udobno počutit in is prisiljen sedet naravnost?

Sama ga sicer nimam, jih pa nekaj poznam, ki imajo spinalis in so zelo zadovoljni. Vem, da ga ima tudi moja zobozdravnica, nekega posebnega za njihovo stroko in pravi, da ji je precej lažje zdaj

Zanimivo. Tu jo zdravniska stroka kot nadomestek stola mocno odsvetujejo in pravijo, da ne sodi v pisarno (razen eventuelno za “popestritev”, nekje 20 minut, dvakrat na dan). Zato tudi sprasujem.
[/quote]

Kje “tu”?

Kje “tu”?
[/quote]

Ostanimo raje pri izkušnjah. Moč argumenta mi je ljubša od argumenta moči.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ostanimo raje pri izkušnjah. Moč argumenta mi je ljubša od argumenta moči.
[/quote]

Tukaj je recimo omenjena “znanstvena raziskava”, katere hud znanstveni “izsledek” je, da je žoga ni primerna za sedenje v pisarni, ker je preprosto preveč “neudobna”. Torej nobenih znanstvenih podatkov, kako dolgoročno vpliva na hrbtenico, kako ji potencialno škodi, omenjeno je samo “neudobje” in potencialna “nevarnost”. Kakšna nevarnost? Da se zvrneš z žoge? 🙂 In to naj bi bila znanstvena raziskava? In se sklicuje na to, da smo ljudje leni in se začnemo tudi na žogi grbit. Super, delamo raziskavo, katere glavni izsledek je, da smo ljudje leni. 🙂 Res poglobljeno in znanstveno utemeljeno. Ne upošteva pa dejstva, da po žogi posežemo tisti, ki imamo težave s hrbtenico in nam je v interesu, da na žogi pravilno sedimo.
Jaz na stol ne morem več, tudi če bi hotela, ker imam občutek, kot da sedim na trdi deski.
Je pa pomemben razlog za pljuvanje po žogi verjetno v tem, da stane 20 evrov, medtem ko je treba za kvaliteten stol pisarniški stol odšteti od 500 evrov in v neskončnost. Argumenta pa nikjer pametnega.

https://coach.nine.com.au/fitness/why-swapping-your-chair-for-an-exercise-ball-wont-work/a484edca-cae0-4ab3-bec4-73c814c727ba

Tukaj je recimo omenjena “znanstvena raziskava”, katere hud znanstveni “izsledek” je, da je žoga ni primerna za sedenje v pisarni, ker je preprosto preveč “neudobna”. Torej nobenih znanstvenih podatkov, kako dolgoročno vpliva na hrbtenico, kako ji potencialno škodi, omenjeno je samo “neudobje” in potencialna “nevarnost”. Kakšna nevarnost? Da se zvrneš z žoge? 🙂 In to naj bi bila znanstvena raziskava? In se sklicuje na to, da smo ljudje leni in se začnemo tudi na žogi grbit. Super, delamo raziskavo, katere glavni izsledek je, da smo ljudje leni. 🙂 Res poglobljeno in znanstveno utemeljeno. Ne upošteva pa dejstva, da po žogi posežemo tisti, ki imamo težave s hrbtenico in nam je v interesu, da na žogi pravilno sedimo.
Jaz na stol ne morem več, tudi če bi hotela, ker imam občutek, kot da sedim na trdi deski.
Je pa pomemben razlog za pljuvanje po žogi verjetno v tem, da stane 20 evrov, medtem ko je treba za kvaliteten stol pisarniški stol odšteti od 500 evrov in v neskončnost. Argumenta pa nikjer pametnega.

https://coach.nine.com.au/fitness/why-swapping-your-chair-for-an-exercise-ball-wont-work/a484edca-cae0-4ab3-bec4-73c814c727ba
[/quote]

Znanstvene raziskave so zastavljene tako, da zadostijo interesu zainteresiranih (narocnikov in/ali placnikov). Ne glede na njih znanstveno metodolosko tocnost se zato vedno poraja vprasanje, cemu (zares) sluzijo. Se strinjam. Ni pa mi jasno, zakaj bi bila za nekoga s tezavami s hrbtenico zoga boljsa izbira od trde lesene podlage. Kolikor poznam ljudje s taksnimi izkusnjami, so do sedaj ponavadi trdili obratno. Lahko kaj vec na to temo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Znanstvene raziskave so zastavljene tako, da zadostijo interesu zainteresiranih (narocnikov in/ali placnikov). Ne glede na njih znanstveno metodolosko tocnost se zato vedno poraja vprasanje, cemu (zares) sluzijo. Se strinjam. Ni pa mi jasno, zakaj bi bila za nekoga s tezavami s hrbtenico zoga boljsa izbira od trde lesene podlage. Kolikor poznam ljudje s taksnimi izkusnjami, so do sedaj ponavadi trdili obratno. Lahko kaj vec na to temo?
[/quote]

Mene že po par urnem sedenju na navadnem kuhinjskem stolu boli hrbet, na leseni klopi mi je pa za umret. Na trdem hrbtenica postane toga in ko vstaneš … Au. Na žogi se drža nenehno spreminja in ni togosti. Tudi po urah in urah sedenja ne.

Odkar so se mi začele ponavljajoče bolečine v vratu imam stol Spinalis, navdušena sem nad njim, saj mi hrbtenica ne “otrdi” oziroma po daljšem sedenju me hrbtenica in vrat ne bolita več.

Jp, to pa še jaz poznam, imam doma, žoga mora bit velika, vsaka pravi, ko jo daš čez pilates žogo in nategneš pod mehkimi vibracijami te žoge, da je to fantastičen f-uk.😅


Res je, ti stoli podobno delujejo, kot bi bika zajahala, zato jih imate babe rade.😅

New Report

Close