Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj naj bi bilo samsko življenje dražje?

Zakaj naj bi bilo samsko življenje dražje?

V Tedniku sem gledala prispevek o samskih ljudeh in je bilo povedano, da je samsko življenje dražje. Ni mi jasno po kateri logiki. Midva imava tri otroke in ko zračunam koliko nas stane dopust, koliko pa stane eno samsko frajlo, je jasno, da to ne more biti res. Kaj šele vse ostalo. Kakšna propaganda je spet to?

Narobe primerjaš, mešaš hruške in jabolka. Primerjaj par in samsko osebo. Zdaj bo matematika drugačna.

Ko,bos ostala sama z otroki,boste tudi lazje ziveli.En clan manj,cenejsi dopust bo.Mater si ruknjena v glavo.😁😁😁

nova
Uredništvo priporoča

Kaj ti to resno al se hecaš?

Dve osebi lažje plačujeta stanovanjski kredit kot ena sama, prav tako stroške. Ali si ti z lune padla al sem jaz frajla za na luno? Če pa govorimo o dopustu, enopostelje sobe v hotelih so precej dražje kot dvoposteljne in še to z akcijo za male otroke.

ni logike, ni pameti

So že drugi našteli nekaj stvari, dodajam še, da ogrevanje stane enako, če sta v stanovanju dva ali pa eden, prav tako razsvetljava, televizija, RTV in še kaj.

Je dražje, stane celo življenje, ki ga nimajo in gre mimo njih, potem pa še bolj norijo.

Ok, vidim, da vam logika ne dela najbolje. Pa vam bom razložila kot petletnemu otroku.
Jaz, ki imam tri otroke in samska dobiva vsaka po jurja plače. In moj mož ima recimo tudi jurja.

Samska: celega jurja zagoni za sebe.

Midva: dva jurja deliva na pet delov.

Samska ima jurja samo zase, jaz pa imam 400 evrov zase.

Bo šlo?

Midva sva imela vsak svoje stanovanje in plačevala seveda vsak svoje stroške cca 120 evrov (upravnik, voda, elektrika, ogrevanje, smeti, to kar je pač nujno sem štela v te stroške). Torej skupaj 240 tekočih stroškov.
Prodala vsak svojo nepremičnino, kupila hišo za 300.000, v kateri eno nadstropje oddajava, imava manj tekočih stroškov (cca 150 evrov za približno za tretjino manjšo stanovanjsko kvadraturo kot prej dve ločeni stanovanji), plus prihodek od oddajanja.
Recimo že pri položnici za vodo in smeti se pozna po ena oseba in dve stanovanji, ker za vsako stanovanje zaračunajo neke števčnine in pavšale, kar znese kar nekih 10 evrov na mesec. Torej položnica za dva ne bi bila znesek za enega krat dva, ampak znesek krat dva minus 10 evrov števčnine. Pri elektriki minus priklopna moč cca 12 evrov, poraba pa ni še enkrat večja, mogoče za tretjino.

Hi hi, upam, da si vsaj luštna. Ker pametna pač nisi.

Davek na samsko osebo je višji. Pri plači se to pozna kar za par sto ojrov mesečno, če ne opletaš s papirjem, da si poročen.
Hrana je veliko cenejša v XXL pakiranju. Tu je tudi prevoz, saj se lahko par skupaj vozi v službo. Vse ostalo so ti že našteli drugi.


Vidva z možem imata zaradi otrok vse zastonj. Ne plačujeta ničesar. Imata davčne olajšave. Koristita denar, ki ga preko davkov plačuje samski z jurja plače. Njemu ostane 300 EUR, vidva kasirata ostalo.

Bo zdaj šlo?

Ti si bila s tremi otroci odsotna z delovnega mesta vsaj 6 let (3 porodniške po 1 leto in vse bolniške in nege). Prispevala nisi nič. Kasirala pa ves čas. Samski je v tem času preko davkov plačeval tvoje nedelo.

Bo morda zdaj šlo?

Res nisi neke izrazito odprte glave.
Če že primerjaš, potem kvečjemu samsko osebo z enim ali dvema otrokoma in enako plačo kot ti in mož.
Torej 1000 evrov deljeno z 2 ali tri.
Glede stroškov so ti že pojasnili, ne vem, če si dojela. Če nisi, ti nekako ni pomoči in nima smisla še enkrat vse od začetka.


Vidva z možem imata zaradi otrok vse zastonj. Ne plačujeta ničesar. Imata davčne olajšave. Koristita denar, ki ga preko davkov plačuje samski z jurja plače. Njemu ostane 300 EUR, vidva kasirata ostalo.

Bo zdaj šlo?

Ti si bila s tremi otroci odsotna z delovnega mesta vsaj 6 let (3 porodniške po 1 leto in vse bolniške in nege). Prispevala nisi nič. Kasirala pa ves čas. Samski je v tem času preko davkov plačeval tvoje nedelo.

Bo morda zdaj šlo?
[/quote]
In kaj bi hotelo povedat? Ti si nebodigatreba parazit, ki za lastno rit odžiraš ljudem, ki zagotavljajo življenski ciklus in medgeneracijsko izmenjavo. Zaradi tega so marsikje po svetu dodatne obdavčitve za samske, le pri nas je te ničvredne drhali preveč, ta bi to šlo zakonsko skozi.

Nekaj pa ne upostevate.

Ko placujeta kredit dva, se tudi stanovanje deli na dva dela ob locitvi, samska oseba pa obdrzi celega, tako da mi ne goviriti da je lazje placevat kredit s strani dveh oseb, ce potem nepremicnine ne obdrzi samo ena oseba v izkljucni lasti.

Par sto ojrov se pozna pri plači??
Daj razčleni oz. pojasni to malo bolje, teh par sto ojrov pri plači. 🙂

Ne, ne bo držalo. Kdo bi pa delal, če bi se vsi samo plodili in nedelali. Za čas njenega nedela, je črpala – parazitirala – samske.

Da, tako enostavno je to.

Kr delajte frocovje. Pa pošiljajte svoje froce dalje na srednje ekonomske, poslovni sekretar, trgovske, družboslovje, ekonomija in druge neuporabne programe. Jaz še ne mislim tako hitro it v penzijo, bom rabil poceni delavce v prihodnosti.

700 za minimalca je malo dosti. jaz bi raje plačal 400. več bo vaše mularije, lažje bo izbirati, ali bi slovenca ali romuna?

Ne, ne bo držalo. Kdo bi pa delal, če bi se vsi samo plodili in nedelali. Za čas njenega nedela, je črpala – parazitirala – samske.

Da, tako enostavno je to.
[/quote]

Glej, vsak , ki ima otroke tudi dela, ti pa ne doprinašaš nič, si le paarzit in višek. Vrednost namreč ni v denarju in proizvedenem višku materialne kložone, ampak v življenju, sobivanju, megeneracijski izmenjavi. Nič od tega vi ne dajete, ste pa celo toliko zblojeni, da ste nesposobni zavedanja, da ste sami morali bit nekomu rojeni, da ste daneč ničvredne zgube in rak rana družbe.

Nimaš kaj, tudi praznoglavci morajo živeti, hehe. In takile imajo 3 ali še več otrok? Tipično.

Nimaš kaj, tudi praznoglavci morajo živeti, hehe. In takile imajo 3 ali še več otrok? Tipično.
[/quote]
Itak, tebe so pa naštancal v kitajski fabriki, brez tehnične kontrole kakovosti, da si tako zarukano in usekano?

Vrednost namreč ni v denarju in proizvedenem višku materialne kložone, ampak v življenju, sobivanju, megeneracijski izmenjavi.

Ojej, v kakšni zmoti živiš. Danes se vse meri samo in izključno v denarju. Verjemi, da je vsak posameznik zmerjen samo skozi denar in samo to šteje in nič drugega. Žal.
Pesmice o življenju, sobivanju itd., pa svojemu kužku, mački ali papagaju pripoveduj. Pa še ta ti bo težko verjel.

Si pa zabaven, ja, ni kaj…

Kakko se neko samsko čoknjeno seme lahko trka po prsih in se ne zaveda, da vse kar samo porabi v življenju, je nepotrebno proizveden materialni višek, skupaj z njim samim, ki neupravičeno črpa tudi storitve in usluge iz medgeneracijskega sodelovanja, v katerega ne prispeva nič, je le zajedalec?

Vrednost namreč ni v denarju in proizvedenem višku materialne kložone, ampak v življenju, sobivanju, megeneracijski izmenjavi.

Ojej, v kakšni zmoti živiš. Danes se vse meri samo in izključno v denarju. Verjemi, da je vsak posameznik zmerjen samo skozi denar in samo to šteje in nič drugega. Žal.
Pesmice o življenju, sobivanju itd., pa svojemu kužku, mački ali papagaju pripoveduj. Pa še ta ti bo težko verjel.

Si pa zabaven, ja, ni kaj…
[/quote]
Ti kar meri, samo brez da bi živelo ne bi moglo nič merit , ne? In če se ne bi rodilo, ne bi živelo, bo vsaj to šlo? Če že osatlo ne gre in ne razumeš, da si parazit?

Toliko so čoknjeni, da ne razumejo, da vse kar ni del ciklusa je višek in dodatno breme, tako kot bi na biciklu z dvema kolesom, ki se vrtita, v roki držal tretje kolo s sabo, ki bi ti samo oteževalo vožnjo.

New Report

Close