Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spletna banka N26

Spletna banka N26

Ima kdo s to nemsko spletno banko kaksne izkusnje?
Vem, da je zelo enostavno odpret racun. Vem, da ga moras v 8 dneh prijavit na FURS, vse ostalo pa mi je neznanka.
Hvala.


Edini problem je, da ne moreš nakazovati denarja na račun na nek brezplačen način in da imaš omejeno število zastonjskih dvigov gotovine na bankomatih na mesec.

Za spletno plačevanje, plačevanje s kartico in za prenašanje denarja med večimi N26 računi različnih ljudi je pa super. Z enega N26 računa na drugega lahko denar prenakažeš v momentu, dovolj je že, da imaš telefonsko številko prejemnika. Meni zelo prav pride v tujini, ker lahko spreminjam limite plačil, dvigov itd. v trenutku, kar pomeni, da jih takoj po opravljeni transakciji spet takoj spremenim na prvotno stanje. Isto velja za PIN številko. Z vidika varnosti je to super. Če potuješ še s kom, ki ima ravno tako N26, lahko tudi denar prenašaš sem in tja med računi zastonj in v trenutku. Skratka, vse skupaj ti omogoča veliko fleksibilnosti in tudi varnosti.
Poleg tega je njihova telefonska aplikacija zelo enostavna za uporabo. Zelo všeč mi je tudi njihova storitev “Spaces”, kjer si denar dejansko lahko umakneš na neke vrste “pod”račun, s katerega do denarja ne moreš, dokler ga ne preneseš nazaj na osnovni račun (kar lahko narediš v trenutku). Super za nadzor in namensko porabo denarja ali za varčevanje.

Poleg že zgoraj omenjenih negativnih strani te banke, je negativna stran tudi to, da v banki ne omogočajo čisto vseh storitev, do kakršnih imaš dostop pri drugih bankah. Recimo do kreditov, čekov in še nekih drugih bolj specializiranih storitev. Za osnovno plačevanje in transakcije super, za kaj drugega pač ne.

Še bolj problematično pa je, če se ti pokvari telefon, ti zmanjka baterije ali kaj podobnega. V tem primeru lahko osnovne stvari še vedno opraviš preko internetne prijave v aplikacijo na njihovi spletni strani, ampak potrditev spletnih plačil boš pa bolj težko opravila.
Vsaj jaz imam za spletne nakupe vklopljeno to varnostno opcijo in nisem prepričana, če se jo sploh da izklopiti. Bom preverila in ti lahko do jutri sporočim.

Skratka: banka ima omejitve, ampak storitve, ki jih nudi, so pa v koraku s časom, v katerem živimo. Če veš, da ti zgoraj opisana fleksibilnost pri točno teh storitvah pride prav, priporočam.


Edini problem je, da ne moreš nakazovati denarja na račun na nek brezplačen način in da imaš omejeno število zastonjskih dvigov gotovine na bankomatih na mesec.

Za spletno plačevanje, plačevanje s kartico in za prenašanje denarja med večimi N26 računi različnih ljudi je pa super. Z enega N26 računa na drugega lahko denar prenakažeš v momentu, dovolj je že, da imaš telefonsko številko prejemnika. Meni zelo prav pride v tujini, ker lahko spreminjam limite plačil, dvigov itd. v trenutku, kar pomeni, da jih takoj po opravljeni transakciji spet takoj spremenim na prvotno stanje. Isto velja za PIN številko. Z vidika varnosti je to super. Če potuješ še s kom, ki ima ravno tako N26, lahko tudi denar prenašaš sem in tja med računi zastonj in v trenutku. Skratka, vse skupaj ti omogoča veliko fleksibilnosti in tudi varnosti.
Poleg tega je njihova telefonska aplikacija zelo enostavna za uporabo. Zelo všeč mi je tudi njihova storitev “Spaces”, kjer si denar dejansko lahko umakneš na neke vrste “pod”račun, s katerega do denarja ne moreš, dokler ga ne preneseš nazaj na osnovni račun (kar lahko narediš v trenutku). Super za nadzor in namensko porabo denarja ali za varčevanje.

Poleg že zgoraj omenjenih negativnih strani te banke, je negativna stran tudi to, da v banki ne omogočajo čisto vseh storitev, do kakršnih imaš dostop pri drugih bankah. Recimo do kreditov, čekov in še nekih drugih bolj specializiranih storitev. Za osnovno plačevanje in transakcije super, za kaj drugega pač ne.

Še bolj problematično pa je, če se ti pokvari telefon, ti zmanjka baterije ali kaj podobnega. V tem primeru lahko osnovne stvari še vedno opraviš preko internetne prijave v aplikacijo na njihovi spletni strani, ampak potrditev spletnih plačil boš pa bolj težko opravila.
Vsaj jaz imam za spletne nakupe vklopljeno to varnostno opcijo in nisem prepričana, če se jo sploh da izklopiti. Bom preverila in ti lahko do jutri sporočim.

Skratka: banka ima omejitve, ampak storitve, ki jih nudi, so pa v koraku s časom, v katerem živimo. Če veš, da ti zgoraj opisana fleksibilnost pri točno teh storitvah pride prav, priporočam.
[/quote]

Ti jo imaš poleg klasičnega računa v banki ali predstavlja to tvoj edini račun?

nova
Uredništvo priporoča

Ti jo imaš poleg klasičnega računa v banki ali predstavlja to tvoj edini račun?
[/quote]
Poleg klasičnega računa. Gledam tudi na to, da imam na klasičnem računu drugi “tip” kartice kot pri N26. Torej eno Viso in en MasterCard (N26).

TisaR hvala. Zanema me se tole: Ali mi lahko nakazuje denar na racun tudi reciva neko neprofitno drustvo, ki se sofinancira iz javnih sredstev.
Racunovodja komplicira, ker se boji kaksne revizije racunskega sodisca.
Saj imam ze osebni trr pri eni od nasih bank. Vse ostalo pa bi zelela, da mi nakazejo na N26.
Napisi se, kako je s nadzorom FURSa, ker ce jim moras javit, da ga imas. Imajo po mojem tudi komplet vpogled v tvoje poslovanje.
Hvala.


Poleg klasičnega računa. Gledam tudi na to, da imam na klasičnem računu drugi “tip” kartice kot pri N26. Torej eno Viso in en MasterCard (N26).
[/quote]

Ah, ok, torej jo v glavnem uporabljaš za spletne nakupe, s prenosom denarja s tvojega računa na kartico? Berem namreč, da nekateri dobivajo plačo nanjo.

N26 lahko uporabljate za prejem plače in drugih dohodkov.
To je plačilni račun in edino, kar je za pazit, je, da se prijavi v davčni register pri FURS.
Ga pa uporabljate kot plačilni račun, ki ima pač svoje omejitve. Npr. plačevaje položnic je brez provizije, ni pa seveda sklicev, kar zna otežit kakšno knjiženje pri prejemniku, je pa izvedljivo.
Nadalje brezplačnih je 5 dvigov na bankomatih v mesecu, nadaljnji se pač plačajo, ampak tudi s to omejitvijo se da prav lepo shajat.
Poznam osebo, ki ima kot edini račun odprt N26 in lepo prejema plačo. Če se pa iz tega računa plačuje FURS-u, pa dajte prej poslat specifikacijo plačila preko eDavkov ker kot rečeno – sklicevanje ni mogoče.
Kaj bi pa računsko sodišče imelo s tem – to je pa bojazen na pamet in kar v naprej. Če je plačevanje legalno (na podlagi sklepov, odločb, računov…) nima nikjer kaj bit. Če pa mutite, pa vam nobena vrsta računa ne slovenskega ne tujega ne pomaga…

Niti slucajno ni nobenega mutenja. Nakazilo potnih stroskov za pot, ki je bila tudi dejansko opravljena. Nic nezakonitega, nic od nic nelegalnega. Le zelela sem nakazilo na ta racun.
Zato me je cudilo v cem je tezava. Morda je res starokopitnost in nepoznavanje te spletne banke.
Hvala vsem za pojasnila.

Hej, tudi jaz imam N26 za edini račun. Gor prejemam plačo, sedaj pa tudi porodniško. Imam tudi nekaj trajnikov. Meni osebno je super.

Strinjam se z vsem kar je napisala Tisa, edino ne vem kaj je mislila s tem, da ne moreš brezplačno nakazati denarja na nek drug račun. To ni res, jaz vsak mesec normalno in brezplačno plačujem vse položnice. Pa tudi brezplačno nakazem na npr. trr slovenskih bank.

Všeč mi je podporabstrankam N26, lahko jih pokličeš ali pa pišeš na chat v aplikaciji.

Glede knjiženja ker ne podpira sklica sem pa v vseh teh letih imela le enkrat problem. Sem samo poslala podatek prejemniku kdaj sem plačala in je bilo takoj urejeno.

Za varnost imajo pa tudi super poskrbljeno, lahko zaklenes možnost placevanja/dvigovanja, plačevanja preko spleta in plačevanja v tujini. Lahko pa popolnoma zaklenes kartico. Nastaviš dnevni limit, pin itd. Vse urejaš preko aplikacije. Se mi je že zgodilo, da sem pri plačevanju v Avstriji pozabila odklenit plačevanje v tujini, sem na blagajni na hitro odklenila in plačala. Skratka te spremembe delujejo takoj.

Skratka priporočam 🙂

Potem se da zrihtat trajnike nanj?

Ker jaz se tudi nagibam k temu.

A akazat s sklicem se pa ne da, potem pustiš tam prazno, ali kako?

N26 imam že več kot eno leto. Zelo zadovoljen.

Gor mam urejene vse trajnike in tudi plačo dobivam gor. Odkar mam N26 praktično poslujem samo še s kartico, mogoče dvignem keš enkrat do dvakrat na mesec.

Ko gremo s prijatelji na pijačo si lepo razdelimo stroške prek moneybeama ali preko Sepa nakazila (odreš mobilno aplikacijo in nakažeš, keš pride na račun v 2-3 urah prek moneybeama takoj). Vpišeš ime, priimek, IBAN in referenco oz. sporočilo. Ni treba še naslova, BICa, pa ne vem kaj še vse kar je treba pri Slo. bankah v UPN obrazcu.

Mastercard kartica deluje povsod. Sprobano po celi EU, Kitajska, Koreja…

Sedaj samo še čakam da uvedejo Aplle pay v Sloveniji in bo zadeva vrhunska. To je to.

Aja pa stroškov ni. Nakazila so zastonj, prav tako trajniki.

Računovodja ki ne ve kaj je SEPA plačilni sistem je takoj za nabrisat na cesto.


Edini problem je, da ne moreš nakazovati denarja na račun na nek brezplačen način in da imaš omejeno število zastonjskih dvigov gotovine na bankomatih na mesec.

Za spletno plačevanje, plačevanje s kartico in za prenašanje denarja med večimi N26 računi različnih ljudi je pa super. Z enega N26 računa na drugega lahko denar prenakažeš v momentu, dovolj je že, da imaš telefonsko številko prejemnika. Meni zelo prav pride v tujini, ker lahko spreminjam limite plačil, dvigov itd. v trenutku, kar pomeni, da jih takoj po opravljeni transakciji spet takoj spremenim na prvotno stanje. Isto velja za PIN številko. Z vidika varnosti je to super. Če potuješ še s kom, ki ima ravno tako N26, lahko tudi denar prenašaš sem in tja med računi zastonj in v trenutku. Skratka, vse skupaj ti omogoča veliko fleksibilnosti in tudi varnosti.
Poleg tega je njihova telefonska aplikacija zelo enostavna za uporabo. Zelo všeč mi je tudi njihova storitev “Spaces”, kjer si denar dejansko lahko umakneš na neke vrste “pod”račun, s katerega do denarja ne moreš, dokler ga ne preneseš nazaj na osnovni račun (kar lahko narediš v trenutku). Super za nadzor in namensko porabo denarja ali za varčevanje.

Poleg že zgoraj omenjenih negativnih strani te banke, je negativna stran tudi to, da v banki ne omogočajo čisto vseh storitev, do kakršnih imaš dostop pri drugih bankah. Recimo do kreditov, čekov in še nekih drugih bolj specializiranih storitev. Za osnovno plačevanje in transakcije super, za kaj drugega pač ne.

Še bolj problematično pa je, če se ti pokvari telefon, ti zmanjka baterije ali kaj podobnega. V tem primeru lahko osnovne stvari še vedno opraviš preko internetne prijave v aplikacijo na njihovi spletni strani, ampak potrditev spletnih plačil boš pa bolj težko opravila.
Vsaj jaz imam za spletne nakupe vklopljeno to varnostno opcijo in nisem prepričana, če se jo sploh da izklopiti. Bom preverila in ti lahko do jutri sporočim.

Skratka: banka ima omejitve, ampak storitve, ki jih nudi, so pa v koraku s časom, v katerem živimo. Če veš, da ti zgoraj opisana fleksibilnost pri točno teh storitvah pride prav, priporočam.
[/quote]

Tudi pri ostalih Slovenskih bankah je pametni mobilni telefon danes že nuja zaradi dvojne verifikacije. Način prijave v spletno banko preko certifikata kolikor vem se danes ne izdaja več. S certifikati se lahko prijavljajo samo še ljudje, ki račune odprli pri banki pred leti.

N26 je veljala za zanesljivo banko, z veliko uporabnikov.
Do težave je prišlo nedavno, ko je bilo uporabniku odtujeno iz računa vse, 80.000€. Uporabnik je bil na poti v tujini, ko je bil račun blokiran.
Kar mesec dni je trajalo, da je sploh stopil z njimi v konkretni telefonski osebni kontakt. Kmalu zatem so uporabniku sporočili, da ima malo možnosti, da bo odtujeni denar kdajkoli dobil nazaj.
So prednosti in so velike slabosti, če pride do zapletov.
Članek je bil objavljen v časopisju.

https://www.archyworldys.com/n26-80000-euros-through-phishing-away-and-the-bank-is-barely-reachable/

huh…..

Brez skrbi ti v Nemčiji prej uredijo zadevo kot pa v Slo. banki. Ne mislit, da se kaj takega ne more zgodit v Slo. banki, da ti ukradejo deanr z računa.

To ne, se pa težko zgodi, da te 14 dni ignorirajo. Če te, se jim pa tam naslikaš.

Kako prej? Tipu dva tedna nihče ni odgovarjal!! Ni mogel plačati dobaviteljem, delavcem, izgubil posle, dobavitelji mu ne zaupajo več, tudi če dobi denar nazaj (kar si ne predstavljam, da ga ne bi, saj baje država Nemčija jamči do 100.000,00 €, … baje? Ve kdo kaj o tem?), je velika škoda že storjena. Pa piše v tem članku tudi, da so veliko strankam izginili zneski do 10.000 €. Hmmmm, raje ne ….

Nemčija in Slovenija jamčita do 100 jurjev če gre banka v stečaj. Tu pa ni šlo za stečaj banke, ampak pomoje za krajo denarja iz spletne banke. Če ti udrejo v spletno banko, pa ni važno, al je to nemška al pa slovenska je transakcijo težko dokazat, da je nisi opravil ti…. Ker dejansko s tem ko se vpisuješ z gesli ali pa certifikati, dokazuješ da si to ti.

Aha. Hvala. Sem razmišljal o tej banki, ampak bom raje ostal pri svoji klasični, kljub stroškom.

Zdravo!

Zadovoljna uporabnica že skoraj 2 leti tukaj. Priporočam čisto vsakemu, ki ma poln k slovenskih NLB for, ki ti kradejo pri prižgani luči. V glavnem, oglašam se za to, ker želim promovirat mojo kodo! če se prijaviš prek nje, dobiš 10€ ob prvem nakupu čez 25€.

Hey! Sign up for N26 with my Campus Ambassador code and you’ll earn €10. All you have to do is use your new N26 card to make a purchase of €25 or more. https://n26.com/r/kajac7741

N26 banka je fajn za plačilo raznih stvari, do koder limit navadnega Eurocarda ne nese. Recimo plačilo dražjih počitnic vnaprej. Zapraviš lahko toliko, kot imaš gor. Pa seveda plačilo prek neta. Imam ga poleg osnovnega računa na Delavski. Eurocarda v bistvu potem sploh ne rabiš.
Za osnovni račun pa banke, ki mi ni takoj in osebno dosegljiva, ne bi imela. Deluje na prstni odtis. Če te udarijo po glavi, s tvojim odtisom lahko delajo, kar hočejo. Mogoče neumno, ampak zato gor nikoli nimam več denarja. Se mi zdi zelo tvegano. Ni več nobene ovire do kraje vsega, kar imaš.

Sam sem tudi imel naših oderuških in zastarelih bank poln kufer in n26 je prišla kot naročeno. Imam še sicer slovenski račun na Sberbank, ki ga plačujem 1€ na mesec. Služi mi samo da dobim gor plačo, katero potem prenakažem na n26.
2.5 let že zelo zadovoljen, priporočam

Jaz imam s to banko samo dobre izkušnje. So zelo odzivni, ko potrebuješ kakšno pomoč. Imajo zelo dobro mobilno aplikacijo, pri kateri si lahko večino stvari nastavljaš sam (pin, limit, zaklep kartice…). Pri registraciji banke je potrebno opraviti kratek pogovor z njihovim uslužbencem, kar pa tudi ni tako hudo. Najbolje pri tej banki pa je da nisem imel še niti enega stroška ponujajo sicer samo 5 dvigov na bankomatu na mesec, kar se mi zdi, da je za običajnega uporabnika zadovoljivo. Brezplačno pa dobiš tudi kreditno kartico mastercard po odprtju računa v roku 5 dni.

Lahko se registrirate preko moje kode in dobite 10€ po prvem nakupu nad 15€.
koda: jakaj1164
https://n26.com/r/jakaj1164

Ravno včeraj do nekako pol noči sem se ukvarjal okrog “Spletna banka N26”. Problem je, da me oni hočejo nadzirati.

New Report

Close