Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za univerzalni temeljni dohodek?

Ste za univerzalni temeljni dohodek?

Pametna zadeva.

Da!

Seveda sem za.

tudi za

Uvedba pomeni avtomatsko povečanje davkov, pa ukinitev subvencionirane stanarine, šolske prehrane, vrtca ….. Večina izgubi pridobi samo priviligiran sloj politikov

Ja, da bi se tudi jamrači naučili z denarjem ravnat. Potem bi morali sami poskrbeti za vse položnice. Zdaj sploh nimajo filinga, kaj vse dobijo. Uf, to bi bilo noro.

Pridobi samo priviligiran sloj politikov, ki bo na račun finančno nepismenih slovenceljev še dolgo na oblasti .


NE!

Vkolikor se ne bo kje drugje zmanjšalo, potem ja.
Če pa znižajo kje drugje – v čem je fora eno stvar poimenovat drugače in imet državljane za norca?

Fora je v tem, da ga dobijo vsi.


Ni res, pridobimo tudi tisti,ki zaradi takih ali drugačnih razlogov nimamo otrok!


Ni res, pridobimo tudi tisti,ki zaradi takih ali drugačnih razlogov nimamo otrok!
[/quote]

Zdaj smo bližje temu, da bodo tiste brez otrok dodatno obdavčili 🙂

NE!

Jaz sem ZA.
Vsem enako.
Ukinitev vseh subvencij in drugih socialnih transferjev, v zameno pa UTD.

Za.

Ampak, ljudje se ne zavedajo, da to prinese tudi ukinitve raznoraznih pomoči in subvencij.
Za sem točno zato – ker bi se s tem državni denar bolj pravično porazdelil. Tisti, ki zdaj dobijo veliko, bi bili na slabšem na račun tistih, ki zdaj ne dobijo nič, samo prispevajo.

Da! Samo ne 300 eur, je premalo.

Predlagam 500 €

Za, pa če tudi samo 100€ na mesec. Bolje nekaj, kot nič! Čas je, da se denar pošteno razdeli!

Ne.

Preden za nekaj navijaš, se prepričaj, kam to pelje in kako mizeren znesek bo to za Evropejce. To bo na primer pomenilo, da smeš samo 1x na leto koristiti vse iz javne službe: na primer enkrat dobiš antibiotike po utd, drugič in tretjič plačaš. Ena kemoterapija plačana, ostale plačaj sam (pa poglej si koliko stanejo). UTD tudi ne prinaša plačanega šolanja za vse razrede oš. Ne sanjaj nečesa, o čemer ne vemo NIČ.

Jaz sem ZA.
Vsem enako.
Ukinitev vseh subvencij in drugih socialnih transferjev, v zameno pa UTD.
[/quote]
Vendar brez ukinitve na tisoče meglomešalskih delovnih mest to ne bo možno.
Tu pa se začne glavni problem. Ker to pomeni izgube volilnih ovčk in brezposelnost tistih, ki so delovna mesta dobili na podlagi lepih oči, sorodstvenega razmerja, politične usmerjenosti….

Saj UTB dobivata že sedaj ko vam pri plači priznajo splošno olajšavo, a mislite, da vam bo ta olajšava v primeru UTB ostala. Če mislite, da ste res veeliikii optimisti, finančno in davčno pismeni, da je kaj.

Sem ZA.

Tako bi bilo manj izkoriscanja nase ljube socialne drzave…….


Vendar brez ukinitve na tisoče meglomešalskih delovnih mest to ne bo možno.
Tu pa se začne glavni problem. Ker to pomeni izgube volilnih ovčk in brezposelnost tistih, ki so delovna mesta dobili na podlagi lepih oči, sorodstvenega razmerja, politične usmerjenosti….
[/quote]

Naj se ukinejo!
Itak jih bo nekaj ostalo, ker ni vse samo cekiranje vlog za OD, mogoce se bodo pa takrat zaceli resno ukvarjat s socialnim delom!

Zdaj ste pa čisto pomešali ostale dajatve in socialo.

Saj vendar utd ne bi povzročil, da bi kar davke nehali plačevat. Samo sociala bi se porazdelila med vse in ne bi bilo več treba raznih državnih birokratov, ki bi jih lahko prerazporedili v JS, kjer ljudi manjka (hehe).

Itak pa ne bi bilo dovolj za kar službo pustit.

PROTI!

Kdo bi pa potem hodil v solo? Kdo bi se izobrazeval? Kdo bi zasedel delovna mesta, ki zahtevajo visjo izobrazbo? Vsak dobi, kolikor si zasluzi, zato se ljudje ves cas trudimo, da bi zasluzili vec. Z UTD se razvoj ustavi…

Enaka pokojnina za vse – DA
Enak temeljni dohodek za vse – PROPAD

New Report

Close