Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ste za univerzalni temeljni dohodek?

Default avatar

Pravi slovenc

Pametna zadeva.
Default avatar

UTD mora bit

Da!
Default avatar

sem za

tudi za
Default avatar

1210961s

Uvedba pomeni avtomatsko povečanje davkov, pa ukinitev subvencionirane stanarine, šolske prehrane, vrtca ..... Večina izgubi pridobi samo priviligiran sloj politikov
Default avatar

Tako

Ja, da bi se tudi jamrači naučili z denarjem ravnat. Potem bi morali sami poskrbeti za vse položnice. Zdaj sploh nimajo filinga, kaj vse dobijo. Uf, to bi bilo noro.
Default avatar

1210961s

Pridobi samo priviligiran sloj politikov, ki bo na račun finančno nepismenih slovenceljev še dolgo na oblasti .
Default avatar

odvissno

Vkolikor se ne bo kje drugje zmanjšalo, potem ja.
Če pa znižajo kje drugje - v čem je fora eno stvar poimenovat drugače in imet državljane za norca?
Default avatar

Nevenič

odvissno je napisal/a:
Vkolikor se ne bo kje drugje zmanjšalo, potem ja.
Če pa znižajo kje drugje - v čem je fora eno stvar poimenovat drugače in imet državljane za norca?
Fora je v tem, da ga dobijo vsi.
Default avatar

ni res

1210961s je napisal/a:
Pridobi samo priviligiran sloj politikov, ki bo na račun finančno nepismenih slovenceljev še dolgo na oblasti .
Ni res, pridobimo tudi tisti,ki zaradi takih ali drugačnih razlogov nimamo otrok!
Default avatar

Nevenič

ni res je napisal/a:
1210961s je napisal/a:
Ni res, pridobimo tudi tisti,ki zaradi takih ali drugačnih razlogov nimamo otrok!

Zdaj smo bližje temu, da bodo tiste brez otrok dodatno obdavčili :)
Default avatar

vsem enako

1210961s je napisal/a:
Uvedba pomeni avtomatsko povečanje davkov, pa ukinitev subvencionirane stanarine, šolske prehrane, vrtca ..... Večina izgubi pridobi samo priviligiran sloj politikov
Jaz sem ZA.
Vsem enako.
Ukinitev vseh subvencij in drugih socialnih transferjev, v zameno pa UTD.
Default avatar

uporabniško ime123

Za.

Ampak, ljudje se ne zavedajo, da to prinese tudi ukinitve raznoraznih pomoči in subvencij.
Za sem točno zato - ker bi se s tem državni denar bolj pravično porazdelil. Tisti, ki zdaj dobijo veliko, bi bili na slabšem na račun tistih, ki zdaj ne dobijo nič, samo prispevajo.
Default avatar

mntnkj

Da! Samo ne 300 eur, je premalo.
Default avatar

Udobno staranje

Predlagam 500 €
Default avatar

ZA vsekakor

Za, pa če tudi samo 100€ na mesec. Bolje nekaj, kot nič! Čas je, da se denar pošteno razdeli!
Default avatar

oh oh

Ne.

Preden za nekaj navijaš, se prepričaj, kam to pelje in kako mizeren znesek bo to za Evropejce. To bo na primer pomenilo, da smeš samo 1x na leto koristiti vse iz javne službe: na primer enkrat dobiš antibiotike po utd, drugič in tretjič plačaš. Ena kemoterapija plačana, ostale plačaj sam (pa poglej si koliko stanejo). UTD tudi ne prinaša plačanega šolanja za vse razrede oš. Ne sanjaj nečesa, o čemer ne vemo NIČ.
Default avatar

Robi...

vsem enako je napisal/a:
1210961s je napisal/a:
Jaz sem ZA.
Vsem enako.
Ukinitev vseh subvencij in drugih socialnih transferjev, v zameno pa UTD.
Vendar brez ukinitve na tisoče meglomešalskih delovnih mest to ne bo možno.
Tu pa se začne glavni problem. Ker to pomeni izgube volilnih ovčk in brezposelnost tistih, ki so delovna mesta dobili na podlagi lepih oči, sorodstvenega razmerja, politične usmerjenosti....