Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok in dva priimka

Otrok in dva priimka

Zakaj otrokom dajete oba priimka in jih zajebete za naprej?!
Kaj pol k se poroči naj žena vzame vaša dva priimka al naj ma tri priimke in njun otrok pol štiri priimke? Sej niste resni!

Ko vam odrasel otrok z dvema priimkoma reče, da enega ne bo več mel, ste pa do neba užaljeni če črta vašega!

Moj otrok ima dva priimka in kaj potem?
Uporabljal bo tistega, ki bo NJEMU bolj odgovarjal. Imel bo možnost SAM izbrati katerega bo imel. Če bo mojega zbrisal mi bo vseeno.
Naša družna je “Dolenc Novak”.
In ne samo “Dolenc” po možu.

V končni fazi pa kaj k…. tebe briga koliko ima kdo priimkov, nimaš nobenega bolj pametnega problema?

Če človek nima nobenega svojega problema, pa se mora s tujimi ukvarjat? Dasiravno namišljenimi.

nova
Uredništvo priporoča

Najprej – moj sin bo komot ob svoji poroki vzel ženin priimek, pa ne bo dilem. :-p Sicer pa je tako, da otroci s tem nimajo težav. Imate jih pa zadrti starokopitneži, čeprav se vas to sploh ne tiče.
Ne, moj otrok si komot spremeni priimek oz. priimka, ko bo polnoleten, pa se mi ne bo povesil nos. Za razliko od tebe, je tako? 🙂
Otrok ima priimka po mami in očetu čisto iz praktičnih razlogov – nobenemu od staršev ni treba ekstra razlagati in dokazovati, da je otrok njegov. To je pa tudi vse. Kaj več se te pa ne tiče. Otroci pa zagotovo ne travmirajo zaradi tega.

Midva sva imela tak problem pred poroko in je mož brisal mamin priimek. Tašča je bila tako užaljena, da se ni 3 mesece pogovarjala z nama! Mož je bil zelo prizadet.

Kaj Viljem Novak Kopitar
Tia Sonja Slavec Breznikar
Matej Marko Šuc Pintarič

…………
Saj se ne vtikam, samo povem …

Ce familija nima moskega potomca pa potem zeta prisilijo da vzame zenin priimek. Seveda proti stanovanju zrihtani sluzbi. In ko se takim rodi otrok bo spet nosil s seboj priimek od matere aja po novem tudi od oceta.
Cudna drzava smo.

Se poročita: Kaj Viljem Novak Kopitar in Tia Sonja Slavec Breznikar
Imata hči Ano Marijo Novak Kopitar Slavec Breznikar

Eni otroke zafurajo že v samem začetku

Moj mož je pa svojemu dodal še mojega, pa je bila tašča tud ekstra užaljena in je poizkusila vse mogoče, da bi si premislil… Se vedno najde razlog za užaljenost…
Kar se tiče pa otrok, mi je pa vseeno, kako se bosta odločila – zaradi mene ne rabita obdržati nobenega priimka, je pa ponavadi praksa, da se nese naprej očetova priimka.
Drugače pa m je zelo blizu ideja, da ima družina unikaten priimek. Ker družina “Novak” je primarna družina mojega moža, naša družina je pa “Novak Potočar”.


ti si tole poenostavil. Poznam primer ko so mladega res prosili naj vzame hišni priimek, ker je le ta pri hiši že nekaj stoletij, mladi se je s tem vsekakor strinjal ker to pomeni nadaljevanje tradicije neke domačije, ah pa kaj vam to razlagam instant blokarjem

Se poročita: Kaj Viljem Novak Kopitar in Tia Sonja Slavec Breznikar
Imata hči Ano Marijo Novak Kopitar Slavec Breznikar

Eni otroke zafurajo že v samem začetku
[/quote]

prostor na obrazcih pa je skopo odmerjen…

Se poročita: Kaj Viljem Novak Kopitar in Tia Sonja Slavec Breznikar
Imata hči Ano Marijo Novak Kopitar Slavec Breznikar

Eni otroke zafurajo že v samem začetku
[/quote]

Ne, ker imas lahko samo 2 imeni in/ali 2 priimka.

cel teden zagovarjate obvezen dnk test, a priimke bi pa kukavičjim mihcem pa svoje dajali.
Priimek bi moral iti po materini liniji, saj za mamo se ve kdo je, oče je pa lahko kdorkoli.

Ne, ker imas lahko samo 2 imeni in/ali 2 priimka.
[/quote]

Ta omejitev kmalu več ne bo veljala.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/osebna-imena-kmalu-daljsa-dovoljene-bodo-tudi-crke-in-okrajsave.html

Zdaj jako pomembno, da ima otrok oba priimka, ”tud mooojga, jest sm ga nosila pa rodila pa dojila (aja, to ta zadnje najbrž ne, ni dost mainstream…)”. Potem se bo lahko pa sam odločil, katerega obdrži oz. sprejme, pa ne boste niti tečne. Ja seveda. Če same sebi verjamete, ostali ljudje vam povem, da vam ne. Ampak ja, tolažte se pa lahko, itak da ja.


A dokler je pa jako pomembno, da se otrok piše po fotru, se pa ne mečeš ven? Ja, kar tolaž se, ti itak noben ne verjame. Ker se počutiš kar objajcan, če otrok nima samo tvojega velecenjenega priimka. Da bi se z otrokom kaj ukvarjal – a, to pa ne. Jaki fotr, jaki dec..

Moj priimek bo mel otrok ko bo z dnk dokazano da je moj.

da ima otrok dva priimka je BOLANO

Poznam kar nekaj ljudi, ki so otroci ločenih staršev in nočejo uporabljat piimka od velecenjenega očeta ….

Ker ima otrok dva priimka imam manj birokratskih problemov. Ker nisva poročena se iz dvojnega priimka vidi da sem njegova mama.

Da boš bolje razumelo:
Oče “Jaka Dolenc”
Mama “Anja Novak”
Otrok “Luka Dolenc Novak”

Če imaš pogost priimek si tudi zagotoviš, da te mogoče pri zdravniku ne zamešajo in po nesreči obsevajo za kakim rakom.
Glede na resnično ime in priimek mojega partnerja stvar sploh ni tako nemogoča.

Poguglaj kaj se je zgodilo z Marijo Novak!!!


A dokler je pa jako pomembno, da se otrok piše po fotru, se pa ne mečeš ven? Ja, kar tolaž se, ti itak noben ne verjame. Ker se počutiš kar objajcan, če otrok nima samo tvojega velecenjenega priimka. Da bi se z otrokom kaj ukvarjal – a, to pa ne. Jaki fotr, jaki dec..
[/quote]

Gnev seva iz tega posta, le zakaj, če ste tako prepričani v svoj prav. Nisem ‘f***’ – to besedo preziram, drugače, niti nisem dec. Sem mama in partnerica, priimek imamo vsi člani družine, 5 nas je, enak in eden. Enostavno. Ne delamo na tem, da bi nas definiral priimek, raje smo kar smo zaradi svojih dejanj, obnašanja, nivoja komunikacije in razmišljanja. Je pa res, da nam je egoizem precej tuj, kar se v današnjem svetu žal, žal izgublja.

Veliko sreče v življenju, predvsem pa vašemu partnerju in seveda otrokom, če jih (že) imate.

Gnev seva iz tega posta, le zakaj, če ste tako prepričani v svoj prav. Nisem ‘f***’ – to besedo preziram, drugače, niti nisem dec. Sem mama in partnerica, priimek imamo vsi člani družine, 5 nas je, enak in eden. Enostavno. Ne delamo na tem, da bi nas definiral priimek, raje smo kar smo zaradi svojih dejanj, obnašanja, nivoja komunikacije in razmišljanja. Je pa res, da nam je egoizem precej tuj, kar se v današnjem svetu žal, žal izgublja.

Veliko sreče v življenju, predvsem pa vašemu partnerju in seveda otrokom, če jih (že) imate.
[/quote]

aha ti si pol tista od bab, s katerimi se moški se poročiti nočejo in si potem sama romala na upravno enoto z 20 evri za spremembo priimka.

Poznam kar nekaj ljudi, ki so otroci ločenih staršev in nočejo uporabljat piimka od velecenjenega očeta ….

Če že v štartu računaš, da s človekom, s katerim sta naredila otroka, ne nameravaš vztrajat v zvezi, potem teorija dveh priimkov (oz. piimkov, kot rečeš ti) celo drži vodo. Sploh če je izbrani partner oz. bodoči oče tak, da se ga bodo otroci sramovali ali ne bodo želeli imeti opravka z njim. Ja, res je, potem pa ja.

Prednost današnjega časa je v tem, da lahko svobodno izbiraš med različnimi možnostmi.

In ker je vsak svoboden v svoji izbiri – zakaj zaboga se prepirat o tem?

Tudi pri nas imamo vsi člani družine enak priimek. Njegov fantovski + moj dekliški = naš družinski 😀. Enostavno.

Najprej – moj sin bo komot ob svoji poroki vzel ženin priimek, pa ne bo dilem. :-p Sicer pa je tako, da otroci s tem nimajo težav. Imate jih pa zadrti starokopitneži, čeprav se vas to sploh ne tiče.
Ne, moj otrok si komot spremeni priimek oz. priimka, ko bo polnoleten, pa se mi ne bo povesil nos. Za razliko od tebe, je tako? 🙂
Otrok ima priimka po mami in očetu čisto iz praktičnih razlogov – nobenemu od staršev ni treba ekstra razlagati in dokazovati, da je otrok njegov. To je pa tudi vse. Kaj več se te pa ne tiče. Otroci pa zagotovo ne travmirajo zaradi tega.
[/quote]

Iz dejansko prakticnih razlogov ima cela druzina isti priimek.
To z dvema je tudi meni brez veze. Ce ze, potem naj imata tudi moz in zena dva priimka.

New Report

Close