Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trgovine in prazniki te dni

Trgovine in prazniki te dni

pa kaj se trgovci grejo???
Ravno za praznike, ko imam nekaj časa za nabavo, bodo menda imeli zaprto.
Štala

Ti bo ostalo še več časa in denarja. Bravo trgovci.

Niso krivi trgovci, ampak nek zakon ki so ga sprejeli lani, da trgovine morajo biti zaprte za praznike. Jaz ta teden delam do 6h, potem hitim domov da se ujamem otroke pred spanjem. V soboto zjutraj sem mislila it v nabavo, pa ugotovim da bo vse zaprto… beda!


In kaj je narobe z nedeljo? Travmirate kot da bo zaprto po teden dni; dan oz.paaazzii celo 2!dni zaprtih vrat pa bomo od lakote pomrli …


In kaj je narobe z nedeljo? Travmirate kot da bo zaprto po teden dni; dan oz.paaazzii celo 2!dni zaprtih vrat pa bomo od lakote pomrli …
[/quote]

lahko tebi, ki si v JU/JS in greš med šihtom po nakupih.
Veliko pa nas dela med tem, ko so trgovine odprte, imamo delo z otroci, ker šole tako hočejo … ponoči pa ni odprtih trgovin

A si res ne morete nabavit živila za kakšen dan vnaprej? Sem pa vesela, da so zaprte, da imajo tud trgovke kdaj kakšen prost dan in praznik z družino.

lahko tebi, ki si v JU/JS in greš med šihtom po nakupih.
Veliko pa nas dela med tem, ko so trgovine odprte, imamo delo z otroci, ker šole tako hočejo … ponoči pa ni odprtih trgovin

a dej dej … no. NE SERI. Če ne moreš v 6 dneh uredit in nabavit fasnge, da boš preživela, potem pač nisi SPOSOBNA. Če moraš cele dneve, uboga reva, delat z otroki, da dobijo vsaj približne ocene, take kot si si zamislila, a potem naj bodo trgovine zaradi vas in vaših nesposobnih otrok ( mimogrede, take delate sami), odprte ponoči in med prazniki?!
Žal, to je vaša , izključno vaša, nesposobnost.
[/quote]


Kaj se grejo?
Edino pravilno, da je zaprto.

a dej dej … no. NE SERI. Če ne moreš v 6 dneh uredit in nabavit fasnge, da boš preživela, potem pač nisi SPOSOBNA. Če moraš cele dneve, uboga reva, delat z otroki, da dobijo vsaj približne ocene, take kot si si zamislila, a potem naj bodo trgovine zaradi vas in vaših nesposobnih otrok ( mimogrede, take delate sami), odprte ponoči in med prazniki?!
Žal, to je vaša , izključno vaša, nesposobnost.

[/quote]
1. nauči se pravilno replicirat
2. vsaj za praznike mi privošči sveže zemljice in francosko štruco
3. crkn gnus


1. nauči se pravilno replicirat
2. vsaj za praznike mi privošči sveže zemljice in francosko štruco
3. crkn gnus
[/quote]

S 3. točko si vse povedal/a o sebi.

Bageto svezo hrustljavo dobis tud na hip hopu na petrolu, pekarne bodo tud odprte itd. Tud men ni najbolj vsec ampak sem tiho,ker jim privoscim praznike. Zakaj bi samo ostali imeli pravico do njih? Naj jih prezivijo prijetno!

Zelo bi bila vesela, da bi bilo tudi drugod tako, npr. letalstvo, bencinske crpalke, zeleznica … Sama bom morala delati za prvega maja. Sem se navadila, samo zaradi mojega statusa (nimam druzine) ne upostevajo radi, da sem med prazniki, vikende, ponoci frej, ker imajo tisti z druzino veliko prednost. Potem si pa predstavljaj, kako se pocutis.

S 3. točko si vse povedal/a o sebi.
[/quote]

a narediti, kar se ti naroči pa nisi sposobno??!!

Dostava na dom Spar ali Mercator pa boš rešena.

Zelo bi bila vesela, da bi bilo tudi drugod tako, npr. letalstvo, bencinske crpalke, zeleznica … Sama bom morala delati za prvega maja. Sem se navadila, samo zaradi mojega statusa (nimam druzine) ne upostevajo radi, da sem med prazniki, vikende, ponoci frej, ker imajo tisti z druzino veliko prednost. Potem si pa predstavljaj, kako se pocutis.
[/quote]
srce – jaz sem 24/7 v abtahtu na mobiju, mailu .. samo na odobrenem dopustu lahko ne regiram. Če je nujno pa še takrat. Pa nimam bajne plače niti dodatkov.
In ja … se bodo morali trgovci prilagoditi, da delajo takrat, ko prihajajo stranke z denarjem … ne pa npr. penzionisti po xy popuste

A ne more kdo drug namesto vas v trgovino

a narediti, kar se ti naroči pa nisi sposobno??!!
[/quote]
Po tvojem naročilu ? Hahaha.
Kdo pa si ti… vehementno nesposobno otroče…

lahko tebi, ki si v JU/JS in greš med šihtom po nakupih.
Veliko pa nas dela med tem, ko so trgovine odprte, imamo delo z otroci, ker šole tako hočejo … ponoči pa ni odprtih trgovin
[/quote]

Trgovine so vsak dan odprte od devetih zjutraj do devetih zvečer. Nekatere se odprejo že on 8h. In ti uboga reva se ne znaš tako organizirati, da bi en dan v tednu našla eno uro za nakup hrane? Praznike raje izkoristi za izlete.

Pa Mercator, Špar in še katera trgovina najbrž imajo možnost spletnih nakupov, tako da tudi najbolj nesposoben, najmanj organiziran človek ne more ostati lačen.


srce – jaz sem 24/7 v abtahtu na mobiju, mailu .. samo na odobrenem dopustu lahko ne regiram. Če je nujno pa še takrat. Pa nimam bajne plače niti dodatkov.
In ja … se bodo morali trgovci prilagoditi, da delajo takrat, ko prihajajo stranke z denarjem … ne pa npr. penzionisti po xy popuste
[/quote]

Glede place pa se res nimam za pritozevati, samo vseeno mi pa kdaj pase biti frej med prazniki. Sem hotela ostati na obisku se en teden, pa zal mi ni uspelo, ker bi bil en sodelavec, ki je ocka, rad med prazniki z druzino, tako da ze jutri popoldne grem na pot. :/

Da bi vse trgovine za praznike zaprli za en teden.


A ne no štala ej, fak no, skrbi nas ker ne boš preživela ej, pa to je groza neprecenljivih razsežnosti, najbolje, da greš z avto na Hrvaško tam bojo odprte.

Glede place pa se res nimam za pritozevati, samo vseeno mi pa kdaj pase biti frej med prazniki. Sem hotela ostati na obisku se en teden, pa zal mi ni uspelo, ker bi bil en sodelavec, ki je ocka, rad med prazniki z druzino, tako da ze jutri popoldne grem na pot. :/
[/quote]

hjam … take bonitete za “družine” bodo pade v par letih.
Konkurenca delavne sile je strahotna. BTW – piramide so delali 24/7 za kruh in pivo ☺ .. in prepričanje, da je to dobro.

Od začetka pohoda globalizacije ( se mi zdi, da si kar aktivno vpeta vanjo) se vse osebne in socialne determinante segregirajo. Jep … tudi tvoji sodelavci znajo pasti na nižji rang “uporabljivosti” in .. nižje dohodke.
btw: konkurenca so nam kitajci, indijci, pakistanci, vietnamci …. ki so razpoložljivi mnogo več kot mi, belci (kakovost storitve sicer še šepa — ampak napredujejo).
itak pa nPke plčajo zavarovalnice ☺

Zelo bi bila vesela, da bi bilo tudi drugod tako, npr. letalstvo, bencinske crpalke, zeleznica … Sama bom morala delati za prvega maja. Sem se navadila, samo zaradi mojega statusa (nimam druzine) ne upostevajo radi, da sem med prazniki, vikende, ponoci frej, ker imajo tisti z druzino veliko prednost. Potem si pa predstavljaj, kako se pocutis.
[/quote]

Vem, slabo. Moja mami je trgovka – smenovodja, zato vem, za kaj vse je bila prikrajšana. Posebno ob nedeljah. Takrat sva z bratom, še “šmrkavca” skuhala nedeljsko kosilo.
Tako lepo jo je blo videt, ko je skoz vrata vstopila z velikim nasmehom in naju objela. Tko je, še sedaj veliko ljudi dela na “petek in svetek” (tko pravjo starejši), ampak si nič ne morejo pomagat. Komanda je komanda 🙂


A ne no štala ej, fak no, skrbi nas ker ne boš preživela ej, pa to je groza neprecenljivih razsežnosti, najbolje, da greš z avto na Hrvaško tam bojo odprte.
[/quote]

ej .. tema je o mojem denarju.
aja … ukinimo socialne transferje za vrtce, zdravsvo .. pa bodo trgovine odprte 24/7 ☺

New Report

Close