Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razbit živosrebrni termometer

Razbit živosrebrni termometer

Torej, zgodilo se je naslednje; v trenutku nepazljivosti je hčerka vrgla živosrebrni termometer na tla in ta je počil, pri tem se je živosrebro razletelo na kapljice. Sama sploh nisem vedela, da je to tako nevarno, dokler nisem po nekaj urah začela “googlat”. S hčerko sva bili potem še cca. 15 min v sobi, dokler nisem pospravila živega srebra (v zaprt steklen kozarec) in črepin termometra (v smeti). Potem sem prostor prezračila in sva še celo spali v tej sobi 🙁 sedaj sem vsa panična, kaj sem storila… sedaj od panike ne morem priti k sebi. Zvija me v želodcu, glava me boli in norim. Je res tako strupeno živosrebro? Kaj lahko sploh še storim, poleg zračenja? Na internetu ne najdem nobenih vzpodbudnih informacij, v lekarni mi pa tudi ne znajo kaj konkretno pomagati…

Ne paničari, ker ne bo nobene koristi. Če si pobrala kapljice in prezračila, bo v redu.
Če bi bilo tako strahotno hlapljivo in škodljivo, bi mi starejše generacije bili že vsi pod zemljo (npr. razbili smo vsaj en termometer na leto, potem pa za povrh zbirali kapljice Hg in “pretakali” po rokah).

S povprečno tuno ste v dejanskem neposrednem stiku z živim srebrom, pa vam 10 tako slabo ni.

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

V zobeh, v otroških cepivih in še kje… Aluminij isto.

Se mi je skoraj enako zgodilo pred leti (vključno s paniko), pa je bilo vse ok.
Ko sem bila še otrok, se je verjetno razbilo več termometrov, pa tudi ni bilo nič narobe.

Moderna tupoglavka pač, ne mama.

Včasih še vedeli nismo, da je to takšen strup, pa tako lepo je bilo drobne delce živega srebra spraviti v večji madež, pa spet na drobne kapljice in jih loviri okrog. Pred pol stoletja mislim, da smo to počeli vsi.

To zbiranje kuglic živega srebra je bila super zabava, ampak jaz sem bila še bolj pametna, sem toplomer v vroče mleko namočila, da bi imela vročino in ne bi bilo treba v šolo:). Potem sem bila sicer toliko pametna, da sem rekla, da ga ne morem popiti in je šel direkt v WC, kar iz okoljevarstvenega vidika sicer ni bilo dobro, ampak še zmeraj boljše, kot vame. Mama je pa potem ocenila, da sem pa res bolna, če še mleka ne morem in sem vseeno ostala doma.)

Ti si pa moderni praznoglavec, ne človek.

Pa ste kaj zračili ali imeli kakšne drugačne ukrepe? Js sm prezračila, prebrisala pa me še vedno malo panika lovi. Kr ne upam dat otroka v sobo spat. Ne morem verjet kako se mi je to zgodilo 🙁

Za viharnega.

Nehi zdaj paničarit. Nastimaj si digitalne ali pa galistan in bo mir pr bajt. Pa dihat ne pozab.

Pa sej mam digitalnega, ampak je živosrebrni še vedno najbolj natančen. No, sedaj ga zihr več nikoli ne kupim.

Do 2000 je vsak otrok direktno s cepivom dobil vdakič dobro dozo živega srebra.
Vaš pa aluminij. Tega ima v glavi toliko, da je kot aluminijeva folija. Ga ta folija ne ščiti tudi pred tem? Kot prekajen meso…dl cajt gvera, kot en tle piše…

Pa sej mam digitalnega, ampak je živosrebrni še vedno najbolj natančen. No, sedaj ga zihr več nikoli ne kupim.
[/quote]

Samo, da notri nima zivega srebra,,ampak galij. Tako tudi ce se bo razbil ne bo tezav
https://www.lekarnar.com/izdelki/pic-vedoecoplus-galijev-termometer#productTabs

Pa sej mam digitalnega, ampak je živosrebrni še vedno najbolj natančen. No, sedaj ga zihr več nikoli ne kupim.
[/quote]

Pa saj živosrebrnih že precej časa ni več možno dobiti! Vsaj pri nas. Razen če ga nabaviš kje v Albaniji. A si sigurna, da si razbila živosrebrnega? Ker bi moral biti star vsaj 10 let, kasnejši nimajo več Hg noter.

Pa saj živosrebrnih že precej časa ni več možno dobiti! Vsaj pri nas. Razen če ga nabaviš kje v Albaniji. A si sigurna, da si razbila živosrebrnega? Ker bi moral biti star vsaj 10 let, kasnejši nimajo več Hg noter.
[/quote]

Ta je bil zihr star že 25 let. Je bil še od mojega otroštva.
Drgač se jih pa v Bosni še komot kupi. Tam so 5€, ljudje dol jih množično kupujejo in v Slo preprodajajo po 10€. Vsaj na Dolenjskem.


To so po moje že posledice …

New Report

Close