Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katerem kraju zivite in kaj vam je v tem kraju privlacno?

V katerem kraju zivite in kaj vam je v tem kraju privlacno?

Ne mislim primerjave z drugimi kraji. Pac pa preprosto o razlogih, zakaj vam je vas kraj vsec. Je to morda vaska cerkvica, ki vas vlece k sebi? Ali pa morda vas kraj ponuja zadostno stevilo mest v vrtcu? Ste tam morda zato, ker ste pac tam dobili sluzbo? Morda zaradi dobrih povezav z drugimi kraji?

Mnogo je lahko razlogov in mnogo privlacnih dejavnikov nekega kraja. Povejte prosim kaj o vasem dozivljanju kraja (vasi, mesta), kjer zivite.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nekdo je omeneil, da si ti Srb, ki živiš v nemčiji, poročen s slovensko žensko.

Nekdo je omenil, da si ti Srb, ki živiš v nemčiji, poročen s slovensko žensko.

Sprehod po starem delu mesta. Nekaj prijetnih lokalčkov.
Pogled s ptujskega gradu na mesto in okolico.
Galerij in v antikvariatu čisto dovolj za navdušence.
Razdalja med trgovinami največ 200 m (po 18.h grem v Hofer po kruh, ko ga znižajo za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, potem mimo Interspara, kjer pogledam, če imajo kaj mlečnih izdelkov tik pred potekom roka za 19 centov, v Eurospin, kjer je vse iz njihove pekarne po 19.h 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižano, nazadnje pa v Lidl, ki okrog 19.30 zniža meso za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).
Lepi placi za Dravo, v miru, v tišini; kot, da si na morju.
V pustnem času mesto polno mask, posebno vzdušje je tiste dni na Ptuju, srečaš ljudi, ki jih nisi videl že 20, 30 let, sicer se pa takrat kar vsi povprek tikamo (pravijo, da pripomore, da je takrat na Ptuju že v zraku 0,5 promile alkohola 😂).
Prijazni uslužbenci na uradih, medicinsko osebje v bolnišnici in zdravstvenem domu, prijazne trgovke, frizerke – ali pa imam le jaz to srečo. 😊 Legendarni čevljar! ☺️

Skratka, imamo vse, kar imajo veliki – in to v izredno prikupni varianti. 😍

Pravzaprav življenje na Ptuju ne more biti tako slabo. Le daleč ste od dogajanja.

zaradi železa v srajci nisem premaknil riti in spremenil naslova ☺
Sem pa zato delal na projektih po 1/4 EU pa i šire ☺

Fajn mi je, ker imam okrog in okrog naravo, travnike, gozd, ker je mir, ker ni ropota avtov, ker ni dretja ljudi, ker pojejo ptički, ker ni nobenega smradu, ker se ne kotalijo pijanci mimo. Ker lahko v miru grem prebrat knjigo na ležalnik pred hišo… v glavnem mir in narava.

Obrobje mesta, pa vseen bliz npr center, pa če greš v shopping npr v BTC je bliz, pa velik zelenja, prjazn folk, velik poti za sprehode, Golovc zravn če hočš mal v hrib, vse sorte trgovin zravn, ZD, KC če ga rabš je bliz, šola, vrtec je zravn, lokalčki, frizeraja kolikor čš….skratka Fužine so mi najlepše, mesto v malem 😉

Pravzaprav življenje na Ptuju ne more biti tako slabo. Le daleč ste od dogajanja.
[/quote]

Hehe
Bom vprašala na Centru interesnih dejavnosti, če me vzamejo kot honorarko za dodatno promocijo mesta – ker mi očitno to gre dobro od rok. 😉

…glede dogajanja pa – na Ptuju in v okolici so pogosto organizirani koncerti, Odprta kuhna, Ptujske grajske igre, Rimske igre, Dnevi poezije in vina, Art satys, Arsana, Dobrote slovenskih kmetij, Festival narodno zabavne glasbe, Jurijev, Ožbaltov in Katarinin sejem, Martinovanje na prostem, kup dogodkov v Termah Ptuj…
Zagotovo sem še marsikaj izpustila.

Mladi imajo prostor za druženje v prostorih Centra interesnih dejavnosti, kjer lahko igrajo namizne in družabne igre, pa za druženje ne potrebujejo denarja (kot v gostilni).

Vsak resno zainteresiran dijak ali študent najde zase delo preko študentskega servisa.

Po mestu in do Term, pa v zadnjem letu tudi do od mesta precej oddaljenega pokopališča, vozi brezplačen mestni avtobus. 😊👍

Res ni švoh! 😉😎😍

Sem Ljubljančanka in imam zaenkrat še vedno rada Ljubljano. Predvsem Ljubljano in Ljubljančane iz moje mladosti in ne tega, v kar se spreminja zdaj. Obnova in prenova centra mi je všeč, a sami mesto, sploh predmestja izgubljajo značaj, sploh z gradnjo vedno novih šoping centrov. Izgublja se tudi meščanska mentaliteta.

Sem Ljubljančanka in imam zaenkrat še vedno rada Ljubljano. Predvsem Ljubljano in Ljubljančane iz moje mladosti in ne tega, v kar se spreminja zdaj. Obnova in prenova centra mi je všeč, a sami mesto, sploh predmestja izgubljajo značaj, sploh z gradnjo vedno novih šoping centrov. Izgublja se tudi meščanska mentaliteta.

Ljubljana pa ima zame okus po svobodi; vedno, ko pridem v Ljubljano, me kar pomladi, se mi zdi. Spomini na študentska leta pač. 😊

Mi pravi sestra, ki tam živi, pa tudi sama se spomnim iz študentskih let, da je precej več oblačnega, kot pri nas.
Ampak, ko pridem zdaj v Ljubljano, je vedno sončno. Zanimivo. ☺️

Sem z gorenjskega kotička, iz majhne vasice imenovane Potoki. Leži tik pred Mežaklo na levi in direkt pod Karavankami na desni, v kolikor gledamo iz Lesc recimo. Sicer sem tu pristal bolj kot ne po srečnem naključju, ko sem si iskal neko primerno najemniško stanovanje in kar hitro ugotovil, da sem našel super destinacijo. V sami vasici sicer ni ničesar razen bajt tako da razen miru ter meni všečne in zavetne lege težko najdem še kako drugo pohvalo. Je pa precej hribovsko-izletniških točk naokrog s čudovitimi razgledi, potem imam do Bleda recimo z biciklom 20 minut, do Krede eno uro, AC je tudi blizu, do šihta 15km, do precej štacun še manj… Skratka, sem vesel da sem pristal, kjer sem. Za moje potrebe dobra izbira.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

sem iz Ajdovščine, tiste na Goriškem ne iz prestolnice. Všeč ti mora biti (no, nam je vsem) burja, tudi to da je mesto bolj malo s kakim parkom, ter celim kupom vasi ki nas obdajajo. Imamo tudi Bia separations, pa Pipistrela. Imaš precej rekreacisjkih poti, tu blizu imaš potem še Italijo, pa njihov doprinos. ne vem, meni je tisto kar mi je všeč že nekako zelzlo pod kožo in niti” ne dam glihe”. Mi je samoumevno. pač mestece, ki se drži bolj zase in ki je ostalo mogoče malo za časom in se mu nikamor ne mudi.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Moj dom je Koper.
Všeč mi je staro mestno jedro, bližina Italije, Hrvaške, dobra hrana, sladoled (hudiča, če izvzamemo Ljubljano, je drugje skoraj nemogoče dobiti dober sladoled). Mile zime, burja (česar priseljenci načeloma ne marajo) – sploh ko močno piha, rada opazujem kako valovi butajo ob obalo. Všeč so mi vasi, podeželje, ljudje, predvsem moji prijatelji, družina, vse je na dosegu roke.
Ni mi pa všeč tale balkanizem, ki Kopru dominira. Zato vse bolj bežim na podeželje…

Ta vaš konec pa je zame pozimi prav pravljičen; piti jutranjo kavo na nekem balkončku – nič hudega, če je nekaj stopinj pod ničlo – in uživati ob pogledu, kako se jutranje sonce prebuja in preteguje iznad gorá, vse okrog pa se blešči tista s soncem obsijana belina… Milina!!! ❄️🌞😍

Opis, da je mestece ostalo mogoče malo za časom in se mu nikamor ne mudi, pa me spomni na “naš” Ormož, mesto, ki je od Ptuja oddaljeno le 20km. Tam dobim pa jaz občutek, da sem prišla v stare čase – vsi prijazni, gostoljubni, nekako umirjeno je vse skupaj. Da se kar nalezeš. 😊
Super, da je tako tudi pri vas! ☺️

Blizu tebe, natančneje v Izoli, pa si predstavljam sebe, ko bom v penziji.
Ne vem zakaj vsako leto, ko pridem v Izolo, dobim občutek, da sem prišla domov. Tako… Ne vem, domače pač. 🤗
Pa mi je kot mesto Piran bolj všeč, v Kopru imaš več početi, se mi zdi – ampak, ko se pripeljem v Izolo, se mi zdi, kot da mi piše “dobrodošla doma”. 😁
Mogoče pa kdaj. 😊

…sicer pa ima odličen sladoled tudi Cacao v Portorožu. 😋

Blizu tebe, natančneje v Izoli, pa si predstavljam sebe, ko bom v penziji.
Ne vem zakaj vsako leto, ko pridem v Izolo, dobim občutek, da sem prišla domov. Tako… Ne vem, domače pač. 🤗
Pa mi je kot mesto Piran bolj všeč, v Kopru imaš več početi, se mi zdi – ampak, ko se pripeljem v Izolo, se mi zdi, kot da mi piše “dobrodošla doma”. 😁
Mogoče pa kdaj. 😊

…sicer pa ima odličen sladoled tudi Cacao v Portorožu. 😋
[/quote]

Izola je simpatična, umirjena. Verjetno res za penzijo 🙂 Kar pridi!

Izola je simpatična, umirjena. Verjetno res za penzijo 🙂 Kar pridi!
[/quote]

Hehe
Hvala!! 😉

Opis, da je mestece ostalo mogoče malo za časom in se mu nikamor ne mudi, pa me spomni na “naš” Ormož, mesto, ki je od Ptuja oddaljeno le 20km. Tam dobim pa jaz občutek, da sem prišla v stare čase – vsi prijazni, gostoljubni, nekako umirjeno je vse skupaj. Da se kar nalezeš. 😊
Super, da je tako tudi pri vas! ☺️
[/quote]

v bistvu če odmisliš Novo Gorico – njej center je ne samo pri nas, ampak tudi onkraj meje še kar nekaj časa tako. Meni je recimo Gorizia (Stara Gorica ) z okolico tam nekje do Viles, mgoče še dlje, če greš po obvoznicah in lokalnih poteh, da se ogneš centru, zelo, zelo všeč. ne samo arhitektura, tudi utrip, način življenja sta taka. Čisto na počasi, umirjeno, brez neke sile, nuje. Brez nekeg pompa. Skratka za take ki smo navajeni neke rutin, preprostih rutin in nam ni do tega da bi bili pred časom. meni je takšno okolje res prijetno.

Tako da sem vesel tudi zate da živiš v okolju, ki te razvaja, tako kot mene.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ta vaš konec pa je zame pozimi prav pravljičen; piti jutranjo kavo na nekem balkončku – nič hudega, če je nekaj stopinj pod ničlo – in uživati ob pogledu, kako se jutranje sonce prebuja in preteguje iznad gorá, vse okrog pa se blešči tista s soncem obsijana belina… Milina!!! ❄️🌞😍
[/quote]

O ja, drži. Je pa res, da pogrešam sneg. V dolini ga je zadnja leta bolj malo, letos je bila še v gorah dokaj škrta snežna odeja…sicer je pa cela SLO ena pravljica, meni so v bistvu skoraj vsi kraji fantastično posebni in simpatični po svoje.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

O ja, drži. Je pa res, da pogrešam sneg. V dolini ga je zadnja leta bolj malo, letos je bila še v gorah dokaj škrta snežna odeja…sicer je pa cela SLO ena pravljica, meni so v bistvu skoraj vsi kraji fantastično posebni in simpatični po svoje.
[/quote]

Ne poznam tvoje vasice..iz vajinih opisov deluje simpatično.


Ne mislim primerjave z drugimi kraji. Pac pa preprosto o razlogih, zakaj vam je vas kraj vsec. Je to morda vaska cerkvica, ki vas vlece k sebi? Ali pa morda vas kraj ponuja zadostno stevilo mest v vrtcu? Ste tam morda zato, ker ste pac tam dobili sluzbo? Morda zaradi dobrih povezav z drugimi kraji?

Mnogo je lahko razlogov in mnogo privlacnih dejavnikov nekega kraja. Povejte prosim kaj o vasem dozivljanju kraja (vasi, mesta), kjer zivite.
Rojen sem v Mariboru in živim Mariboru in tukakaj sem kar zadovoljen.
Na nek način je vsega dovolj. Življenja s kulturnimi in drugimi prireditvami, izobraževanjem za vse nas, trgovin in slično.
Meni pa je najbolj všeč Pohorje.
Pozimi se tam vsaj 30 dni smučam, ostale dni pa hodim gor 2 do 3 krat tedensko hor peš.

Blizu tebe, natančneje v Izoli, pa si predstavljam sebe, ko bom v penziji.
Ne vem zakaj vsako leto, ko pridem v Izolo, dobim občutek, da sem prišla domov. Tako… Ne vem, domače pač. 🤗
Pa mi je kot mesto Piran bolj všeč, v Kopru imaš več početi, se mi zdi – ampak, ko se pripeljem v Izolo, se mi zdi, kot da mi piše “dobrodošla doma”. 😁
Mogoče pa kdaj. 😊

…sicer pa ima odličen sladoled tudi Cacao v Portorožu. 😋
[/quote]
Zanimivo, koliko vas misli, da se spoznate na sladoled!
https://www.radio-odeon.com/novice/nedjo-nominiran-na-svetovni-lestvici-sladoleda/

New Report

Close