Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spletna dražba

spletna dražba

Pozdravljeni.

Potreboval bi mnenje kakšnega pravnika, če je morda kdo tukaj. Fizična oseba se je odločila prodati nepremičnino na spletni držbi. Zainteresirani kupci morajo za resnost pristopa k dražbi plačati fizični osebi varščino. Prodajalec je potencialnim kupcem sicer poslal pogoje spletne dražbe, vzorec pogodbe, dokumente vezano na nepremičnine. Kdor uspe na dražbi se varščina šteje v kupnino, ostali dobijo naslednji dan vrnjeno na TRR.
Upam sicer na poštenost prodajalca. Vseeno pa se mi pojavlja dvom, kaj pa v primeru, da potencialnim dražiteljem prodajalec ne bi vrnil vrščine. Koliko smo pri tem potencialni kupci sploh zaščiteni in koliko je to iztožljivo. v primerjavi z izklicno ceno nepremičnine, varščina ni ravno visoka (predstavlja eno povprečno slovensko povprečno neto plačo).

Kot drugo me še zanima kdo običajno plača 2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek na promet nepremičnin, kupec ali prodajalec?

Hvala za vaše mnenje.
A.

Če kupuješ nepremičnino iz http://www.drazbe.net, potem si lahko brez strahu. Na dražbah se prej plača vedno samo zato, da se ne pojavljajo tam radovedne oči in ušesa po nepotrebnem, ampak tisti, ki plača “članarino”, je tudi lahko zelo resen kupec nepremičnine.

In na tvojem mestu jaz od zasebnikov ne bi sodeloval v dražbah, še posebej, ker ti lahko ta oseba prikrije, da je v mejnem sporu s kakšnim sosedom, kar ti kasneje lahko prinese ogromne sodne stroške, ali da ima notri kakšne “začasne” najemnike na črno, ali da prikrije, da ima hiša že “rahlo plombo” s strani upnikov itd …

najboljše je sodelovati na drazbe.net, kjer so po večini dražitelji banke, občine ali pa sama država.

In še preden bi sodeloval v dražbi, bi jaz na tvojem mestu se vsedel v avto, šel do najbližjega soseda, malo popvrašal kdo je prej tu živel, če vejo za kake nečedne posle (da kasneje ne dobiš nezaželenih obiskov) ipd. Sosedje, če so si bili blizu, po navadi tudi vedo, kaj se dogaja s tisto nepremičnino.

Lahko je tudi, da je hiša prikazana kot celota na dražbi, a problem je lahko, da pravkar bije bitko lastnik s partnerjem na sodišču za polovico lastništva, kar je tudi ena od opcij, da ti pol na koncu pripade samo polovico hiše. Nujno se moreš pozanimati, kako je z dostopom do te nepremičnine, če cesta poteka po tvoji parceli, ali po parceli kakšnega soseda itd.

Jaz na tvojem mestu ne bi kupoval pri zasebniku.

New Report

Close