Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nehala bi pit kavo

nehala bi pit kavo

Dnevno spijem nekje 6 skodelic kave +črni in zeleni čaj …živčna sem tresem se mogoče zaradi kave.Bi nehala pa se bojim ,da s zaspala zraven sploh v nočnih izmenah.Kako dolgo traja kriza

Sem gledala oddajo, ko so prav to stestirali. Telo se na življenje brez kofeina privadi v enem tednu. Torej dokaj hitro. Doživi krizo, a čez en teden že funkcionira popolnoma normalno. Problem bo verjetno bolj v tem, da boš ti pogrešala “obred” pitja kave.

Moja doza je bila dve skodelici na dan. Ko sem pravo kavo zamenjala za brezkofeinsko me je bolela glava osem dni. Ko sem zamenjala brezkofeinsko za žitno kavo me je bolela glava sedem dni.
Če mi zmanjka žitne s težavo zamenjam za domač čaj. Odtegnitvenega sindroma ni. Jutranji ritual je ”še kar ugoden”, ni pa tisto kar mora bit-nekaj rjavega v jutranji šalci.

nova
Uredništvo priporoča

Treses se verjetno res zaradi kofeina, poleg 6 skodelic kave pa pijes se crni in zeleni caj? To je veliko prevec, moje mnenje. Sama sem imela po kavi zvisan krvni tlak… Prenehaj postopoma, v roku kaksnih 14 dni.

To kar delaš, je uničevanje tvojega telesa, rezultate čutiš. Koliko časa rabi telo, da se navadi brez pitja kave so ti že zgoraj napisali. Na tvojem mestu bi pil CBD COM konopljo, zmleto v mlinčku za kavo, Lahko dodaš tudi kurkumun ali zlato mleko. To ti bo dalo elan in brez stranskih učinkov za nočno delo. Pa dober ukus ima, paše popiti.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Do, 38 leta sem pila kave… Ker delam v gostinstvu sem začela s smetano in dvema sladkorjema, potem sem zaradi vse večkrat slabe smetane prešla na mleko. Ko so se kopičili kilogrami sem odstranila sladkor….število kav je bilo od zjutraj na tešče do večera med 5-8…
sem se tresla kot alkoholik, sem zmanjšala število kav, pojavile so se težave z kislino so mi povedali da zaradi mleka, sem pila navadne brez vsega, trajalo je še kako leto dve,…
Vsi so vedeli, da zame ni dneva brez kave, bog ne daj jutra in dve tri kave na prazen želodec… kakršna koli bolezen me je dohitela – kava je bila zdravilo….
Nihšče me ni prepričal, da se lahko živi brez kave… No ko sem nekega jutra vstala, in naredila prvi požirek kave – takrat je bilo telesu dosti – takšna slabost me je prijela, da sem mislila, da bo konec z mano…in z danes na jutri sem nehala s kavo. Našla sem nadomestek rituala – 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cikorijo. Mmmmm ne menjam za nič- jo imama tudi v službi. Je pa res, da sem po cca pol leta začela piti zopet kavo, ampak to je ko mi res diši mogoče na dva tedna ena…

Če toliko spiješ, maš res trpežno srce :).
Prenehaj postopoma, da ne bo prevelik šok za telo. Vsak dan manj in spremljaj svoj napredek.

Wtf, kako te ne razzene??? Men se tresejo roke ze po drugi :))

Sem se lotila tega projekta en mes nazaj, spila 2 ornk šali črne kave dnevno, včasih 3, 20 let pitja kave. Nehala sem iz danes na jutri, zamenjala s cikorijo. Mislila ah to bom pa res brez težav….. Aaaaa ne ne, ni šlo….glavobooool, tečna, glava čudna, kot bi bila mal počena, slabo počutje, sem vidla, da moram postopoma. Sedaj spijem eno manjšo šalo na dan, počasi bom vsak drug dan in tako naprej.

Sem se lotila tega projekta en mes nazaj, spila 2 ornk šali črne kave dnevno, včasih 3, 20 let pitja kave. Nehala sem iz danes na jutri, zamenjala s cikorijo. Mislila ah to bom pa res brez težav….. Aaaaa ne ne, ni šlo….glavobooool, tečna, glava čudna, kot bi bila mal počena, slabo počutje, sem vidla, da moram postopoma. Sedaj spijem eno manjšo šalo na dan, počasi bom vsak drug dan in tako naprej.

Spila sem dve do tri na dan, tako da hiperodvisna ravno nisem bila. Sem bila pa še dolgo časa utrujena, manjkalo je poživilo. Zdaj za poživilo uporabim red bull, ampak izključno, če sem ponoči na cesti. Kavo sem nadomestila s cedevito, ki tudi deluje pozitivno na budnost, malo manj pa na jetra. Spijem cca 1 l na dan. Ne vem si pa predstavljati nočnih brez. Morda je recept zate, da kavo piješ samo na nočni, vse ostalo pa nadomestiš z rituali kot so ti jih že napisali drugi. Pa počivat pejdi, ko imaš moznost. Pol urce naredi čudež utrujenemu človeku.

Sem nehala iz danes na jutri in presla na brezkofeinsko. Vazno mi je, da to kavo vseeno spijem, se pravi sam obred. Nobenih problemov, odtegnitvenih sindromov itd..
Spijem pa samo 1 na dan, prej mogoce 2-3.. Po.moje je sploh problem nehat tistim, ki kadijo.

New Report

Close