Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o ljudeh, ki vozijo SUV-e?

Kaj si mislite o ljudeh, ki vozijo SUV-e?

Gledam ves ta folk po mestih, ki vozijo te ogromne, potratne škatle in zasmrajajo zrak s svojimi SUV (ponavadi dizli) kištami.

Zakaj SUV v mestu? Da izpadejo frajerji? Mogočni? Visoki na svojih visokih sedežih? Večinoma brez 4×4 pogona, sicer pa ga v mestu itak ne bi rabili. Samo fijakajo se v teh svojih “mestnih terencih”, “crossoverjih” in kako se jim že reče…

Ste opazili, da je tega SUV plehovja vedno več na cestah??? A smo postali Amerika ali kaj??? Vse avtohiše in vsak proizvajalec avtomobilov ima vsaj kakšen model SUV-a na izbiro, kaj hudiča se dogaja??? Še nekaj let nazaj jih je bilo zelo redko videti na cesti, zdaj je pa že vsak tretji ali četrti avto, ki ga vidim, SUV škatla!!!

to so lopovi, ki se okoriščajo na žuljih delavcev

tako kot tisti, ki hodijo na Šrilanko

Vozim suv ker hodim dalec v sluzbo. Potem ga imam precej let preden zamenjam. Jaz se v njem dobro pocutim. Je pa to tudi druzinski avto za nas. Ce bi imela 1000 eur nizjo placo pa ga ne bi.

nova
Uredništvo priporoča

Men so pa hudi. Moj nasledn avto bo tud SUV, ne vem pa še katera znamka. K eni se nagibam 😉

Jaz postanem kar živčna, ko vidim te avte. Ne vem, zakaj me tako živcirajo, ampak so: res grdi, škatle, še posebej beli mi grejo na živce zaradi barve. :)) Zdaj so res povsod, kar je še slabše za moje živce :D. Vsi sosedi jih imajo. So pa res potrata goriva in vsega. Lahko bi si vsaj džip omislili – ti imajo vsaj kakšno rabo.

Meni so kul. Sploh 4×4. Pa bencinarji, čeprav so redke žvauce med 4×4. Pa ker se visoko sedi.

Mislim si takole za te soferje: “Lejte me, kaki avto vozim!” 😀 Ker so veliki, so opazni … Taki je to. 🙂

S traktorjem se pa se bolje vidi … 😉

S traktorjem se pa se bolje vidi … 😉
[/quote]

To je res. Ampak bencinarjev je bolj malo😜

Ja saj ste si želeli Amerike, kaj zdaj cvilite.
Naslednji korak bodo oklopna vozila, varna pred oboroženimi mačetarji. Saj ste si želeli mig-rantov, kaj zdaj cvilite.

Da so si kupili avto kot ga zelijo, ne kot ga zeli nekdo drug.
Zdaj jaz tebi postavim vprasanje zakaj zivis v hisi jaz v bloku, zakaj imas vrt jaz ne, zakaj imas vikend na morju ali kjer drugje v Slo, zakaj, zakaj….
Ce bi se vsak brigal zase bi bilo velikooooooooo bolje na svetu! Vsak naj zivi in dela kar zeli!
SAMO ENKRAT SE ŽIVI!!!

SUV manija je meni smešna. Pa mislim si, da redkokdo med vozniki teh avtov sploh pomisli na fiziko v ovinkih.
Da ne govorim o tem, da me je vedno zanimalo, zakaj so pripravljeni “požreti” višjo porabo goriva…


Fizika v ovinkih ni problem, če voziš po predpisih. Zakaj? Zaradi varnosti ali zaradi občutka prestiža ali ker jim je enostavno všeč tak model avta.

Zakaj bi bil suv dober za daleč se vozit?? Ogromno bencina pokuri. V bistvu ti avti sploh ne vem , za kam so praktični. Edino.naložiš jih lahko veliko.


Fizika v ovinkih ni problem, če voziš po predpisih. Zakaj? Zaradi varnosti ali zaradi občutka prestiža ali ker jim je enostavno všeč tak model avta.
[/quote]

Seveda ni problem v takšnih situacijah; problemi so šele, ko gre kaj narobe. Takrat se krepko pozna.
Varnost pa v SUV-ih ni nič večja, kot v nižjih avtih, samo občutek je drugačen.

Mi imamo tudi SUV za družinski avto.

+
Ni se potrebno priklanjati
Boljši pogled na cesto
Precej bolj udoben in večji
Večja varnost


-Porabi cca 1 liter več goriva na 100 KM
-Brez pomagal(Kamera, senzorji,..) bi bilo težje za parkirati. Občasno tudi uporabljam funkcionalnost, da se sam parkira…..
-Nekaj višja cena

Naslednji avto bo spet SUV – upam, da že samovozeči elektro.

To je res. Ampak bencinarjev je bolj malo😜
[/quote]

Res je, pa tudi je treba gledati na okolje … 😀 😉

Res je, pa tudi je treba gledati na okolje … 😀 😉
[/quote]

Mi smo se ga navadili, prejšnji je bil suv in sedanji. Prejšnji dizel, zdajšnji bencinar, poraba normalna, vozi se lepo. Traktorja pa nimamo, samo Markota.
Za v mesto je pa res hecen, v Ljubljani ga zagotovo ne bi imeli.

Visoko sedenje in dober pregled
Lahko vstopanje in izstopanje.
Praktičen za pri hiši.
Ko pohajkujem naokoli pa tudi prespim v njem.

Mi smo se ga navadili, prejšnji je bil suv in sedanji. Prejšnji dizel, zdajšnji bencinar, poraba normalna, vozi se lepo. Traktorja pa nimamo, samo Markota.
Za v mesto je pa res hecen, v Ljubljani ga zagotovo ne bi imeli.
[/quote]

Markota? A je to kak slovenski izraz za neko vozilo? Sorry, v Sloveniji sem le na obisku. 😉

Mi je popolnoma razumljivo da ga imajo ljudje ki se veliko vozijo.
Tisti, ki pravi da ni bolj udobna vožnja in večji pregled nad prometom v takšnih avtih ga sigurno še ni nikoli vozil.

Poraba je tam tam. Večina ji kuri manj kot kakšen star jajc (sploh novi).

Bi imela takoj ….

Ker živijo v hriboviti vukojebini in dnevno migrirajo v mesto.
Ker so jim take kište všeč.
Ker menijo, da so varni edinole v takih kištah.
Ker so fizično ter psihično nezanimivi in se želijo postaviti vsaj s kišto.
Ker jim denar ne predstavlja ovire.

Kukr kermu paše, sam te kište so tolk široke, da njihovi štorasti lastniki navadno zasedejo cel parkirni boks in še četrt sosednjega.
Za take ni milosti, če me ovirajo, drgnem s ključem.
Se bodo že naučili parkirat.

Kdo je tukaj večji kmet?



Ker so fizično ter psihično nezanimivi in se želijo postaviti vsaj s kišto.
Za take ni milosti, če me ovirajo, drgnem s ključem.

LOL, kdor ima resne psihične probleme, še ne pomeni, da je psihično zanimiv 🙂

Markota? A je to kak slovenski izraz za neko vozilo? Sorry, v Sloveniji sem le na obisku. 😉
[/quote]

V gugel vtipkaj motorni prekopalnik Marko.
Mi ga imamo tudi.

New Report

Close