Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je za vaš hujše in zakaj?

Kaj je za vaš hujše in zakaj?

Nekaj let nazaj sem zasledila že to temo,a jo ne najdem več. Zanima me vaše mnenje in kako bi ga argumentirali. zanima me,kakšen je vaš pogled na to in kaj se vam zdi manj hudo ali opravičljivo ali družbeno bolj sprejemljivo: beračenje/fehtanje za kovance,denar po cestah in parkiriščih (upoštevajoč da se ne krade,se ne nadleguje ljudi,se ne manipulira,ni fizičnega nasilja,tudi ne sedenje s kartonom v roki..skratka beračenje ali po domače “vbogajme”) ali prostitucija sex za plačilo (upoštevajoč da prostitutka vedno uporablja kondom,ni žrtev zvodnikov in ne dela za njih,recimo da ne zlorablja drog,deluje preko oglasnika in stranke hodijo k njej na dom,preprosto za sex in dobi plačilo)

vaše mnenje in zakaj?

In ti si se sred noci zbudila s takimi norimi idejami? Itak da prvo, beracenje. Tam ne rabis kaj dat v zameno.

PROSTITUCIJA JE HUJE(SLABSE) JASNO!
LAHKO NOC

nova
Uredništvo priporoča

Zame je hujše prostitucija. Zato, ker tak scenarij, kot ga opisuješ, brez droge, brez nasilja, brez zvodnikov skoraj ne obstoja. Drugič, ker je pri prostituciji vedno prisotna možnost nasilja. Ko prodaš svoje telo, zgubiš lastništvo, postaneš predmet in si na milost in nemilost prepuščen odjemalcu. Ker se mi zdi moje telo nedotakljivo in zato nima cene, torej iz moralnih razlogov. Ker se s prostitucijo širijo bolezni. Ker je veliko strank zakoncev, ki varajo svojo ženo. Ker prostitucija širi prepričanje, da so ženske manj vredne od moških in da so le predmet, s katerim zadovoljujejo svoje potrebe. Ženska je s prostitucijo razosebena in izničena, tudi če sama misli drugače.
Tudi pri beračenju redko naletimo na berače, ki ne nadlegujejo. Beračenje je varnejše kot prostitucija. Beračenje povezujem z resničnim pomanjkanjem osnovnih življenjskih potreb, ker je bilo tako včasih, ko so beračile sestradane starke ali unvalidi brez možnosti za delo in reden dohodek. Danes se je seveda tudi beračenje izrodilo. Vendar, z beračenjem se ne širijo spolne bolezni in berač običajno ni v življenski nevarnosti. Berač ne prodaja svojega telesa in tretja oseba ni nevede in nehote vpletena v dejanje.

New Report

Close