Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske raje v službi kot doma

Ženske raje v službi kot doma

Babnice, kaj je zdej??
Ste res raje v službi kot doma?
Doživela sem, da pride ženska raje na šiht, kot da je doma.Raje delovna sobota, kot pa bit doma. Kako to? Kaj je narobe? Imate dedca poln kufer? Ste bolj sproščene na sihtu?
Joj, joj,….A ne bi moglo bit obratno?

Absolutno.
Delovna sobota? Hah. Sem se prostovoljno javila v službo, v soboto, in tudi čez vse praznike (nedelja in ponedeljek). Iz tudi čez prvomajske. In to celo ponoči!
Delati v soboto, nedeljo, praznike? Zakaj pa ne? Zaslužiš res odlično (jaz praktično skoraj za pol meseca normalnega dela), ni ti treba prenašati nikogar, nobenih sorodnikov ,pospravljanja, čiščenja, obiskov kao prijateljev, sorodnikov, nažiranj, potic, itd …
Res upam na čimveč praznikov. :-))

Komaj čakam praznike. 🙂

Odvisno za kakšen šiht gre. Lahko se ravno prav spočiješ in čez dan komot funkcioniraš, kot ti paše. Ni vse za metat v isti koš…Ampak sile ti ni, da se grebeš….;)

Maš preveč časa pa se sekiraš kdo je doma al pa kdo hodi v službo?

Kaj je tu čudnega. danes ljudje tolk časa preživimo na šihtu, da je pomembneje se razumeti s sodelavci kot partnerjem.

Gospodinja sem ze šesto leto in priporočam vsem. Služba me je izčrpala in priznam da zadnjih šest let cvetim. Otroka v šoli, mož v službi, postorim lahko po hiši, skuham in imam čas tudi zase. Vsekakor dokler bosta otroka v šoli in nam bo finančno zneslo ni govora o službi.

:):):) Ene ja:) Predvsem tiste, ki se doma ne počutijo dobro, se ne razumejo z možem in/ali otroki in jim je to izhod v sili.
Sama se dobro počutim v službi in doma še bolje, zato sem rada doma;)

So pa še tiste, ki zaradi dela čez vikend/praznike/nočna dobro zaslužijo in se tega poslužujejo, da bolje finančno vozijo. Super, kajne;)

Meni pase biti v sluzbi, zakaj pa ne? Doma je vedno eno in isto, v sluzbi se pa vedno nekaj dogaja. 🙂 Ravno za prvega maja bom morala delati, pa mi ni sploh tezko.

Meni sobota res paše, ne pridem pa vsak mesec na vrsto. Za tistih šest do osem ur zaslužim dobr, zmatram se ne, doma pa skuhajo in pospravijo ostali. A ne bi bla neumna, da bi mogla zastonj doma pucat?

Jaz bi bila takoj doma, cvetela bi, pa moj zal ni za to 🙁

Tudi meni ni problem oddelati soboto pa se doma čist kul zastopin pa mož je tufi ok. Vendar če sem v soboto doma pucam, perem, kuham…če pa sem v službi pa to stori mož hi hi

Jaz bi bila takoj doma, cvetela bi, pa moj zal ni za to 🙁
[/quote]

Tvoj ima popolnoma prav!
Delaj, da boš imela SVOJ denar, SVOJO penzijo in da boš neodvisna.
Zgornja gospodinja naj si svoje domače gospodinjenje zatakne za klobuk – kajti : delovna doba ji ne teče in ko bo hotela v penzijo, bo od tega bore malo ali nič!
Odvisna od moža, vsak dan ista ribnca , premalo socialnih stikov in novitet – isto kot bi živela v mlakuži s postanim zrakom!

Jaz bi dala ledvico za skrajsan delovnik, pa zal ni mozno, vse ali nic. Doma bi zgnila, v sluzbi mi je sicer fajn, a kaj ko ima popoldan premalo ur…


S takšnim načinom umsko stagniraš, nisi več sposoben multitaskinga in delaš vse tisto, kar bi tudi sicer naredil, s tem da bi se veliko bolj organiziral in porazdelil, optimiziral svoj čas. Ampak sto ljudi sto čudi. Obstajajo ženske, ki bi naredile vse, da ne bi delale. In potem ste odvisne od moškega, od njegove edine plače itd. …ne, hvala.

To se pa strinjam! Ženske bi MORALE imeti samo 6-urni delavnik, plačane bi morale biti pa za 8 ur…Kot nekakšne beneficirane ure!
Preveč smo vpete, premalo imamo časa zase in za družino!
O ledvici pa ne govori, čez zdravje ga ni!


S takšnim načinom umsko stagniraš, nisi več sposoben multitaskinga in delaš vse tisto, kar bi tudi sicer naredil, s tem da bi se veliko bolj organiziral in porazdelil, optimiziral svoj čas. Ampak sto ljudi sto čudi. Obstajajo ženske, ki bi naredile vse, da ne bi delale. In potem ste odvisne od moškega, od njegove edine plače itd. …ne, hvala.
[/quote]
Rihtat gospodinjstvo z dvema (ali vec) majhnima otrokoma doma… to je druga beseda za multitasking! Tisto v sluzbi je mala malca!


Rihtat gospodinjstvo z dvema (ali vec) majhnima otrokoma doma… to je druga beseda za multitasking! Tisto v sluzbi je mala malca!
[/quote]
Ti resno misliš, da ima otroke doma? Te mamice imajo otroke lepo po vrtcih, šolah. Malo se ozri okoli sebe. Večina je lenčin, ki ne bi delale tega, pa ne bi stresa, pa ne zmorejo AMA NIČ. So doma, vprežejo še taščo, svojo mamo in vsega boga ter ves čas jamrajo, kako so švoh, ker jih gospodinjstvo izčrpava. Bruh.

Naj bolj sovražim praznike ,sobote ter nedelje ker moramo biti ponavadi skupaj doma.
Komaj čakam da grem sama kam vem in da me ne živcira partner.
Verjamem da je stvar tudi obratna.
Pri nas nismo navajeni biti skupaj in vedno se najde kakšen izgovor da nekdo kam gre seveda sam.

To se pa strinjam! Ženske bi MORALE imeti samo 6-urni delavnik, plačane bi morale biti pa za 8 ur…Kot nekakšne beneficirane ure!
Preveč smo vpete, premalo imamo časa zase in za družino!
O ledvici pa ne govori, čez zdravje ga ni!
[/quote]
Seksistično razmišljanje. Imaš, kakor si si postala. Nismo drugi dolžni plačevati za to.
Vključi darovalca sperme v delo in skrb za otroke, pa ne bo treba nobenemu beneficij plačevat!


Rihtat gospodinjstvo z dvema (ali vec) majhnima otrokoma doma… to je druga beseda za multitasking! Tisto v sluzbi je mala malca!
[/quote]

Če imaš umsko nezahtevno službo, že mogoče. Drugače pa doma točno to delaš – mentalno stagniraš. Socialno pa tudi.

Zal imas prav. Vse vec je zensk ki rajsi visijo v sluzbi kot pa da so doma z svojo druzino. Kaj bodo pocele ko bodo state in v penziji. Bodo stale pred vrati firme.

Takole vam povem, večina današnjega babovja ni vredno niti, da bi ga pes poscal. Sevede je lažje bluzit z neko službo, domišljavostjo, kako je frača pomembna, kot pa res kaj znat in tudi delat.

Redne zaposlitve nimam in je tudi nocem zato pa se ukvarjam s kozmetiko ko sama hocem in ko je cas. Malega odpeljem v vrtec in pesa na sprehod, napravim zajtrk za dragega in mu ga odnesem v delavnico potem je cas za coffe v mojem najljubsem lokalu. Dan je tak kot si ga sami naredimo in naj bo vsak dan s sonckom obsijan 🙂

Recimo jarke kopat, ne? Zato pa so moška fizična opravila tako dobro plačana, ker so tako pomembna hahahahaaa…

lahko se ukvarjaš s kozmetiko, “ko sama hočeš”, če imaš sponzorja.
če bi si morala pa sama priskrbeti osnove za živež, bi ti pa drugi povedali, kako si boš dan naredila.

New Report

Close