Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za moške o pospravljanju

Vprašanje za moške o pospravljanju

Zadnje čase ugotavljam, da je večina žensk, ki ima veliko potrebo po perfektno urejenem bivališču v bistvu sitnih. Nonstop gnjavijo svoje moške. Svoje nezadovoljstvo usmerjajo v pospravljanje in to pričakujejo tudi od moških. Moje vprašanje za moške je: Bi rajši imeli perfektno pospravljeno, skuhano in sitno ženo ali bolj razmetano, občasno skuhano in prijazno ženo?

Imam odrasle sinove, ki znajo pospravlajt, prat in kuhat, pa se malo pogovarjajo zdaj v družbi, kako in kaj bodo, ko se bodo osamosvajali in ti povem, da nihče ne mara svinjaka in da se zgrozijo, ko ima kdo doma svinjak. Kar se kuhanja tiče, niso zahtevni, zahtevajo pa, da vsaj vsak sam za sabo pospravi in pusti za sabo enako čisto, kot je našel. Mislim, da je to čisto ok. Sitnob pa nihče ne prenaša.


Najraje bi imel ženo, ki pospravlja in kuha in je sitna…. drugje…

ja
pol jih pa zmerjajo s “Preklet I D I O T neumen”

Sem zelo vesela,da nimam “partnerja”,tipa,fanta..prava pravcata svoboda!
Jaz namreč:

-če se posode preveč nabere,jo zmečem v smeti.Potem sčasoma vidijo da mi manjka vilica ali žlica ali pa ponec,mi prinesejo,in spet voila naberem novo. ne morjo drgač,ker sem brez reva 🙂
-moja statistika pomivanja je 1x na mesec ali v dobrih primerih 2x na mesec,večinoma imam vse v enem koritu,ker imam posode zelo malo,namreč imam 1 vilico,1 žlico,1 nož,1 ponev,in eno posodo,vse lepo paše v korito. To obrnem in zložim,pult je pobrisan,vse je čisto 🙂 obrnjeno na glavo je pač splahnjeno mesec dni..
-sproti pomijem,ko rabim eno ponev
-jem iz ponve vedno,če pa imam obiske jemo iz plastičnih krožnikov ki jih vržem v smeti. če je sreča imam tudi plastične vilice
-perila ne likam nikoli. Nič. Niti posteljnine,niti majc,nič..niti spodnjega perila niti servetov,hlač..nič.. vse tako ali tako daš gor in pomečkaš. Sploh pa posteljnina. Svetovna neumnost da jo bom likala. Lepo obesim in ko je suho vržem na svoj kup stola.
-ko rabim obleko morm zmetat vse cunje dol iz kupa stola na tla in potem ko krt iščem tisto majco. vse je na kupu. united colors of beneton 🙂
-perilo je čisto,umazano s čistim ne mešam nikoli. perem po 4x na teden,ampak ni zlikano. never.
-prah? kolikor ga hočeš. praha sploh ne brišem. zguba časa. Prah si in v prah se povrneš,zato nikoli ne vem koga bom posesala,zato praha ne brišem. get it? 🙂
-pometam redno. tukaj sem ponosna nase.
-ribam občasno.. zelo občasno.. ko res vidim da je treba.
-okna? mogoče 1x letno… ne vidim sploh problema.

hvala bogu,da sme sama in sama bom ostala,jaz niti podrazno niti prbližno niti najmanj nisem za ožent in všeč mi je svoboda 🙂


Najraje bi imel ženo, ki pospravlja in kuha in je sitna…. drugje…
[/quote]

Naj bi kaj tud doma počela ali kar vse drugje?


Itak da to drugo. Ne maram sitnob. Mi cisto ustreza “kreativen kaos”. Sicer pa ni noben problem posodo zlozit v pomivalca in zmetat cunje v pralni stroj. Prah je pa tko al tko povsod. Pa dvomim, da zena razmece stvari, jih prej otroci. Jih mors navadit pospravt za sabo, pa je.

Naj bi kaj tud doma počela ali kar vse drugje?
[/quote]
Thja… zarad mene ga lahko tudi kvačka, krona al pa okopava kje drugje…sem skromne sorte…

Sem mislila, da bo vprašanje za moške, kolikšen del pospravljanja in kuhanja izvedejo sami.


Dam 25 evrov na teden in stanovanje je več kot perfektno urejeno. Vedno čisto, dišeče in svetleče.
Nisem sitna. :-))))

Sam kuham, sam popravljam tako da težko odgovarjam.

In prijazno ženo

Kako si pa ugotovil, da je večina žensk, ki ima veliko potrebo po perfektno urejenem bivališču v bistvu sitnih zaradi pospravljanja, čiščenja … ? Na to ti lahko odgovorim le z …
Ženska pa je “sitna” zaradi čistoče le, če moški ne naredi osnovnejših stvari, da se ta red vzdržuje in mora čistiti in pospravljati še za tistimi, ki jim čistoča španska vas. Ta sitnoba je le klic na pomoč, da ji pomagaš.

Običajno človek teži k redu, urejenosti in čistoči ter redni prehrani. Živimo v 21. stoletju, pri današnjih sredstvih in pripomočkih čiščenja, je nečistoča izgovor in lenoba. Nekuhanje – torej manj kot en topel obrok dnevno pa je zame, pri vsem teh enostavnih receptih na netu, prav tako lenoba, sploh če imamo otroke. Da ne govorimo, da je eno najlepših obdobij dneva, ko se cela družina zbere pri obroku.

Če lahko toleriram nepospravljen dom (kuhamo in je hitro nepospravljeno, včasih se igramo z otroci in imamo ustvarjalni nered …), ne morem tolerirati umazanega doma: prah, ki se vidi na daleč, smetke, ki se vlečejo že v sklopih po tleh, lasje na kupih, pajčevine na stropu, nepočiščena keramika v umivalniku, wc-ju … To se pospravi mimogrede, sploh če je ostalim članom družine normalno, da pospravijo za sabo. Umazan dom je zame nemarnost in lenoba in veliko pove o človeku na splošno. Tak človek verjetno tudi osebne higiene nima na nivoju. Gre verjetno za takšne moške, ki se tukaj po forumu mečejo po tleh, ker se nekateri dvakrat dnevno stuširamo, menjamo posteljino na dva tedna ipd.

Se spomnim, ko sem nekoč spoznala moškega, ki me je pripeljal domov, v precej neurejen dom. Čeprav me je moški pripeljal domov spoznat svojo družino, sem bila tam zadnjič. Zelo mi je zameril, ampak v tisti dom ne bi več stopila (nečistoča wc-ja me je še najbolj odbila). Enkrat sem bila tudi službeno pri enem umetniku na obisku. V stanovanju so imeli tako umazano, da sem mi je začelo iti na bruhanje, ko sem stopila iz hiše, želodec se mi je obračal še celo popoldne. Še jedla nisem tisti dan.

Vsak po svoje sicer ,ampak jaz vedno zagovarjam urejen, čist, pospravljen dom. Ne govorim o skrajnostih, govorim o vzdrževanju osnovnega reda in čistoče.

Vedno izberem čist, pospravljen dom in na mizi vsakodnevno domač topel obrok. Odlično je, če je ženska gospodinja. Če ne zmore, smo tukaj moški, da pomagamo, da ženska zaradi preobremenjenosti ne tečnari.

Tvoje vprašanje je kr neki. Ni vsak ženska, ki pospravlja tečna in ni vsaka ženska, ki je nemarna in lena, prijazna. Če ti je to jasno, lahko nadaljujemo.

Jaz imam doma bolj razmetano, občasno skuhano in tečno ženo….

Pospravlja se lahko itak vsak dan, pa bo na koncu itak vedno spet nasmeteno (ker se kuha, otroci igrajo, manjka prostora za vse pospravit,…).

Se včasih hecam: Sej ni treba pospravljat, še kak let pa se odselimo v novo čisto stanovanje pa bo spet za nekaj časa.

Ma sej ni tko grozno. Si nekako razdeliva. Kuhava nekak vsak pol. Ona čez teden več, jaz čez vikende. Posoda je ponavadi moja, ona ima pa obleke čez. Pometejo pa že občasno otroci..pa je

Seriously?!?!?!?

Ženske želijo imeti urejen dom, to jim je v krvi, vsaj večini. Da ne govorimo, da v tem primeru vrana vrani izkljuje oči – ne veš kakšne kritike stojijo v ozadju s strani prijateljic, če je dom neurejen, umazan.

Jaz sem vedno in povsod za drugo.
Tista prva možnost me sploh ne zanima – ker skuhat in pospravit znam tudi sam, prijazen pa ne morem biti namesto nje.

Tvoje vprašanje je kr neki. Ni vsak ženska, ki pospravlja tečna in ni vsaka ženska, ki je nemarna in lena, prijazna. Če ti je to jasno, lahko nadaljujemo.
[/quote]

Jah, ženska tečnoba je samo vprašanje časa…

Sem moski in rad vidim, da je doma urejeno in vse na svojem mestu. Ljubo mi je, da to tudi zenska spostuje in ne ustvarja kaosa. V hrani uzivam in rad vidim, da je zacinjena z ljubeznijo. Instant skrapucal ne stejem v kategorijo “hrana”. Ce kuha zenska, se mi zdi samoumevno, da tudi sama k temu pristopa na enak nacin. Po naravi sem vztrajen, rad izpeljem stvari do konca, sem predan, ljubec in na zivljenje gledam kot na ubrano melodijo, ki vzpodbuja ples na navidezni crti med redom in kaosom. Podobno pricakujem tudi od zenske.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Drugo varianto žene, definitivno. Nisem nek blazni redoljub, zato bi težko eno zoprno kuro prenašal…lahko pospravlja, kolikor želi, samo naj ne bo sitna, če jo vsak prahec zmoti. Sem pa sitnoba v delavnici recimo, tam imam rad red, ker vem, kje kaj je in se mi res ne ljubi brskat vsepovsod za orodjem ali karkoli. S tem imam na šihtu resne probleme, ker je tudi šef tak, da pusti kjer neha delat, posledično se tako obnašajo tudi sodelavci…no, to me včasih tako zelo razkuri, da res ne želite biti v moji bližini v takih momentih, sploh če sem z mehko nogo vstal ali me luna trka🤬

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Drugo varianto žene, definitivno. Nisem nek blazni redoljub, zato bi težko eno zoprno kuro prenašal…lahko pospravlja, kolikor želi, samo naj ne bo sitna, če jo vsak prahec zmoti. Sem pa sitnoba v delavnici recimo, tam imam rad red, ker vem, kje kaj je in se mi res ne ljubi brskat vsepovsod za orodjem ali karkoli. S tem imam na šihtu resne probleme, ker je tudi šef tak, da pusti kjer neha delat, posledično se tako obnašajo tudi sodelavci…no, to me včasih tako zelo razkuri, da res ne želite biti v moji bližini v takih momentih, sploh če sem z mehko nogo vstal ali me luna trka🤬
[/quote]

Zanimivo, sam si očitno tečen in koleričen, če na delovnem mestu nimaš reda, doma pa žena ne bi smela biti tečna, če ji ne pomagaš vzpostaviti red … Saj razumel bi lahko!

ext, mene pospravljanje sprošča. 😛

Rule 34

Ampak a res mislite da sta samo ti dve možnosti? Sitna in pospravljeno ali lena in nepospravljeno?
Sicer med tednom včasih res ni tipi topi, ker nimam časa, med vikendom pa je čisto. Ker me pospravljanje sprošča. Muzika, slušalke in židan mir. V eni do dveh ur se vse sveti.
Če pa kdaj ni to to in je vreme prelepo pa tudi še nihče ni rekel, da ne gremo ker je za pospravit 🙂
Madona res delate iz muhe dinozavra.

New Report

Close