Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obiskali so me migranti

Obiskali so me migranti

Doma imamo gostilno, prejšnji teden sem umivala se zadnje posode preden sem gostilno sploh zaprla. Naenkrat sem dobila obiske in to sta bila dva migranta. Res, da sem se zelo ustrašila. Sporazumevali smo se v angleščini, hotela sta samo polnilec za telefon in vodo. Seveda sem jima postregla, tudi plačala sta. Ponujala sta mi tudi denar, da ne bi poklicala policija. Vendar nisem sprejela denarja, policijo pa sem obvestila. Ker je toliko gorja zaradi migrantov, da sem se res ustrašila. Policija je kmalu zatem prišla in ju vrnila nazaj hrvaškim oblastem. Kaj bi vi naredili v tem primeru? Mislite, da sem ravnala napačno? Živimo zdraven hrvaške meje in zadnje čase ima policija z njimi kar dela.

torej sta ti migranta naredila ogromno gorja, ker sta ti ponujala denar

koliko gorja tocno so pa povzrocili migranti?

sicer na verjamem temi… normalen clovek jim ali nebi sploh pomagal ali pa bi jim. ne pa nekaj na pol…

Denarja imamo doma ravnoprav. Se pa bojim da ne bi komu kaj naredila, ker je gorja zaradi njih veliko. Lahko je pisati kaj vse bi naredili ampak, ko bi se dejansko srečali z njimi bi bila zgodba povsem drugačna. Pika amen.

Pri nas jih je tudi kar nekaj, zivimo pri kolpi. Zadnjič so okrali bližnjega soseda. Od takrat je pri nas policajev kot se nikoli do sedaj.

Edino prav, da si obvestila policijo.
Če sta šla legalno čez mejo, se nimata česa bati.
Če pa kršita naše zakone že zdaj, potem jih bosta tudi v prihodnje.
Takšni niso za sobivanje.

Ne sprehajamo se več odkar smo srečali gručo ljudi, ko so šetali čez gozd. Nevem kdo bi lahko bil drug kot oni. Tuji jezik, veliko potovalke, temne rase. Se pa zaklepamo tudi čez dan. Mesec nazaj so obiskali mojo teto, niso imeli sreče saj je njen mož policist in mislim, da veste kako se je končalo.

Živim v Ljubljani, srečala na srečo nisem še nobenega in upam, da ga tudi nebom. Seveda je pravilno, da si obvestila policijo. Če bi jaz zivela zdraven meje bi imela zdraven se kaksno hladno orožje za vsak slučaj.

Slišal swm že veliko takih zgodb, sploh od tistih ki živijo pri meji. Mogoče zgledajo normalni ampak nikoli ne veš kaj se mu skriva v podstrešju.

Pravilno si naredila!
V ostale kaj so natecili se ne bom spuscal, ker bom rastno nestrpen…

Ce si posten, gres do ambasade in zaprosis za vizo, ce imas pa nekaj masla na glavi, pa na ilegalo. Po navadi posteni in delovni ljudje gredo tako, kot je treba. Cisto enostavno.

Poznam enega gospoda, ki so mu ravnotako ponujali denar, da ne bi poklical policije ampak to ni bila majhna vsota. In kaj je naredil, denar je vzel in poklicala policijo. Tako so rekli sovaščani nevem koliko je temu za verjeti, ker vsak mal doda in na koncu je prava drama.

Kaj točno sta ti plačala? Vodo iz pipe in polnjenje mobija? Škrtica!
Boga moli, da tebi nikoli ne bo treba bežati od doma. In da nikjer v širnem svetu ne bo bedakov, ki za drobiž na družabnih omrežjih po naročilu pišejo take poste.

Tudi sama bi klicala policijo.

Zanimiv zapis. Pa ga “potestirajmo” z nekaj vprašanji:
– koliko npr, Afganistancev je prišlo lani/letos delati v Slovenijo z urejenimi dokumenti. Koliko jih je dobilo delovni vizum?
Sumim da je pravilni odgovor “nihče” – pa se takoj vprašam dalje: Ali ni tam nobenega (poštenega in delovnega) ki bi sito želel ?
Si to želijo le delomrzneži in za ilegalno pot porabijo 1-2 leti za 10x-no ceno normalne letalske karte?
So pa resnično “zabiti” – namesto da bi šli lepo “Čisto enostavno” na ambasado in zaprosili za vizo.

In sedaj tudi vemo definicijo domoljuba. To je človek ki tujcu proda kozarec vode in polnjenje mobija, potem pa pokliče policijo. (S klicanjem policije samo po sebi ni nič narobe. A so nas nekje v začetkih vzgoje učili, da ni lepo biti “tožibaba”. Je pa v takih primerih vsekakor “domoljubno”)


daj mi razloži, kaj hudega storiš, da bežiš več tisoče ali desettisoče kilometrov od doma? čez države kjer ni vojne?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Edino normalno, da jih prijaviš.
Jaz sem bila tudi enkrat v dvomu, samo je bilo na Gorenjskem koncu. Rukzak, pa videz Pakistanca. Pa potem nisem vedela ali je ali ni, potem je pa izginil. Če ne bi bil na drugi strani ceste, bi ga povprašala, koliko je ura, da se prepričam, da ni samo kakšen cigo. Če bi videla, da je arabc, ga takoj prijavim.
Čeprav si včasih mislim, ali je smiselno in da jih raje pustimo, da čimprej spizdijo iz Slovenije. Jih ne maram gledat tukaj. Po BIH kradejo avte, vlamljajo, ropajo ljudi. V Bihaču in Kladuši je grozljivo in vse to rine proti Sloveniji.
In povsod puščajo svinjarijo, pa vse razbijejo, polomijo.

Delo policije je, da obravnava migrante, tako da moraliziranje je povsem odveč. To je celo drzavljanska dolznost. Bi pa, če bi imela gostilno, reveža nafutrala in zapeljala na severno mejo. Naj gredo v evropsko indijo koromandijo, ki jim jo je doticna gospa ponujala. To bi bilo pa v imenu narodne zavesti, ker mi, narod jih nismo vabili, niti jih ne potrebujemo.

Zanimiv zapis. Pa ga “potestirajmo” z nekaj vprašanji:
– koliko npr, Afganistancev je prišlo lani/letos delati v Slovenijo z urejenimi dokumenti. Koliko jih je dobilo delovni vizum?
Sumim da je pravilni odgovor “nihče” – pa se takoj vprašam dalje: Ali ni tam nobenega (poštenega in delovnega) ki bi sito želel ?
Si to želijo le delomrzneži in za ilegalno pot porabijo 1-2 leti za 10x-no ceno normalne letalske karte?
So pa resnično “zabiti” – namesto da bi šli lepo “Čisto enostavno” na ambasado in zaprosili za vizo.
[/quote]

Pa kaj, očitno ni nobene potrebe po njih. To samo pomeni, da takih ne rabimo, ker potem producirajo samo sr.a..nje. Če hočeš nekam iti, moraš tja na svoje stroške, ne na njihovo socialo. Dokazat moraš najmanj:
-imaš dokumente
-da nisi bil kaznovan
-znanje jezika
-imaš izobrazbo in dokazila
-te čaka delovno mesto
-imaš lastna sredstva za preživljanje

Oni bi pa:
-brez dokumentov
-precej kriminalcev
-brez znanja jezika
-brez izobrazbe in dokazil
-brez službe
-brez keša, vse na naš račun


daj mi razloži, kaj hudega storiš, da bežiš več tisoče ali desettisoče kilometrov od doma? čez države kjer ni vojne?
[/quote]

Naj se doma grejo partizane in OF.


daj mi razloži, kaj hudega storiš, da bežiš več tisoče ali desettisoče kilometrov od doma? čez države kjer ni vojne?
[/quote]
To se tudi jaz sprašujem, kaj hudega so doma storili, da morajo bežat več tisočev kilometrov daleč od doma?
So sekali glave, ali kamenjali ženske? Ubijali? O teh zločinih se veliko piše, in kje so sedaj tisti “vojni zločinci”, ki so vojno izgubili?

Tu imate link, pa si oglejte uničenje vikendov, gozdov, svinjarijo, ki jo migranti puščajo za seboj samo v občini Ilirska Bistrica. Župan zbira prijave:
https://oib.maps.arcgis.com/apps/MapTour/index.html?appid=3e23b2b9fed9456190d70117917cff01&fbclid=IwAR288E7F1729AOWh7kGXPePWx9j4YmEbWdxpqbTghyRA1roJeBu29nEDPAM

Gostilne pa ja vse zaracunajo, se stol na katerem sedis. Zakaj ne bi potem vode zaračunal?

A kar eni se bodo ilegalno tu sprehajal? Sami bradati muslići… in kaj? Jasno ti gleda v učke in fehta ko sirota Jerica…. isti hip pa ti lahko odreže glavo!!!
Ma dajte, pun kuurac ima tega!! Vseh teh laži, da je mladoleten, pa ‘azil’….. sami dedci!!!!
Niti ene ženske! Če je kje slučajno, je ugrabljena in za ščit!

VSAK DAN 100! Sto, ki jih dobijo…. par sto gre mimo, ker jim uspe! :-))
JEBBEŠ TAKO VAROVANJE!!

In kdo so ti moški? Aaa, kdo so?
To niso naši politikanti, ki ne pride niti na Šmarko peš! To so izurjeni. Opremljeni. Preživijo v vseh ne/mogočih situacijah.
Saj če padejo v zasedo – so jih same učke in help, azil…. !! Tu jih mal poštimajo in grejo dalje.

Resno se naši zajebavajo s tem. Zato imajo Avstrijci mejo zamreženo. In vojsko!

Pri nas pa baba na položaju, ki laže, da je pod kontrolo. NIČ ni pod kontrolo! Lahko samo upa, da bodo policisti na meji garali.

In SREČA, da nismo zanimivi za migrante. Ker ‘uzela jih magla’ prej, ko naši izpolnijo prvo polo papirologije. :))

Sami dedci, nihče ne ve kdo je, kaj je, zakaj je!! Jasno?!

New Report

Close