Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako do boljšega wifi signala v hiši

Kako do boljšega wifi signala v hiši

V hiši wifi dela dobro samo v dnevni sobi, rada pa bi imela signal tudi v mansardi, kjer se kar izgubi. Klicala sem Telemach, če lahko prinesejo močnejšega in jih žal že nekaj časa nimajo več in ta, ki ga imamo, je za stanovanje in samo takšne imajo! Kakšna nesposobnost v Sloveniji!
Ali kdo ve kaj lako naredim sama? Ali na koga se obrnem?

Preseli se v CH. Tam so bolj sposobni.

https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-wifi-signala

nova
Uredništvo priporoča

Najhitrejša in najlažja rešitev je da vsi pridete v dnevno sobo. Lahko si vklopiš prenos podatkov na mobilcu, pa ga uporabljaš kot wifi spot. Lahko kupiš sim kartico za notesnik, če imaš to možnost. Bolj komplicirana bi bila streaming. V skrajni sili imaš tukaj mojstre: https://www.sosed.si/


Jaz živim v CH. Tukaj sem samo na počitnicah v svoji hiši.

O, hvala za tole. Pa še poceni je. Upam samo, da bo delovalo.

Kupis adapter od npr Devolo, vtaknes v vticnico za elektriko in povezes z routerjem s pomocjo UTP kabla. Nato zgoraj vtaknes drugi adapter v vticnico in…. voila… WLAN dela tudi zgoraj cudovito.

https://www.toppreise.ch/index.php?a=365364

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Ha, ha, ha… Desi, kaj mi napiše, ko hočem iz Balkana (Slovenije) pogledat tvoj link: Temporary no foreign access due to massive attacks – Thank you for your understanding!

Kaj pa takole (upam, da ne bo blokiral zaradi povezave): https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/devolo-dlan-500av-wireless-starter-kit?src=sug&s=dlan ?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A-j… Naj ne bo vec kakor 90 metrov elektricne napeljave med njima (stej pot: vticnica – mimo stevca – k ciljni vticnici). Po 90 metrih prenos dokaj strmo pada.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Prvič slišiš za ojačevalnik signala..Telemach ti ne more kar “prinest” boljšega signala haha


Ha, ha, ha… Desi, kaj mi napiše, ko hočem iz Balkana (Slovenije) pogledat tvoj link: Temporary no foreign access due to massive attacks – Thank you for your understanding!
[/quote]

Meni pa odpre. Tebe izgleda že poznajo :))

Telemach je kot vsi ponudniki točno to- ponudnik. Dolžan je pripeljat net v hišo, najprej ga pa ne zanima kaj delaš.
Kar predlaga Desiderius.. ima kar veliko omejitev. Če nista obe točki na isti varovalki.. kar pozabi da bo delalo.
Razni Wifi extenderji imajo pa slabost, da polovico hitrosti porabijo za lastno komunikacijo. Torej signal je lahko dober ampak hitrost pa zna bit porazna.

Predvidevam, da je dnevna v pritličju, mansarda pa vsaj 2 nosilni plošči nad dnevno. Signal normalno, da ne doseže.

Jaz predlagam, da se kupi kak Access point – Dostopna točka. Dobiš že za 20€, ampak če se da malce več zna biti boljša (več nastavitev, boljši signal (2.4Ghz, 5Ghz)).

Da bo nova točka delalo hitro, kot se da, pa bi morali dobiti majstra, da potegne LAN kabel iz dnevne do mansarde, ali pa vsaj 1 sobo pod mansardo… Signal čez 1 steno ponavadi nima težav priti, 2 ali 3 pa se že lahko zelo poznajo.

Najbolje signal odbija alu folija!

Že prej nisem bila ravno pristaš prostega pretoka signala po zraku, odkar sem pa zasledila informacijo, kako ranljiv je bil google na wi fi zaščiti, koristimo samo še kabl. Razvode imamo po vsem stanovanju. Wifi samo na telefonu, pa še to ničesar ključnega. Roloji, zatemnitve, goste zavese, a dostop v računalnik odprt kot vrata v dnevno sobo.

Kupi tole https://www.techtrade.si/brezzicni-usmerjevalnik-ac-1200mb-ac9-tenda-giga-dual-band-9116059
Telemachova jajca naj kar imajo. Smo tudi testirali ruter za 200€ in ga je zgornji posekal za več kot 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na signalu. Zgleda poceni ampak deluje odlično je pa seveda vprašanje kako močen internet imaš. Jaz imam ruter v pritličju 300Mbps povezavo in je prenosa v kleti in podstrešju 150Mbps…na celi parceli pa z lahkoto dobim 50Mbps do soseda pride zgolj 30Mbps. Ojačevalec signala ti ne pomaga, če nimaš signala oz. lahko najdeš točko v mansardi kjer je signal in ga tam namestiš. Jaz jih uporabljam da imam vezane gor EONboxe.

Joj, hvala za vse info. Očitno rabim nekoga, ker sama temu ne bom kos! Sem pa nasla en star wifi, ki je takrat bil 150 eur. Ali lahko to kje porabim? Da imam tega v mansardi? Sam ga moram s Telemachovim povezat?

Lahko da bo kar delal, odvisno kako je nastavljeno in kaj sploh imaš. Definitivno pa bo treba potegnit kabel (strošek cca 50-80€ odvisno od razdalje in koliko bo kaj vrtanja)

Varovalke so lahko različne, mora pa biti ista faza. Predvidevam, da gre za enak princip kot pa npr.Telekomov PLC za TV signal.
Mi imamo doma 3-fazno elektriko, v pritličju je druga faza kot pa v mansardnem delu, modem je v mansardi in prek PLC TV v pritličju ne bi delovale. Prek kabla brez težav.
WI-fi eno nadstropje nižje deluje, a ne v vseh sobah enako.


Eh, ja, v vukojebini žviš, zdej bi pa signal po celi bajti! Pa našla si en star wifi, kako pa zgleda tale star wifi? Škatlast? In tam pr vs v švici, obljubljeni deželi pa wifi dela po cel bajt? Kolk pa plačaš zato? In kva hočeš sploh pr ns, pejd tja od kodr si pršla, v obljubljeno deželo, kjer si zanje vedno čist navadna čefur—- ka! Čist navadna! Pa kukr gor pravo smrdiš!

Ja, seveda. Na enem prikljucku (znotraj istega tokokroga, oz. elektricnega stevca po domace). Sicer se da delati premostitev (npr. v bloku) ampak je poseg ze vprasljiv in ne bi tega svetoval. Lahko zgolj potrdim, da pri meni v “bloku” deluje brez potrebe po premostitvi. NAS imam namrec (zaradi “hlajenja”) v kleti, stanovanje pa v zgornji etazi (torej 1. nadstropje).

Je pa zadeva (znotraj enega tokokroga) veliko bolj uporabna, kakor t.i. WiFi ojacevalci. Sem, dokler smo bili se v hisi preizkusil oboje in ojacevalec se ni obnesel, saj je treba zadovoljiti dovolj signala za ojacitev, kar pa je v bistvu problem, ki ga resujemo. Prednost te resitve je tudi, da vse naprave delujejo v istem C omrezju (kar je za laicne uporabnike zelo dobrodoslo).

Realni prenos PC (stanovanje) – NAS (4 SSD diski v RAID 5; klet) je nekje okoli 65 Mbit / sekundo, za WLAN pa v vsakem primeru vec kot dovolj.

P.S.: Preden se kdo spotakne ob to, zakaj sem tlacil SSD diske v NAS naj razjasnim se to, da ga uporabljam kot VirtualStation (QNAP TVS-473 64G), zaradi cesar mi je pomemben hiter dostop znotraj sistema,.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Eh, ja, v vukojebini žviš, zdej bi pa signal po celi bajti! Pa našla si en star wifi, kako pa zgleda tale star wifi? Škatlast? In tam pr vs v švici, obljubljeni deželi pa wifi dela po cel bajt? Kolk pa plačaš zato? In kva hočeš sploh pr ns, pejd tja od kodr si pršla, v obljubljeno deželo, kjer si zanje vedno čist navadna čefur—- ka! Čist navadna! Pa kukr gor pravo smrdiš!
[/quote]
Saj vem da si zavisten. Me ne gane. Sem tega navajena odkar sem v CH.
Tukaj sem na počitnicah v hiši, cca 10 km od strogega centra Ljubljane. Zakaj se sploh oglašaš, če nimaš odgovora na moje vprašanje?
In ja, Švica je top država, kjer je vse urejeno!

New Report

Close