Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Manjša kraja v HM

Manjša kraja v HM

Naredila sem, polnoletna, hudo napako in ukradla zadevo v višini 15 evrov v trgovini HM. So me dobili, hvala bogu. Šola za vse življenje. Sem povedala domačim, v poduk.
Slikanje na policiji , zapisnik… ker sem bila čisto preč, sploh nisem registrirala kaj vse so mi povedali ali da bi kaj vprašala. Ali kdo ve, kaj lahko pričakujem?

Pljuvate lahko, ni problem, sem sama sebi najhujši sodnik.

Verjetno boš dobila poziv na sodišče in boš zvedla kakšna kazen te je doletela, tud odvisno če imaš stare grehe al si frišna. Pojma nimam, nikol mi ni še kej takega prišlo na misel. Mal gugla vpraši, sigurno je že kdaj bilo kej podobnega. Sam res, sej si anonimna, ZAKAJ?

HM je predal policiji zadevo kraje v višini €15?
Močno dvomim

HM je predal policiji zadevo kraje v višini €15?
Močno dvomim

Ja, bila sem na policiji, slike, odtisi, zapisnik. Ne vam pa kaj v tem primeru stori HM.
Ker je od njih odvisno.
Če kdo ve?

Ci.go lahko ukrade za 100€ brez sodnega pregona, ni hudič, da bo slovenc za 15€ sodno preganjan.

Draga punca, s tole krajico si zapravila kar nekaj možnosti za službo. Veliko firm zahteva potrdilo o nekaznovanosti, JS pa itak. Zate je prepozno, za druge pa – samo eno ime imamo. Naše neumne odločitve nas tepejo vse življenje.


se strinjam.
ne odobravam kraj in je prav,da se ob vsaki ukrepa, samo mi pa ni jasno, da če ob taki kraji tako ukrepajo, kako hudiča nekateri lahko pokradejo milijone in se jim nič ne zgodi – in furs nič ne more, pa policija tudi ne in vsi organi so (o)nesposob(lje)ni. res mi to ni in nikoli ne bo jasno.

Ko sem bila majhna nekje 5. razred, sem sla z sosolko v trgovino. Tam je sošolka ukradla kinder jajcek, ker jo je prodajalka poznala so krivdo zvalili na mene. Trgovka je zaradi tega poklicala policijo, drugi dan je sel fotr placat ta jajck. Sankcije niso bile saj mi je fotr verjel, da ga je tista deklina vkradla. Takle je, nimas kj.


se strinjam.
ne odobravam kraj in je prav,da se ob vsaki ukrepa, samo mi pa ni jasno, da če ob taki kraji tako ukrepajo, kako hudiča nekateri lahko pokradejo milijone in se jim nič ne zgodi – in furs nič ne more, pa policija tudi ne in vsi organi so (o)nesposob(lje)ni. res mi to ni in nikoli ne bo jasno.
[/quote]

Tudi za te velja, da imajo samo eno ime. Če se jim je sedaj uspelo izmuzniti, to ne pomeni nujno, da se jim bo zmeraj, ker ime jih spremlja. Tudi če zamenjajo javno identiteto. Moje ime meni ne dovoli kraj in utaj. Moji otroci ne bodo gledali v tla zaradi mene. Tudi otroke sem učila, da ime imajo samo eno. Mi je žal avtorice, če nje starši niso.

Tudi za te velja, da imajo samo eno ime. Če se jim je sedaj uspelo izmuzniti, to ne pomeni nujno, da se jim bo zmeraj, ker ime jih spremlja. Tudi če zamenjajo javno identiteto. Moje ime meni ne dovoli kraj in utaj. Moji otroci ne bodo gledali v tla zaradi mene. Tudi otroke sem učila, da ime imajo samo eno. Mi je žal avtorice, če nje starši niso.
[/quote]
Imajo eno ime ja tudi oni, ampak oni, kljub umazanemu imenu se prestavljajo po raznoraznih funkcijah in jim nihče ne pride do živega.
Tako,da vsi žal s svojimi imeni nismo enaki pred pravili v tej družbi. Žal 🙁

Najbrz bos dobila kaksno poloznico v desetkratnem znesku vrednosti okradenega izdelka, mogoce tudi vabilo k sodniku, ne vem? Sama sem bila pri sodniku za prekrske se ne polnoletna, zaradi voznje z mopedom brez izpita. Je sel oce z mano k sodniku. Placal neko kazen. Ko potrebujem potrdilo o nekaznovanosti, ga dobim. Mislim, da to pordilo ne izdajo, ce naredis hujsi prekrsek. Kraja za 15 evrov, to najbrz ni. Ne splaca se krasti, sicer, zdaj to ze sama ves. Ne bo konec sveta!

Ne bom te pljuvala, jasno.

Mislim, da nisi prvič nečesa vzela in namensko ne plačala. Se motim? Kaj majhnega, čokoladico ipd, pa še enkrat, pa je šlo, nihče videl, nič piskalo…

Jaz sem naredila pred cca 30 leti podobno. Nisem imela še 20 let, ampak polnoletna, brez denarja, študentka. Vzela sem čokoladico (v žep namesto v košarico). Naslednjič sendvič. In naslednjič čokoladico in najlonke, skupaj vredno recimo enih 5-6 eur danes. Takrat so me dobili, videli so na kamerah in me je varnostnik vljudno pospremil v pisarno, kjer so poklicali policijo. Nikoli ne bom pozabila tistega groznega občutka, ko ti želodec skoraj ven vrže, občutka sramu. Kaj bo rekla mama, pa oče…

So me peljali na postajo, popisali podatke, brez odtisov ali slikanja. Morda so bili drugi zakoni takrat. Nič več ni sledilo, jaz pa še dve leti nisem šla niti blizu tiste trgovine. Zaposlitev in to, vse normalno, nikjer nobenih zaznamk, pa sem kasenje na zelo odgovornem položaju delala.

Danes tudi v primeru, da mi nekdo vrne preveč denarja nazaj, striktno opozorim na to. In ali mi verjameš, še danes se kdaj zalotim, ko vidim varnostnika v trgovini, da bi mu šla kar pokazat vsebino torbice, češ, glej kako sem pridna, vse sem plačala, nič vzela… mene bo za vedno preganjalo in upam, da bo tudi tebe, da česa takega ne boš več storila.

Kako so te pa sploh dobili? Kako pa si sploh pristala na policiji? Zakaj so te pa sploh slikali? Od vsega tega je odvisno, kako bo šlo naprej, vsaj po mojem mnenju….

Šlo je za manjši znesek in tak se preganja na predlog oškodovanca, torej v tvojem primer HM. Verjetno si stvar tudi vrnila oz. plačala. Stisni zobe in pojdi do poslovodje te trgovine, povej da ti je žal in hudo sram in da zelo obžaluješ in preveri, če te bodo sodno preganjali. Kar pa ne verjamem, nikomur se ne ljubi prekladati papirja za 15 eur. Ponavadi za tak znesek, sploh če dejanske škode ni bilo, ne preganjajo. Policijo je kar prav, da se pokliče, večina po srečanju s policisti odneha s krajami. Po moje boš dobila kako položnico, kazen, ki pa ne vpliva na potrdilo o nekaznovanosti, saj ne bo sodnega pregona.

Verjemi, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če je prvič, zadeva ne bo šla na sodišče in ne boš v kazenski evidenci.

Nabijaš v tri krasne. Preberi si Zakonsko rehabilitacijo in izbris obsodbe –
103. člen.
To se ji bo v najslabšem primeru prej ali slej ven izbrisalo

Za spolno nedotakljivost se zahteva, kadar je narava dela s osebami, ki so nam zaupane.
Za krajo pa še nikoli slišala, da bi bil problem.

Avtorica, pokliči na policijo in poskusi z dogovorom. Plačaj in magari prosi, da oddelaš z družbeno koristnim.
Vsakemu se lahko kdaj zalomi, čeprav se kraja res ne splača, kot vidimo mali ljudje.
Krivdo predelaj pri sebi, se odkupi kot navedeno in živi normalno dalje brez teže.
V življenju se nam zgodijo veliko hujše stvari, ki jih moramo živeti, kot tale.
Vso srečo želim in mirne živce.

Zanimivo kako imajo nekateri občutek sramu in jim skoraj želodec ven pade, ko jih dobijo pri kraji čokoladice…medtem ko naše znance s TV dobijo pri kraji nekaj milijonov ali celo nekaj deset milijonov EUR in nimajo nobenega občutka sramu. Celo ponosni so na svoje sposobnosti in razmišljajo kako bodo še dodatne milijone pospravili v svoj žep. That’s the spirit.

Ne bom te pljuvala, jasno.

Mislim, da nisi prvič nečesa vzela in namensko ne plačala. Se motim? Kaj majhnega, čokoladico ipd, pa še enkrat, pa je šlo, nihče videl, nič piskalo…

Jaz sem naredila pred cca 30 leti podobno. Nisem imela še 20 let, ampak polnoletna, brez denarja, študentka. Vzela sem čokoladico (v žep namesto v košarico). Naslednjič sendvič. In naslednjič čokoladico in najlonke, skupaj vredno recimo enih 5-6 eur danes. Takrat so me dobili, videli so na kamerah in me je varnostnik vljudno pospremil v pisarno, kjer so poklicali policijo. Nikoli ne bom pozabila tistega groznega občutka, ko ti želodec skoraj ven vrže, občutka sramu. Kaj bo rekla mama, pa oče…

So me peljali na postajo, popisali podatke, brez odtisov ali slikanja. Morda so bili drugi zakoni takrat. Nič več ni sledilo, jaz pa še dve leti nisem šla niti blizu tiste trgovine. Zaposlitev in to, vse normalno, nikjer nobenih zaznamk, pa sem kasenje na zelo odgovornem položaju delala.

Danes tudi v primeru, da mi nekdo vrne preveč denarja nazaj, striktno opozorim na to. In ali mi verjameš, še danes se kdaj zalotim, ko vidim varnostnika v trgovini, da bi mu šla kar pokazat vsebino torbice, češ, glej kako sem pridna, vse sem plačala, nič vzela… mene bo za vedno preganjalo in upam, da bo tudi tebe, da česa takega ne boš več storila.
[/quote]

Pri meni pa še ni tako dolgo. Sem bila v resnici lačna, dela se ni dobilo, pa mi niti na pamet ni padlo, da bi kaj vzela. Niti pomislila ne. Ene vžigalice nikdar in nikoli.
Vendar me je na blagajni prodajalka takoj želela sleči do gat.
Na traku sem imela tudi vso kramo z računi še iz prejšnje trgovine, v vrečki seveda, poleg teh iz te. Saj je bilo vsega le za par evrov. Ampak ona ni poskenirala in mi obračunala kupljenega, kar takoj se je vrgla v to, da bo pregledala, česa nisem plačala.
Ohranila sem mirne živce, ji predlagala, naj mi najprej kupljeno- izbrano zaračuna, potem naj pa preverja še ostalo. Kar potem tudi je, saj je bilo vse na traku.
Jasno, da je bilo vse plačano, imela sem vse račune.
Ženski se je pobesil nos.
Opravičila se ni, ljudje so čukasto gledali, saj niso nič razumeli.
Meni pa je bilo vse jasno. Ona je vedela, da nisem pri denarju in je bila prepričana, da bom kradla. Pač, bila je, piše nam na nosu, da denarja nimamo.
Takrat nisem zahtevala zapisnika, poslovodje in policistov, da bi ovadila trgovino za njihov način in odnod.
Danes bi brez pardona.
Tako, da tele “obdelave” zaradi “kraj” imajo v resnici dve plati.
Toliko v vednost. Tudi ljudi, ki ne kradejo, znajo še kako sramotiti in osramotiti.

Domov boš dobila navadno modro kuverti od tožilca, da je ovadba ovržena. Seveda, če do sedaj ni bilo podobnih prekrškov.

Uboga reva, imaš pa res smolo. Prvič probaš nekaj ukrast in te že prvič dobijo.

Ne sekiraj se, če si iz Mb, te bo morda obravnavala javna tožilka, ki je bila sama zalotena pri kraji in bo razumela tvojo težavo.

Ah kr neki no. Ne nakladajte. Tale kraja je samo prekršek in prekrški se ne beležijo v kartoteko, verjetno ga bojo celo zbrisali čez kake dve leti.

New Report

Close