Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OB VSAKI LOČITVI OBVEZEN TEST OČETOVSTVA NA DRŽAVNE STROŠKE

OB VSAKI LOČITVI OBVEZEN TEST OČETOVSTVA NA DRŽAVNE STROŠKE

V eni od Slovenskih strank je nastala pobuda, da bi z novelo družinskega zakonika dosegli, da bi ob vsaki ločitvi, ki jih je zdaj že več kot polovica, država plačala obvezen test očetovstva. Ženske bi se testu lahko izognile, a potem ne bi bile upravičene do prejemanja preživnine.
Tako očetje, katerih partnerke so bile prešuštnice ne bi morali krivično plačevati preživnine za tuje otroke.
Kakšno je vaše mnenje? Bi podprili to spremembo?

zakaj bi se država na tak način vmešavala v družinsko življenje???
vsak, ki dvomi v to, da je oče svojemu otroku, ima na voljo dovolj možnosti, da to preveri.

Se strinjam s tabo, ne pa s predlogom, ki ga je navedel avtor teme.

nova
Uredništvo priporoča

podpiram pobudo

Bi, seveda, zakaj pa ne.
Bi pa tudi obvezno uvedla spremembo, da se kazensko preganja očete, ki ne izpolnjujejo starševskih dolžnosti – ne obiskujejo otroka, ne plačujejo, jih ne briga itd. Ker to je zanemarjanje otroka. Zaenkrat jim v najslabšem primeru lahko iztožijo minimalno preživnino, kar ni dovolj. Dovolj je tega, da imajo samo pravice, dolžnosti pa nobene.
Sem za krepke in zelo udarne kazni na tem podroćju – enako seveda tudi za mame, ki bi zapustile otroke ali jih zanemarjale.

Zakaj bi državljani plačevali prikrito kur.banje xy ljudi? Kar naj ga krijeta mama ali oče.

Zakaj ob ločitvi, če imajo očetje to možnost že prej? Zakaj tega ne naredijo takoj, predvsem v dobro otroka, da se ve čigav je oz. ni?

Ne šele ob ločitvi. TAKOJ v PORODNIŠNICI! Da vsak moški ve ali vzgaja svojega ali tujega otroka.


[/quote]

In če se pokaže, da je res oče? Potem plača on in še kazen, ker je imel slabo mnenje o svoji ženi/partnerki?

Kje spite, pametnjakoviči v tej temi, da vas ne ukradejo?

In če se pokaže, da je res oče? Potem plača on in še kazen, ker je imel slabo mnenje o svoji ženi/partnerki?

Kje spite, pametnjakoviči v tej temi, da vas ne ukradejo?
[/quote]

Kakšno kazen ženi? Si na glavo padla?! Naj se takoj ve kdo je čigav. Test je edino zagotovilo očetu in prav je da ve. Bosta oba ziher in bo mir v bajti.

Kr poglej primer tega Polarca tuki, ko je po x letih izvedel da hčer sploh ni njegova, revež mora pa plačevat preživnino za tujega otroka. Ni čudn, da se mu meša. Bi se marsikomu!

Zakaj bi plačevala država, plača naj mama- Če ima čisto vest (no, nekaj drugega ne vest…) bo tako dobivala preživnino, če nima čiste vesti, se bo pa tako z vsemi štirim branila testa. takrat ga lahko plača oče, ki se bo po izvidu odrešil plačevanja preživnine za kukavico. Simpl. Država nima ničesar z neodgovornimi ”wannabe” odraslimi. Mi, davkoplačevalci, pa še manj.

Kdor dvomi in bi se rad izognil, ima možnost poseči po sredstvih za preverjanje že sedaj. A ste se vprašali, koliko otrok so takšni očetje priznali za svoje in koliko očetov bi bilo globoko prizadetih ob ločitvi, če bi sočasno izgubilo še otroka, poleg žene, bajte,…? Ko bi bivša odfuckala kukavicjega očeta, da nima več pravice do otroka, ki je bil vse otrokovo življenje njegov? Tak predlog, denar je sveta vladar, si lahko omisli nekdo, ki bi uzakonil delovanje firme, ki bi jo odprl pod dekliškim priimkom svoje “bivše” žene kak politikanček za izcejanje proračunskega denarja. Pač, kot Urbana in še mnogo podobnih neumnosti, kar narod zmirnega požre

Kakšno kazen ženi? Si na glavo padla?! Naj se takoj ve kdo je čigav. Test je edino zagotovilo očetu in prav je da ve. Bosta oba ziher in bo mir v bajti.

Kr poglej primer tega Polarca tuki, ko je po x letih izvedel da hčer sploh ni njegova, revež mora pa plačevat preživnino za tujega otroka. Ni čudn, da se mu meša. Bi se marsikomu!
[/quote]

Kaj pa je tebi poškodilo, da pri teh letih ne znaš brat in razumet prebranega?

Polarc je pa že med nosečnostjo vedel, čigav je otrok.

Test bi moral biti obvezen že ob rojstvu otroka. V vseh primerih. Tako da bi preživnino dejansko plačeval pravi oče. Po moje so dejanski očetje vsaj v 1/4 primerov drugi. Kolega ima tri otroke, mlajša dva sta mu povsem podobna, najstarejša hčera, ki se je rodila ene 2 meseca po poroki niti najmanj. Sosedje se režijo, on pa gleda v tla…

Ob ločitvi bi morali ugotavljati krivdni razlog. Tisti, ki se mu dokaže varanje, ni upravičen do ničesar iz naslova skupnega premoženja.


Zakaj pa na državne stroške? Ne bi podprl tega, ker ne vidim smisla v tem. Vsak si lahko naredi svoj test očetovstva. AN svoje stroške. Tudi poroko jih ni silila država, še manj v razvezo. Še najmanj pa v to, da morajo s kakšno žensko seksat.

Kaj pa je tebi poškodilo, da pri teh letih ne znaš brat in razumet prebranega?

Polarc je pa že med nosečnostjo vedel, čigav je otrok.
[/quote]

Jaz vem drugače in sicer, da je izvedel kasneje in po 5ih letih ni mogel več izpodbijati očetovstva.

S svojo nezvestobo naj vsak sam opravi in niti najmanj ne podpiram, da se očetovstvo ugotavlja na državne ali katerekoli druge tuje stroške! Če ima folk za ne vem kakšne vse prenatalne teste, pa naj ima še za test očetovstva, če pač ne vedo, kdo kam in kdaj vtika. Zaradi mene je lahko test tudi obvezen, samo na lastne stroške (domevnih?) staršev, nikakor pa ne na stroške družbe! Pa ne ob ločitvi, ampak če že – ob rojstvu oz. preden se vpiše očetovo ime v rojstni list!

Tudi, če bi ob ločitvi izvedel, da niso biološko moji, bi jih imel še vedno za svoje…in oni mene za svojega očeta. Čustvena navezanost tu premaga biologijo. Če so bili odnosi pravi. Bi mi pa ne padlo na pamet, da bi preprečeval, da spoznajo tudi biološkega očeta. To je normalno.

Te sicer povsem razumem, a ni tako enostavno! Bi mirno gledal v obraz ženski, ki te je (celo večkrat!) prevarala in ti to zamolčala? Res je, da otrok/ci za to niso popolnoma nič krivi in da so čustvene vezi še kako močne, a je tudi zelo boleče biti prevaran in to 2 x – najprej skoči čez plot, zanosi in ti še zamolči. Niso to preproste stvari in eno je govoričiti, drugo pa to doživeti in vem, kaj govorim, ker sem to doživljal s frendom, ki se mu je točno to zgodilo, sicer s “samo” enim otrokom. Ti povem, da je trpel kot žival.

The best ideja!

Še posebej to, da če je kurba, potem ona plača. Potem naj pa iščejo tudi tipa, ki je naredil kukavičje jace in naj on plačuje!

Bi, seveda, zakaj pa ne.
Bi pa tudi obvezno uvedla spremembo, da se kazensko preganja očete, ki ne izpolnjujejo starševskih dolžnosti – ne obiskujejo otroka, ne plačujejo, jih ne briga itd. Ker to je zanemarjanje otroka. Zaenkrat jim v najslabšem primeru lahko iztožijo minimalno preživnino, kar ni dovolj. Dovolj je tega, da imajo samo pravice, dolžnosti pa nobene.
Sem za krepke in zelo udarne kazni na tem podroćju – enako seveda tudi za mame, ki bi zapustile otroke ali jih zanemarjale.
[/quote]

zakaj bi nekdo obiskoval otroke, če se je njegova takrat še žena, kurbala z drugimi

pa če so otroci dodeljeni ženi to pomeni, da je sodišče odredilo, da otroci niso več njegovi ampak od žene

in 1x na teden videti otroka za 1 uro je isto kot da otroka ne bi videl

poleg tega pa bo bivša otroke naščuvala proti bivšemu

To bi bilo dobro že zaradi zdravja potomcev teh otrok.
Ker zdaj naprimer sploh ne morejo vedeti, če so se slučajno zaljubili in poročili s svojim bratom ali sestro.
Testi so pa danes 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in sploh ne več tako dragi.

zakaj bi nekdo obiskoval otroke, če se je njegova takrat še žena, kurbala z drugimi

pa če so otroci dodeljeni ženi to pomeni, da je sodišče odredilo, da otroci niso več njegovi ampak od žene

in 1x na teden videti otroka za 1 uro je isto kot da otroka ne bi videl

poleg tega pa bo bivša otroke naščuvala proti bivšemu
[/quote]

Dej že odrasti enkrat no.

Ne šele ob ločitvi. TAKOJ v PORODNIŠNICI! Da vsak moški ve ali vzgaja svojega ali tujega otroka.
[/quote]

da
tako bi moralo biti

Takoj volim stranko ki to uzakoni.
Končno ena konkretna ideja.

New Report

Close