Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kwa je zdej dobra oddaja na TV 1

Kwa je zdej dobra oddaja na TV 1

Kdaj ste pa vi imeli prvo televizijo doma?

Mi smo bili vseljeni v nov blok. V LJ: Imeli smo skupno pralnico… :-))! Okoli leta 1966?
V drugem nadstropju pa sta živeli mati in hči. Nihče ni nič vedel, s kom se ukvarjata, sta pa bili prvi, ki sta imeli televizijo.
Vsak dan, okoli 18.30 ure smo lahko prišli vsi otroci iz bloka in še kakšen zraven….. (bilo nas je okoli 10) k njima, posedli na tla (na tepih) in smo počakali, da se je začela risanka/lutke.
En Mendovič je bil…. 10 minut. In potem smo vsi srečni odšli domov spat.

mi smo imeli TV prej kot sosedje, oni so imeli avto … nas niso vozili nikoli, a TV so hodili k nam gledat vsak dan, najprej otroci risanko, potem je prišel sosed in gledal avstrijska poročila in še neko krimi oddajo, naslonil se je na stol in spal pol ure, mi pa smo morali biti tiho 🙂

Ali konec 1963 ali v začetku 1964. V šolo so nas prišli snemat in jasno je bilo treba k sosedom gledat, ker je bil naš razred na poročilih. In jasno, da je bilo treba ponergat za televizor, ker so ga vsi sošolci že imeli. V resnici so ga imeli pri enem ali dveh. Par tednov kasneje smo imeli svoj televizor.
Ko so vrteli filme, so vmes naredili pavzo, domnevam, da so tačas menjali kolute. Takrat na televiziji še ni bilo nobenih reklam. Namesto reklam je prišel za tisto minuto ali dve en lesen možic – marioneta, sedel za klavir in zaigral melodijo.

Ko smo končno kupili televizor…….. eno škatlo……. ga gledamo še v črno beli tehniki.
In naš ata (pa sploh ni bil en kmet) prinese domov eno mrežo, folijo….. da smo gledal vse zeleno- rumeno. Kao v barvah! :-)))))

Takrat še nismo bili otroci namest daljinca – lovilo je dva, tri programe. Če je kdaj kaj škripnilo, je ata plezal po strehi in zmerjal mamo v dnevni sobi “a je zdej uredu??”

Tv smo imeli drugi v ulici RR Niš. Ja spomnem se oddaje Mendo medovič in Slavica. Ja pa tudi tiste lutke Gustel na klavirju😂. Spomnim se da so vsi sosedje pri nas gledali neko oddajo smo bili v kuhinji kar stoli in klopi v treh vrstah, to je bilo lepo, ne vem če ni bila oddaja 10 zadetkov. Oj stari dobri časi!

Mendo je bil to ;). Hrvaška tv. Se dobro spomnim.

Mislim, da je bilo tam nekje leta 1965, ko smo se preselili v nov blok. Spomnim se Gusteljna, Cik Caka, Kljukca, dnevnik je bil deloma še iz Beograda, mama pa je rada gledala Sanremski festival in Mestece Peyton kasneje.

A Gustl mu je bilo ime? In vedno je bil dobre volje. Mendota se ne spomnim. Se pa spomnim slovenske otroške lutkovne oddaje. Glavni junaki so bili 2 fanta, od teh je bilo enemu ime Kljukec, in ena pridna deklica. Ta je imela blond kitke. Kljukec je vedno kakšno ušpičil, a se je na koncu vse dobro izteklo. Tudi pismonoša je imel pomembno vlogo. Enkrat jim je stric poslal celo opico iz Afrike.
Tudi mi smo imeli RR Niš. Se mi zdi, da je bil tista prva leta to edini televizor za dobit.

to je bil barvni filter, steklo. jst sem ga razbil, ko sem se z metrom igral pri sosedih.. so moji šli dug dan prec novega kupit.
Ni mi pa jasno bilo kam smo se vsi stisnili v tisti mali kuhinji pri sosedih, ki so imeli edini televizijo v večstnovanjski hiši.

New Report

Close