Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali greš lahko z minimalcem na svoje

Ali greš lahko z minimalcem na svoje

Sem samska, stara 24 let in sem zaposlena. Prosim za odgovore

Bos pa menda znala zracunat, koliksni so tvoji stroski in koliko prihodki in kaj su lahko privoscis?

Če si na minimalcu, potem bo težko za kakšen večji kredit. Imaš kaj našparano na računu?

Če imaš nepremičnino.

Na svoje lahko greste v najemniško sobo, kjer se plača s stroški vred max 200 eur. Pa je potem 500 Eur, ki jih od plače ostsne, čisto dovolj denarja za telefon, zdravstveno zavarovanje, za hrano, gospodinjstvo in ostale potrebščine. Brez skrbi, mladi ljudje tudi zlahka dobite sobe in prijatelje v drugem kraju.

Tega je Ljubljani čedalje več. Dva v dvosobnem ali trije v trisobnem stanovanju. Pride te okoli 300 eur s stroški. V manjšem mestu še manj.

Z samo štirimi masažami mesečno imaš 200 evrov več. Pa si ven iz tahudega…
Priučiti pa se da v eni uri.

Pri drugih profilih se moraš za 200 evrov več mesečno skoraj razleteti, dokončati pogosto še eno stopnjo več.

Uf, ce si v kaki sobi s souporabo kuhinje in kopalnice, mislim, da bi slo. Pa tudi veliko odrekanj bi morala imeti. Sama sem se med solanjem in studijem morala marsikaj odreci, tako da priblizno vem, kako to izgleda.

Sem morala celo tudi wc-je pucati, da sem lahko sla skozi. Ja, zelja do cilja je bila prevelika. 🙂

A na masažo pa nisi pomislila? Si raje čistila rjave sledi v straniščnih školjkah? Bljak…

Pravzaprav ne morem verjeti, kako neume in načelne ste ene.
Govno vam je bolj všeč od lulčka…

Pa še to, mislim da se kljub minimalcu splača it na svoje zaradi več družbe in zvez, ki ti lahko odprejo vrata v kakšne bolje plačano službo. Ob ker so samska. Domov moški ne pridejo, sama vem.

A na masažo pa nisi pomislila? Si raje čistila rjave sledi v straniščnih školjkah? Bljak…

Pravzaprav ne morem verjeti, kako neume in načelne ste ene.
Govno vam je bolj všeč od lulčka…
[/quote]

Nekdo mora to narediti in vsako delo je castno, ti, fina gospa. 🙂

Zdaj pa lahko samo uzivam … 😀

eno uro z vlakom iz ljubljane, najemnina 130 eur za 40 kvadratov. gre z minimalcem.

Ugodna cena, ni kaj! Tudi sam sem mnenja, da se z minimalcem da iti na svoje. Za tako stanovanje so stroški verjetno kakih 80e/mesec, fajn se je pozanimat še za kurjavo (vrsta ogrevanja, način plačila), ker je lahko spodobna cena ali pa hud izdatek, pa seveda tudi opremljenost stanovanja ter njegovo stanje (bela tehnika, pohištvo, okna, streha…) in višina varščine. Se lahko nabere kar precej dodatnih stroškov, v kolikor je kaj okvarjenega, nedelujočega ali manjkajočega, že samo s posodo, krožniki, kozarci in priborom se kar nekaj nabere…

Avtorica teme, želim ti veliko sreče ob iskanju primernega gnezdeca, pa čimprejšnje izboljšanje finančnega stanja tudi. Sledi svojim ciljem in zadihaj svobodno.

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Lahko, ni pa enostavno preziveti. Ampak ja, je izvedljivo.

Lahko, ni pa enostavno preziveti. Ampak ja, je izvedljivo.

Odvisno od lokacije in skromnosti.

Raje si najdi enega bogatega partnerja, pa ne bo problema. Razen, če nisi lepa, potem pa nič

New Report

Close