Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri zdravi ljudje nočejo delati in raje visijo na socialni podpori, namesto da bi delali?

Zakaj nekateri zdravi ljudje nočejo delati in raje visijo na socialni podpori, namesto da bi delali?

Zakaj nekateri zdravi ljudje nočejo delati in raje visijo na socialni podpori, namesto da bi delali?

Deli 70 000 z 2681!

Zato, ker je večina del preslabo plačana, socialna pa ni kaj dosti nižja od minimalca, pa luštno rit doma praskaš. Sploh pa, če imaš na voljo mama hotel.

nova
Uredništvo priporoča

Zato ker delo ni cenjeno?


Visenje na podpori ni znak za zdravje!

pardon, 100 000 deli! Nezaposlenih ta hip po občinah dobiš enako na zrsz.
Če se ti da sploh mislit.
In ne nam o uvožencih, ker domačih delavcev ne bi bilo, prosim, ne se smešit.
Raje poglej statistiko, koliko njih visi na plečih naše družbe.
Bo bolj koristno.


Rezultat je 26,10966057

Ne govorim pa o tistih, ki delo iščejo, a ga ne najdejo, ampak o tistih, ki dela ne iščejo in raje živijo od socialne podpore in so zdravi.

Delam po 10 ur dnevno, ker je politika delodajalke, da je za 8 ur minimalc, če hočeš kaj več, je treba delati več. Prevoza nimam, ker delam v istem kraju, z malico vred doguram do dobrih 800, kadar je dober mesec. Za to razkošje od plače plačujem višjo dohodnino, nimam nikjer nič olajšano ali brezplačno, doživljam pritiske, pozno hodim spat, ker je tudi doma čaka delo, zgodaj vstajam, imam 10 ur obremenjene možgane…in na koncu bom imela toliko penzije, da bo socialka večja…


Rezultat je 26,10966057

Ne govorim pa o tistih, ki delo iščejo, a ga ne najdejo, ampak o tistih, ki dela ne iščejo in raje živijo od socialne podpore in so zdravi.
[/quote]

Zdj pa še cifre obrni, pa bo.
Ti sploh več ne bo treba niti misliti, še manj govoriti.
Če pa že, si poglej omenjeno statistiko po občinah, tudi s stopnjo izobrazbe.
Lepo bi bilo, če bi bil zraven še podatek uvoženih, ki pa res nikoli ne bodo delali.
To pa zelo spremeni celotno sliko.
Ali pa dajva takole, poglejmo letno priseljenost tujcev, izseljenost iz Slovenije, kar pomeni mlade, uvoz tujcev lahko pomnožimo kar s pet in dobimo priliv na št.nezaposlenih in priliv na novo priklopljenih na državne seske.
Mogoče ti bo potegnilo.
Aja, podatki za izselitev mladih in manj mladih iz Slovenije so dostopni za vsako leto posebej.
Tisti, ki dnevno migrirajo na delo čez mejo, so tudi zabeleženi.
To bo bolj realna slika napram tisti, ki popačeno prikazuje, kako mi “nočemo” delati.
Kakor zmotno ti misliš.
Vsi pa res nismo zasvojenci vseh sort, da bi nam to odgovarjalo.
Če pa ne verjameš meni, pa se probaj uštuliti na CSD za DSP.
V kolikor si brez premoženja in brez prihrankov, ti morebiti celo uspe.
Pa srečno pot in brez nezgod.

No, ko ti uspe priti do vseh cifer in končnega izračuna, mi, prosim, pojasni, kako si lahko privoščimo tak uvoz vseh tujcev.
Ter razloži, v kateri panogi se naj jih zaposli.
Ker vsi ti tujci dobijo PAZI ZAKOJ! STALNO BIVALIŠČE, ki ga dobijo lahko le z zaposlitvijo. Lahko TO razložiš?
KJE TA DELA SO?
Gradbeništvo odmisli. Ker jih ni.
Tekstil, železarstvo? Komunala? Premogovnik?
Ali mafija?

Ajde, na delo! Zaposli, najdi delo za 20 000 novih moških. Da te vidim.


obstaja na 1000-če delovnih mest s politiko na čelu ki so brez dodane vrednosti in ljudje samo mešajo meglo in vlečejo plačo nad 1500 eur neto na mesec .Taki so zame še slabši kot socialci

Naj ti povem, da ne delam, sem zdrava, a socialne podpore ne prejemam. Aja, pa tudi nadomestila ne prejemam. Bo že prišla ideja za delo! 💓

Danes imaš na razpolago dela kolk ga hočeš.
Kdor je danes brezposeln, pa da je zdrav, mi nobeden ne bo govoril in jokcal, kako ni dela! Sploh za moške je dela na razpolago kolk hočeš. Problem pa je, če se jokavčku ne da delat. In je potem tu še cel kup izgovorov. To pa je problem.

Zdj pa še cifre obrni, pa bo.
Ti sploh več ne bo treba niti misliti, še manj govoriti.
Če pa že, si poglej omenjeno statistiko po občinah, tudi s stopnjo izobrazbe.
Lepo bi bilo, če bi bil zraven še podatek uvoženih, ki pa res nikoli ne bodo delali.
To pa zelo spremeni celotno sliko.
Ali pa dajva takole, poglejmo letno priseljenost tujcev, izseljenost iz Slovenije, kar pomeni mlade, uvoz tujcev lahko pomnožimo kar s pet in dobimo priliv na št.nezaposlenih in priliv na novo priklopljenih na državne seske.
Mogoče ti bo potegnilo.
Aja, podatki za izselitev mladih in manj mladih iz Slovenije so dostopni za vsako leto posebej.
Tisti, ki dnevno migrirajo na delo čez mejo, so tudi zabeleženi.
To bo bolj realna slika napram tisti, ki popačeno prikazuje, kako mi “nočemo” delati.
Kakor zmotno ti misliš.
Vsi pa res nismo zasvojenci vseh sort, da bi nam to odgovarjalo.
Če pa ne verjameš meni, pa se probaj uštuliti na CSD za DSP.
V kolikor si brez premoženja in brez prihrankov, ti morebiti celo uspe.
Pa srečno pot in brez nezgod.

No, ko ti uspe priti do vseh cifer in končnega izračuna, mi, prosim, pojasni, kako si lahko privoščimo tak uvoz vseh tujcev.
Ter razloži, v kateri panogi se naj jih zaposli.
Ker vsi ti tujci dobijo PAZI ZAKOJ! STALNO BIVALIŠČE, ki ga dobijo lahko le z zaposlitvijo. Lahko TO razložiš?
KJE TA DELA SO?
Gradbeništvo odmisli. Ker jih ni.
Tekstil, železarstvo? Komunala? Premogovnik?
Ali mafija?

Ajde, na delo! Zaposli, najdi delo za 20 000 novih moških. Da te vidim.
[/quote]

Ti drekač leni. Nehaj se usajat, pa bejž delat!
Veliko podjetij išče delovno silo. In nehaj nabijat! Mat*** sramota za tipa da je danes brezposeln, res.


da si takega mnenja samo pozabil si napisati še vrste dela ki ga je veliko.No katerega dela je po tvojem mnenju veliko ter da je plačilo spodobno ne minimalec?

Nocem dajat 400€ na mesec prispevkov tej gnili državi, drugič raje socialna in delo na črno ker te nihče nebo našel, delo med Slovenci je od enega poznanca do naslednjega, tak da nima smisla da srbski Macron Šarac futra svojo sekto z mojim denarjem.

Vsi iz nase generacije smo imeli moment ko ‘nismo hotli na socialno da ne krademo drzavi’. Ne mores jih pa tud ne izropat, ker zato so tu, da se zadolzijo pri bankirjih. To je pac kabala.


da si takega mnenja samo pozabil si napisati še vrste dela ki ga je veliko.No katerega dela je po tvojem mnenju veliko ter da je plačilo spodobno ne minimalec?
[/quote]

Odvisno kaj si po izobrazbi, kaj iščeš. Podjetja iščejo od navadnih delavcev do raznih tehnologov, operaterjev, računalničarjev, strojnikov, tudi gradbenikov,….
Kaj pa ti lahko ponudiš svojemu delodajalcu?
Najlaže je rečt, ah slaba plača. Lahko nekje začneš in če se izkažeš, je lahko napredovanje na primer. Ali pa si doma in stokaš, kako za minimalca pač ne boš delal. Pa bodi na socialni.


Zdravi ljudje ne bodo delali za minimalca, tisti ki pa delajo za minimalca pa zagotovo niso zdravi, vsaj v glavi ne 🙂

Ti drekač leni. Nehaj se usajat, pa bejž delat!
Veliko podjetij išče delovno silo. In nehaj nabijat! Mat*** sramota za tipa da je danes brezposeln, res.
[/quote]

Od kod tebi ideja, da pa JAZ sedim na tvojih ramenih?
Si mal prezelen, poba, boš dobil tako, da te bo katapultiralo med zvezde.
Brati se več ne boš naučil, nikdar znal nisi, kozjih molitvic pa takoj! Se razumeva ka- li?

Zdj pa še cifre obrni, pa bo.
Ti sploh več ne bo treba niti misliti, še manj govoriti.
Če pa že, si poglej omenjeno statistiko po občinah, tudi s stopnjo izobrazbe.
Lepo bi bilo, če bi bil zraven še podatek uvoženih, ki pa res nikoli ne bodo delali.
To pa zelo spremeni celotno sliko.
Ali pa dajva takole, poglejmo letno priseljenost tujcev, izseljenost iz Slovenije, kar pomeni mlade, uvoz tujcev lahko pomnožimo kar s pet in dobimo priliv na št.nezaposlenih in priliv na novo priklopljenih na državne seske.
Mogoče ti bo potegnilo.
Aja, podatki za izselitev mladih in manj mladih iz Slovenije so dostopni za vsako leto posebej.
Tisti, ki dnevno migrirajo na delo čez mejo, so tudi zabeleženi.
To bo bolj realna slika napram tisti, ki popačeno prikazuje, kako mi “nočemo” delati.
Kakor zmotno ti misliš.
Vsi pa res nismo zasvojenci vseh sort, da bi nam to odgovarjalo.
Če pa ne verjameš meni, pa se probaj uštuliti na CSD za DSP.
V kolikor si brez premoženja in brez prihrankov, ti morebiti celo uspe.
Pa srečno pot in brez nezgod.

No, ko ti uspe priti do vseh cifer in končnega izračuna, mi, prosim, pojasni, kako si lahko privoščimo tak uvoz vseh tujcev.
Ter razloži, v kateri panogi se naj jih zaposli.
Ker vsi ti tujci dobijo PAZI ZAKOJ! STALNO BIVALIŠČE, ki ga dobijo lahko le z zaposlitvijo. Lahko TO razložiš?
KJE TA DELA SO?
Gradbeništvo odmisli. Ker jih ni.
Tekstil, železarstvo? Komunala? Premogovnik?
Ali mafija?

Ajde, na delo! Zaposli, najdi delo za 20 000 novih moških. Da te vidim.
[/quote]

To je pa res preprosto. En tujec odpre podjetje, pa navidezno zaposli 1000 “svojih” itd. To so klanski ljudje, geta, to niso taki ljudje kot smo mi, vsak zase. Zato to pri njih funkcionira. Zato pa nas izrinjajo, kot tuje živalske vrste izpodrinjajo domorodske. Kot pri živalih, tako med ljudmi. RAzlika je samo ta, da se tuje živalske in rastlinske vrste zatira in brezčutno pobija, ljudem se morajo pa vrata odpirati. Tako dojameš, da si hlapec od 2. svetovne vojne dalje.

To je pa res preprosto. En tujec odpre podjetje, pa navidezno zaposli 1000 “svojih” itd. To so klanski ljudje, geta, to niso taki ljudje kot smo mi, vsak zase. Zato to pri njih funkcionira. Zato pa nas izrinjajo, kot tuje živalske vrste izpodrinjajo domorodske. Kot pri živalih, tako med ljudmi. RAzlika je samo ta, da se tuje živalske in rastlinske vrste zatira in brezčutno pobija, ljudem se morajo pa vrata odpirati. Tako dojameš, da si hlapec od 2. svetovne vojne dalje.
[/quote]

Morali bi zvišati plače za dela s posebnimi obrennitvami, da nas tujci ne bodo pregazili. Politika nam zabija nož v hrbet.

To je pa res preprosto. En tujec odpre podjetje, pa navidezno zaposli 1000 “svojih” itd. To so klanski ljudje, geta, to niso taki ljudje kot smo mi, vsak zase. Zato to pri njih funkcionira. Zato pa nas izrinjajo, kot tuje živalske vrste izpodrinjajo domorodske. Kot pri živalih, tako med ljudmi. RAzlika je samo ta, da se tuje živalske in rastlinske vrste zatira in brezčutno pobija, ljudem se morajo pa vrata odpirati. Tako dojameš, da si hlapec od 2. svetovne vojne dalje.
[/quote]

Vsako leto je uvoz tam 18- 20 000 novih.
V nekaj letih več 100tisoč njih.
Slovenija nima toliko zidarjev. Ne pomisliš pa na narko kartele, s čimer kraljujejo.
Zidarji, sladoledarji, kruhpeki in zelenjavarji so le za kamuflažo.
Pa še to, pravi delavci, tudi uvoženi, nimajo stalnih prebivališč, katere jim obladt deli za pravilno glasovanje na občinskih volitvah.
Eh, eni res rabite nazaj v ponavljanje matematike 1+1.
Sicer jih lahko videvamo tudi čez mejo, pokupijo vse bajtice in veselo v obnovo.
Kdo pa pri nas kupuje stanovanjca?
Mi? Naši mladi starši, ki niti minimalca ne zaslužijo, ker se jih ne zaposli?
Ah, ne, naši so leni. To bo.
Koliko mladcev pa je sploh še v Sloveniji?
Realnega stanja niti od daleč ne poznate, pa kar na blef!

Tile, kot praviš klani, so imeli že v bivši jugi tu svoje, mi tako skrbijo zanje, kot navajaš, delali petke in svetke, v vseh letnih časih, od 12 do 24 ur na dan, za gazdo, jedli burek in ktuh s piščančjo salamo in jogurtom.
Plačani pod kritiko, spali po 5,6 v eni sobici.
Gazda pa svojo obrt. Nihče mu ni nič hotel, danes enako.
Ker mastno založi najprej za posel, ima sužnje, torej lahko plača varščino plus vse inšpektorje.
Teh časov ne poznaš. Danes so pa prisotni še glavnina, trgovanje s trdo drogo.
V narko kartelno mafijo bo kdo dregnil, če seže v sam polizični in izvršilni vrh?
Poleg tega jim ohranjajo pozicije.
Njihove družine pa gredo nam na pleča. Ampak vse to nič res ni, kajne!
Oni so ptidni, mi pa leni. Tako.

Vsako leto je uvoz tam 18- 20 000 novih.
V nekaj letih več 100tisoč njih.
Slovenija nima toliko zidarjev. Ne pomisliš pa na narko kartele, s čimer kraljujejo.
Zidarji, sladoledarji, kruhpeki in zelenjavarji so le za kamuflažo.
Pa še to, pravi delavci, tudi uvoženi, nimajo stalnih prebivališč, katere jim obladt deli za pravilno glasovanje na občinskih volitvah.
Eh, eni res rabite nazaj v ponavljanje matematike 1+1.
Sicer jih lahko videvamo tudi čez mejo, pokupijo vse bajtice in veselo v obnovo.
Kdo pa pri nas kupuje stanovanjca?
Mi? Naši mladi starši, ki niti minimalca ne zaslužijo, ker se jih ne zaposli?
Ah, ne, naši so leni. To bo.
Koliko mladcev pa je sploh še v Sloveniji?
Realnega stanja niti od daleč ne poznate, pa kar na blef!

Tile, kot praviš klani, so imeli že v bivši jugi tu svoje, mi tako skrbijo zanje, kot navajaš, delali petke in svetke, v vseh letnih časih, od 12 do 24 ur na dan, za gazdo, jedli burek in ktuh s piščančjo salamo in jogurtom.
Plačani pod kritiko, spali po 5,6 v eni sobici.
Gazda pa svojo obrt. Nihče mu ni nič hotel, danes enako.
Ker mastno založi najprej za posel, ima sužnje, torej lahko plača varščino plus vse inšpektorje.
Teh časov ne poznaš. Danes so pa prisotni še glavnina, trgovanje s trdo drogo.
V narko kartelno mafijo bo kdo dregnil, če seže v sam polizični in izvršilni vrh?
Poleg tega jim ohranjajo pozicije.
Njihove družine pa gredo nam na pleča. Ampak vse to nič res ni, kajne!
Oni so ptidni, mi pa leni. Tako.
[/quote]

Realno opisano. Slovenci ne vedo kaj je res in kaj se dogaja. Svojega pa dajejo na tnalo

ker je zivljenje prekratko da bi es vsaki dan 10 ur ubijali za drobiz. komu na cast?

To so smeti od ljudi.
Povej nekomu v ZDA, Kanadi, Nemčiji, Franciji, Angliji…
da si na socialcu.
To je najslabše možno sploh. Sprejemajo geye, črnce, azijce, srednjespolnike… ne sprejemajo pa lenuhov na socialni podpori.
Pri nas je to kao čisto ok. NI! To so smeti od ljudi!

ker je zivljenje prekratko da bi es vsaki dan 10 ur ubijali za drobiz. komu na cast?
[/quote]


[/quote]

Do starosti 50 et jih je treba drugače obravnavati. Na socialni jih je veliko do starosti 40 let, obravnavajo pa vse enake, kt tiste, ki so stari 60. 40 letnik pa ni šestdeset letnik, da ga obravnavajo tako.

New Report

Close