Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj se dogaja, nihče več noče službe?

Kaj se dogaja, nihče več noče službe?

Ne morem verjet, ampak očitno so se časi v zadnjih treh letih čisto spremenili. Prej med krizo so se grebli za službe, ko je bil razpis se je javila cela gora dokaj sposobnih, ki bi delali tudi za minimalca. Jaz službe nisem uspela dobit zelo dolgo, z diplomo bi delala tudi v proizvodnji.
Zdaj ko imam službo, pa opazujem kako podjetja nikakor ne dobijo primernih delavcev, pa naj bo kakršno koli delo. Vem za veliko konkretnih primerov. Posebej za minimalca ali mogoče malo več je nemogoče dobiti resnega kandidata. Če pa jim že uspe kogarkoli zaposlit, pa delajo v prvi prestavi, hodijo na bolniške, kmalu potem tudi odidejo drugam in spet se išče novega delavca..
Sedaj me pa res zanima, ali je res toliko prostih služb na trgu, ali vsi visijo na socialni. Kako je pa vam, ki iščete službe? Se zdaj res lažje kaj dobi?

Vzemi v postev da je v vsaki drzavi nek {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, ki ni sposoben za nobeno delo (iz razlicnih razlogov: nešolani, leni, namerno izkoriscajo sistem, prestari, invalidi) in zato je primerjanje s tem koliko je dela pa koliko ljudi na zavodu, ki bi lahko ta delovna mesta pograbili, nesmiselno ker na njih nimas kaj racunat.

Je pa dejstvo ce bi drzava na neki tocki ukinla tem ljudem podporo, bi se hitr znasli za prezivetje, bi se prej lotili dela ki je na voljo.

Sicer ne iščem službe, a pri nas v firmi iščemo nove kadre. V roku pol leta smo imeli vsaj tri oglase. Prijavljenih nekaj primerkov, brez zahtevane izobrazbe, brez izkušenj, brez potrebnih nujnih znanj. Zaposlili smo 1 človeka, brez zahtevanih znanj. Zdaj se oglas ponavlja. Dva prijavljena. Brez zahtevane izobrazbe.
Če je res toliko prostih služb na trgu, je to pozitivno z vidika delojemalca.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi pa rad delal, pa me ne hoce nihce zaposliti.

Vaša izobrazba in delovne izkušnje? Kraj bivanja?

Če kdo želi zamenjati službo in si izboljšati finančno pozicijo mora vedeti, da smo res v optimalnem času za take stvari. Parole “kam pa boš šel, v vrsti stoji še 100 kandidatov za tvoje delovno mesto…” so že zdavnaj mimo.
Seveda nekateri bodo še vedno ponujali minimalca in nategovali, ampak take ignorirajte, ne ustavljajte se pri njih in iščite naprej!

v optimalnem času za take stvari
Se absolutno strinjam.
In se bojim, da boljšega časa ne bo.

Vsi, ki smo zaposlitev iskali, pa je nismo dobili, ker so se delodajalci dobesedno norca delali iz nas, smo pač v tujini.
Verjamem, da nas več ne najdete.
Pa nismo luzerji, situacija nas je pripeljala do tega.
Jaz osebno bi delala skoraj karkoli, iz zelo zahtevne in odgovorne branže sem se preusmerila še v težjo in še bolj odgovorno, plus, da sem se v zrelih letih bila primorana na brzino naučiti jezika, ki ga pri tem rabim.
Ta hip doma ne morem delati, ker imam blokiran osebni račun in z minimalcem, ki mi ostane, sebe ne morem prehraniti, ker plačujem za čas, v katerem nisem smela delati.
Dvakrat oškodovana.
Treba je vedeti, da svojih najboljših let ne moreš pustiti nekemu Zavodu in čakati, da te bo nekdo resocializiral.
Zavod tega ni sposoben. Delojadalci tudi ne.
Mi smo vam ušli, ker bi drugače zgnili pri živem telesu. Edino to nam je bilo omogočeno.
Kdor od vas misli, da temu ni tako, se niti približno ne zaveda resnosti položaja.

Sposoben? Preberite si malo pravila. Zavod tega ni dolžan.
Žal se večina ljudi ne zaveda, da so za svojo srečo sami kovač.

Vaša izobrazba in delovne izkušnje? Kraj bivanja?
[/quote]

In kaj je ta šiht?

In kaj je ta šiht?
[/quote]
5. stopnja izobrazbe, 6 let delovnih izkušenj. Večizmensko delo.
Vaša izobrazba in delovne izkušnje? Kraj bivanja?


5. stopnja izobrazbe, 6 let delovnih izkušenj. Večizmensko delo.
Vaša izobrazba in delovne izkušnje? Kraj bivanja?
[/quote]

To ni odgovor, tudi nisem tisti kateremu je bilo prvotno napisano.
Kaj je šiht? Akviziterstvo?

To ni odgovor, tudi nisem tisti kateremu je bilo prvotno napisano.
Kaj je šiht? Akviziterstvo?
[/quote]

Ne. Sediš in čakaš.
Delo v več izmenah. Ena največjih slovenskih firm, poldržavna.
Delo na blagajni in s s trankami, 800 evrov plače, Praktično vse nedelje in prazniki pribl. 1000 evrov.
Torej, izobrazba in delovne izkušnje?

Ne. Sediš in čakaš.
Delo v več izmenah. Ena največjih slovenskih firm, poldržavna.
Delo na blagajni in s s trankami, 800 evrov plače, Praktično vse nedelje in prazniki pribl. 1000 evrov.
Torej, izobrazba in delovne izkušnje?
[/quote]

Imam že zaposlitev za nedoločen čas, nisem spraševal zato 🙂

Samo zanimalo me je zakaj ni ljudem všeč.

Drugače pa, da ne bom nevljuden preveč; izobrazbe nimam, imam pa delovne izkušnje od dostave preko tekočega traka in tudi na blagajnah sm že delu.

Imam že zaposlitev za nedoločen čas, nisem spraševal zato 🙂

Samo zanimalo me je zakaj ni ljudem všeč.

[/quote]
Radovednost, torej. Ok. slovenska lastnost.
Srečno.

Ko podjetje ugotovi, da delavec ni ok, ga odpusti, potem podjetje spet išče nove delavce. Gre se za večjo menjavo delavcev kot včasih. Sploh za delo za minimalca, ki ga je vsak sposoben opravljati.

Sposoben? Preberite si malo pravila. Zavod tega ni dolžan.
Žal se večina ljudi ne zaveda, da so za svojo srečo sami kovač.
[/quote]

In kako razlagaš dejstvo, da je veliko ljudi na delovnih mestih, ki so jih dobili preko zvez, in ki za ta svoja delovna mesta niso sposobni ali vsaj nimajo interesa zanje.

neresne plače in delovni pogoji = neresni kandidati.
ne vem zakaj se čudite, da se delavcev za minimalce v sužnjelastniških pogojih s sistemom bodi tiho in delaj ne dobi? res mislite da bodo vsi za minimalca, ki je komaj za osnovno eksistenco skakali od veselja in ubogali vse komande in kaprice nadrejenih, kot da so jim le ti rešili življenja in delali petke in svetke na polno?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne. Sediš in čakaš.
Delo v več izmenah. Ena največjih slovenskih firm, poldržavna.
Delo na blagajni in s s trankami, 800 evrov plače, Praktično vse nedelje in prazniki pribl. 1000 evrov.
Torej, izobrazba in delovne izkušnje?
[/quote]
Kateri bedak bo pa delal pod takšnimi pogoji za to mezdo?

izkoriščivalskim delodajalcem noče noben bit več suženj

Pri nas JS iskali leto in pol pa nihče ni bil zainteresiran. Zahtevana V st. izobrazbe. Smo morali narediti prerazporeditev iz druge enote….In to javni sektor kjer so super plače pa še nič se ne dela 🙂

Vaša izobrazba in delovne izkušnje? Kraj bivanja?
[/quote]

Hja, vi povejte kaj zahtevate. In če nekdo nima ustrezne izobrazbe pač ne bo dobil dela. Ne se potem čuditi, da nikogar ne dobite. V kolikor je to sploh res. Namreč….ne verjamem.

Sposoben? Preberite si malo pravila. Zavod tega ni dolžan.
Žal se večina ljudi ne zaveda, da so za svojo srečo sami kovač.
[/quote]

kaj pa je zavod DOLŽAN? Te vsak mesec gnjaviti in zafrkavati, če si poslal dovolj veliko število prošenj??
Tak zavod, ki ni ničesar dolžan, bi morali spustiti v zrak!

Pri nas, če izdelka ne moremo prodati, znižamo ceno. Če je povpraševanje veliko, gre cena gor.
A da bi pa dvignili plače z minimalca pa nikomur ne pride na misel? Sploh ne pojmujete te možnosti, da se delo tudi plača? Ste še vedno v časih “bodi vesel, da imaš službo, pa tiho bodi”?
Ne vem no, vsaki branjevki na tržnici so poznane te zakonitosti, vi se pa takole iskreno čudite?

Čeprav je raja butasta, se pa vseeno premika. Je kar precejšen del teh, ki ne bodo več delali zastonj, nekateri podjetniki se tega zavedajo in že pošteno plačajo, mnogi še vedno mislijo, da to ne bo obveljalo. Je pa res, da najmanj polovica ljudi pa ne bi delala nič, vsi bi mutili nekaj doma v udobju in fajn zaslužili, iz te moke pa tudi ne bo kruha, pa so že vsaka druga vrata nek zdarvilec ali druge vrste nesposoben lenuh za karkoli.

New Report

Close