Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Polivanje gnojnice zdaj, pred prazniki?!

Polivanje gnojnice zdaj, pred prazniki?!

Prekleti kmetavzarji so spet zasmradili celo vas s to neznosno smrdečo gnojnico!! In to bo smrdelo vse do torka, torej vključno s prazniki(!!!!), ko naj bi deževalo. Banda kmetavzarska!!!!!!!!!!

Pa kaj se debili selite na vas,ostanite v fracjem dolu in bo mir,kreteni na obcinah ki dajejo zemljisca za gradnjo na vasi v orostirske plane in idioti na ue ki izdajajo gradbena so itak za pretepst…vam debilom pa prepovedat izseljevanje na vas pa bo mir

Hvala bogu, da še kdo ima njive, prideluje…. in zdaj je čas, da se pognoji.
Kaj naj čakajo, da boste vi odpraznovali??

Praznik za folk: 21, 22, 27 april, 1. 2. maj-.—- kmet nima tega. Je odvisen od vremena!!
Če komu smrdi, naj gre po svetu!

nova
Uredništvo priporoča

Ne nakladaj. Danes je Veliki Petek in nihče ni nič delal na kmetih. Mir in tišina.

Prejšnji vikend na sosednem polju. Je tudi smrdelo do torka, skoraj do srede. Groooza!
Kako morajo ravno čez vikend? No, saj sploh ne bi smeli.

Hvala bogu, da sem se preselila v blok, ker ni bilo več vzdržat na deželi. Prav živce mi je žrl kmet, ko je pripeljal na sosednjo jaso po 5 do 6 traktorjev gnojšnice, ki jo je v vetrovnem prineslo prav k nam na dvorišče.

Da o kosilnicah sploh ne govorim, ko je soseda vsakih par dni kurblara kosilnico od jutra do večera. Kaj si nor, za znoret. Zdaj sem v središču mesta, sedim na balkonu, pijem kavico in ne morem verjet, da imam veliko večji mir, kot sem ga imela na deželi.

A si mislila, da boš na vasi v miru in tišini in da bo dišalo po travniku in travniškem cvetju.
V mestu je kar se teh stvari tiče mnogo bolje. Ti kar uživaj na balkonu. Jaz tudi. Ne bi šla na vas za nič na svetu.

A si mislila, da boš na vasi v miru in tišini in da bo dišalo po travniku in travniškem cvetju.
V mestu je kar se teh stvari tiče mnogo bolje. Ti kar uživaj na balkonu. Jaz tudi. Ne bi šla na vas za nič na svetu.
[/quote]

Si živela kdaj na vasi?

Si živela kdaj na vasi?
[/quote]

Sem 2x po 4 mesece in še to je bilo preveč.

Ne moreš govorit kako je na podeželju. Imam mir, ki ga v Lj. lahko le sanjam, sploh pa v večstanovanjskih objektih, pa sem le na vasi 2 km od centra dokaj velikega mesta. Kmetij kar dosti, po gnojnici smrdi, kaj pa vem, 5x na leto? Človek se navadi, če pa živiš pa par mesecev, prej pa navajena na mestni zrak, ki je btw ful čist pa razumem da je šok

Prideš iz mesta, kjer malo smrdi po smogu v gnojnico. Je šok, verjamem.

Si živela kdaj na vasi?
[/quote]

Jaz sem rojena na deželi in zdaj v zrelih letih prvič živim v mestu in vsak dan ugotavljam, koliko prednosti je tukaj.

Aha, zato so danes med tretjo in peto po Zlatem polju veselo traktorirali.

Je pa fino na podeželju, da si sam pridelaš kšno glavco solate, bučke in peteršilj. 🙂
Je pa res, da zdele se začne:
– en bo rašplal
– ko ta neha, bo drug začel kosit z ubitačno nitko
– ko ta neha, bo en s štrjfiksom pral avto
– ko vse to mine, bo en kuuurac popravljal motor in ga užigal

Jutri se vaja ponovi, ker sosedov nikoli ne zmanjka.
– se bo vozila mularija z enimi poganjalčki, ki ropotajo k 100 mater, ker tastar špara in kupi plastiko
– če je kosil sosed na levi, bo jutri sigurno un na desni
– potem se prikaže ena mamca in kriči (ker so vse naglušne) sosedi, kak pa kaj raste?
– po kosilu bo nekdo obvezno nažigal z motorko
– ko nastežaj odpreš okna in spustiš sonce v bajto, bo sosed nasproti zakuril eno šavje in plastiko, da zaduši in zasmradi vseeeeeeeeeee!

Ja, ni miru, tišine. Če si jo nekje izboriš, si pa totalni čudak!

Vesela pomad prihaja :-((((

Je vendar treba greznice izpraznit pred prazniki, no.

Ja bogi ste, bo se začela za vas plastična “eko bio hrana” pridelovat.😅 Ampak moraš mislit, celo v Avstriji se zna zgodit in je bilo , da so vsi dunajski mestjanarji bili ubogi pred parimi leti, ker je vreme zagodlo in pritisnila suša ob nepravem času, tako da je kar lep cajt cel Dunaj smrdel po gnojnici. Se pravi ni le pri nas, ne gnojnice, ne ničvredne popolnoma tupoglave črede, je tudi kje drugje.😅

Prideš iz mesta, kjer malo smrdi po smogu v gnojnico. Je šok, verjamem.
[/quote]

Smog imaš ti 24/7 jaz pa gnojnico parkrat na leto 🙂

Jaz sem rojena na deželi in zdaj v zrelih letih prvič živim v mestu in vsak dan ugotavljam, koliko prednosti je tukaj.
[/quote]

Ponavadi so te prednosti vedno povezane s tem, kako je vse blizu. Ko pogledaš skozi okno vidiš stolpnice pa cesto, jaz pa hribe, gozdove, pa kljub temu živim blizu mesta. Za oddih imam 10 minut (peš) stran v naravnem okolju. Potem so pa še cene stanovanj in zemljišč. Razumem da vsakemu paše svoje, ampak zaradi tiste gnojnice nekajkrat na leto je pa povsem zgrešeno kritizirat podeželje

Torej sem bivša Ljubljančanka in to z vsem pri roki je dandanes, ko je v vsaki malo večji vasi eden od gigatrgovcev milorečeno, slaba tolažba. Gužve po trgovinah v Lj so bile v teh dneh neznosne, na cesti kaos, na Žalskem krožišču na Linhartovi sem čakala 0,5 ure, da sem mamo lahko odložila pred pokopališčem potem parkiranje……skratka za obisk groba sem včeraj porabila 2,5 ure, za našega 5 min. UKC, z mamo čakam na preglede po 4 ure, s taščo največ uro v Rogaški, da o urgenci niti ne govorim.

tako je fajmošter zaukazal, da bodo ja vsi šli v cerkev

New Report

Close