Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Selim se v Postojno

Selim se v Postojno

V Postojni sem dobil službo. Razmišljam o selitvi tja dol, saj bi na vožnji izgubil kar nekaj časa. Prihajam iz štajerske. Zanimajo me prednosti življenja v Postojni. Kakšni so Postojnčani? Cene najema stanovanj,…
Hvala za vaše odgovore

Ne živim v Postojni, a nekaj stvari, ki so meni pozitivne, ti lahko naštejem. Ljudje so ok. Kar jih poznam, kar je bilo sošolcev, z vsemi smo imeli in še imamo super odnose. Poleti boš lahko dihal, ker ni tako blazno vroče. Imaš dobro prometno povezavo na vse strani Slovenije, si en dva tri v Lj, ali v Novi Gorici, ali na obali. Edina slaba stran je, da so zelo mrzle in dolge zime, snega čez glavo.

Gledala bi Vrhniko. Za nas stajerce, ko pihne, na postonjskem ni za živet. Morda še max do Logatca, ampak je že skoro preveč, tako da, ja, Vrhnika. Sicer dražja, si pa hitro do PO in še hitreje do LJ.

Sem primorka, ampak za Postojno res ne najdem ene plus točke.
No…..porodnišnica je pri roki če ima kako težo.

Ljudje so zelo v redu. Bi pa priporočila bolj okolico, ne samo mesto. Meni je zelo všeč predel med Pivko, Knežakom. Je pa poleti problem tam promet. Drugače je pa Postojna mrzel kraj, lokacija pa idealna.

Utezi vzemi s sabo, da te ne odpihne burja.

Postojna je ok. Lokacija med LJ in obalo – meni idealna. Ma nekej srednjih sol, top porodnisnco, prenovljeno urgenco, nov resevalni center – varen ocitno bos, haha. 😁 Fitnesi, narava, razlicne stacune s hrano (s cunjami zal 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cheap varjanta), DM itd. Folk kot povsod. Men osebno edini minus = burja pozimi. 😂

S solidno plačo bi najela stanovanje v Ljubljani in se vozila tja. Imaš vsaj kaj od življenja. Ali pa v Trstu, kjer so ful cenejše najemnine, mesto pa krasno. Iz štajerske se pa ne bi vozila.

S tem se absolutno strinjam. Ljubljana in Postojna niti pod razno, prva zaradi draginje, druga zaradi zabačenosti. Štajerska? Pozabim takoj.
Trst ali Gorica. Trst čudovito mesto, morje, najemnine res normalne. Gorica umirjeno in zeleno mesto, idealna klima čez celo leto, najboljša v Sloveniji. (Stanovanje poišči v italijanski Gorici, ponudbe je ogromno in ugodno).
Če imaš vsaj 1.500 evrov plače, lahko v obeh primerih živiš kot kralj.

Burja je plus, ne pa minus. Ko zapiha so ljudje kot prerojeni. :))

Ne vem kaksni so novodobni kriteriji za zabacenost, ocitno so se spremenili. Iz Postojne je pol ure do Ljubljane, pol ure do Kopra (oboje avtocesta in ne neka zavita ovinkasta cesta), do Hrvaske obale 3/4 ure. Ce je to zabaceno potem ne vem kaj bi rekel za kaksne kraje, ki so res odmaknjeni. Iz Nove Gorice se proti notranjosti dejansko cijazis v primeru, da zaprejo Rebrnice, kar se zgodi kar pogosto.

Trenutno aktualen minus Postojne je hrup iz vojaskega vadisca Pocek. Cez dan ni toliko motece, v vecernih urah in ponoci pa se kar, tudi za nas, ki smo tega navajeni.

Ne vem sicer, koliko živahno je v Postojni, a bolj “zabačeno” kot v NG že ne more biti. (Meni je sicer v NG všeč, a zaradi okolice in bližine hribov in morja, je pa poleti pasje vroče.) V Postojni se moraš res pripraviti na mrzle zime. Če kje v Sloveniji sneži, sneži v Postojni. Verjetno pa poleti ne rabiš klime.

Top porodnišnica. Hahahahaha……in kaj je tam tako top? Rodijo oni namesto tebe? Porodnišnica kot vse ostale, nič posebnega, s tem, da če gre kaj narobe, morajo tebe ali otroka prevažati v ljubljano, ker ti oni nimajo kaj pomagat. Res top.


To pa ni res. V zadnjih letih se je ogromno Tržačanov preselilo na kras, ker je tukaj življenje cenejše. na delo se pa vozijo v Italijo.
Mogoče so same nepremičnine res malce cenejše, vsi ostali stroški pa definitivno ne!

Gorica je pa mesto duhov. Že cca 20 let.

Sama sem štajerska, ki že nekaj let živi v Postojni. Zame je super – si v pol ure v Lj, v Italiji in na obali. Vreme sploh ni tako grozno – res je kakšno stopinjo manj in večkrat piha burja, je pa zato veliko sonca. Prej sem živela v Lj, kjer je zima meglena in depresivna….Ljudi sem spoznala veliko več, kot v Lj, saj je manjši kraj in hitreje navežeš poznanstava. Vse imaš na kupu in lahko opraviš peš…. Trgovine, banke, šola vrtec, zdr. dom…. Dogaja se veliko poleti, so pa kar nekaj dogaja tudi pozimi… Enini minus so stanovanja, ki jih primanjkuje, zato so cene občutno večje 🙈

Sem Postojncanka ze 15 let, ki je prisla sem zivet z obale.
Mesto cudovito, varno in mirno. Vroca poletja in mrzle zime, vreme je popolnoma primerno letnemu casu.
Do Lj 30 min, do obale 30 min.. Poleti je mesto polno turistov in odlicnih dogodkov.. Veliko sprehajalnih poti.. Vse je v bistvu na dosegu. Ljudje zelo prijazni. Najem stanovanja se giblje od cca 200 eur naprej, odvisno od kvadrature.. Cene so primerne.
Priporocam!

Nikoli mi Postojna ni bila preveč všeč. Mesto kot mesto, ljudje pa čudni. Morda je zdaj kaj boljše, ker se priseljujejo mladi od vsepovsod. Od kolegov slišim, da služb še vedno ni. Tisto, o pol ure do sem, pol ure do tja, pa tudi vemo kako gre…

Tudi jaz razmišljam o selitvi v Postojno in sem zadnjič zasledil da se na Lokvi gradi en večstanovanjski objekt ki mi na videz deluje zelo lep. Je kdo kaj zasledil? Malo me zanimajo kakšne se vrtijo tam cene novogradnje. Edino kar sem našel novogradnje je vila Kresnička, ki je sicer na prodaj samo še zgornje stanovanje ampak mi je cena malo previsoka.

Svoje čase sem se veliko vozila skozi( večkrat tudi ustavila). Kraj mi deluje precej dolgočasen, nič se ne dogaja. Ja, pa burja. Raje bi živela npr. v Sežani, mogoče kje na Krasu. Malo poglej okrog.

V Sežani pa ni burje? Še več kot v PO včasih. Dogaja se v Postojni sigurno več kot kjerkoli na Krasu.

Sicer živim v okolici Postojne, a sem vsakodnevno tam. Meni je najmanj všeč veter, ta zloglasna burja, čeprav je ravno zaradi nje veliko sonca. Poleti paše, pozimi pa sploh ne. Meni je sneg drugače všeč, tako da je to zame plus. Mesto je polno mladih družin, ljudje so prijazni, veliko je raznih dogodkov. Nima pa mesto neke duše, starega dela. Arhitekturno je v podnu. Ima pa vse možne stacune, če ti to kaj pomeni. Manjka kakšen bazen, ampak je baje v planu. Lokacija je pa fajn, glih vmes med morjem in Lj.

Pozitivna točka…trgovina z orožjem Rebec, top zadeva, če te to pač zanima.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Zivjo…vceraj sem se peljala v koloni iz Postojne prot Ljubljani na avtocesti guzva, na regionalni guzva…v eni uri in pol sem pa res prišla do Ljubljane. Ne vem ce so zime kej bl zasnezene kot drugod je pa res burja nadlezna…drugace narava je super, ljudje tko tko, kokr naletis…

Mogoče sem samo jaz tako nesrečno bitje, ampak vsakič, res vsakič ko sem se peljala v Postojno iz Ljubljane, sem rabila ogromno časa. Ali sem stala na obvoznici skozi LJ vsaj eno uro in se potem cijazila mimo Vrhnike ali pa sem v izogib avtocesti vozila 40 na uro po stari cesti do Logatca, no od tam pa 50.
V nobenem primeru do sedaj nisem porabila manj kot eno uro. To bi mi uspelo samo sredi noči ali v nedeljo zgodaj zjutraj. Takrat mi pa ni treba v tisti konec.
Povejte vsi tisti, ki porabite pol ure do Lj, kako vam to uspe.

Ne vem, zakaj poveličujete to bližino Ljubljane in jo predstavljate kot neko prednost? Kaj pa en prebivalec modernega mesta Postojne potrebuje bližino tiste centralistične žabarske vasi? Močvirniki vsako leto Postojnčanom pokradejo deset milijard evrov, da lahko futrajo razne Jankoviče.

Postojna je kar ok. Je pa razmeroma majhen kraj, tako da če iščeš “dogajanje”, potem Postojno preskoči. Velik minus je, da stanovanj za najem (pa tudi nakup) ni prav dosti, najemnine so za moje pojme visoke.

New Report

Close