Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razočarana nad ljudmi

Razočarana nad ljudmi

Tekmovanje kdo je boljši, hinavščina, zavist – na vsakem koraku.
Vse bolj se umikam, ljubše so mi rastline, živali. Ne prenesem več tega in danes imam en tak dan, ko me to žalosti. Iskreno, me žalosti, da so ljudje tako prekleto pokvarjeni, nesrečni, nezadovoljni, da morajo to širiti dalje. Živim v kraju, kjer sem šele nekaj let, dolgoletnih prijateljev tukaj z možem nimava in vse kar spoznam, so tako površni, hinavski ljudje, da me prime groza. Najraje bi se vrnila v domači kraj, pa naj je še tako neperspektiven in brez služb.
Mogoče sem z nekega drugega planeta, ampak res ne razumem, kaj ima veze kakšen avto kdo vozi. Kakšno hišo ima. Jaz imam lastno stanovanje kupljeno s svojimi žulji, meni je najljubše. Pa se zadnjič “kolegica” pred drugo znanko posmehne, kako imam majhno, kot da bi živela v nekem hostlu. Mene to prizadene. Jaz sem za ta hostel delala in si ga težko prigarala. Pa to je samo primer. Ne razumem te pokvarjenosti.. Saj sem lahko tudi jaz nazaj, imam dovolj dolg jezik, ampak ne vidim smisla.

to je posledica kar učijo šole, sploh pri telovadbi
da o brezveznih športih ne govorimo

Danes si malce potrta, saj bo minilo.
Saj veš, da nismo vsi taki, je veliko dobrih, srčnih, poštenih ljudi, jaz jih poznam ogooomno, škoda, da se ne poznava, bi te vzela zraven 🙂

nova
Uredništvo priporoča

jaz bi na tvojem mestu s to tvojo kolegico in znanko (če se je tudi ona posmehovala) prekinil stike za vedno in naredil vse, da trpita

Dobrodošla v kruti realnosti.

Saj vem.

Če bi ti sama bila zadovoljna in srečna v sebi teh ljudi še opazila ne bi, oz. ti zanje in za njihovo nastopaštvo ne bi bilo mar. Posledično ne bi pisala tukaj…

Te razumem. Sam materializem, pehanje, pohlep, arogantnost, vzvišenost, zahrbtnost, grebatorstvo, tekmovalnost, naduvanost, manipuliranje so lastnosti, ki jih pri ljudeh preziram.

Pa saj to ljudje so ubogi, ko drugega nimajo, kot materialnih dobrin in denarja, v resnici pa jih nihče ne mara.

Zdravje, prijateljstvo in ljubezen so največje vrednote in bogastva, ki jih človek lahko ima.

Sekiraš se zaradi bedarij.

Ko boš tudi ti prerasla to, česar ne maraš, bo vse to šlo mimo tebe kot piš.

Normalno. Okolje zelo vpliva na človeka, jaz nisem izjema. Žal…

No, si pač spoznala to kolegico v pravi luči in jo zdaj lahko v miru skenslaš (primitivko eno).
Ampak zaradi par posameznikov ne moreš reči, da so ljudje slabi. Veliko jih je pa dobrih.

Jaz sem tvoje sorte.
Sem se naučila, da, ko se kdo posmehne temu, za kar sem garala, ga / jo (bolj “jo”, ker moški nikoli niso tako zlobni, kot ženske), kresnem po gobcu. Zaenkrat metaforično 😀
Glavo gor and love animals 🙂
[img]https://data.whicdn.com/images/77247030/large.jpg[/img]

Dobrodošla med introvertirance! Samo globina je pomembna, samo enkrat se živi, ni generalke…


Meni je žal, da si nesrečna. Predvsem pa, da v svojem okolju nimaš prijateljev oziroma družbe, s katero bi z veseljem preživljala svoj prosti čas. Za to namreč gre pri vsej stvari – če bi ti imela okrog sebe nekaj prijetnih ljudi, bi ti bilo za vse ostale neprijetneže vseeno.

Mogoče bi ti bilo v večjem kraju lažje navezati nove stike, ampak v resnici je vse skupaj dosti odvisno od tega, koliko različnih ljudi srečaš vsak dan. Samo kadar imaš stik z dovolj velikim številom ljudi, boš imela tudi možnost srečati tiste, s katerimi se boš ujela in nato lahko stkala prijateljstvo. Poleg tega je v odrasli dobi veliko težje tkati prava prijateljstva, ker imamo vsi bolj natrpane urnike in več obveznosti kot v mladih letih. In še to – za trdno prijateljsko vez je treba z nekim človekom preživeti kar nekaj časa v različnih situacijah, biti proaktiven, da se ima odnos sploh možnost izgraditi. Skratka, veliko dela je z vsem tem in še obojestranski interes mora biti prisoten.

O tvoji kolegici bom pa samo tole napisala: nekateri ljudje ne rečejo takih stvari, ker bi bili zlobni. Nekateri enostavno nič ne pomislijo in nimajo dovolj samozavedanja in empatije, da bi razumeli, kako bodo njihove besede sprejete oziroma kakšen vpliv bodo imele na druge. Nekateri bi tudi raje celo življenje živeli v najemu kot kadarkoli na svojem, če bi jim to nudilo več udobja. Ker jim primanjkuje empatije tudi ne razumejo, da ima kdo drug drugačne želje, potrebe in prioritete. Tako pač je. Ne jemlji si takih izjav tako zelo k srcu. Predvsem pa ne zaradi ljudi, ki čisto nič ne pomislijo, kako se boš ti počutila ob taki izjavi. Kljub temu to ne pomeni, da ti v stiski ne bodo priskočili na pomoč. Pomeni samo, da jim manjka čustvene inteligence in socialnih veščin. Obstjajo seveda tudi takšni, ki jih vodi zloba in nevoščljivost, ampak vseeno ne podcenjuj gole človeške neumnosti.

Za v prihodnje ti predlagam, da si čimprej narediš plan, kje in na kakšen način boš lahko srečala čim več ljudi in med njimi našla tudi takšne, ki bodo tebi všeč. Predvsem pa takšne, ki bodo imeli spoštovanje do tebe in ki jim bo pomembna tvoja dobrobit.

Vsi potrebujemo nekoga, ki nas ceni, spoštuje in ima rad. Imej se rada in poišči ljudi, v katerih družbi se boš dobro počutila. Obstajajo, samo dovolj možnosti si moraš zagotoviti, da se bodo vaše poti srečale.

Srečno!

res okolje zelo vpliva, a k sreči imam-mo možnost lastnega pogleda in delovanja na ta vpliv.
Me res en k***** briga kaj si drugi mislijo o meni, ker je to itak samo njihov problem in dokler sem jaz zadovoljna s seboj, me drugi sploh ne zanimajo, ker stresajo svoje frustracije na vse, ki imajo za to odprte energije.
Torej ukvarjam se s seboj in nikoli ne želim res nikomur nič slabega, tudi tem pijavkam ne !, meni na ta način kar uspeva, da sem se znebila “okoličanov ;),” ki imajo izključno samo ego težavo in so sodniki za vse kar obstaja in je.
Za probat je, deluje. Sprobano. In meni je to zelo fajn.

Ja, še ena tu – sploh ‘mlatenje prazne slame’ v sluzbi, npr. Sprenavedanje na potenco … Da se jim da …

Tako je.

Precej se strinja s temle citiranim.
Zato ker sem prav razmišljal… tista opazka ki si jo avtorica omenila – je nekaj tako mimobežnega, da nek človek, ki je nastavljen na dobro in lepo okrog sebe, še opazil ne bi.

Res ne razumem kaj je npr. “pokvarjenega” v tem, da se nekomu zdi drugo stanovanje kot “hostel”??? Jaz v tem stavku ne vidim nič izrazito slabega, samo nepomembno mnenje.

Avtorica, kaj takega lahko reče le oseba brez empatije, ki nima pojma, da kvadratura ni samo nekaj, kar si zaželiš in dobiš, ampak da morajo nekateri za to presneto delati in se odrekati.

Izogibaj se takšnim primitivcem.

Precej se strinja s temle citiranim.
Zato ker sem prav razmišljal… tista opazka ki si jo avtorica omenila – je nekaj tako mimobežnega, da nek človek, ki je nastavljen na dobro in lepo okrog sebe, še opazil ne bi.

Res ne razumem kaj je npr. “pokvarjenega” v tem, da se nekomu zdi drugo stanovanje kot “hostel”??? Jaz v tem stavku ne vidim nič izrazito slabega, samo nepomembno mnenje.
[/quote]
Bedarije pišete o tej sreči v sebi, možno je le, če ste res rotalni bedaki in imuni na vse ali pa le serjete prazne floskule za mon in to ponavlajjoče, kar je spet razbrat to, kar avtorica piše, da si domišljate, da ste nekaj več, na nekih višjih nivojih, pa nikakor niste, ne morete bit, človek je človek in se odziva zelo klišejsko. Višjih ravni ni.

Avtorica ima prav, butasta raja je žleht, pomembnost si domišlja z ugodjem in materializmom, ki je na lahko priletelo k riti, ta čreda sposobna ni za nič in se niti ne zaveda, kaj življenje sploh je. So enostavno prazni, to hvaljenje s pomebnostjo kaj imajo, je vse kar imajo. Meni recimo takih opazk nihče ne bo upal dat, kaj si kdo misli me kratko malo ne briga, vem da je večina bolj zabitih od mene, sam si pa tudi mislim svoje, torej nisem imun. Ko recimo vidim babo, ki ji ni noben avto več dovolj velik, veš da je to prazno, tako v betici, kot povsod drugje in vredno le posmeha.

Zaka izogibanje? Saj take srečuješ verjetno precej pogosto. A ne bi bilo bolj smiselno se zdilat pri sebi o tem, se soočiti s svojimi čustvi ob tem, jih razdelati in iti naprej. Ali naj se avtorica zapre med štiri stene in kuha svoj sufer iz dneva v dan. Več vaj bo naredila bolj bo zanjo.


Bedarije pišete o tej sreči v sebi, možno je le, če ste res rotalni bedaki in imuni na vse ali pa le serjete prazne floskule za mon in to ponavlajjoče, kar je spet razbrat to, kar avtorica piše, da si domišljate, da ste nekaj več, na nekih višjih nivojih, pa nikakor niste, ne morete bit, človek je človek in se odziva zelo klišejsko. Višjih ravni ni.

Avtorica ima prav, butasta raja je žleht, pomembnost si domišlja z ugodjem in materializmom, ki je na lahko priletelo k riti, ta čreda sposobna ni za nič in se niti ne zaveda, kaj življenje sploh je. So enostavno prazni, to hvaljenje s pomebnostjo kaj imajo, je vse kar imajo. Meni recimo takih opazk nihče ne bo upal dat, kaj si kdo misli me kratko malo ne briga, vem da je večina bolj zabitih od mene, sam si pa tudi mislim svoje, torej nisem imun. Ko recimo vidim babo, ki ji ni noben avto več dovolj velik, veš da je to prazno, tako v betici, kot povsod drugje in vredno le posmeha.
[/quote]

Zakaj sploh opaziš avto na tak način? In še razglabljaš zraven kakšne je lastnica? Saj konec konecev tudi moški vozijo velike avte….
posmeh = zavist 😉

Zakaj sploh opaziš avto na tak način? In še razglabljaš zraven kakšne je lastnica? Saj konec konecev tudi moški vozijo velike avte….
posmeh = zavist 😉
[/quote]
Kako ga ne bi opazil, če ga nobena bab ne obvlada in je cela cesta njena, po možnosti še s prilimanim telefonom na ušesu, “da ja vsi vidimo, kako pomembna je”?😅 Nedaj bože pa da se najde na parkirplacu pred tabo in babše začne z misijo nemogoče zanjo, da bo to veliko čudo ona sprvila na parkirplac. 😅😅😅😅Pa da ne bo pomete, imam karavana, ki ni majhen, ampak to kar zadnje cajte babovje nakupuje, da bo izstopalo, je pa skoraj dvakrat večje, za volanom pa mala kokoška, ki ne ve kaj sploh počne, “ve le to, da je zelo pomembna”.😅😅😅😅😅

Imamo soseda, ki večino sosedov pritehlo opravlja za hrbtom, v obraz pa se jim priliznjeno nasmiha in jim leze v rit.
Naredil je že veliko škode, a zato NIKOLI odgovarjal.
Sem mu to povedala v njegov grd ksiht!
Podlasica da je ni večje.
Živeti v bližini takih je zelo težko.
Na bruhanje mi gre.

Ja, tudi jaz vedno bolj obožujem rastline in živali.
Ljudem zaupam vedno manj.

… v katero nas obdaja ima na nas velik vpliv.
Se strinjam s teboj. Tudi jaz imam danes en tak zamorjen dan, ko vidim …

New Report

Close