Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupana mama

Obupana mama

Pozdravljeni, sem mama 10 letnega fantka, ki je obseden z racunalniskimi igricami. Ko pride iz sole se usede za racunalnik in je tam do vecera. Hrano mu prinesem v sobo da vsaj kaj poje, ce ne bi shiral do smrti verjetno. Domačo nalogo naredi, hitro in površno. Uciteljica pravi, da je v soli utrujen in ne sledi pouku. Z ostalimi otroki se ne druži. Verjetno se sprasujete zakaj mu ne vzamem racunalnika. Verjemite poskusala sem, vendar so potem sledi izbruhi agresije, vpitja, metanja stvari po hisi in bala sem se za svojo mlajso hcerko in tudi zase.. ne morem obvladati svojega otroka. Razmisljala sem da potrebujem strokovno pomoc. Kam naj se obrnem, kaj naj naredim?
Hvala vnaprej za vsak odgovor, predlog.

Upam, da se šališ in da je to provokacija. Če pa ni pa daj tamalo nekam na počitnice, pokliči k sebi brata/strica/ dedij – če že fotra ni v tej sceni in odnesite računalnik od bajte.
2 dni bo hudo potem se bo unesel.

https://www.logout.si/sl/

ti se hecaš
10 letnik te izsiljuje in ustrahuje????
pa kaj si nor.

kaj bo ta froc počel pri 15, če 10 nisi sposobna obvladat????

prvo strokovno pomoč rabiš ti sama. da ti nekdo vbije v glavo, da si mati in da si odgovorna za svojega froca. in da si ti tista, ki mu s tem škodo delaš.

https://www.delo.si/druzba/panorama/racunalniska-zasvojenost-ali-obstaja-in-ce-da-kako-se-je-resiti.html

https://www.logout.si/sl/blog/ste-zasvojeni-s-spletom-ali-depresivni-2/

https://otroski.rtvslo.si/infodrom/prispevek/4443

Kje je pa oče, da mu postavi meje?
A uganem? Rekla si mu, da je nasilen in, da naj se umakne?
In zdaj nisi sposobna rešit svoje godlje, ki si jo skuhala.
Prav ti je.

Zakaj ga pa ne peljes ven?
Vsak dan mini izlet na zrak!

Pa hrano mu nehaj nosit v sobo! LOL 😂😂😂😂

Tudi moja prva pomisel je bila – vzet računalnik in pika. A ker bi to (v današnjih časih) lahko obveljalo za mučenje otroka morda bolj “mila” varianta – za en teden od doma, dopust, počitnice (v tem času odtegnitevni sindrom verjetno že malce popusti), ob vrnitvi pa seveda ni računalnika (in ne telefona) – do daljnega – idealno vsaj naslednjih 10 let.

Očetova služba zahteva, da je cel dan od doma

Temu se reče nekemična odvisnost. Preberi si knjigo Sanje Rozman Umirjenost, kontaktiraj Miho Kramlija, ki se z nekemičnimi odvisnostmi ukvarja (https://www.mladina.si/183549/miha-kramli-terapevt-vodja-klinike-za-zdravljenje-nekemicnih-zasvojenosti/).

Za vse, ki jo napadate: to ni tako preprosto – vzameš računalnik in bo kar naenkrat vse ok. To je kot da bi alkoholiku vzeli flašo in bili prepričani, da bo od tistega trenutka vse ok, da bo ozdravljen za vedno.

Avtorica, ne pričakuj hitre rešitve, vsekakor pa čim prej začni delati na tem.

Srečno.

Jaz ti pa verjamem. Imam podobno situacijo doma, s sinovoma in možem. Če želiš, mi lahko pišeš na:

[email protected]

Mene pa zanima kakšne službe imajo velecenjeni očetje, da jih ni doma. (Pa ni treba odgovorit). Zakaj sploh ima otroka?

Zdaj pa al oče prime sina v roke in naredi red ali pa ne javkaj.

Mogoče pa išče moško pozornost?

Še ena permisivka je za**bala otroka. Kapo dol, to pa res znate slo mamice.

Ne mi reč, da ti ni že prej vsaj 100 krat nekdo rekel, da mora imeti otrok disciplino, omejitve obveznosti. Ampak ti ne, moj otrok je poseben, ona lahko vse, ne bom ga omejevala…
Čestitam ti za tvojo trmo in z glavo skozi zid. Otroka je dejansko težko uničit, ampak ene znajo. 😉

Mene pa zanima kakšne službe imajo velecenjeni očetje, da jih ni doma. (Pa ni treba odgovorit). Zakaj sploh ima otroka?

Zdaj pa al oče prime sina v roke in naredi red ali pa ne javkaj.

Mogoče pa išče moško pozornost?
[/quote]

Kaj pa, če je oče otroka isti? Nekemijsko zasvojen?


[/quote]

Ej, otrok ima mater in očeta. Mati sama ne ve, kaj narediti, otroka ni sposobna obvladati, oče pa ni za nič kriv? Kakšno službo ima? Je vrhunski kirurg, ki mora biti v bolnici 24 ur na dan, ali je na vesoljski ladji? Družina je najbolj pomembna v življenju, kaj mu bo kariera in ves denar, če pa bo njegov otrok končal v kakšni poboljševalnici.
Mama – bodi vztrajna! Zahtevaj red. Zmanjšuj čas, ki ga smrkavec preživi na računalniku, dokler ne pride na nulo! Ne nosi mu hrane v sobo, ker s tem ga še podpiraš. Udari po mizi! Večkrat pojdi na govorilne ure. Pelji sina h svetovalni delavki, ali h psihologu. na žalost je otrok že zasvojen.
Srečno!

Zdaj mu vzemi računalnik. Potem bo še težje.

Je odvisen. Ukrepaj čimprej, pokliči Kramlija.
https://www.mladina.si/183549/miha-kramli-terapevt-vodja-klinike-za-zdravljenje-nekemicnih-zasvojenosti/

Odtegnitveni sindromi, ki jih opisuješ so tipični. Možgani z internetom in igricami zasvojenih otrok (in tudi odraslih) reagirajo enako, kot pri zasvojencih s heroinom. Že tri leta stari otroci reagirajo enako, če jim vzameš tablico npr. Je tudi moj tamal pri treh letih doživel napad besa, ko sem vzela tablico. Pa se sploh nisem zavedala, da tisto malo (za moje pojme je bilo malo), že povzroča hudo škodo, čeprav je gledal na tablici Nodija in gosenico Tinko, ni igral igric. In me je takrat streznilo, zato zdaj pri 8 letih tega problema nimamo.
Enostavno vzeti moraš in pričakovati da bo norel. Ampak vzemi danes, vsak naslednji dan bo samo še hujši.

Vrz elektriko vn.
Pa ne bo vedu da si ti to nardila.
Tud na daljavo se da zastekat rac.da sploh ne ve kaj se je zgodil.

Pokvari naj se ce ne gre drugac.
Neki moras nardit.

Ne pricakuj prevec od Kramlija – ali kot teolog govori samo ja ja in skupaj s tabo jamra in potem se moralizira, ali pa te cim prej odpika, ker se mu ne da. Pogosto pa kar ignorira.
On je res neupraviceno razlgasen na strokovnjaka oz. terapevta, brez ustrezne izobrazbe, v javni sluzbi ze 30 let, pa komaj kaj migne.

Ne rabis odvzeti racunalnika – vzami kabel.

Ivan, kava … pardon, Ivan, hrana!

:)))

Ivan, kava … pardon, Ivan, hrana!

:)))
[/quote]

Hehe, sej noben ne šteka. Dobra finta.
Sicer pa ni slabo.
Avtorica je pa na AP.

Pa naj nardi red ko pride, če že ti ne morš. Da se ti 10 letnik tako obnaša, kaj šele bo? Vrjem da če ga zdej ne umiriš, ga potem ne boš. Sej sta vidva starša, vidva ga vzgajata ne pa on vaju. Pa hrano mu nost v sobo? LOL a si fu.knjena? Sorry za izraz, ampak boljšga ne najdem. Uzam mu računalnik, al pa sam kabl vn. Če bo histerija, če bo začel razbijat….ga pa tud zbij, jbg. In potem naj vso škodo ki jo je nardil tud odplača na kakšn način.
Poznam enga tazga fanta še iz otroštva. So ga starši tud kr pustil čš sej bo boljš. Nič ni bilo boljš, sam še slabš. Fant je mojih let, pa je dans en luzer, že večkrat imel opravke s policijo…
Ženska čimprej otroka v red sprav.

Pa naj nardi red ko pride, če že ti ne morš. Da se ti 10 letnik tako obnaša, kaj šele bo? Vrjem da če ga zdej ne umiriš, ga potem ne boš. Sej sta vidva starša, vidva ga vzgajata ne pa on vaju. Pa hrano mu nost v sobo? LOL a si fu.knjena? Sorry za izraz, ampak boljšga ne najdem. Uzam mu računalnik, al pa sam kabl vn. Če bo histerija, če bo začel razbijat….ga pa tud zbij, jbg. In potem naj vso škodo ki jo je nardil tud odplača na kakšn način.
Poznam enga tazga fanta še iz otroštva. So ga starši tud kr pustil čš sej bo boljš. Nič ni bilo boljš, sam še slabš. Fant je mojih let, pa je dans en luzer, že večkrat imel opravke s policijo…
Ženska čimprej otroka v red sprav.
[/quote]

Ne vidiš, da te j.ebe v glupo glavo?
Raje se vpraš, kolk di zasvojena od virtualnih odnosov… Ti maš ptobleme, če nis spodobna tega odčitat.
Pa tolk lastnega hvaljenja kok si oh in sploh.
No, ja, sej si itak ćefurka, tvoje lastne javne izjave. Z eno besedo carica.

New Report

Close