Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meja alkohola v krvi kmalu 0.0

Meja alkohola v krvi kmalu 0.0

Še dve nevladni organizaciji se bosta prisesali na državne jasli, pa normalen Slovenec ne bo več smel za volan….

Edino pravilno bi bilo odrediti 0.0 za vse voznike. Alkoholizma je v Sloveniji toliko, da je to že preseglo vse skrajne meje. Pijejo in napijejo se že otroci, stari 12, 13 let.

Mnogo otrok je rojenih s FAS sindromom, ker so njihovi starši kronični alkoholiki. Enostavno je zadosti, pa ne gre zdaj tu za nevladne organizacije.

Gre za to, da so Slovenci v večini že pravi zapitki in da je nekaj treba ukreniti.

Vsak drug že konkretno pije. To jamranje po forumih “zej pa ne bom mogo niti dve pive spiti”, je že preseglo vse še dopustne meje.

A sploh ne vidite, da imamo v Sloveniji ne samo resen problem z alkoholiki in alkoholizmom, pač pa že skoraj največji tovrstni problem v Evropi?!

Kultura pitja se bo morala spremeniti. Povsod se reklamira alkohol. Da rečeš, da ne piješ, te družba že skoraj izloči. Za njih si čudak.

Nekje sem prebral, da je definicija alkoholika izpolnjena že, če posameznik spije vsak dan samo eno pivo. Kako je s tem v Sloveniji, vidimo po odzivih na 0.0 predlog. Mene to zelo skrbi. Alkoholizem je treba zatreti in tudi v šolah odrediti neka predavanja na to temo. Nekaj bo treba ukreniti. 0.0 bi bil samo začetek.

ob šestih zjutraj, ti pa že trezen?
čestitam, ti to večkrat uspe?

zdaj pa hitro še enega prižgi…

nova
Uredništvo priporoča

ob šestih zjutraj, ti pa že trezen?
čestitam, ti to večkrat uspe?

zdaj pa hitro še enega prižgi…
[/quote]

Tvoj komentar je dokaz, da imam prav.. Vse tiste, ki smo za 0.0, takoj napadete s svojimi praznimi argumenti.

Očitno si že živčen, ker še nisi spil “glažeka ali dva”.

Tvoj komentar je dokaz, da imam prav.. Vse tiste, ki smo za 0.0, takoj napadete s svojimi praznimi argumenti.

Očitno si že živčen, ker še nisi spil “glažeka ali dva”.
[/quote]
Jaz ni poleg 0.0 uvedel tudi, da ženska ne sme sama za volan in da je v javnosti lahko samo v spremstvu moškega in to mora biti primerno oblečena in zakrita!

Tvoj komentar je dokaz, da imam prav.. Vse tiste, ki smo za 0.0, takoj napadete s svojimi praznimi argumenti.

Očitno si že živčen, ker še nisi spil “glažeka ali dva”.
[/quote]

taki, ki rabite že dopoldne ali celo zjutraj kozarček ali dva, je itak vseeno, če je 0,2 ali 0,5, pa tudi evropska 0,8 bi bilo za vas krepko premalo…

strinjam.
V Celovcu je pred železniško nekaj zadetih zadetkov. Ampak nobeden od njih ne fehta za pijačo, noben mimoidoči jim nič ne vrže.
In, zanimivo, pijejo iz steklenice od SOKA. Torej skrivajo, da je v steklenici vino.
Na svojo težavo NISO ponosni.

Pri nas pa zadetki niti ne pretočijo vsebine, na napis Teran so še ponosni. Ker lokajo kao kvalitetno vino, ne pa najcenejše namizno.

Ko grem mimo, si mislim: zrni se in crkni, klošar.

Zakaj pa jaz ne pijem, pa sem doživel tudi zelo tragične stvari (tragična smrt hčerke v nesreči pri njenih 23-ih)…

Bistveno manjša toleranca do drog in alkohola ne bi škodila.

Ne pa, da jih jemljete kot turistično posebnost, brez katere ne gre.

Naj gredo čimprej v jamo!
Z njimi ne bo nikoli nič, so samo nepotreben strošek.

taki, ki rabite že dopoldne ali celo zjutraj kozarček ali dva, je itak vseeno, če je 0,2 ali 0,5, pa tudi evropska 0,8 bi bilo za vas krepko premalo…
[/quote]

Dolgočasen si že. Ne pijem. Pijem vodo in naravni sok. Poskusi, morda ti bo dobro, pa še jetra ti bodo hvaležna.

Dolgočasen si že. Ne pijem. Pijem vodo in naravni sok. Poskusi, morda ti bo dobro, pa še jetra ti bodo hvaležna.
[/quote]
Ozdravljeni alkoholiki, ne dajte se!!
Za vas so že hlapi alkohola velika težava, ker vam zadiši, pa veste da po prvi kapljici rujnega ne boste več mogli reči NE….
Se mi kar smilite 😁😁😁

A je ta Velov zdravljen alkoholik? Samo taki imajo lahko podobne ideje.

Povprečen pijan povzročitelj ima v krvi 1,5 promila nad dovoljeno mejo, te budale bi pa kaznovale voznike že z manj kot 0,5 promil.

To ti je isto, kot da bi na odsekih, kjer je dovoljenih 50km/h nesreče povzročali divjaki, ki vozijo v povprečju 150km/h, zato bi zmanjšali dovoljeno hotrost, iz 50km/h na 20km/h

Da več kot 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nesreč povzročijo trezni vozniki pa ne bodo povedali.

Da pa babe vozijo pod vplivom antidepresivov, pomirjeval…. pa teh agencih nič ne moti.
3 miljone receptov za zdravila, katerih po zaužitvi je vožnja prepovedana letno izdajo zdravniki. Policaji pa nič.


Jaz ni poleg 0.0 uvedel tudi, da ženska ne sme sama za volan in da je v javnosti lahko samo v spremstvu moškega in to mora biti primerno oblečena in zakrita!
[/quote]
Kamenjanje, če ti kosilo ni všeč, si pozabil!

Mene je na cesti strah ljudi, ki vozijo v stresu, v depresiji, so zakajeni, so živčni, ljudje na raznih tabletah, tisti, ki vmes telefonirajo, ljudje z osebnostnimi motnjami, razni objestneži in drugi jebivetrski šoferji, izčrpani tovornjakarji, ki jih silijo, da vozijo brez počitkov.

Še najmanj me je strah tistih z nekaj pira ali vina v rit. Ti ne povzročajo prometnih nesreč. Da zdaj se boš pa sekiral za tisti nedolžni pir ali glažk?

Tako da tale nov predlog zakona ni čisto nič drugega kot navadna fašistoidnost in teroriziranje državljanov. Kot da se bo varnost v prometu kaj izboljšala?! Ne bo se izboljšala popolnoma nič. Nič.

Ker tisti, ki RES PIJEJO, se jim gladko j e b e za zakon 0.0. Nasrkal pa bo čisto navaden normalen državljan.

Enako kot tiste smešne slikice na cigaretnih škateljcah. Kot da zaradi tega kadilci kupujejo kaj manj cigaret?! Pa j e b e se jim.


Podpis pod tole!
Nekateri (ve se kdo) bi radi samo zaslužili, varnost se pa zanesljivo ne bo izboljšala.
Tisti, ki so povzročili težje nesreče pod vplivom alkohola , ZANESLJIVO niso popili enkrat eno pivo ali dva decilitra vina!

Koliko bo pa dovoljeno imeti AP in AD, ter pomirjeval?
Dajo zdravniki poleg receptov zanje tudi oprostilo zanje med vožnjo?
Vzamejo ti vozniki javni prevoz in taksi?
Se gepera.

Če pije, nima kaj iskati za volanom. Bo bolj varno na cestah, pa še manj prometa.

Pred železniško?
Tam ni nikogar, policija in varnostniki so stalno naokrog.
So pa pred bifejem, točno nasproti postaje, ob parkirni hiši, tam pa plačajo, da lahko sedijo.

Dolgočasen si že. Ne pijem. Pijem vodo in naravni sok. Poskusi, morda ti bo dobro, pa še jetra ti bodo hvaležna.
[/quote]

poznam take kot si ti.

imel sem sodelavca, ki je bil vsak dan nalit že pred malico.
na rednem zdravniškem pregledu, ki smo jih imeli pri službenem zdravniku na vsake dve leti je zdravnici seveda povedal, tako kot ti, da ne pije in tako je potem pisalo tudi v poročilu.
na mojem je pisalo, da občasno pijem, ker sem povedal, da spijem kozarec vina pri nedeljskem kosilu ali na kakšnem praznovanju.

jaz sem še živ, sodelavca je lani pobrala ciroza, naj počiva v miru, k sreči na cesti vsaj ubil ni nikogar, v službi se je pa revež itak več kot pol življenja šlepal na račun sodelavcev…

Pa kaj zato.
Ponosna sem, da ne pijem več, ker včasih je bilo res pretirani in sem zadovoljna, da so mi pomagali.
[/quote]

Ne kradi nickov. Nikoli nisem pil in ne bom. Alkoholna pijača mi hvala bogu nikoli ni dišala.

Še posebej sem vesel, ko berem take komentarje in vidim, da je ostalim alkohol precej skisal možgane, zato pa se penijo okoli ust, ko jim samo omeniš 0.0.

poznam take kot si ti.

imel sem sodelavca, ki je bil vsak dan nalit že pred malico.
na rednem zdravniškem pregledu, ki smo jih imeli pri službenem zdravniku na vsake dve leti je zdravnici seveda povedal, tako kot ti, da ne pije in tako je potem pisalo tudi v poročilu.
na mojem je pisalo, da občasno pijem, ker sem povedal, da spijem kozarec vina pri nedeljskem kosilu ali na kakšnem praznovanju.

jaz sem še živ, sodelavca je lani pobrala ciroza, naj počiva v miru, k sreči na cesti vsaj ubil ni nikogar, v službi se je pa revež itak več kot pol življenja šlepal na račun sodelavcev…
[/quote]

Zato, ker ti poznaš dosti takih, še ne pomeni, da smo ostali isti.

Nikoli nisem pil in ne nameravam. Vem, kakšne grozote povzročajo alkoholiki ne samo na cesti, pač pa tudi po domovih. Nasilje, trpljenje celih družin,… Ne, hvala.

Pa ne vem, zakaj vas tako moti ta 0.0? Če piješ ne vozi. Preprosto. Pokliči taksi in žuraj – pij alko, kolikor te je volja, le voziti ne.

Povedano odlično…nikoli ne resujejo problema pri glavi,zmer udarijo tistega ,ki ima vse pod kontrolo. Na tak nacin ne rešimo nič,ker alkoholik ima zmer več 0.5 in ga za te omejitve boli,samo upa da ga ne dobijo…ostalo ostaja isto. Ista bedarija je bila pri kaznovanju otrok. Tisti ki svoje otroke pretepajo,jih se vedno,tistim ,ki je padla kaksna cez rit za strah,pa zdaj otroci grozijo s csd.

Zato, ker ti poznaš dosti takih, še ne pomeni, da smo ostali isti.

Nikoli nisem pil in ne nameravam. Vem, kakšne grozote povzročajo alkoholiki ne samo na cesti, pač pa tudi po domovih. Nasilje, trpljenje celih družin,… Ne, hvala.

Pa ne vem, zakaj vas tako moti ta 0.0? Če piješ ne vozi. Preprosto. Pokliči taksi in žuraj – pij alko, kolikor te je volja, le voziti ne.
[/quote]
Zato ker sedanja omejitev je po moje ravno prava, nesreče ne povzročajo vozniki s sedanjim do 0,5 temveč tisti krepko več, včeraj huda nesreča voznik alkoholiziran 0.98 in tako je vedno tudi po podatkih policije, ki vodi evidenco nesreč v alkoholiziranem stanju je podatek, da je alkohola vedno krepko nad 0,5 poleg tega to ne bo preprečavalo pijancem pitja in vožnje, ker že sedaj prekoračujejo zakonsko omejitev bo pa več kaznovanih, ki so danes po obstoječem zakonu trezni in za novi zakon po moje ni drugega kot polnjenje proračuna.


Ozdravljeni alkoholiki, ne dajte se!!
Za vas so že hlapi alkohola velika težava, ker vam zadiši, pa veste da po prvi kapljici rujnega ne boste več mogli reči NE….
Se mi kar smilite 😁😁😁
[/quote]
Niso ozdravljeni, so le zdravljeni, zdravi pa pač nikoli ne bodo in potem so jezni na vse, ki lahko spijemo pivo ali dva, ker se zavedajo da se sami ne bodo zmogli ustaviti po požirku. Lahko spremenite zakonodajo ampak alkohola s tem ne boste izkoreninili. Nasprotno – še več ga bo. Ljudje si bodo pač drugače organizirali prevoz in ker bodo vedeli da ne vozijo bodo posledično lahko spili več. Pri sebi raje razčistite. Nismo mi krivi, da ne upate spiti niti požirka.

Obstoječi zakon o omejitvi alkohola se mi zdi čisto dober in ga v segmentu sedanje stopnje ne bi spreminjal bi pa povečal finančno kazen in spremljajoči ukrep odvzem vozila in vozniške.

afte vozli, ko je že v luftu 0,5 promila?!

Tako kot je zdaj je u redu, tako kot bo kasnej zaradi norcev dobesedno, ki hočejo 0,0 ne bo u redu, bumbarji, ki nimajo pojma o življenju bodo zamorili že tako zamorjeno družbo čist do konca, da ti zarad dveh piv ali enga glaža vina vozniško vzamejo, ki je najman 2 jurja, ko greš ponovno delat vozniško, je neživljensko in nelogično. Naj se pokažejo tisti, ki bodo sprejeli te zakone javno vsem na očeh na Jumbo plakatih, s svojimi facami, bodo kar krepko nesproščni hodili okoli, v to sem zihr.

New Report

Close