Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Malemu sem vzel telefon, ker ni naredil naloge. Žena mu ga je dala nazaj.

Malemu sem vzel telefon, ker ni naredil naloge. Žena mu ga je dala nazaj.

Malemu sem vzel telefon, ker ni naredil naloge. Žena mu ga je dala nazaj.
Mali nima discipline, v šoli komaj trojke, pa ni neumen.
Žena me ne podpira.
Kaj bi naredili vi?

Lotita se skupnega projekta.
Kako izboljšati odnose.
Naj vam kdo od zunaj pomaga.

Škoda, da si imel s tako žensko sploh otroka.
Mogoče je bolje, da greš stran, nekako vem, kam se bo tole razvijalo. Mama podkupuje otroka. Jaz bi se vprašala zakaj.

nova
Uredništvo priporoča


Če se ne bosta poenotila, bosta imela hude probleme. Naredil si prav, žena se mu hoče pa prikupiti in ga ne vzgaja. Mulc jo bo vrtel okoli prsta…

V prvi vrsti bi morala biti vidva ekipa in to že od začetka. Skupne odločitve glede otrok in potem stati za tem… Tudi če se kdaj, kdo s kom ne strinja, se to zmenita na samem, otrok se ne sme mesti z bad cop, good cop metodo… Probaj se pogovoriti z ženo.

Ne gre, pravi, da sem Hitler. Sem ji rekel, da se usediva in napišiva pravila in se jih potem drživa. Ona noče, pravi, da se je treba otrokom prilagajat, jih spoznati in se jim prilagajat.

Ko pride domov ima mali telefon lahko 1 uro in pika in to, ko naredi nalogo. Potem je ura 9 in naloga še vedno ni narejena. Kako vi vzgajate?

Preprosto 🙂
Ženi vzami telefon, ker ga ne bo imela, pa bo ona malemu. :))

Kot mama mu jaz telefona sploh kupila ne bi.

Kot oče bi ženi povedala, da samo razvajat in dajati potuho ne gre, ampak je treba dati portiutež z razvijanjem odgovornosti, discipline, delavnosti in spoštljivega odnosa do drugih in da bosta za ravnotežje skrbela oba, a če ona ni pripravljena, boš to storil ti.

Tako kot ti – dosledno. A tega kar rečeva, se tudi drživa. Skoraj vedno.
Včasih – ko je utrujena – ona sicer popusti, a takrat ponavadi vskočim jaz in spet ni popuščanja. Zdaj imamo te prepirljive in ukazovalne trenutke na urnem, včasih tudi minutnem sporedu, a se tolažim, da ob vztrajnosti to počasi izhlapi.
In res gre na bolje.

Mulc se ima za prilagajati, ne starša. Če ga imata rada je to čisto dovolj, ni potrebno še popuščati.


Žena vzgaja bodočega partnerja. Ko bo prišel v puberteto, boš odletel kot knof od gat.

To je pa res zlahka rešljivo. Ko mu vzameš telefon ga zakleneš s kodo. Če mu ga žena vrne si nima kaj z njim pomagati.

Lahko pa tudi gor naložite aplikacijo da mu ga lahko na daljavo zaklenete ali odklenete odvisno od njegove pripravljenosti za “sodelovanje”.


To je začetek težav v odnosih ravno na tak način, kjer nekateri ne uspejo dojet, da največji ključ je v tem, da sta dva enotna in ko to dosežeta vse laufa brez težav.
Tak način, kar ona počne bo sam se stopnjevalo in otrok bo manipuliral z obema in izkoriščal vajina različna pristopa, Tukaj pa bodo nastajali čedalje večji prepiri med vama.
Skratka kratko in jedrnato ji povej……
Ključ do harmonije v zakonu z vsemi člani v družini je v enotnem pogledu in podpiranju eden drugega, ker potem tudi otroci vidijo, da nimajo spasa, ko ima tako na levi, kot na desni strani okvir, ki se ga mora držat. Ženo pa vprašaj, če ona njega podpira samo zato, ker se njej ne da ukvarjat z otrokom? Kolikor jst vidim, se to dogaja, ko starši želijo imet mir in nič kakih obveznosti, da otrokom dopuščajo tak način, ampak se ne zavedajo koliko jim škodujejo. Je popolnoma nezrela.

In ponavadi ni enotna ženska in si poskuša s podkupovanjem pridobiti naklonjenost otrok.
Če ji je rekel, naj napišeta skupaj pa ni hotla nima kaj iskat z njo.
Tut v svetovalnico jaz ne bi hodil. Ti kar zaključi. Ni na tebi, da vzgajaš otroke in še njo.


To je začetek težav v odnosih ravno na tak način, kjer nekateri ne uspejo dojet, da največji ključ je v tem, da sta dva enotna in ko to dosežeta vse laufa brez težav.
Tak način, kar ona počne bo sam se stopnjevalo in otrok bo manipuliral z obema in izkoriščal vajina različna pristopa, Tukaj pa bodo nastajali čedalje večji prepiri med vama.
Skratka kratko in jedrnato ji povej……
Ključ do harmonije v zakonu z vsemi člani v družini je v enotnem pogledu in podpiranju eden drugega, ker potem tudi otroci vidijo, da nimajo spasa, ko ima tako na levi, kot na desni strani okvir, ki se ga mora držat. Ženo pa vprašaj, če ona njega podpira samo zato, ker se njej ne da ukvarjat z otrokom? Kolikor jst vidim, se to dogaja, ko starši želijo imet mir in nič kakih obveznosti, da otrokom dopuščajo tak način, ampak se ne zavedajo koliko jim škodujejo. Je popolnoma nezrela.
[/quote]

Potem naj ona prevzame otroka, hodi na govorilne ure in kontrolira naloge.Ti pa tačas pojdi na svež zrak pokosit travo, k čebelam, popravi kosilnico…
Naj ona prevzame skrb za šolo.
Ti pa za kaj drugega.Brez zveze, da se oba štulita zraven, ker je potem samo kreg.
Je res najbolj fajn, da imata vsak svoja področja, če se ne skladata .Saj se tudi pri nas ne skladamo v vsem.
Njegova področja pustim pri miru, pohvalim ali pa sem tiho.Naredi enako…

Ti točno veš, kaj je prav, ampak žena te ne podpira. Za uspešno rešitev situacije nujno potrebuješ njeno sodelovanje. Ampak gledne na njeno reakcijo predvidevam, da bo trmoglavo vztrajala pri svojem, ker je seveda “pametnejša” od tebe in ti ne razumeš in nimaš pojma. Težka bo. Good luck!


[/quote]
Sem napisala, da je nezrela. Ni nujo, da je ženska tista, ki podkupuje. Vsak ve zase koliko je suveren pri svojih odločitvah in ne popušča in sama spadam v to kategorijo. Je pa to tek na zelo dolge proge, predvsem, ker mularija je zeloooo vztrajna, ampak je potrebno svoje peljat dalje. Potem se sčasoma utrudijo, ker vedo kak je rezultat že vnaprej.


Sem napisala, da je nezrela. Ni nujo, da je ženska tista, ki podkupuje. Vsak ve zase koliko je suveren pri svojih odločitvah in ne popušča in sama spadam v to kategorijo. Je pa to tek na zelo dolge proge, predvsem, ker mularija je zeloooo vztrajna, ampak je potrebno svoje peljat dalje. Potem se sčasoma utrudijo, ker vedo kak je rezultat že vnaprej.
[/quote]

Ampak nekatere ženske svoja popuščanja opravičujejo s tem, da bodo otroka naučile vztrajnosti. Saj bo otrok vedel, da z vztrajnostjo vedno doseže kar hoče.

Začni biti oče in mož. To je tisti, ki vodi družino. Pika. Svoj delež krivde nosiš, ker si mevža. Pa da se razuemo, ne pravim, da moraš biti nasilnež. Samo moški postani. Odrasti.

Ampak nekatere ženske svoja popuščanja opravičujejo s tem, da bodo otroka naučile vztrajnosti. Saj bo otrok vedel, da z vztrajnostjo vedno doseže kar hoče.
[/quote]

Pravilna poanta je v usmerjanju te vztrajnosti – naj doseže to, da npr. pred vztrajanjem popusti neznanje matematike ali pa šibak gleženj ene noge, ki z vztrajanjem postane močan.
Prav je tudi, da pri otrokovem vztrajanju popusti kakšna nesmiselna domača zapoved – nikoli pa ne smejo popustiti osnovne in smiselne meje oz omejitve. NIKOLI.

jaz bi takoj začel LOČITVENI POSTOPEK

Permisivna vzgoja = vzgoja narcisov in psihopatov.

kot prvo moraš vedeti, da je s tem žena storila sovražno dejanje proti tebi, ker te ni podprla in če si pameten se boš ločil

moraš pa vedeti, da bo sodnica stopila na stran žene in bo verjetno zaukazala, da živi otrok pri njej
kar pomeni, da sodišče meni da otrok sploh ni tvoj ampak plačevati pa boš moral vseeno, da te žena še bolj zajebe
da bo imela žena kontrolo nad tabo in te bo še naprej lahko zajebavala bo sodnica odredila, da “lahko” vidiš otroka enkrat na teden

jaz bi na tvojem mestu v tem primeru na sodišču izjavil, da se otroku odpovedujem, da imam čim manj stikov s pokvarjeno ženo, ker bo tko al tko otroka naščuvala proti tebi

pa enkrat na teden vidt otroka je isto kot ga ne bi videl

Ja a si dec al nisi? Ko bi videl da je zena vrnila telefon bi pa ja udaril po mizi in razjasnil par stvari pred obema? Ne podpiram nasilja, ampak da ti zena na tak nacin spodkoplje avtoriteto doma… mah ja no, zato pa smo tukaj kjer smo. Otroci cisto podivjani. Red mora bit.
Pa sem zenska in to ni prav ker otrok vidi da si en prdec ki ga ne rabi upostevat in to ni dobro. A te bo z mamo se po buci 2x ko ga bo zacelo metat? Se pravi cas postavi pravila v bajti, zena pa naj si kupi psa da ga zajebava, no… da bo moj tak copatast, pa saj ga vrzem iz bajte…
Pa ni treba zdaj nabulirat koga ali v ekstreme, ampak ena zdrava meja mora bit. Z besedo in mocnim karakterjem postavis mejo, ne z udarci, da ne bo kdo narobe razumel.

Po mojem je tvoja žena precej lena. vsekakor je več dela z otrokom, ki nima telefona. Ukvarjanje z otrokom terja neko mero energije in samoinicative. Če pa si len, pa mu daš telefon in mir v hiši.

New Report

Close