Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punca ima dolgove, ampak sicer je fantastična – kaj naj?

Punca ima dolgove, ampak sicer je fantastična – kaj naj?

– spoznal sem pol leta nazaj punco, stara je 34 let. Najprej sem mislil da jih ima deset manj, a ne zaradi obnašanja ampak videza, ne zgleda ji 34.. No, to ni bistvo.
– ko sva se bolje spoznavala, sem ugotovil da je sicer super za pogovarjat, privlačna, nasmejana, pozitivno gleda na vse, dobra družba, AMPAK
– punca odplačuje ogromno kredita za nič in ga še bo skoraj šest let. Ko mi je povedala, da odplačuje “stare dolgove” sem jo vprašal, kaj je bilo in rekla je, da mi pove iskreno, da ni znala z denarjem in se je zadolževala preko mere, zdaj pa to odplačuje s kreditom pri banki
– kasneje mi je kapnilo, da res ničesar nima; nima avta, nima svojega stanovanja (živi pri starših v hiši), je samska zdaj tri leta (na videz poznam bivšega in vem razlog, zakaj sta šla narazen in finance to niso bile)

Sem v precepu. Na nek način me zelo moti, da odplačuje toliko kredita (skoraj 400,00 EUR) in nima nič za pokazat, po drugi strani pa je taka ženska kot je še nisem spoznal. Všeč mi je, privlačiva se, zabavna, ne kadi, pametna, z njo se lahko pogovarjam ure in ure o vsem, v postelji je vse nadpovprečno…

Razmišljal sem, da bi ji predlagal, naj bova le prijatelja in bi jo potem ko odplača kredit, spet malo bolj kontaktiral in se z njo dobival..
Kaj menite vi?

Tema ni provociranje, je kar resnična.

??
tema ni provokacija? Ok. Pusti jo, ker iz tvoje stani ni ljubezni, je le preračunljivost. Ljudje se spreminjamo, vsak se lahko zapleza, opeče, in če se iz tega kaj nauči, je to samo pozitivno.

A 400 evrov je dolžna al kako ?!
Boljše,da se te reši čimprej.

nova
Uredništvo priporoča

Ljudje se spreminjajo. Lepo je, da ti je priznala in verjamem, da te skrbi. A ljudje se spreminjajo. Bistveno je, kakšen je sedaj njen pogled na denar? Njena sedanja miselnost?

Ja, vedno lahko predlagaš, da se slišita čez 6 let. Ženske smo tega vedno ful vesele.

Bolj kot preteklost in stari grehi je pomembno to, ali se človek iz tega kaj nauči in zato ravna pametneje. Normalno, da si težko kaj ustvari ob takšnem kreditu. Če pogledaš malo bolj trezno, zaluftala je kakih 30, 40 jurjev denarja, kar nenazadnje tudi ni katastrofalno veliko oziroma neobvladljivo, ta dolg odplačuje, očitno ni nikogar ogoljufala in ni nihče oškodovan (kar je meni osebno zelo pomembno) in zadevo rešuje SAMA.
Če meniš, da obstaja velika ponovitvena nevarnost, je pa to druga zgodba.

CCa 30 jurjev je zagonila za nič?
Kako se pa lahko zadolžiš za 30 jurjev – ok, razumem, da potem vzameš gotovinski kredit in to vrneš, ampak čisto konkretno ne štekam, kako si lahko nabereš tak dolg. Limiti niso tako veliki, na up v štacunah ne dajejo, kartice imajo tudi limit, torej – kako?
Ti si pa tudi perla, absolutno jo čakaj do njenega štirisetega (saj praviš, da mlada izgleda) pa potem kaj “probajta”, ona te bo pa tudi zagotovo čakala šest let.

v Sloveniji je ogromno mladih ljudi, ki takole živijo pri starših, ki financirajo vsakdanje življenje, oni pa celo plačo zapravijo za svoj luksuz.
Ženska mora plačati še 30.000 evrov, da bo na čisti nuli.
po mojih izkušnjah moški spregledajo vse, če je dobra pri seksu.

A 400 eurov je na mesec ali celoten znesek?

:-). Ti imaš pa visoke kriterije – biti mora v vsem super, pa še materialno dobro situirana. V njeno dobro upam, da se umakneš.
Če je res taka, kot praviš, bo na slabšega kot ti težko naletela.

Sori, sam ženska je daleč od pametne! Iz osebnih izkušenj in primerov iz psihiatrije ti lahko garantiram, da tisti ki ne zna z denarjem, bo 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tako tudi ostalo. Tisti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pa priučena samodisciplina oz. s strokovno pomočjo. Obesila se bo nate in najebal boš. Drugo je, če bi bila že več let v vezi in prevzameš nadzor nad financami. Tako moram jaz, ker mož ne zna z denarjem :))

tudi, če ne bi imela kredita, bi jo moral financirati ☺

Pa še ti jo izkoriščaš, punca ima pa res smolo.

Naj te pusti, ker si preslaba izbira za njo. Z vsemi kvalitetami kot jih ima potrebuje boljšega tipa kot si ti!

Ti si trčen. Bodi z njo, samo finance naj bodo strogo ločene.

ja, na hitro se zdi nemogoče, kako je lahko zagonila denar … a če pogledamo samo cunce, čeveljce priznanih imen, je vse jasno … pa luftkanje zunaj s koktejlčki … ali pa potovanja po svetu … po moje si hitro v primanjkljaju …

Ne vem, kaj bi rekla na tole; moj je tudi še vedno z mano, čeprav sem imela in še imam nekatere dolgove za nazaj.
Včasih ne vem, ali so moški res tako neumni?

400 eur je obrok na mesec. Ostane ji toliko, da ima za prevoz na delo, hrano in stroške doma, pa za kakšen izletek ali kosilo kje zunaj.
Načeloma je tako, da kdaj tudi ona plača zapitek oz. večerjico, kino, in pravi, naj ne skrbim, da ko/če ji ne bo zneslo, mi bo povedala in da takrat bo pač na meni, ali bom to sprejel ali ne. Sicer se dobivava bolj doma pri meni, če greva ven športat (Šmarna itd)..

Dolgove si je nabrala še v prejšnji zvezi, malo za sproti, dopust, nekaj oblačil,.. Ni hotela preveč o tem govoriti, je pa rekla, da ji je to bila v bistvu pozitivna izkušnja in da jo je šele to naučilo ravnati z denarjem, da ji je pa tudi skrajno žal, da mora zdaj zaradi tega “trpet” še nadaljnih šest let. V njeno dobro moram tudi reči, da mi je glede tega povedala kar kmalu, ker je rekla, da hoče imet pred mano vse čisto in povedat, kot je, in da bo razumela, če jo zaradi tega ne bom želel več videt. Na to sem takrat rekel, da bova videla, kam naju bo pripeljalo druženje in da tistih nekaj eurov kolikor bova kje zapravila, ne more biti problem.
Razmišljam dolgoročno – če se z njo odločim biti resen, kako naj živiva z mojo plačo (nekaj čez 1000 eur) in njenim ostankom plače? Mogoče se vam zdi neumno, da to sprašujem po forumu, vendar enostavno moram.
Ko bova šla v trgovino po hrano, ko bo čas dopustov,.. da o možnem otroku ne govorim.

Brez sramu priznam, da če mi sicer ne bi tako zelo ustrezala, se ne bi več želel dobivat z njo ravno zaradi tega kredita.

Islim, da si navaden bedak. A ko bi odplačala dolgove bi bla pa dobra zate? K obo imela avto in stanovanje.
Vsak gre v življenju čez nekakšne ovire, ki jih mora dati čez. Tvoji punci se je pač zgodilo, kar se je zgodilo in za to mora odplačati in odplačuje sedaj (hvala bogu), torej rešuje situacijo po njenih najboljših močeh. Varčuje, in zato živi pri staših in ničesar nima.
Je ne poznam in ne vem kakšna je. Vem pa, da če imaš nekoga rad, ne sodiš ljudi kar tako ampak poskušaš pomagati in iz situacije povleči kar se da najboljše. Če pa nisi prirpavljen na kaj takega je pa bolje zate in za njo, da gresta vsak svojo pot. Pa upam, da te čez 6 let ne bo nazaj k sebi vzela.

če bi se mu prižgala lučka za alarm, ko je zvedel za njene limite in prenašanje trr iz banke na banko. Žal se mu ni, ko je ugotovil da ne bo šlo, je “zatajila še kontracepcija” in zgodil se je nečak, danes je svak lepo v najemu, ona je ostala v stanovanju, polovice mu ne more izplačati, ker nima odkod je dolžna še od prej, v službo ne bo šla, ker ji bo banka itak vse vzela…..
Skrbništvo za sina je pa svinjska bitka.


Razlika je, če ima dolgove od nečesa koristnega (npr. šola, avto, stanovanje) kot pa v tem primeru zaradi bedarij oz. ker ni znala z denarjem! Avtor je daleč od bedaka, ker to so resne, življenjske stvari.

Zveze so vedno v zgodovini bile stvar ekonomije kaj se splaca in kaj ne. Sele kasneje zacnejo neke zaljubljenosti v 19. Stoletju in v 20.stoletju dosezejo vrh s prodajanjem holivudske romantike. Velikooo ljudi pa se vedno na poroko gleda kot na posel. Zal so v sodobni druzbi marsikdaj taksni ljudje po krivem ocrnjeni.

Glede na napisano je čutiti, da je punca sedaj v redu. Kdo ve, kaj prinese življenje in lahko bi se zgodilo, da bi npr. bila brezposelna – ali bi tedaj bil z njo? Finančno bi bilo malodane enako. Si pač 6 let ne bi mogla privoščiti razkošja, a ne bi bil edini na tesnem v teh časih, kasneje pa bi bilo lažje. Res je denar menda sveta vladar, ni pa vse v življenju in ljubezni se z denarjem še ne da kupiti.

oba dva sta navadna reveža. eden malo večji od drugega
ti zaslužiš malo več kot minimalca, ona pa ravno tako.
to da njej 400 EUR poberejo neki stari dolgi je še najmanjši problem. če bi ona zaslužila konkretno plačo, se to nikjer še poznalo ne bi. zate isto velja.

Če imaš dober feeling in če sedaj ne zapravlja ravno ne vem kaj, potem bodi z njo, imejta pa finance ločene kolikor se le da.

Romantične zveze so v osnovi poslovni odnos, ti meni, jaz tebi.

New Report

Close