Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto in dodatna opreme brez katere ne bi…

Avto in dodatna opreme brez katere ne bi…

Brez katere dodatne avtoopreme ne bi želeli imeti avta:
Potovalni računalnik
Ogrevani prednji sedeži
Senzorji za parkiranje
Pomoč speljevanja v klanec
Bloototh
Tempomat….
Sploh ne vem, kaj še obstaja 🙂

Klima, abs, airbagi, el.pomik stekel, centralno zaklepanje… a brez tega sploh prodajajo? A je to že osnovna oprema?

Nič od prvega dela spiska mi ni zelo pomembno – še najbolj prav pa mi pride tempomat.
Verjetno bi ta edini vplival na nakupno odločitev.

Drugi del spiska pa… želim vse – razen centralnega zaklepanja, ki mi ni pomembno. A ni več avta brez njega.
Meni pomembna je še nastavitev volana in več nastavitev sedeža, pa za ne-športen avto prav pride ESP/ASR in avtomatska korekcija oz. vzdrževanje voznega pasu. Pa tempomat imam raje če je aktivni oz. radarski in zna tudi zavirati.

Meni je hill-stop fajn, pa klima jasno, vse ostalo je drugotnega pomena in se da brez.

Tempomat
Voznji prijazno telefoniranjev kakrsnikoli obliki
Tamali hocejo parkirne senzorje in pomoc s klancem
Ogrevani sedezi so top stvar, a niso nujni
Preferiram ekran na prst, nekako mi niso vec vsec tisti na gumbe, ampak to je lepotni pogoj

Ce ima avto vse to, ima tudi vse ostalo.

Če ne bi imela psa, bi shajala tudi brez klime.
Čim manj elektronike in čim manj nekih senzorjev, pa dotikov, pa gumbov prosim. To ni zame.

Parkirni senzorji in kamera. Brez tega si ne predstavljam parkiranja svojega avtomobila. Pa asistenca za klance je tudi fajn. Poleg klime, mi ostalo ni toliko pomembno.

4WD
strešno okno
komfortno zaklepanje
avtomatik
prilagodljivi led žarometi
hill asist
aktivni tempomat
navigacija

Ničesar od tega ne rabim. Samo radio in zvočnike.

Jaz rabim čim več funkcij na volanu pa vzvratno kamero.
Tempomat mi je povsem neuporaben na naših avtocestah, ker ko grem kam, grem običajno ob takih urah, ko je skoraj nemogoče vozit s tempomatom.
Ogrevani sedeži.. ok so fajn, ni pa pogoj. Tist ko piska če presežeš hitrost ali ti celo bremza.. je brez veze.

Imajo pa danes že vse možne bedarije. Zadnjič sem se vozila z avtom z masažnimi sedeži. Sej je fajn, samo za moje kratke relacije povsem neuporabno. Mogoče bi mi prav prišlo popoldan da v miru knjigo preberem 🙂 ampak je cenejše kupit masažni stol.

Sekira, lopata, ketne. Ostalo je za pusije. Pa za trgovce.

avtomatik menjalnik
dobri zvočniki
gretje sedežev
parking senzorji


Samo avtomatska klima. Od zgoraj naštetega nič (za neko pomoč v klanec sploh danes prvič slišim).

Brez motorja z notranjim zgorevanjem , brez hladilnika, brez kapucino automata, brez talnega gretja, brez 4 k vzvratne kamere, vse automatik, sam slatanje rocno


Samo avtomatska klima. Od zgoraj naštetega nič (za neko pomoč v klanec sploh danes prvič slišim).
[/quote]

Klima je dodatna oprema?
Kaj točno je avtomatska klima – taka, da sama ve ali te mora hladiti ali greti?

Klima je dodatna oprema?
Kaj točno je avtomatska klima – taka, da sama ve ali te mora hladiti ali greti?
[/quote]
https://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/novice/samodejna-ali-rocna-klimatska-naprava/430395


https://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/novice/samodejna-ali-rocna-klimatska-naprava/430395
[/quote]

O hvala! Zdaj vem, da imam ročno:):)

O hvala! Zdaj vem, da imam ročno:):)
[/quote]

A zavoro?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A zavoro?
[/quote]

Oboje:):):) Klimo in zavoro:)

Parkirni senzorji in aktivni tempomat. V bistvu slednji mi je nuja, vse ostalo tudi ce nima. To je res fenomenalna stvar. Sploh zjutraj, na regionalki… ko ves cas bremzajo in pospesujejo. Lepo nastavis na 90, potem pa sam drzi razdaljo, bremza in dodaja gas. In pa v slabem vremenu na avtocesti je must have. Ko je vidljivost slaba, ko ne vidis nic… povecas varnostno razdaljo na max.in nastavis hitrost, lepo peljes po voznem pasu in mirno brez skrbi, dokler se pogoji ne izboljsajo

Imam iste pomočnike v avtu kot avtor.
Edino kar sem iskala je avto z normalno ročno. Tiste na gumb mi ne grejo.

New Report

Close