Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Notre dame gori

Notre dame gori

https://www.24ur.com/novice/svet/znamenita-pariska-katedrala-notre-dame-v-plamenih.html

še dobr da so umetnine zarad obnove že prej odstranil

No, če je res zaradi obnove, so sigurno vse zavarovali. Tudi (predvsem) ljudi.

Najvišji zvonik je padel

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj ne gasijo iz zraka?

Ker bi verjetno še več škode povzročili.

Danke Merkel….

Ker bi verjetno še več škode povzročili.
[/quote]

Če gasilci tako visoko ne sežejo. Zakaj ne s helikopterji, sej vodo majo zraven

Vsaj videla sem jo še, celo. Ko smo bili pred nekaj leti v Parizu. Kakšne vrste turistov so vsak dan pred to katedralo! In res je bila lepa, mogočna.

Kaj menite, ne bo možno prav nič rešiti? Nič obnoviti? Kakšna škoda!

Ker bi verjetno še več škode povzročili.
[/quote]

Kaj če zapiha sapa in ogenj raznese na okoliške stavbe? In čudi me, da gasilci dovolijo, da je med požarom okoli katedrale na stotine ljudi.

Kaj če zapiha sapa in ogenj raznese na okoliške stavbe? In čudi me, da gasilci dovolijo, da je med požarom okoli katedrale na stotine ljudi.
[/quote]

Žrtvoval bojo cerku, da se ne razširi po bajtah v okolici, tist bi blo huj.

Bog je vrnil kristjanom za takrat, ko so sežigali knjige in knjižnice drugih verstev in kultur.

Škoda.:((((

Da nam ne bo kmal žal, da jih niso do konca uničl.

Da nam ne bo kmal žal, da jih niso do konca uničl.
[/quote]

Koga? Poganov? Nepravovernih tistega časa? Saj so jih bolj ali manj.

Sem tudi pomislila, ce le ni mogoce kdo namenoma zadaj, da bi to storil Kristjanom tik pred velikim verskim praznikom.
Da morebiti ni krivda na obnovitvenih delih.
Upam, da bodo kriminalisti temeljito delo opravili, predvsem pa da imajo nacrte, da jo najprej cimprej pogasijo in.potem rekonstruirajo lepo po nacrtih.
Res mi je grozna skoda za to izgubo. Kljub temu, da sem jo ze videla pred leti, upam, srcno, da bodo lahko rekonstrurali vse in da ne bomo za vedno ob to velicastno dediscino.

A je Kvazimodo uspel rešit Ezmeraldo?

Je, žrtev ni blo

Je, žrtev ni blo
[/quote]

Quelle chance!

Bom preživel, hvala vsem skupaj za skrb.

Pa menda ja ne verjamete, da bo kaksna uradna raziskava odkrila, da je za to “slucajnostjo” od pozara na ta nakljucni dan kriv islam?? Hahaha… Ocitno, da ni marsikomu se vedno nic jasno, lol.


Niso odstranili vseh, ker se jih ne da. Recimo vitraži.

Se me je dotaknilo. Se mi zdi, da gori en od simbolov evropske civilizacije. In to prav pred Veliko nočjo. Čudno se mi zdi, da niso bolje poskrbeli za varnost.
Skoraj vsak od nas ima kakšen spomin nanjo. Paris si brez nje kar težko predstavljam.

Obnavljali so jo. …. najcenejši delavci. Kdo so, se ve. VeŠ da so umes načrtni uničevalci.

To je multikulti. To je najcenejša delovna sila. To je uničevanje Evrope!

Še posebej, ker je na čelu totalni pijanec, zblojena Merklca in naši: Fajonka, Peterle in….tudi Zver ni nobena zver!

FAK!!


Na Brezjah! Včasih v medijih prebereš tudi “v Trbovlju”, namesto v Trbovljah.

srečni bodite, da vam trgovine in mesarije niso zgorele … tak da boste lahko praznovali pri polnih mizah 🙂

New Report

Close