Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Groza me je iti na cesto… spet trije mrtvi

Groza me je iti na cesto… spet trije mrtvi

Resnicno me je postalo strah iti na cesto. Imam tri otroke (male) in ce ni nujno, jih niti raje ne jemljem sabo.

Spet berem, da so v eni nesreci ugasnila tri zivljenja. Kako zalostno res. Leto nazaj sem v prometni izgubila dobrega prijatelja, se zdaj ne dojamem, kako je taksna smrt brezvezna, nesmiselna… drugo je, ce clovek hudo zboli, da ni pomoci. Ampak to klanje na cestah, kjer s(m)o ljudje krivi v vecini primerov sami, mi je pa res grozljivo.
Uboge druzine teh ljudi, ki so danes izgubile svoje blizje 🙁

Popolnoma se strinjam.
Pred cca. 14 dnevi sem zadaj sedela v avtu voznika, ki je divjal po cesti. Zraven njegova zena in otrok. Clovek bebec oproti izrazi nabijal na gas sekal ovinke se pogovarjal zraven se po mobilcu. Mu je zena rekla, naj neha takoj pa jo je na.pizdil, da ce ji kaj ne pase naj si nastima svoj volan. Nazaj se jaz nisem vec peljala z njimi. Mi je pa grozno, da en odrasel clovek tako zavestno ogroza ne samo svoje, ampak celo zivljenje lastnega otroka, druzine. Sem sklenila ce se slucajno kdaj pristanem v avtu kaksnega taksnega norca, poklicem direkt iz mobilca policijo in jim povem kje se vozimo in kaj viznik dela in da kljub opozorilom noce prenehati.
Seveda se vsi taki domišljijo kako obvladajo avto in vso situacijo, ampak v resnici nivc ne obvladajo, sekunda je dovolj ko te zanese in gre adijo zivljenje. In lahko te zanese orakticno na ravno cesti tudi kot onega zadnjic na hrvaskem v res blagem ovinku z ogromno hitrostjo v sekundi ga je zasukalo in direkt v nasproti vozecega nic krivega voznika. Je res vredno tako zapraviti zivljenje. Mislim ce komuje naj se gre skantat sam nekam, kjer ne bo ogrozal drugih.
Da o mobilcih med voznjo sploh.ne govorim, ker me je prav strah… mnozijo se nesrece nenadno zapeljal na nasprotno vozisce…
Vceraj se peljem zvecer domov in vidim enega, ki pelje proti meni, vedno bolj na sredino ga je vleklo in sem imela ze roko na hupo, da začnem trobiti se pravi cas, malo pred mano je ugotovil, da je u njegovo levo stranjo avta ze na mojem pasu, za kolo cez polovico in potem zapeljal na svojo stran. Sicer ga.nisem videla v kabino, ampak domnevam da mibilc v toki, al pa alko. Groza res kaj se to pocne na cesti. Nekateri so zal res brez ene same odgovornosti v njihovih dejanjih, brezglavi in nepremisljeni. Groza.

Na regionalkah je omejitev 90 km/h. In res norci šiibajo 90 ali več.
Jaz se ne počutim varno in vozim 70, 75. Kaj se mi nalimajo na rit.!! Saj se umaknem.

Zadnjič en kombi, tik za ritjo, še blendal…… en idiiot! Malo naprej redarji ob cesti, ker je omejitev 50 km/h zaradi par hiš.
EJ TIP PREPOTENTNI, reci mi hvala, da sem te rešila kazni!!!

Še dobro, da paranoičarke niste živele v osemdesetih. Takrat je bilo v prometnih nesrečah trikrat več mrtvih na leto kot danes.

Bedak, kolk je tvoj iq…
Vsaka zrtev je prevec. Ce pa ti tako ne mislis, izvoli se skantat sam nekje ker itak je vseen po tvoje ce umres, ker jih je pred leti se itak vec umrlo. Ti kar umri, ce te je volja, mi pa si se zelimo ziveti in zato do neodgovornih udelezencev nimamo nobene tolerance.

Prenizke kazni so, bi bilo treba konkretno dvigniti. Že dolgo niso dvignili. Pritoževali se bodo samo tisti, ki stalno kršijo omejitve, telefonarijo, brskajo po telefonu in počnejo aktivnosti s katerimi povečujejo tveganje.

Uvesti bi bilo treba psihološke teste za voznike. Prvo za bodoče voznike, potem pa še vsakih 5 let. In tisti, ki ne opravi, izgubi dovoljenje. Isto tisti, ki je pijan za volanom ali pod vplivom mamil ali ki uporablja telefon!

Sin je imel zdravniški pregled za bodočega zdravnika, pa so preverili samo vid.

pa kaj mame paničarite – od oploditve dalje gojite najpreje v sebi 9 mesecev, potem pa v gospodinjstvu bodoče mrtvake.
KOt, da je kdo / kaj živega večen !!
Itak pa je na Zemlji preveč ljudi glede na Zemljine zmožnosti preživljati nas

Tako je! Kazni še gor nabit in nazaj uvesti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dajatve na uvoz avtomobilov, kot je bilo v jugi, da se promet skrči, pa bo takoj varnost popolna.

Folk vozi nažgan, ali mu pa ego nagaja in tišči ko bedak… stari vzroki.

Zadnje čase pa so na vrsti “tabličarji” oz. še 2x večji idijoti ki morajo med vožnjo tapkat po teledonu, pisat sporočila in viset na FB. No zaradi teh zadnjih omenjenih “tabličarjev” sem si nabavil ogromen terenec, pa ko bo kdo spet tapkal in zapeljal na mojo stran… so sorry če useka. Jaz zaradi osla ki ne gleda ne cesto ne mislim it na britof – za vedno.


Na regionalkah je omejitev 90 km/h. In res norci šiibajo 90 ali več.
Jaz se ne počutim varno in vozim 70, 75. Kaj se mi nalimajo na rit.!! Saj se umaknem.

Brez zamere, ampak zaradi taksnih voznikov kot si ti, se dogajajo nesrece.
Vsak dan sem na regionalki, omejitev 90, vsak dan cca 60 km v obe smeri.
Avtomobilov malo morje, cesta izredno prometna. In ti cijazis 70, tisti zadnji v koloni samo se 55. In potem se nekomu, ki je racunal, da bo pravocasno v sluzbi, utrga in gre prehitevat ne glede na vse.. zato ker se ti ne pocutis varno?! Omejitve so z namenom, torej?


In redkokje je dovoljeno vseskozi 90 ampak so vmes kraji in.omejitve, ki jih vi divjaki ne upostevate ampak se peljete konstantno 90 ali se celo vec.
En tak bedak me je zadnjic prehitel kjer je bila om. 60, divjal potem se cez eno omejitev zaradi krizisca in.se cez eno cez naselje, pri prvem semaforju lepo obstal in sem lepo pripeljala za njim po omejitvah. Je bil torej kaj hitreje na cilju? Nope. Je pa ogrozal stevilne udelezence in krsil predpise.

spet bodo vsi govorili, da je bilo drevo krivo za 3smrtne žrtve. pa se bo spet en prelep drevored podiralo, če bodo tako ukazali. vse je krivo samo voznik nikoli nič.

Ja, in izgleda v tem primeru isto. Sami so dobili kar so iskali.


Ne hodit okol Kobarida! Morda naletiš celo na graparja!


Ne hodit okol Kobarida! Morda naletiš celo na graparja!
[/quote]
In kaj je narobe z Graparji? Slabo že ne vozijo, le širokih cest niso vajeni…


In kaj je narobe z Graparji? Slabo že ne vozijo, le širokih cest niso vajeni…
[/quote]
Tam sem skoraj”doma”! Vsaj občasno.

Imamo polno nekih služb za promet, agencijo za promet, policijo, Zavod varna pot, avtošole in ne vem kaj še vse. A kot kaže je škoda denarja za te razne službe, saj očitno niso učinkovite.

Dokler se bo obravnavalo prometno nesrečo, kot nesrečo in ne kot kaznivo dejanje bo tako. Obravnavati bi morali ta dejanja, kot naklepno povzročeno kaznivo dejanje in v primerih smrti, kot umor.

Denar ki se nameni za razne nepotrebne agencije naj se pa raje nameni za ureditev cest.
Ljudje pa se začnite zavedati resnosti te težave, začnite se pogovarjati o tem in širiti naprej. Naj se ljudje že začnejo zamišljati nad seboj kako vozijo, varnostna razdalja, prehitra vožnja, objestnost v vožnji…so na naših cestah vsakodnevna stalnica. Premalo je pozornosti o varnosti na cestah tudi v šolah, premalo se o tem govori. Ljudje kaj hitro vse pozabijo in mislijo, saj meni se nič ne more zgoditi. Slovenske ceste so dobesedno ruska ruleta.

Zato vsaj tisti, ki smo pametni dajmo širimo opozorila in se o tem čimveč pogovarjajmo z vsemi ljudmi v družbi in z otroci.

1. policajev na cestah ni. Razen ob raznih “radar akcijah” nimaš šans, da naletiš na kontrolo in posledično po naših cestah divja zmeraj več prepotentnih/pijanih voznikov, ki ogrožajo sebe, sopotnike in tudi ostale udeležence v prometu.
2. avtomobili. Dejstvo je, da so novodobni avtomobili (sploh tisti, ki niso ravno v rangu najcenejših) (pre)zmogljivi in vozniki se sploh ne zavedajo, kdaj presežejo hitrost, ki je za dokaj varno vožnjo še primerna. Nekdo, ki vozi nek soliden, malo močnejši avto in ne čuti tresljajev, ne sliši mašine, enostavno ne ve, da po cesti šiba 180 km/h.
OK, če je to na avtocesti, še gre, če pa se to zgodi na neki cestici v vukojebini, sledi katastrofa ob prvem blagem ovinku. Bognedaj da sta v riti še dva kozarca vina….

Pa ne zagovarjam pijancev – niti slučajno ne. Te nesreče ne primerjam z nesrečo pijanca Mačka, ki je haral po nasprotnem pasu avtoceste. Gre za dve popolnoma različni zadevi.

Fak no, 3 mrtvi…en se še bori za življenje… vse take smrti so popolnoma nesmiselne!

Res ja. Okoli leta 1980 + je bilo 500 mrtvih na naših cestah. Pa največja grozljivka – za en razred otrok!! 30 !! Vsako leto.
In so takrat vozili fičote, stoenke, trabante, zaporožce…. ki niso šli več kot 80 km/h!!

Tako da vsaj kar se otročičev tiče, smo zmanjšali na nulo?! Če se pa kdo zakanta v drevo na ravni cesti…. pa res pokvari statistiko. 🙁

Res ja. Okoli leta 1980 + je bilo 500 mrtvih na naših cestah. Pa največja grozljivka – za en razred otrok!! 30 !! Vsako leto.
In so takrat vozili fičote, stoenke, trabante, zaporožce…. ki niso šli več kot 80 km/h!!

Tako da vsaj kar se otročičev tiče, smo zmanjšali na nulo?! Če se pa kdo zakanta v drevo na ravni cesti…. pa res pokvari statistiko. 🙁
[/quote]

Je res, ampak če primerjaš avtomobile iz tistih let z današnjimi, smo tam-tam.

Primerjaj raje št. smrtnih nesreč v današnjih časih – med državami.

Sopotniki na mestu mrtvi, voznik v resnem stanju v bolnisnici. In pise, da je vozil z veliko hitrostjo. 52 letnik naj bi bil zrela moška oseba, pa tak divjak.
Sem mislila,da gre za mlade fante, ki so izzivljali adrenalin, pa ocitno ni bilo tako.
https://siol.net/novice/crna-kronika/v-prometni-nesreci-na-goriskem-trije-mrtvi-495173

Je res, ampak če primerjaš avtomobile iz tistih let z današnjimi, smo tam-tam.

Primerjaj raje št. smrtnih nesreč v današnjih časih – med državami.
[/quote]

Nismo tam -tam. Vsak šteje samo mrtve.
Če si se takrat zakantal, si bil skoraj gotovo fertik.
Če se danes pa si invalid ali pa potrebuješ celoletno rehabilitacijo. Teh pa ni v statistiki. Da materialno škodo niti ne omenjamo.
Med državami? V to nimam vpogleda. Nekje so boljši, nekje slabši.

New Report

Close