Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Električni avto se poplača pri 157000 km

Električni avto se poplača pri 157000 km

Točka preloma, da je ekeltični avtomobil cenejši od dizlaša ali bencinarja je ko prevozite več kot 157.000 km.

Več v članku: Vaš link

Sam vse bolj razmišljam o nakupu. Zelo verjetno da bo moj naslednji avto električen.

Eko avto z eko baterijo. Eh ja. Kam bodo metali v smeti vse te izrabljene baterije, ko bo folk presedlal na električne?
In to sprašujem predvsem tiste, ki se jim zdi eko plačevat za vrečke.

Itak, če vse verjameš. Kje boste pa elektriko jemali? Poplačat se bo moralo na način vsaj prepolovitve avtomobilov, ne stremenju k čedalje več proizvodnje in prodaje, ter metanja čim novejših avtomobilov na odpad. Kako in kdaj bo do tega prišlo, ko se nihče od nas samodejno ne bo odrekel ugodju, je pa vprašanje.

Ptreberi si članek, vse ti piše. Nepismen….

Je zakonsko urejeno z EU direktivo, da se mora vse izrabljene velike baterije vgrajevat kot hranilnike električne energije. Taka Baterija ima namreč po 10 letih še vedno vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapacitete kar je že pokazala praksa saj so prvi električni avtomobili na trg prišli ravno 10 let nazaj.

Ptreberi si članek, vse ti piše. Nepismen….
[/quote]
Ne, ni nepismen. On je tak kot Chuck Norris. Vse ve preden se zgodi.

Je zakonsko urejeno z EU direktivo, da se mora vse izrabljene velike baterije vgrajevat kot hranilnike električne energije. Taka Baterija ima namreč po 10 letih še vedno vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapacitete kar je že pokazala praksa saj so prvi električni avtomobili na trg prišli ravno 10 let nazaj.
[/quote]
Aja, saj bo, ti si tist, ko ima sosed elektriko pozimi na AA baterije in si poskrbelo za pošpteno dozo smeha že v temi o kurjavi.😅😅😅 Po desetih letih akumulator nima nič več, mortus, hin, ga ne oživi nobena reč več, če si bilo vsaj v osnovni šoli pri fiziki in kemiji, bi to moralo vedet, razumeš?😅


Aja, saj bo, ti si tist, ko ima sosed elektriko pozimi na AA baterije in si poskrbelo za pošpteno dozo smeha že v temi o kurjavi.😅😅😅 Po desetih letih akumulator nima nič več, mortus, hin, ga ne oživi nobena reč več, če si bilo vsaj v osnovni šoli pri fiziki in kemiji, bi to moralo vedet, razumeš?😅
[/quote]

Ne moreš enačit svinčenega akumulatorja izpred 40 let, ko si ti hodil v šolo in se učil kemije in fizike, z današnjo litij ionsko tehnologijo….. Eh kaj boš fosilom razlagal, prej kot kaj dopovedat se boste zvrnili v jamo.

Ne moreš enačit svinčenega akumulatorja izpred 40 let, ko si ti hodil v šolo in se učil kemije in fizike, z današnjo litij ionsko tehnologijo….. Eh kaj boš fosilom razlagal, prej kot kaj dopovedat se boste zvrnili v jamo.
[/quote]
Dobro je bumbar, ti bom dal pet let staro litij ionsko baterijo od telefona ( ne rabi bit deset let stara) pa si pomagj z njo. 😅Al si res zarukano.😅😅😅

itak gredo ti e-avti na lignit ☺
Zato pa imamo TEŠ 6

A ni bilo treba po parih letih na nekem Nissanu menjat akumulator, strošek 6.500 EUR samo za akumulator?

Novinarji ta električni plastikfantastik reklamirajo 100 na uro, ampak dvomim, da ga je kdo od njih kupil za svoj denar. Možno, da bo v prihodnosti večina avtov električnih, ampak trenutno tehnologija in posledično cena niti približno ne opravičujeta nakupa. Še vedno je najcenejši star dizel na kurilca, brez odvečne računalniške krame.


… bi imela električnega. Trenutno bi izbrala električno Kono model z zmogljivejšo baterijo za daljši doseg. So mi na splošno vedno bolj všeč suvi te srednje velikosti, ne preveč gigantski, in bi mi zato bila Kona super. Pa še ima možnost tudi hitrega polnjenja (recimo kot na pumpi na hitri polnilnici, če ti slučajno zmanjka vmes kje ali se ti mudi s polnjenjem).

… Tale bela ali galaktično siv model je res lep…
https://www.hyundai.si/hyundai-kona-elektro/
Ne vem če še država kaj subvencionira nakup električnega, včasih vem, da so dali zraven neke eko subvencije.


Dobro je bumbar, ti bom dal pet let staro litij ionsko baterijo od telefona ( ne rabi bit deset let stara) pa si pomagj z njo. 😅Al si res zarukano.😅😅😅
[/quote]

A zmerjal se bomo…. Dobro je fosil, imam 6 let star Iphone, dela normalno, baterija nekje na 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot je bila nova. Kaj bi torej rad povedal?

To o čemer ti govoriš, da je batrija po 5 letih popolnoma na tleh, se je dogajalo z nikelj kadmijevimi baterijami. Te baterije so imele npr. Nokie 3310 15 let nazaj…. Če imaš tak mobitel potem si res fosil.

Jaz ga bom tudi imel v prihodnosti ,zaenkrat imam še hibrida 🙂 Mislim ,da se sploh splača tistim ,ki imajo doma na hiši sončne celice ,ker potem praktično “tankajo” zastonj 🙂 Dnevno naredim pod 100km za tistih nekajkrat letno ko naredim v kosu več kot 500km se pa pot splanira tako ,da vmes poješ kosilo greš na kavo ipd.

A zmerjal se bomo…. Dobro je fosil, imam 6 let star Iphone, dela normalno, baterija nekje na 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot je bila nova. Kaj bi torej rad povedal?

To o čemer ti govoriš, da je batrija po 5 letih popolnoma na tleh, se je dogajalo z nikelj kadmijevimi baterijami. Te baterije so imele npr. Nokie 3310 15 let nazaj…. Če imaš tak mobitel potem si res fosil.
[/quote]
Dobro je dobro, pa kaj ti čem razlagat, če resnično nič ne veš in te tretješolec prekosi z znanjem? Se nisi dovolj osmešilo z rabljenimi AA baterijami in ogrevanjem čez zimo?

A sončne celice so tudi zastonj?

A sončne celice so tudi zastonj?
[/quote]
Če si tumast je vse zastonj in večno traja. Zadnjič je celo zimo imel na par paklcov rabljenih AA baterij povezanih med sabo elektrko doam za celo zimo in par strani vztrajal pri tem , dokler mu vsi niso dopovedali, da bo le treba nazaj v osnovno šolo.😅😅😅


Dobro je dobro, pa kaj ti čem razlagat, če resnično nič ne veš in te tretješolec prekosi z znanjem? Se nisi dovolj osmešilo z rabljenimi AA baterijami in ogrevanjem čez zimo?
[/quote]

Briga me kaj si ti misliš o baterijah. Bolj me moti arogantnost kako en tak revež kot si ti misli da ima prav proti celotni večmilijardni avto industriji. Sploh nisi prebral članka in že iz prve v kontra smer, ker si tako mnenje dobil pred 30imi leti. Verjetno to apliciraš na vsa področja, zato te pa ne marajo. Ali pa si pogumen samo na forumih.

A sončne celice so tudi zastonj?
[/quote]

Ne vendar se poplačajo hitro… Če pa jih že imaš pa potem kupiš še električno vozilo je potem poplačilo še malo hitrejše.

Briga me kaj si ti misliš o baterijah. Bolj me moti arogantnost kako en tak revež kot si ti misli da ima prav proti celotni večmilijardni avto industriji. Sploh nisi prebral članka in že iz prve v kontra smer, ker si tako mnenje dobil pred 30imi leti. Verjetno to apliciraš na vsa področja, zato te pa ne marajo. Ali pa si pogumen samo na forumih.
[/quote]
Ne, kaj si jaz mislim, ampak kaj jaz vem, ti pa ničesar, ker niti nimaš osnovnošolskega znanja, kaj šele kaj več. Seveda so težnje v popolnoma zblaznelem potrošniškem svetu in noriji požrešnosti, po čedalje več proizvodnje in prodaje, čimprej vse obstoječe na odpad in novo prodat, ampak ne zlaufa tako kot si predstavljajo.

Tega pa ne pomislite, da se je začelo zatikat? Pri nas recimo regres oprostili davkov, da bo se lahko več trošilo. Verjetno ne bo dovolj, do sedaj so samo jemali za meglomešalstvo, bo treba še kaj sprostit, da bo potrošništvo dovolj veliko. V Nemčliji razmišljajo, da bi vsakemu državljanu dali po tisoč evrov, da bi ljudje povečali potrošnjo….Vam ne mutne, da je šlo morda predaleč in da se pošteno zatika?

Imaš prav, boljš bi nam šlo, če bi nam še malo davke zvišali.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Je zakonsko urejeno z EU direktivo, da se mora vse izrabljene velike baterije vgrajevat kot hranilnike električne energije. Taka Baterija ima namreč po 10 letih še vedno vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kapacitete kar je že pokazala praksa saj so prvi električni avtomobili na trg prišli ravno 10 let nazaj.
[/quote]
Ok. Kaj boš pa z baterijami po 20, 30 letih?


Ne, kaj si jaz mislim, ampak kaj jaz vem, ti pa ničesar, ker niti nimaš osnovnošolskega znanja, kaj šele kaj več. Seveda so težnje v popolnoma zblaznelem potrošniškem svetu in noriji požrešnosti, po čedalje več proizvodnje in prodaje, čimprej vse obstoječe na odpad in novo prodat, ampak ne zlaufa tako kot si predstavljajo.
[/quote]

Poglej, če bi si vsaj enkrat prebral članek, pa da si funkcionalno pismen bi razbral da je fora električnega avtomobila tudi v manj servisih, zato se prej poplača. Tako da je tvoja teza o čim večji produkciji električnih avtomobilov in nato njihovo metanje stran popolnoma napačna! Da baterije zdržijo tudi po 10 let sem ti pa že napisal in ti celo podal primer telefona ki ga prav zdaj držim v rokah, tudi po uporabi batterij v avtomobilih pa je pa zakonsko predpisano kam morajo it. In ne, to ni odpad.

Ampak škoda besed. Verjetno si pred nakupom zadnjega avtomobila v življenju. Naj ugibam, greš v smeri neke športne variante ali vsaj z močnejšim motorjem da boš zgledal mlad in užil tisto kar nekoč nisi….. Takemu res nima smisla karkoli dopovedovat. Lahko ti samo namignem, da boš s takim nakupom zgrešil smer. Mladi bi danes raje imeli elektriko kot pa BMW 3.

Briga me kaj si ti misliš o baterijah. Bolj me moti arogantnost kako en tak revež kot si ti misli da ima prav proti celotni večmilijardni avto industriji. Sploh nisi prebral članka in že iz prve v kontra smer, ker si tako mnenje dobil pred 30imi leti. Verjetno to apliciraš na vsa področja, zato te pa ne marajo. Ali pa si pogumen samo na forumih.
[/quote]Večmiljardna avtoindustrija spreminja svoje mnenje kakor ji paše, oz ji drugi ne dokažejo, da se moti. Vklopi svojo pamet, saj jo imaš.
Mimogrede, meni se ne splača, premalo prevozim.

New Report

Close