Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški pravijo: vse sem ji nudil, pa me je zapustila…

Moški pravijo: vse sem ji nudil, pa me je zapustila…

Dva znanca sta zapustili ženi in oba zdaj razlagata vsem okrog, kako sta jiima vse nudila, pa sta jih zapustili. Pri tem en s tem misli, da je žena prišla v narejeno hišo in bi morala biti za streho nad glavo hvaležna do smrti. Drugi dela po cele dneve. Tako pravi on. V resnici četrt dneva preživi po gostilnah, ker rabi sprostitev po delu. Ženi, ki je doma skrbela za otroke, hišo, tasta in taščo, taka sprostitev ni pripadala nikoli. Občasno ji je dal po par sto evrov za stroške in s tem je naredil vse zanjo. Doma ni bil nikoli, kot družina nikoli nikamor niso šli, ni imel lepe besede ne za ženo ne za otroke.

Kaj je torej to vse, kar moški nudijo ženskam, ki tega ne znajo cenit? Res me zanima. Konkretno.

Mene tudi moti tista “vse sem ji dal” – ja saj ona je tudi njemu vse dala, a to ni pa nič vredno?

Ona je mogla dat… to je razlika 😉

Točno to. Žena od drugega znanca je zgarana, cele dneve je delala na moževi domačiji, vredna nič. koliko je ona dala, sploh ne vidi. Vidi tistih par sto evrov na mesec, ki jih je dal njej. Ne zanjo, zato, da je lahko kupila za gospodinjstvo.

Ona je mogla dat… to je razlika 😉
[/quote]

Misliš morala?

Včasih lahko nudiš vse v danem trenutku, pa je to bore malo za drugo stran. Tako pač je.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, locitev produkcije od reprodukcije in povzdigovanje prve na raven, kjer je partnerski odnos le implementacija nacela zasebne lastnine skozi monogamijo in redukcija spolnosti na dobrino, je pripeljalo do taksnih praks.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Meni tudi to ni popolnoma jasno.
V islamu ženske večinoma živijo v slabših razmerah, pa tega zapuščanja ni….
Čeprav me boste napadli, je zanesljivo nekaj na tem!

Včasih lahko nudiš vse v danem trenutku, pa je to bore malo za drugo stran. Tako pač je.
[/quote]

Marko, lahko poveš konkretno, kaj je to vse? Ne zafrkavam se, zares me zanima, kaj si moški predstavljate pod to vse, kar ženski nudite.

Marko, lahko poveš konkretno, kaj je to vse? Ne zafrkavam se, zares me zanima, kaj si moški predstavljate pod to vse, kar ženski nudite.
[/quote]

Vsak različno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

kaj vse?

avto, hisa, denar, oprema bajte in okolice po njeno. Vrticek po njeno… njeni otroci preskrbljeni, hodijo na top krozke, vse izlete pa to…

ampak ne recem da je to vse… vcasih manjka kaksna malenkost… toplina, radost…

Kar ti lahko nekdo da, je lahko za drugega premalo.
Za neko žensko bi bilo to super in bi znala ceniti, za drugo več kot premalo.
Ljudje imamo različne zahteve in norme.

Ko zmanjka denarja, takrat se vidi kaj res lahko kdo ponudi in nudi. Ce si srecen z nekom brez denarja je to usoda. Pri drugih bo za vse tezave kriv vedno denar.

Jaz ženi v 7 letih nisem dal NIČ, razen otrok imava vse vsak zase, vsak pol hiše, ločen vhod,, vsak svoj denar, jaz imam klimo, ona prezračevanje, imam sušilni stroj, ona pralnega, imam peč na drva, ona peč na pelete in kombinirava. Če se bo kdaj treba ločiti, ne bo komplikacij, otroka sta dva, vsak enega.

Toplina in radost sta za moške malenkost? To precej pojasni. Ravno to mnogim ženskam manjka v zakonu. In če komu ni jasno, osladno čvekanje moškega, kadar hoče seks, ni toplina.

Jedro problema je to, da ženske pričakujejo, da jih bo moški osrečil.
Vsak je svoje sreče kovač in če nisi sposobna sama si narediti svojo srečo je to tvoj problem.
Verjetno so pravljice krive. Principe azzuro oz. princ na belem konju, ki ga vse pričakujejo je pač samo v pravljicah.
Ta naj bi financiral in dajal vse, ona pa bo samo lepa in edina in oh in sploh.

Večina ni ne lepih, ne posebnih ne oh in sploh. Prav te ponavadi največ pričakujejo, da nafilajo svoj manjvrednostni kompleks in ego.

Ona je mogla dat… to je razlika 😉
[/quote]

Če ne bi dala, pa ne bi dobila. Potem bi bila pa nataknjena, ker ne bi bila nataknjena.

Tega ni več, vsaj pri nas ne, ne vem kje ti živiš. Če dobro pomislim pri nas tega tudi nikoli ni bilo, razen v mali skupnosti premožnejših meščanskih družin, tako da te tradicije ne poznamo.
Pri nas ženske krepko prispevamo in nam je koncept tega, da “bi nam nekdo vse dal” popolnoma tuj.
Katero žensko ti poznaš, da ji je pri nas nekdo “vse dal”, ona pa ni prispevala nič razen lepote?

lahko debatirate do onemoglosti, resnica pa je samo ena……če je dec kaj vreden, ga baba ne zapusti. pika.

Če je dec kaj vreden, babe nima!

Tega ni več, vsaj pri nas ne, ne vem kje ti živiš. Če dobro pomislim pri nas tega tudi nikoli ni bilo, razen v mali skupnosti premožnejših meščanskih družin, tako da te tradicije ne poznamo.
Pri nas ženske krepko prispevamo in nam je koncept tega, da “bi nam nekdo vse dal” popolnoma tuj.
Katero žensko ti poznaš, da ji je pri nas nekdo “vse dal”, ona pa ni prispevala nič razen lepote?
[/quote]

Ne pregovarjaj se s tem women haterjem, je popolnoma neproduktivno. Bog ne daj it na Ženski in moški čvek, ga je okupiral s svojimi sovražnimi prispevki.
To so tipi za “kmečke zgodbe”, ko mater familias zamori svoje sinove s svojim sovraštvom do vsega ženskega življa, da sinovi ostanejo njej, pri njej na kmetiji in skrbijo zanjo do smrti, po njeni smrti pa kdo jih jebe. Ja, še danes se najdejo primerki, zataknjeni v tem filmu, poznam tri brate, noben ni v lajfu imel niti punce, kaj šele, da bi s katero živel, ostali s v rodni hiši, mama je nosila hlače in jih ščuvala proti ženskam, svetu, življenju … samo pri njej jim je bilo lahko lepo.

Še danes se marsikateri prispevek o ločitvi ali težavah v zakonu začne z naštevanjem moškega, da ne pije, ne kadi in ni nasilen. Pa tudi marsikatera ženska svojega moža opiše kot dobrega, ker ne pije, ne kadi in ni nasilen. Če ima pa še hišo, je pa očitno glavni dobitek na lotu … Tako da se ne čudim, da moški potem mislijo, da je to vse, kar se od njih pričakuje.

Tradcom-ovsko naivno razmišljanje, ki ga pogojuje osnovno nerazumevanje mehanizmov hipergamije in monkeybranching-a.
Razgledanost in poznavanje osnovnih medspolnih razmerji in mehanizmov lahko reši marsikatero družino in življenje.

Vzajemno si je treba dajat..
Zal je tega vse manj

Hmmmm….. le zakaj? :)))))))))))))))))))

New Report

Close