Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali res vsak tretji zakon propade!

ali res vsak tretji zakon propade!

Imam tri otroke. Poznam vse njihove sošolce in deloma družine. Samo en primer od približno 60 otrok je da starša ne živita skupaj.

Nič hudega, za otroke je celo bolje, če ne živijo v zje..ni družini!

Očitno so otroci še majhni ali pa ste iz zdanje vukojebine. Se bodo že začeli ločevat, nič bat.

Če si iz mesta, še ni treba poniževat tistih s podeželja. Le kdo je izumu tole “vukojebino”?
Nekteri poberete res najbolj “glupe izraze.

Da jih to, da so poroceni in uradno zivijo skupaj prevec stane. Koliko je fiktivnih samohranilk. Se pozna pri otroskih dodatkih,placilih za vrtec in solske obroke..na letni ravni je to veliko denarja.


Ne. Propade POLOVICA vseh zakonov.

Je pa res, da je procent ločitev v družinah z več otroci veliko nižji. 3 otroci kot pravite so ločitve redkejše. Pri 4 jih skorajda več ni.
Statistično. To namreč ne pomeni, da se vam ne more zgoditi.

De omnibus disputandum..


Moje sorodstvo ne poznam nikogar, da bi se ločil. Moja sestra in njen tam, kjer živita z mojimi z starši imata podatke za celo okolico kdo je kje koga prevaral in kdo je s kom spal, sam o tem poslušam – onadva sta kot enciklopedija prevar tam, vsakič ko prideš tja imata nekoga v zobeh. kaj je res in kaj ne ne vem. Vem, da v mojem sorodstvu tako ožjem kot širšem ni ločitev. – ne med poročenimi in tudi med koruzniki ne.


Moje sorodstvo ne poznam nikogar, da bi se ločil. Moja sestra in njen tam, kjer živita z mojimi z starši imata podatke za celo okolico kdo je kje koga prevaral in kdo je s kom spal, sam o tem poslušam – onadva sta kot enciklopedija prevar tam, vsakič ko prideš tja imata nekoga v zobeh. kaj je res in kaj ne ne vem. Vem, da v mojem sorodstvu tako ožjem kot širšem ni ločitev. – ne med poročenimi in tudi med koruzniki ne.
[/quote]

Zelo čudaška okolica. Ste morda vsi člani Jehovih prič?

De omnibus disputandum..

Je pa zanimivo, da imamo v Sloveniji najmanj ločitev v EU.. in sicer 37,7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 100 porok.
Samo, ker se kar 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok rodi v izvenzakonskih skupnosti, statistika “pozabi” zabeležiti še vse ločitve teh partnerskih odnosov.

Glej: https://www.24ur.com/novice/slovenija/statistika-o-slovenij-in-eu-pri-nas-malo-locitev-dosegamo-visoko-starost-znamo-z-odpadki-mladi-pa-imajo-negotove-zaposlitve.html

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Marriages_and_births_in_Slovenia/sl

De omnibus disputandum..

Zelo čudaška okolica. Ste morda vsi člani Jehovih prič?
[/quote]
nisem član nobene zblojene sekte.
kaj natančno te moti stalnost družin in vez – a ti se tak okoli fu. kariš, da ti je čudno biti zvest in v stalni vezi in z družino. Ok tudi taki žal obstajate.

Če si iz mesta, še ni treba poniževat tistih s podeželja. Le kdo je izumu tole “vukojebino”?
Nekteri poberete res najbolj “glupe izraze.
[/quote]

Izraz si je izmislil nekdo, ki je bil kdaj slučajno na podeželju, pa je tam videl naravo, velikanske hiše s sadovnjaki, vrtovi, terasami, veliko prostora okrog hiše, garaža za avto, …… pa se je spomnil, da se sam stiska nekje v blokovskem naselju v parih kvadratih, posluša vsa hrup od sosedov, voha vse golaže in cigarete z balkonov in ima srečo, če lahko parkira pred blokom. Foušija je pa huda reč in zato si je treba izmisliti nekaj, da si malo pocrkljaš lasten ego.


nisem član nobene zblojene sekte.
kaj natančno te moti stalnost družin in vez – a ti se tak okoli fu. kariš, da ti je čudno biti zvest in v stalni vezi in z družino. Ok tudi taki žal obstajate.
[/quote]

V svetu, kjer je stoletja že običajno, da se ljudje smejo ločiti.. je okolje v katerem tega ni, religiozno opredeljeno (še na Bližnjem vzhodu se lahko ponekod ločijo… moški vedno, ženske veliko težje).
Vprašanje višje ali živite v vukojebini je torej tehten. Če ni vukojebina, je torej neka verska opredeljenost.

Edina preostala alternativa je selektiven spomin, se pretvarjate, da ločitev okoli vas ni.. ali pa ste še dovolj mladi, da se to še ni začelo odvijati.

Naivnost.

De omnibus disputandum..

Tudi pri nas poznam le en primer (v nižjih razredih šole), ki je ločen. In med znanci so mogoče 3je, ki so se ločili.
Pa je to sedaj dokaj zanimiva tema za otroke tako, da precej povedo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

V svetu, kjer je stoletja že običajno, da se ljudje smejo ločiti.. je okolje v katerem tega ni, religiozno opredeljeno (še na Bližnjem vzhodu se lahko ponekod ločijo… moški vedno, ženske veliko težje).
Vprašanje višje ali živite v vukojebini je torej tehten. Če ni vukojebina, je torej neka verska opredeljenost.

Edina preostala alternativa je selektiven spomin, se pretvarjate, da ločitev okoli vas ni.. ali pa ste še dovolj mladi, da se to še ni začelo odvijati.

Naivnost.
[/quote]
pusluš ti, ne vem kakšna je tvoja sposobnost razumevanja
nikjer nisem rekla, da se ljudje ne smejo ločiti tudi nikogar ne obsojam, če se. Sestra ima moža, katerega starša sta ločena in nihče nikogar zaradi tega ne obsoja.
Pravim ti pa samo, da v mojem bližnjem sorodstvu tega nekako ni – morebiti zato, ker kolikor poznam vse nismo nikoli menjavali partnerjev, ampak vsaj kolikor vem vključno z mano smo imeli malo partnerjev in očitno ko vstopimo v partnerstvo to trezno premislimo in jamljemo to resno.
In so ljudje že dolgo skupaj – moja starša sta že 2014 praznovala 40 let poroke, torej bo letos že 45 let… ne boš valda rekel,da to niso lepa leta – stric in teta sta imela že 50 letnico, tudi drugi stric žal že pokojni bi letos praznoval prav tako 45 let poroke, jih je pa doživel več kot 40 let poročen, če gremo v mlajšo generacijo – sestrična poročena že plus 20, druga v tej vezi že od srednje šole z družino, enako oba bratranca že v dolgoletni stalni vezi z družino – pri tem mislim kar krepko plus 10 let…Mislim, da je razlog bolj v tem da ne skačemo iz veze v vezo, da nismo niti od mladosti menjavali partnerjev z izgovorom ah saj to je mladost veš koliko jih še bo – ampak očitno smo v tisto vezo v katero smo vstopili šli premišljeno zato jih je bilo res bolj malo (kolikor vem za ostale tudi) in tam, kjer so se odločili za otroke, pač je zgleda res to to – vsaj po letih zaenkrat. Nekaj dajo očitno tudi vrednote in očitno tudi pogled na samo vezo kot tako.

če ima pa človek takšno razmišljanje kot ti – ah veza kot veza, grem in poskusim z vsakim, ki se mi malo nasmehne, saj se je itak dovoljeno ločiti… potem se ne čudim, da ima človek za seboj ločitve.
Jaz o ločitvi ne razmišljam – v vezo grem zato in z namenom da bo trajna in potem tudi delam tako in vlagam vanjo in v odnos.
In v tem je med nama razlika – ti, ki vstopiš s prepričanjem eh saj se je dovoljeno ločiti, si pol manj resen in zavzet za vezo, kot jaz, ki vstopim vanjo s prepričanjem, da bo trajna in se temu primerno obnašam – ti se primerno tvojemu prepričanju,da se je itak dovoljeno takoj ločiti – in potem ni čudno, da gre rakom žvižgat….
v tem odnosu je temeljna razlika.

Pri tem pa naj ti bo jasno, da ne obsojamo ločitev – samo o tvojem prepričanju in odnosu ti govorim in s tvojim odnosom, potlej ni čudno,da se zgodi ločitev… tako,da to pri sebi popravi.

… še to ti dodam k mojim besedam na koncu –
ker med mojo okolico, ki se ne ločuje in tabo ni razlike v tem,da so si oni že našli trajno kompatibilnega partnerja – ne niso ga, ker nihče ga ne, povsod so nesoglasja, razlike, povsod je treba delat, se prilagajat, rasti, vlagati v odnos…
zato oni, ki so v vezi s prepričanjem,da bo trajna, to tudi počno in zato ostajajo skupaj
ti, ki pa živiš v ideji, saj se mi je dovoljeno takoj ločit, ne da se mi vlagat v odnos, mi ni pomembno, se pa ločiš…
in tu je ta razlika… je pa res,da je predhodno treba premisliti,da si najdeš vsaj v osnovi partnerja s skupnimi interesi neko osnovno kompatibilnostjo, kar pa ne pomeni, da z njim, bo vse sanjsko brez nesporazumov… ti vedno so, ker so del vseh odnosov in so normalni
… morebiti ti živiš v zablodi, da nesporazumov nikjer ni v zakonih, ki trajajo… nope v vseh odnosih se je potrebno prilagajati ion reševati razlike – tudi tistih, ki niso veza in intimne narave, torej tudi v vezi ni nič drugače in zaradi tega ni z njo nič narobe. Razlika je samo v tem koliko partnerju neka veza pomeni in koliko je pripravljen vlagati vanjo.


pusluš ti, ne vem kakšna je tvoja sposobnost razumevanja
nikjer nisem rekla, da se ljudje ne smejo ločiti tudi nikogar ne obsojam, če se. Sestra ima moža, katerega starša sta ločena in nihče nikogar zaradi tega ne obsoja.
Pravim ti pa samo, da v mojem bližnjem sorodstvu tega nekako ni – morebiti zato, ker kolikor poznam vse nismo nikoli menjavali partnerjev, ampak vsaj kolikor vem vključno z mano smo imeli malo partnerjev in očitno ko vstopimo v partnerstvo to trezno premislimo in jamljemo to resno.
In so ljudje že dolgo skupaj – moja starša sta že 2014 praznovala 40 let poroke, torej bo letos že 45 let… ne boš valda rekel,da to niso lepa leta – stric in teta sta imela že 50 letnico, tudi drugi stric žal že pokojni bi letos praznoval prav tako 45 let poroke, jih je pa doživel več kot 40 let poročen, če gremo v mlajšo generacijo – sestrična poročena že plus 20, druga v tej vezi že od srednje šole z družino, enako oba bratranca že v dolgoletni stalni vezi z družino – pri tem mislim kar krepko plus 10 let…Mislim, da je razlog bolj v tem da ne skačemo iz veze v vezo, da nismo niti od mladosti menjavali partnerjev z izgovorom ah saj to je mladost veš koliko jih še bo – ampak očitno smo v tisto vezo v katero smo vstopili šli premišljeno zato jih je bilo res bolj malo (kolikor vem za ostale tudi) in tam, kjer so se odločili za otroke, pač je zgleda res to to – vsaj po letih zaenkrat. Nekaj dajo očitno tudi vrednote in očitno tudi pogled na samo vezo kot tako.

če ima pa človek takšno razmišljanje kot ti – ah veza kot veza, grem in poskusim z vsakim, ki se mi malo nasmehne, saj se je itak dovoljeno ločiti… potem se ne čudim, da ima človek za seboj ločitve.
Jaz o ločitvi ne razmišljam – v vezo grem zato in z namenom da bo trajna in potem tudi delam tako in vlagam vanjo in v odnos.
In v tem je med nama razlika – ti, ki vstopiš s prepričanjem eh saj se je dovoljeno ločiti, si pol manj resen in zavzet za vezo, kot jaz, ki vstopim vanjo s prepričanjem, da bo trajna in se temu primerno obnašam – ti se primerno tvojemu prepričanju,da se je itak dovoljeno takoj ločiti – in potem ni čudno, da gre rakom žvižgat….
v tem odnosu je temeljna razlika.

Pri tem pa naj ti bo jasno, da ne obsojamo ločitev – samo o tvojem prepričanju in odnosu ti govorim in s tvojim odnosom, potlej ni čudno,da se zgodi ločitev… tako,da to pri sebi popravi.
[/quote]

Očitno torej poznate ljudi, ki so ločeni.. in lažete sebi ter nato še nam, da “okoli vas ni ločenih.”

Kognitivna disonanca.

De omnibus disputandum..

Dokler je vladala cerkev je bil svet res takšen: ni bilo ločitev (ampak prevar in seksa pa ogromno, še Papeži so se na veliko dol dajali).

Od kar je s francosko revolucijo (in pred tem ameriško ter nizozemsko odcepitvijo od Špancev) na pohodu Sekularizacij, pa so ločitve normalen in logičen pojav v svetu, ki verjame v romantično “večnost” nekega para.

De omnibus disputandum..

Očitno torej poznate ljudi, ki so ločeni.. in lažete sebi ter nato še nam, da “okoli vas ni ločenih.”

Kognitivna disonanca.
[/quote]

nisem rekla,da ne vem za ljudi, ki so se ločili, ampak v mojem bližnjem sorodstvu pač ni ločenih parov.
če ima sestra tipa, ki ima ločene starše – to ne pomeni,da je on ločen… ta starša sta že sedemdesetletnika – in torej sta že iz starejše generacije in sta ločena – tako,da če že to ni od današnjega kao trenda povečanih ločitev…
torej- če že hočeš poznam precej več tistih, ki so v stalnem trajnem razmerju.
nauči se brat – če pa ti želiš poveličevati enega ločenega para in spregledati tisto,da poleg tega poznam vse ostale, ki niso ločeni, in tistega enega poveličuješ kot da se to dogaja zdaj zato masovno, imaš pa tudi problem.
Vidiš samo negativno vedno. raje se po pozitivnem zgleduj in ne poveličuj toliko negativnega.

V kaj pa ti verjameš, da si tako obupan?

Zakaj bi človek moral verjeti (v nekaj), da lahko obstaja?

Že sama beseda nakazuje, da ti je ljubše praznoverje (slepa vera), kot opazovanje in razmišljanje o svoji okolici ter soljudeh.. kjer ni pomembno kaj govorijo (blebetajo prazne pamflete), temveč: KAJ POČNEJO.

De omnibus disputandum..

Vaša uvodna izjava: “Vem, da v mojem sorodstvu tako ožjem kot širšem ni ločitev”

Kot vaša nadaljnja izjava: “Sestra ima moža, katerega starša sta ločena in nihče nikogar zaradi tega ne obsoja.”

Obe se izključujeta. Mož vaše sestre JE SORODSTVO.

Če že bi morali precizirati: KRVNO SORODSTVO.

Ampak to nič ne pomeni, ker ves nihče tu ne pozna in lahko o tem “svetem” ne-ločniške sorodstvu nalagate na široko in dolgo.

Jehove priče.. tem bi pa verjel.

De omnibus disputandum..

Mater si trd v stališčih, ne razumeš, da punca hoče, da pri sebi malo stvari urediš, da ji boš bolje ugajal. Zastopi že, zanimiv si ji.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Mož moj sestre je moje sorodstvo – ampak on ni ločen, on je poročen z mojo sestro in to že slabih 8 let. Njegova starša pa nista moje sorodstvo. On je torej otrok staršev, ki sta ločena. Ti bo šlo razumeti?
Vidiš, še celo to – če sprašuješ o ločenih zakonih – on je otrok ločenih staršev, sam pa se ni usral pred zakonom, ampak je poročen in to celo cerkveno (ki se vsaj po serkvenih zakonih, ne da ločiti) in je torej po osmih letih še vedno poročen. Toliko o tem kako množično so razpasene ločitve po tvoje. Niso, še enkart – ker si ključno poanto prej očitno spregledal, če je človek odgovoren in željen trajne, resne veze in se zanjo tudi trudi, bo ta tudi trajna.
če pa je strahopeten se ne upa poročiti, se ne upa v vezo in samo sprašuje in se primerja z drugimi, sam pa nič ne da od sebe in se ne trudi in ne dela za trajen odnos in vezo,. potem pa mu ja vse propade – Ampak!!! propade zaradi njegovega odnosa, ne pa zato, ker je množični trend ločitev in ker se ostali ločujejo.
Zatorej če se človek odloči in premišljeno odgovorno vstopi v vezo in zakon, in predvsem tudi vlaga v odnos in zakon – potem je zelo velika verjetnost da bo ta trajen.
v nasprotnem primeru – če bo luftar se primerjal z ostalimi in nič vlagal,delal, se trudi la odnos, bo pa ta pač propadel. Spet – v tem primeru bo propadel zaradi njega samega, ne zaradi množičnega trenda.


pusluš ti, ne vem kakšna je tvoja sposobnost razumevanja
nikjer nisem rekla, da se ljudje ne smejo ločiti tudi nikogar ne obsojam, če se. Sestra ima moža, katerega starša sta ločena in nihče nikogar zaradi tega ne obsoja.
Pravim ti pa samo, da v mojem bližnjem sorodstvu tega nekako ni – morebiti zato, ker kolikor poznam vse nismo nikoli menjavali partnerjev, ampak vsaj kolikor vem vključno z mano smo imeli malo partnerjev in očitno ko vstopimo v partnerstvo to trezno premislimo in jamljemo to resno.
In so ljudje že dolgo skupaj – moja starša sta že 2014 praznovala 40 let poroke, torej bo letos že 45 let… ne boš valda rekel,da to niso lepa leta – stric in teta sta imela že 50 letnico, tudi drugi stric žal že pokojni bi letos praznoval prav tako 45 let poroke, jih je pa doživel več kot 40 let poročen, če gremo v mlajšo generacijo – sestrična poročena že plus 20, druga v tej vezi že od srednje šole z družino, enako oba bratranca že v dolgoletni stalni vezi z družino – pri tem mislim kar krepko plus 10 let…Mislim, da je razlog bolj v tem da ne skačemo iz veze v vezo, da nismo niti od mladosti menjavali partnerjev z izgovorom ah saj to je mladost veš koliko jih še bo – ampak očitno smo v tisto vezo v katero smo vstopili šli premišljeno zato jih je bilo res bolj malo (kolikor vem za ostale tudi) in tam, kjer so se odločili za otroke, pač je zgleda res to to – vsaj po letih zaenkrat. Nekaj dajo očitno tudi vrednote in očitno tudi pogled na samo vezo kot tako.

če ima pa človek takšno razmišljanje kot ti – ah veza kot veza, grem in poskusim z vsakim, ki se mi malo nasmehne, saj se je itak dovoljeno ločiti… potem se ne čudim, da ima človek za seboj ločitve.
Jaz o ločitvi ne razmišljam – v vezo grem zato in z namenom da bo trajna in potem tudi delam tako in vlagam vanjo in v odnos.
In v tem je med nama razlika – ti, ki vstopiš s prepričanjem eh saj se je dovoljeno ločiti, si pol manj resen in zavzet za vezo, kot jaz, ki vstopim vanjo s prepričanjem, da bo trajna in se temu primerno obnašam – ti se primerno tvojemu prepričanju,da se je itak dovoljeno takoj ločiti – in potem ni čudno, da gre rakom žvižgat….
v tem odnosu je temeljna razlika.

Pri tem pa naj ti bo jasno, da ne obsojamo ločitev – samo o tvojem prepričanju in odnosu ti govorim in s tvojim odnosom, potlej ni čudno,da se zgodi ločitev… tako,da to pri sebi popravi.
[/quote]

Vprašanje:
Če vi delate maksimalno, vlagate maksimalno v vezo, vaš partner pa ne, boste ostali v taki vezi ali ne?
Boste vlagali za oba?

Veliko ljudi se loči tudi po 15 in 20 in več letih zakona, ko spregleda, da vlaga ravnotako kot vi, maksimalno, a se drugi strani po domače jebe za to.

Poanta je drugje;
Da če vi ne poznate okoli sebe ločenih ljudi, še ne pomeni da jih ni.
In ravnotako, če poznate veliko parov, ki niso ločeni, še ne pomeni, da so “zmagal”, ali drugače povedano imajo KVALITETEN odnos.
To kar poznate vi na vzven, še ne pomeni, da je dobro, zadovoljujoče in iskreno.
Nekateri so, cel kup jih ni in fejkajo.

Če ste pa prepričani, da živite v deželi absolutno zdravih zakoncev, pa ni hudiča, da še niste spili kakšen čaj z Alico in belim zajcem?

Če si iz mesta, še ni treba poniževat tistih s podeželja. Le kdo je izumu tole “vukojebino”?
Nekteri poberete res najbolj “glupe izraze.
[/quote]

haha pa saj vukojebina ni žalitev. Jaz tudi rečem, da sem iz vukojebine, ker dejansko sem.

New Report

Close