Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj bi si nekdo kupil drag mobitel?

Zakaj bi si nekdo kupil drag mobitel?

Zakaj bi si nekdo kupil drag mobitel?
5 kamer. Ali ste fotograf? Imate spletno trgovino, rabite slikati izdelke?
Igrate igrice na mobitelu? Če s tem ne služite ali snemate sebe pri igranju, da boste mogoče nekoč s tem zaslužili, potem ne razumem.
Zakaj bi dala 30€ na mesec za nekaj, kar kupim naenkrat za 100€?
Funkicionira ravno tako.

Ciljas na Samsung? O Boze, komaj cakam da ga grem kupit. Zakaj? Zato, ker lahko. To je edina stvar, ki se ji ne bom odpovedala. Btw ne vzamem ga na obroke. Na bolhi imas polno ljudi, ki ti ga da 100-200e pod ceno in potem on placuje obroke.

Ne vem, jaz bi si raje za 1000€ kupila nov komp recimo. Ne gre se za to, da ne.zmorem kupiti telefona za 1000€. Samo rada bi razumela, zakaj že.
Če kupim nov komp ali si ga sestavin za 1400€, vem, da bo dober in da bo res boljši od starega.
Za telefone ne vidim tega.

nova
Uredništvo priporoča

Telefon menjam na nekaj let. Ko kupim, kupim najboljše, kar si lahko privoščim tisti trenutek. Trenutno je to Samsung S9. Če bi kupoval letos pa bi bila desetka.

To pomeni, da ima prodajalec (samsung) res dober marketing ali pa kvaliteto, da ostajam zvesta. Menjam telefon na 2 leti in ne vidim razloga, zakaj ne. Na zacetku razlike niso opazne, ampak ce pa zdaj vzamem samsung 5 v roke, se bom kar zjokala. Komp pa pac sestavljam tako da vsako leto kupim kaksno novo komponento in prodam staro. Maticno menjam na 4 leta.

A nisi brala prejsnjih tem se? Kupjo zato, ker je to edina fensi zadeva, k si jo lohk prvoscjo in pa avto za 20 jurjev na lizing. To dvoje ze skor mors met, drgac nisi in. Nimajo vsi za preseravat se hodt po 2x na let na potovanje. Majo pa lahko telefon za 24×30. Sej tut na potovanje ne rabis hodit, pa gres. Nekak tako mors to razumet. V bistvu polno stvari k jih kupujemo ne rabimo, ampak nek veselje pa moras imet.

Glej, vsak ima svoje potrebe. Predvsem pa želje. 🙂
Komu mar, koliko kamer ima telefon od random sodelavke.

Prej sem vedno imela podedovane telefone od moža, prejšnjega 3 leta starega sem imela 6 let. Potem so me pa zafrkavali doma in v službi, da naj si že enkrat kupim en soliden telefon.

Samo usta sem odprla in so mi potem v službi kupili Nota 9, tudi za poslovne namene. V par urah sem ga imela na mizi. Očitno jim je moj stari telefon res šel živce.
Je glede na prej bistvena razlika v vseh pogledih. Mi zelo dobro služi in nudi številne funkcije, ki jih prejšnji ni.

Statusni simbol

Ce ne bi povedala da je note 9, bi mislila, da si bila moja sodelavka. Tudi nam je ena zivce zrla s staro kisto, pa smo kupili takrat se novega s6. Najprej je malo jamrala, potem se ji je pa svet odprl. Problem je bil, ker smo potem vsi dobili po vsaj 3mmsje na dan. Slike od njenih sonckov, vrt, gore… 🙂 ampak smo bili veseli, da smo jo navadili na tehnologijo.


Razmetavaš z denarjem, Sam imam telefon za 1€ in fotoaparat, s katerim slikam za časopis, kjer delam!
Namig: Telefon je naprava za telefoniranje.


Kako ti gre lahko stara kišta od nekoga na živce?

Ce ne bi povedala da je note 9, bi mislila, da si bila moja sodelavka. Tudi nam je ena zivce zrla s staro kisto, pa smo kupili takrat se novega s6. Najprej je malo jamrala, potem se ji je pa svet odprl. Problem je bil, ker smo potem vsi dobili po vsaj 3mmsje na dan. Slike od njenih sonckov, vrt, gore… 🙂 ampak smo bili veseli, da smo jo navadili na tehnologijo.
[/quote]

Kako ti gre lahko stara kišta od nekoga na živce?

Nekdo, ki hvali telefon za sto evrov in ga primerja z dražjimi, dražjega še v rokah ni držal. Moj prvi je stal 600 evrov, naslednji 800. To je telefon, s katerim si zadovoljen in ti ne kravžlja živcev, ker ne dela dobro. Nekdo, ki ima telefon, ki nikoli ne dela dobro, se težko vživi.
Zakaj kupujem take telefone? Ker lahko. Ker se je cenejši šrot izkazal za točno to – šrot, ki ga moraš po enem letu zamenjat in si v bistvu vrgel denar stran, pa še zadovoljen nisi bil.

Bo res kaj na tem, da predvsem zato, ker lahko.
Ali pa delate res neka čuda – ker meni telefon za 100 Eur dela vse – dela mobilna pisarna, navigacija, onenote, koledarji, GPS app-i, upravljanje smart-home zadev, TV remote, mestne apps, mobilna banka, vremenske zadeve, itd, itd. Vsaj 100 aplikacij je gor… vse dela.

Kvečjemu moram včasih kaj dol zabrisat, ker prostora zmanjka – a vsaj malo sčistim.

Od dragih zadev kdaj primem v roko nečakov telefon za bistveno več – pa razen tega da je večji in malo hitreje odpre posamezne app-e – nisem opazil razlike.

Navsezadnje se, ce mas srečo, tut z razmajanim cliotom letnik96 pripeljes od mesta a do mesta b. Ampak bolj se je pa s kakim nemcem visjega ranga.
Stvar prioritet v življenju. Ima se, može se. Včas pa se tut nima, ampak se hoče. Pa se pač jamra in vzame drugje.

Ker mora vsakic do racunalnika, da bi videla mail. Ker vsakic ko gremo kaj stavit npr zunaj na cigaretu, ne zaupa da je gugl na telefonu se vedno isti gugl kot na racunalniku. Mail je gledala 2x na dan. Sluzbene zadeve pa sibajo in ni casa za stare telefone. Cas je denar.

To drzi, ampak probaj se zaletet pri samo 30/h z omenjenim Cliotom. Pri avtomobilih vsaj upam, da posodabljajo varnost. Igrace, ki pridejo zraven so samo za privlacnost avta.

Pa saj ravno to je s telefoni… probal z višje cenovnim, pa ni nič bolje. Ista stvar – le da traja 2 sekundi, z mojo škatlo pa 5.

Pa še moja rešitev, ki bo mogoče še komu pomagala… jaz sem si namesto boljšega telefona raje omislil še eno 8 inch tablico za slabih 200 eur, ki je vedno z mano. Maili, net, pisarna, vsi službeni dokumenti, enkripcija, zahtevnejša navigacija, slike,itd… vse deluje prav OK. Če je treba na hitro pogledati, pogledam na tel – če je kaj bolj resnega, izvlečem tablico. Preživela je že en telefon in kmalu bo še enega.

To drzi, ampak probaj se zaletet pri samo 30/h z omenjenim Cliotom. Pri avtomobilih vsaj upam, da posodabljajo varnost. Igrace, ki pridejo zraven so samo za privlacnost avta.
[/quote]
Ej, meni je jasna razlika med tema dvema.

Za roka pa, tik tak, po dveh, treh, sest mesecih je tehnika ze skor zastarela, tako da vcas je treba mal razmislit kolk in zakaj neki rabis. Zato da ga na mestnem busu ven potegnes, je mogoce pr 15 interesantno, v resnici pa pri 40 nekega imidza pac ne spilas vec.

Ker mora vsakic do racunalnika, da bi videla mail. Ker vsakic ko gremo kaj stavit npr zunaj na cigaretu, ne zaupa da je gugl na telefonu se vedno isti gugl kot na racunalniku. Mail je gledala 2x na dan. Sluzbene zadeve pa sibajo in ni casa za stare telefone. Cas je denar.
[/quote]

Pretiravaš. Vse je stvar organizacije. Telefoni so močno precenjeni. Če imaš pa organizacijo,kot v džungli, pa verjamem, da ti rit samo še telefon rešuje.
Se poskušam vživet , če bi meni nekdo prinesel nov telefon, ga pred njim vržem v kanto.

Hm.. odgovor, da kupujete drage telefone zato, ker lahko mi je smešen. Tudi jaz bi lahko, pa ne. Škoda toliko denarja za telefon.
Takšni ljudje, ki pravite, da kupite zato, ker lahko, v resnici nikoli ne boste imeli ničesar. Ker ni bilo vprašanje, če lahko ali ne ampak ZAKAJ? Tudi s cenejšim telefonom lahko telefoniraš he he.

Imam novega prenosnika za skoraj 2k, hišni naročen po delih prav tako za skoraj 2k in imam zadnjega Mateta, top telefon. Zakaj? Za gušt, ker lahko, ker nikjer ne pušča pipa zaradi tega.
Ti pa porabiš kje drugje jurja, pač eni za telefon, drugi za kaj drugega.

Ne razumem kaj želiš s tem povedati?
Kakšen imidž?

Zastarela… na izgled? Ja, sigurno. Ampak dela pa vse kar potrebujem in želim. In to za krepko manj, kot stane “dober telefon”.

Hm.. odgovor, da kupujete drage telefone zato, ker lahko mi je smešen. Tudi jaz bi lahko, pa ne. Škoda toliko denarja za telefon.
Takšni ljudje, ki pravite, da kupite zato, ker lahko, v resnici nikoli ne boste imeli ničesar. Ker ni bilo vprašanje, če lahko ali ne ampak ZAKAJ? Tudi s cenejšim telefonom lahko telefoniraš he he.
[/quote]

Preden se razpočiš, ti gotovo zapravljaš denar za kaj, kar se meni zdi neumno. Zakaj bi morali ljudje kupovati samo tisto, kar se tebi zdi pomembno? Za različnost še nisi slišala? Jaz s telefonom praktično ne telefoniram. Je računalnik, ki je z mano na poti. Dobro jutro. Zakaj bi ti razlagala, zakaj, če ne razumeš osnovnih funkcij naprave, o kateri debatiramo? Poskusi kdaj delat na laptopu pa za 250 evrov, pa boš razumela, zakaj telefon za 800 evrov ni primerljiv s telefonom za 150. Če ti je sodobna tehnologija popolnoma tuja, pa tako povej.

New Report

Close