Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tamponi kateri

Tamponi kateri

Pozdravljenji
Zanima me katere tampone mi pripirocate se nikoli jih nisem uporabila ?
Hvala za odgovore
Lep vecer in nocko…

Meni so o.b se vedno vredu sem probala tud druge pa cist iz navade te vzamem

Meni tudi o.b. Še najboljšo vpojnost imajo in da se jih kupit tudi z nastavkom za lažje in bolj higienično vstavljanje.

nova
Uredništvo priporoča

Natracare.

Meni najblj ustrezajo tampax z aplikatorjem. Uporabljam jih samo poleti in za kopanje. Grem pa že proti meni in nimam več močnih M, se mi zdi, da za močne M znajo bit prešvoh. Veliko bolj mi ustrezajo tile z aplikatorji, je dosti bolj higienično.

Tudi jaz že vsa leta uporabljam O.B.

Meni se zdi, da gre pri tampaxu precej vlaken stran. Imajo pa aplikatorje tudi drugi.

od tistih s 5 oz. 6 kapljicami tudi jaz O.B. – največ vpijejo

za 2 – 4 pa vsesorte, vsi so mi ok, pa ponavadi še polovico cenejši kot O.B.

z aplikatorjem ne kupujem, mi je štorasto, pa še polno ene odvečne plastike porabim.. roke umijem prej, potem, pa je

Tampax z aplikatorjem, najbolj sem bila srecna ko sem jih koncno zagledala v ljubljanskih drogerijah… Koncno, res! Meni so vrhunski.
Prej sem striktno uporabljala samo o.b. comfort (imajo prevlekico ki omogoca da se ga res lahko vstavi).

Sicer pa Tampax zmaga…

Sem uporabljala ob, tudi od Jasmin z aplikatorjem so mi bili všeč, ampak res niso najbolj zdravi. Sem poskusila z menstrualno skodelico in je ne zamenjam več za noben tampon na svetu.

jaz sem jo kupila in uporabila trikrat – vsakič doživljala travme, ker sem jo dobila ven šele po desetminutnih mukah.. očitno preozka + maternični vrat globoko + kratki prsti.. groza.. pa sem te akrobacije izvajala v lastni banji, si ne predstavljam nekje na službenem wcju :))

jaz sem jo kupila in uporabila trikrat – vsakič doživljala travme, ker sem jo dobila ven šele po desetminutnih mukah.. očitno preozka + maternični vrat globoko + kratki prsti.. groza.. pa sem te akrobacije izvajala v lastni banji, si ne predstavljam nekje na službenem wcju :))
[/quote]

Eeeemmmm…… Ojoj, nikar ne reci, da si jo potisnila noter do materničnega vratu?!? Saj ni čudno, da je nisi mogla ven dobit. Vstavi se jo samo toliko globoko, da je cela noter. Tisti repek na dnu mora gledati ven. Ne tako kot tampon, ko ga moraš potisniti čimbolj globoko. Poglej kako sliko na internetu ali navodilih za uporabo, kako izgleda vstavljena skodelica. Jo samo primeš ob repku, malce stisneš in potegneš ven. V sekundi.

redko uporabljam tampone, ko pa, so to navadni Jasmin od Tosame..prav tako mi od Tosame najbolj odgovarjajo tudi vložki – modri Femina.. v primerjavi s kakšnimi Always, so zame boljši, ne dražijo kože.
Menstrualne skodelice pa še nisem poiskusila, sploh zaradi službenih stranišč ne pride v poštev..

Tudi službena stranišča (vsaj zame) niso problem. Skodelica je velika, sprejme veliko količino krvi. Če nimaš ravno močne menstruacije, je ni treba prazniti tudi več kot osem ur. Jaz imam srednje močno, zadnja dva dneva pa šibko menstruacijo in si vstavim skodelico zjutraj, preden grem v službo, ko pridem popoldne domov, jo izpraznem, očistim in ponovno vstavim. In se v cca. 9 urah napolni le do polovice. Za menjavo vložkov, tamponov pa še toliko bolj, sem vedno nosila razkužilo za roke s sabo v wc, pa vlažne robčke…… Mi je skodelica veliko bolj komot, ker se mi sploh ni treba z njo ukvarjati med službo. 🙂 Če imaš močno menstruacijo, pa zna biti tečno, če moraš v nekih javnih straniščih prazniti in čistiti. To si tudi jaz ne predstavljam.

Tudi službena stranišča (vsaj zame) niso problem. Skodelica je velika, sprejme veliko količino krvi. Če nimaš ravno močne menstruacije, je ni treba prazniti tudi več kot osem ur. Jaz imam srednje močno, zadnja dva dneva pa šibko menstruacijo in si vstavim skodelico zjutraj, preden grem v službo, ko pridem popoldne domov, jo izpraznem, očistim in ponovno vstavim. In se v cca. 9 urah napolni le do polovice. Za menjavo vložkov, tamponov pa še toliko bolj, sem vedno nosila razkužilo za roke s sabo v wc, pa vlažne robčke…… Mi je skodelica veliko bolj komot, ker se mi sploh ni treba z njo ukvarjati med službo. 🙂 Če imaš močno menstruacijo, pa zna biti tečno, če moraš v nekih javnih straniščih prazniti in čistiti. To si tudi jaz ne predstavljam.
[/quote]

Hvala za nasvet, tudi sama imam srednje močno menstruacijo, mogoče pa le poskusim s skodelico 🙂

New Report

Close