Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spet drazji prispevki za s.p

spet drazji prispevki za s.p

Lp
10 let sem ze na samostojni poti, brez zaposlenih…in kar sem si delala izracune so v zadnjih 8letih prispevki sli gor 105 eur na mesec-1260eur letno
in to nas male podjetnike ubija…z -500eur je start…da sploh prides na nulo…kaj sele da imas nek dobicek….niti nocem razmisljat v primeru bolniske kak se stvari zakomplicirajo….
a se vam zdi to normalno????

za takimi brez zaposlenih država ravno ne bo jokala

Bejž? Po čem je pa s.p. manj vreden? Misliš, da s.p. leti na bolniško za vsak smrkec in “mobing”? Država največ potegne ravno od enoosebnih espejev oziroma prekarcev.

nova
Uredništvo priporoča

Mi samo delamo za požrešno državo oziroma za socialce. Pa zakaj bi npr. jaz, ki se ukvarjam zgolj z intelektualno dejavnostjo, imel še koga zaposlenega? Tisti, ki počnejo podobne stvari, se pač samozaposlijo.

Tepec si in tepec boš ostal.

Ne razumem tvoje matematike. Vsak mesec so za 105 evrov višji prispevki oziroma trdiš da si v letu 2018 plačala za 1260 evrov več prispevkov kot v letu 2017? Potem si morala imeti pa tudi hudo povečanje prometa in ti je torej ostalo več dobička.

Ne razumem tvoje matematike. Vsak mesec so za 105 evrov višji prispevki oziroma trdiš da si v letu 2018 plačala za 1260 evrov več prispevkov kot v letu 2017? Potem si morala imeti pa tudi hudo povečanje prometa in ti je torej ostalo več dobička.
[/quote]

Saj je napisala, v desetih leth. V desetih letih so se (minimalni) prispevki dvignili za 105€ na mesec oz. 1260 € na leto, sicer so se dvigovali postopoma, ampak ja, danes plačaš 105 € na mesev več kot pa 10 let nazaj.

Saj je napisala, v desetih leth. V desetih letih so se (minimalni) prispevki dvignili za 105€ na mesec oz. 1260 € na leto, sicer so se dvigovali postopoma, ampak ja, danes plačaš 105 € na mesev več kot pa 10 let nazaj.
[/quote]
Aja sem narobe tolmačil.
Ja žal s.p.je stiskajo za vrat. Bolniške in dopusti so seveda optional.

Ko se začela, sem plačevala 220 eur na mesec prispevkov. Sedaj pa 385!
Vmes so nas uničili še s “fiktivnim” dohodkom. Bolovanje na račun države z dveh tednov na mesec in pol, preden ga dobiš.
In ker nas je cca 100.000 od tega dobi država kar precej, tudi če ne plačujemo prav dosti davkov.

Bolniška na ZZZS je že več kot 20 let od 31.delovnega dne naprej!


Država se še kako zaveda, da velik del zaposlenih v tej državi predstavljajo prav samozaposleni in enoosebni s.pj-ji. Velik del teh bi moral biti v rednih delovnih razmerjih, ostali pa na zavodu. Največ koristi od takšnih prekarnih razmerij ima ravno država, ki edina dobi vse vsak mesec redno plačano in ni v izgubi. Takšni zaposleni niti na bolniške ne hodijo, balzam za državo.

Bolniška na ZZZS je že več kot 20 let od 31.delovnega dne naprej!
[/quote]

Saj je prav napisala oz. mislila. 31. delovni dan je približno 1 mesec in pol normalnih dni. Žal človek ni bolan samo na delovne dneve, je tudi ob vikendih in praznikih.

To je bilo za pričakovat 🙁 Takoj ko dvignejo minimalce, penzije, podporo lenuhom … takoj se dvignejo prispevki spjem.

Saj je prav napisala oz. mislila. 31. delovni dan je približno 1 mesec in pol normalnih dni. Žal človek ni bolan samo na delovne dneve, je tudi ob vikendih in praznikih.
[/quote]

Aja? Kaj veš, kaj je ona mislila s tem, ko je napisala “Bolovanje na račun države z dveh tednov na mesec in pol, preden ga dobiš.”
Kdaj je država refundirala že po dveh tednih?? V zadnjih 20 letih nikoli (če ne upoštevamo nege, spremstva ali krvodajalstva, kar počne enako tudi zdaj).

V kolikor nekdo ne zasluži povprečne plače sploh ne bi smel iti na svoje.

Jaz plačam preko 3.000 Eur pripsevkov pa nič ne jokam


Koliko pa bodo po novem minimalni prispevki?
Tudi jaz sem zacela pred 10 leti in so bili 220€.


Koliko pa bodo po novem minimalni prispevki?
Tudi jaz sem zacela pred 10 leti in so bili 220€.
[/quote]
Trenutno so okoli 380 eur, podražitev gotovo bo, saj morajo od nekje vzeti za socialce

Zaj so 385

Ja, tole je res nepošteno; prispevki bi morali biti odstotno enaki, ne pa da so navzdol omejeni in pravice iz bolniške bi morale biti tudi drugače urejeno.
Je kar nepošteno, če primerjaš z nekim “urejenim” delovnim mestom, sploh v JU.

Jaz plačam preko 3.000 Eur pripsevkov pa nič ne jokam
[/quote]

Seveda …

Prispevki se obračunavajo od določene osnove. In ta osnova je zadnja znana povprečna plača za preteklo leto (preračunana na mesec). In ker je v februarju znan podatek za povprečno plačo v letu 2018 (torej preteklo leto), preračunano na mesec – se torej spremenijo tudi prispevki.

kaj bom pa jaz rekla, ki sem brezposelna in si plačujem tako prispevke za zdravstveno zavarovanje obvezno – se mi tudi zvišujejo po istem sistemu, pa nimam nobenega dohodka.
fajn ane. Ti vsaj imaš od česa plačat. meni se zvišuje obveznost, dohodka pa ni. Tolk za tvojo vednost.
Pa malo se pozanimaj kaj in kako se kaj plačuje in od česa, če si podjetnik, malo osnovnega vidika razgledanosti in razumevanja ne škodi, oz. bi bilo pričakovano od nekoga, ki vodni neko podjetje in se ima za pomembnega direktorja.

Prispevki se obračunavajo od določene osnove. In ta osnova je zadnja znana povprečna plača za preteklo leto (preračunana na mesec). In ker je v februarju znan podatek za povprečno plačo v letu 2018 (torej preteklo leto), preračunano na mesec – se torej spremenijo tudi prispevki.

kaj bom pa jaz rekla, ki sem brezposelna in si plačujem tako prispevke za zdravstveno zavarovanje obvezno – se mi tudi zvišujejo po istem sistemu, pa nimam nobenega dohodka.
fajn ane. Ti vsaj imaš od česa plačat. meni se zvišuje obveznost, dohodka pa ni. Tolk za tvojo vednost.
Pa malo se pozanimaj kaj in kako se kaj plačuje in od česa, če si podjetnik, malo osnovnega vidika razgledanosti in razumevanja ne škodi, oz. bi bilo pričakovano od nekoga, ki vodni neko podjetje in se ima za pomembnega direktorja.
[/quote]

Človek se vpraša o tvoji razgledanosti, pa malo tudi o zdravi pameti, če enoosebne s.p. je imenuješ “direktorje podjetij”.

Človek se vpraša o tvoji razgledanosti, pa malo tudi o zdravi pameti, če enoosebne s.p. je imenuješ “direktorje podjetij”.
[/quote]

joj revček, ne imenujem jih jaz, sami se nosijo tako in imajo za tako pomembne…
beri … piše jasno – “se ima za pomembnega direktorja”.

Tvoja zdrava pamet in razgledanost ne zmore tega videti? Zakaj le? (naj ostane retorično vprašanje)
Glede na to, kako si se zagnal z napadom in glede na tvoj stil pisanja, vem kdo si osebno, pa očitno glede na odziv, nimaš pojma kako se obračunavajo tvoji prispevki ane…
Glavno, da se direktorja počutiš ane in se širokoustiš kako si pomemben delodajalec in da se imaš za pomembnega, v reali pa marsikateri brezposelni in tajnica nosi več osnovne razgledanosti v svoji glavi.

joj revček, ne imenujem jih jaz, sami se nosijo tako in imajo za tako pomembne…
beri … piše jasno – “se ima za pomembnega direktorja”.

Tvoja zdrava pamet in razgledanost ne zmore tega videti? Zakaj le? (naj ostane retorično vprašanje)
Glede na to, kako si se zagnal z napadom in glede na tvoj stil pisanja, vem kdo si osebno, pa očitno glede na odziv, nimaš pojma kako se obračunavajo tvoji prispevki ane…
Glavno, da se direktorja počutiš ane in se širokoustiš kako si pomemben delodajalec in da se imaš za pomembnega, v reali pa marsikateri brezposelni in tajnica nosi več osnovne razgledanosti v svoji glavi.
[/quote]

:))) Glede na to, da si še spol zgrešila, resno svetujem kakšne antipsihotike. Pa nekaj proti belim miškam, če vidiš besedilo, kjer ga ni.

New Report

Close