Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gradnja hiše

Gradnja hiše

Pozdravljeni,
z možem se odločava, da bi zgradila hiško, 120m2, pritličje + mansarda.
Papirji so urejeni, plošča postavljena.
Zanima me koliko lahko predvidevava, da naju bo gradnja stala, če se pogovarjamo o povprečnem materialu.

Hvala

Na forumu Gradimo je ena s parcelo in dovoljenji do vodovoda,elektrike, ometov in še brez podov, kopalnice in opreme – naračunala cca 100.000 EUR. 200 m2, P+M.

Spet eno blesavo vprašanje…
Kva pa je to zate povprečni material???

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
nova
Uredništvo priporoča

Mi smo se vselili v hišo pred enim letom. Končna številka je odvisna od različnih dejavnikov: ali delaš v lastni režiji ali ti dela izvajalec na ključ, vgrajeni materiali in inštalacije, lokacija gradnje… Naj vam take približne ocene ne vzamejo poguma! Zbereš denar, da izvedeš eno fazo, potem se mora to malo presušit, v tem času spet nekaj privarčuješ za naslednjo fazo itd. Samo pogumno – kdor se loti, jo tudi naredi!

Pa čeprav v 20 letih in se vmes loči in ponovno poroči….

Midva sva v hišo, ki jo še gradiva (trenutno pripravljamo za tlake), vložila že kar nekaj čez 100.000,00€. Pa sva parcelo dobila, tako, da nama je bil vsaj ta strošek prihranjen. Papirji, pozidava, okna in vrata, ometi pa so naju stali več kot 100 čukov. Pa moj mož ogromno sam dela, ker je zelo natančen in ne zaupa kar vsakemu. Ima pa hiša dobrih 250 kvadratov.

Cena se giblje med 700 in 1000 € na kvadratni meter. To je brez opreme.

Midva računava, da bo končen znesek tam okrog 130.000 za 130 kvadratov. Nismo pa varčevali pri izolaciji in ne pri materialih (če že enkrat na novo delamo), pa večino delamo v lastni režiji.

http://www.otroska-oblacila.net ročna izdelava otroških oblačil

morm rečt, da mi gre pa blaznooo na jetra izraz “hiška”, pa kaj boste pasjo utico delal, al kaj? Oziroma, vaša hiška je lahko tudi tista iz Baby centra in vas bo stala okrog 100€. Odrasli pa živijo v hišah in za kvadraturo 120 je cena najmanj 100 tisoč, brez opreme.

glede da so v 70-letih ljudje gradili velike hiše za 3 generacije in v več etažah, ki danes niti malo nimajo funkcionalnih prostorov, pa tud sami materiali so se precej spremenili, take hiše so danes prazne al pa če kdo noteer živi spet zmeče denarja not že za novo hišo, špa še vedno ni tako, kot bi moralo bit, staro je pač staro.

Zato pa avtorica verjetno reče hiška s 120 kvadrati pritličje + mansarda, kar tudi je v primerjavi s prej omenjenimi hišami :)))

Iz lastnih izkušenj:

Gradnja je na splošno zelooo draga, res pa je odvisno, koliko imata z možem prihodkov. Jaz in moj soprog delava hišo že 12 let in jo nisva naredila niti 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, še posebno zdaj, ko sem jaz ostala brez dela in seveda z otroci, ki pa zahtevajo svoje.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z Laminatom iz trgovine Alpod?

Vsaka info dobrodošla

New Report

Close