Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ste oz boste jedli za zajtrk in kosilo.

Kaj ste oz boste jedli za zajtrk in kosilo.

Dajmo si malo izmenjat kaksne predloge, da dobimo malo novih idej.
Pri nas bo danes takole.
Za zajtrk: Midva vmesana jajcka s slanino,crn kos kruha in caj. Otroka kos kruha z cokoladnim namazom in mleko.
Kosilo: bucna juha s popecenimi kruhki, piscanec z zelenjavo iz voka, ter pecen krompir v pecici. Za sladico mafine (tiste ze skoraj narejene).

Pa vi?

Midva sva jedla že ob pol 7 zjutri. Na mizo sem dala kruh ,losos,maslo, marmelado, kuhana jajca, avokadov namaz , jogurt itd jedla sem pa samo avokadov namaz na kruhu pa kofe
Otroc se spijo

Malica topli sendviči in surova paprika za zraven, kosilo nič, večerja makaronova solata z rukolo. Vmes pa kakšno sadje.

nova
Uredništvo priporoča

Zajtrk bomo preskocili, ker ga midva z mozem ne jeva. Otroka (18,19) bosta pa spala do 11,12h, ker sta ponocevala. Za kosilo bo file postrvi in blitva s krompirjem.

Najstnika še spita, ta mali je dobil 2 sfilirani pomaranči, najljubši kruh s pršutom, češnjevce z bučnim in šalco kakava, jaz čaj z mlekom. Kosilo bo pa obilno, gostimo širšo družino.

Zajtrk sadje, sveže pečen pita kruh, namaz iz stročnic, kava, čaj
Kosilo pečena maslena buča, pečen brstični ohrovt, polenta, omaka iz gob, solata.
Večerja ostanki kosila.


Ah,ja ali je tole reklama za vegije! Je, a ne da?

Zajtrk: kos kruha s sirnim namazom in čaj;
Kosilo: ričet s klobaso in krof (ali dva, odvisno kako dobri bodo domači mamini);

Z- sveže stisnjen pomarančni sok, krih z maslom in marmelado in kava, seveda

K- štajerska kisla juha, krompirjeva polenta, marcipanova tortica

Od včeraj mi je ostal en krof. To sem pojedla za zajtrk skupaj s skodelico mleka.
Za kosilo bo jota. Zraven kuham juho za jutri, meso iz juhe bomo pojedli zraven jote. Grem pa nabrat še rdeč redič, ki mi raste v vrtu. To bo pa za popoldan, skupaj s fižolom in trdo kuhanimi jajčki.

Zajtrk: vmešana jajca s papriko, čaj, odrasla še kavo.
Kosilo: file lososa, pire iz mešanice navadnega in sladkega krompirja, na maslu popražen brokuli, pečena paprika in zelena solata.

Večerja pa: radič s krompirjem in popečeni melancani.

Kislo zelje, matevž in suha kuhana krača. Krofov ne bo. Bom pa jutri spekla buhtlje.

Kava.
Še ena kava.

Ja, kava na kavo, pri meni pogostokrat, poleg pa kosilo iz saarmic, polnjenih z leco, in krompir pecen zraven v pekacu. Krof je danes mus. Pri enemu bo ostalo.

Za zajtrk je bil masleni rogljič, ki sem ga sproti mazala z malinovo marmelado in grško rdeče grozdje, brez pešk. Noro sladko! Obvezen čaj in skodelica turške kave.
Za kosilo so piščančja bedra, pire in špinača.

Malica – pečenice z zeljem
Kosilo – juha, pečeno in pohano meso, tenstan krompir, riž, tri vrste solate. Kavica.
Za 6 delavcev, ki belijo “spodnje” prostore.

je navadno vedno enak
najprej 3 dcl mlačne vode (lahko tudi med zraven in/ali limona)
potem pa sveže zmleti ovseni kosmiči in laneno seme v tekočem navadnem jogurtu, dodam še eno narezano jabolko.
Po tem pa še ječmenova kava z malo mleka.
Kadar delam kakšne “kure” z o oljem (črna kumina, orehovo ali konopljino) ali z matičnim mlečkom, vzamem še to na tešče pred zajtrkom.

Ojej 🙁

Danes: ocvrti kalamari + olive, paradižnik
Jutri : pečen piščanec, krompir (v pečici) + radič

Ponedeljek: krvavice (domače:-)), kislo zelje, krompir v kosih
Potem pa čez teden kakšno rižoto, testenine, mineštro… Zajtrkuje vsak sam, večerij ne kuham, ker imamo pozna kosila.

Ojej 🙁
[/quote]
kaj hočeš povedati s tem tvojim zapisom?

Zajtrk vsak sam po želji. Kosilo gobova juha iz suhih gob, popečene tortilje polnjene s piščančjim mesom in/ali z zelenjavo(por, korenje, paprika), sirom in domačo paradižnikovo omako. Domač motovilec z vrta.
Jutri goveja juha, pražen krompir, panirani piščančji fileji, solata. Delala bom tudi krofe.

Se mi glih lušta odgovarjat:
zajtrk: dimljen losos, bageta, redkvice, jagode, kreša, sir, kava
kosilo: kislo zelje, krvavice, pražen krompir
za večerjo bom naredila tortilije z gobicami in šampinjoni

Med tednom jem za zajtrk vedno ovsene kosmiče s kefirjem. Dodam si različna semena: lanena, chia,….in mešanico si natrosim nekaj zamrznjenih borovnic ali pa pojem banano. Pa veliko skodelico kave.

Riž+bedre skupaj v pečici pečeno, solata ledenka s koruzo.
Jutri goveji zrezki v lovski omaki in pire krompir. Zdajle mi pa vzhajajo ameriški krofi.

New Report

Close