Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dijaski dom ivana cankarja ljubljana

Dijaski dom ivana cankarja ljubljana

Prosim za kaksen nasvet, sploh tisti, ki imate otroke v ljubljani v dijaskem domu. Konkretno nas zanima dijaski dom ivana cankarja. So vasi otroci zadovoljni z bivanjem tam? Kaj pa odnosi, hrana? Hci gre seprembra v ljubljano v solo. Natancneje na zobotehnicno (seveda, ce bo sprejeta, ker mora opraviti sprejemni izpit), ki je v neposredni blizini tega doma. Prosim za vase izkusnje. Bili smo na informativnem dnevu in ji je bilo vsec.

Res nobeden ne pozna?

Nimam izkušenj, sem pa te teme izbrskala (pa upoštevajte, da sicer niso najnovejše):

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11105254
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=7578644
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=8011598

nova
Uredništvo priporoča

Bila tam v casu SŠ in faxa. Super je bilo. Ravno prav svobode in kontrole. Cimre fajn. Luštno bilo.

Kar pripravite se, da bo izgubila nedolžnost brž, ko se bo vselila. Morda že prvi večer. Tamkajšni jebači ne čakajo prav dolgo, pa tudi veliko cimrk najde uteho druga pri drugi.

Jaz ti te domove odsvetujem. Notri so sami socialci iz ne vem kako problematičnih družin, spolno zlorabljeni v domači družini, delikventi itd. Ko se zmrači fantje splezajo do punc, imajo ponarejen kluč, drkajo pod oknom, ma ni da ni.

V dijaškem domu je ZELO pomembno kakšne cimre dobiš, družbo in vzgojiteljico.
Lahko imaš nebesa ali pa pekel.
Res se dogajajo tudi “čudne stvari”.
Ne vem.
DIC obsega več stavb in tam je res vse sorte ljudi …. iz vse sorte šol.

Vse ok, samo hrana pravi da je zanič.Vzgojitelji super, veliko imajo dodatnih dejavnosti.Ko smo se odločali je pretehtali to da je pohištvo v sobah novo.

No, moj je študent in tam samo na kosilu, a pravi, da je hrana odlična.

Lahko vam povem vse kar vas zanima. Sem dijakinja prav SSFKZja in sem ravnokar končala prvi letnik. Ko sem razmišljala o dijaškem domu sem imela pomisleke: ali se bom tu lahko sama učila, ali bom imela domotožje, ali bom dobila vsaj kakšno prijateljico, ali bodo cimre prijazne, mi bodo pomagale pri učenju,… DIC je enkraten dom in vedite da ko enkrat vstopiš noter ne želiš več ven. Po sobah te razporedijo po kerakterjih in skupnih interesih ki jih na dan vpisa zaupaš uzgojitlci. Če se zgodi da se s cimrami ne razumeš jih lahko brez nikakršne zamere ali česa podobnega zamenjaš. Razporejajo tudi po šolah,…zaupaj svoje želje. Brez skrbi. Tu bo vaša hči brez problema našla prijatelje. Sploh v prvem letniku, ko vsi tekajo za tabo ker se jim smiliš ker nikogar ne poznaš. Hrana- glede hrane so se v zadnjem letu precej izboljšali. Sama sem zelo izbirčna in sem prve tri mesece precej tozarila. V kuhinjo je škatla v katero vržeš list s pripombami in moram reči da se je obrestovalo saj je v Dicu polno izbire tudi za najbolj izbirčne. Glede fantov po sobah ni res, morda če maš brata ali pa sošolca ampak drugače se to da bi fantje množično obiskovali sobe deklet ne dogaja saj smo kljub vsemu le nerodni najstniki. Glede kontrole vzgojiteljev je odvisno koga dobiš. Med učnimi urami je v domu vedno tišina, če želiš lahko varnostnika prosiš za ključ na podstrešju ali greš v knjižnjico kjer ni kančka zvoka. Menim da je Dom Ivana Cankarja res super in sem vesela da ga lahko obiskujem. Upam da sm vam pomagala kar najbolj, če imate še kakšno vprašanje pa kar na plano. Rada pomagam

Sem dijakinja Dijaškega doma, prav tako sem ravnokar zaključila prvi letnik Srednje šole za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo, sicer pa smer farmacevtski tehnik. Moram reči, da sem nad dijaškim domom zadovoljna. Hrana je dobra, prav tako kot je že vrstnica rekla so se v kuhinji od septembra pa do konca leta precej izboljšali. V sobah bivam še z dvema cimrama, ki sta zelo prijazni. Res je, ko se vpisuješ v dijaški dom te v domu vprašajo, če imaš kakšno željo s kom bi bil v sobi, vprašajo te kaj rad počneš v prostem času in svoje hobije. Po tem te po podobnih interesih najverjetneje tudi razvrstijo po sobah. S kom boš v sobi izveš šele septembra, ko odkleneš vrata svoje sobe. Imamo dve stavbi A in B. Večina punc iz naše šole biva v B stavbi, je pa tu tudi nekaj fantov a so le v prvem nadstropju. Med seboj se lahko obiskujemo čez cel dan. Ob med 16:00 in 18:00 imamo učne ure. Za dijake naše šole je to vsekakor premalo, zato si tišino poiščemo tako, da varnostnika prosimo za sobo na podstrešju ali spodaj, kjer je tišina. Imamo tudi knjižnjico, fitnes in mnogo krožkov, ki jih lahko obiščemo, ko se seveda nimamo za učiti. Med seboj si pomagamo, plus je tudi ta, da nam višji letniki brez problemov dajo njihove stare teste in nam pomagajo pri učenju, seveda če se z njimi zmenimo. V sobah moramo biti od 21:00, lahko prosimo za izhod do 22:00 ali pa v četrtem letniku do 23:00 (se mi zdi). Če izhod zamudiš vzgojiteljica pokliče starše. V tem primeru potem 3 tedne ne smeš vzeti izhoda (tako govorijo starejši letniki). Ne bojte se tega, da bi vaša hči na primer zapadla v slabo družbo. Šola je čisto blizu, na poti se ji ne more nič zgoditi, itak pa bo do šole hodila s prijateljicami in sošolkami, ker jih je itak dost. Glede slabe družbe, tudi če je punca naivna, majhna,…jaz sem tudi, priznam! Ampak nisem zapadla v slabo družbo. To se je moja mami zelo bala, skrbi so odveč. Je več kot 600 dijakov in če ima vsaj malo glave se to ne bo zgodilo. Na naši šoli se je veliko za učit. Večinoma smo v razred prišli kot prav dobri učenci, zaključili ga pa s takšno oceno kot smo se učili. Višji letniki, posebej 3 in 4 te kdaj celo prisilijo k učenju, kar je prav saj bi se drugače mi mlajši radi le zabavali po še ne poznanem mestu. Kaj bi še lahko povedala?……..Ja, vzgojiteljice so res različne. Vse so prijazne, nekatere bolj nekatere manj stroge, res odvisno katero dobiš. Prve tri dni boš pogrešal/a dom. Potem pa bodo prišle prve poletne počitnice in imela boš tako rečeno Dicotožje. Če se s cimrami slučajno ne bi razumela, se to pove vzgojiteljici in ti priskrbi nove ali zamenjavo, tega je veliko tako da ne skrbi, je veliko pa tudi takih kot jaz, ki so mi cimre postale kot sestre in jih ne bi zamenjala za nič na svetu. Ammm…….aja sobe čistimo same, na petek vzgojiteljica pregleda sobo in da oceno od 1 do 10. Brezveze, razen, da na koncu leta sobe s samimi 10kami dobijo čokoladico. Prvi teden pridejo razna presenečenja, krst fazanov, ki je presenečenje, in zanj vedo vsi razen tebe, ki izves ko te 10min pred začetkom obvestijo da moraš iti dol. Tle v Ljubljani nas niso NIČ popisali. Prijateljica je šla v center, je bila popisana cela. Tiste ki smo prvi šolski dan šle le od šole do doma pa NIČ, je še mnogo izletov prvi teden, zelo lepih, ki ti ostanejo v spominu celo življenje in na njih spoznaš prve letnike saj smo si vsi primorani poiskati prijatelje, ker nobenega ne poznamo. Skratka ko spoznaš dva, kasneje spoznaš pol sveta, bi lahko rekla. Ne povem vam, kam grete na izlete, ker je lepše, ko vam povejo oni. Poskusi navezati stike s kakšno sošolko iz šole, ki ne bo v dijaškem domu. Tko ti bo v šoli prvi dan lažje. Tiste iz doma boš itak spoznala, ko se boste v šoli predstavljali v klopeh in povedali ime ter kraj iz kje prihajate. V dijaškem domu je tudi veliko dni, kot so Dan sonca, glasba, hrana na žaru, sadje, sladoled, skratka super je. Za SŠFKZ je na žalost značilno, da imamo največ testov ravno okoli pusta, božiča,…in potem ne moremo veliko pohajati. Je pa zato Dan sonca enkraten čas, ki ga preživljamo enega od dni v zadnjem tednu, seveda če nam ne grozi popravljanje negativnih ocen, kar je za našo šolo tudi precej značilno. Vse je odvisno le od tebe in od tega koliko se boš učila. Moram reči, da sem v dicu preživela NAJLEPŠE LETO v mojem življenju in se bom še ta 3 leta veselila vsakega dneva posebej, saj je vsak drugacen od prejšnjega. Prijatelji, ljubezen, učenje, solze sreče, žalosti, podpora vrstnikov,… Vesela sem, da sem del Dijaškega doma in kdo pa ve, morda bova naslednje leto prijateljici. Upam, da sem vam pomagala. Srečno šolsko leto

Moja hčerka je bivala pred leti tam. Zadovoljni z vsem.

Bivala v dicu 6 let. Imela najboljso vzgojiteljico, super cimre. Fajn je blo. Res fajn. Hrana je bila ok, najbolj sitkane so bile punce, ki so bile doma lacne in tiste, ki so si 5x v tednu v pinkiju kupile hamburger za vecerjo. Trznica s svezim sadjem in zelenjavo je en sprehod stran recimo. Za dijake/studente je bilo ok poskrbljeno, za obvescanje starsev tudi. To pa je glavno, a ni?

Oh, a so res že počitnice?? Mami a lahko ostanem še malo? Se je slišalo iz ust najstnikov dijaškega doma Ivana Cankarja konec junija. Seveda so nam starši pustili doživeti še kakšen dan, teden po koncu pouka. Minil je šele en mesec in že nestrpno čakam, kdaj bom lahko začela pakirati svoj kovček in se s prijateljico na avtobusni postaji po dolgem času odpotovala v našo Ljubljano. Morda je mesto sivo a ga prijazni ljudje obarvamo. Naslednje leto bom odšla v drugi letnik SŠFKZja. Ful se bo za učit, ampak če smo letos preživeli bomo tudi naslednje leto. No da preidemo k dijaškemu domu. Jaz sem tle tko res zelo zadovoljna. V sobah bivam še z dvema cimrama, res sta zelo prijazni, kot sestri. Če kdaj potrebujem malce več miru odidem na podstrešje, kjer se lahko v miru učim, sta pa moji cimri zelo uvidevni in iz iste šole, zato podstrešje redkeje obiščem, ker se večino časa v sobi le učimo. Meni so v prvem letniku ocene padle za eno stopnjo, cimri za dve stopnji, tretja cimra pa je svoje ocene še zvišala. Odvisno od vsakega posameznika. Hrana v DICu je meni osebno postala precej ok, uzgojiteljice so ok, učne ure imamo 2 uri od 16:00 do 18:00. Za našo šolo je to premalo, seveda če se ne učiš sproti zato je učenje do jutranjih ur v učilnicah postala že navada, vsaj za višje letnike. Nekateri starši sprašujejo, če moraš biti med učnimi urami v učilnici. Ne, kje pa. Večinoma smo v sobi, lahko gremo tudi ven a moramo o tem obvestiti uzgojitelja. Višji letniki nam seveda zelo pomagajo tako pri učenju kot pri deljenju testov. Spoznaš precej novih ljudi, za katere lahko rečeš, da so tvoji bratje in sestre. Meni osebno je dom všeč, rada sem tu in komaj čakaaaam september

Meni je DIC enkraten dom, vedno znova se vsak teden rada vracam

Meni je blo v dijaškem domu Ivana Cankarja zelo všeč. Vsakič ko pomislim na tisti kraj in prijatelje se mi vlijejo solze, pogrešam čase, ko smo se na dan nedelje s prijateljicami iz avtobusne postaje sprehodile iz avtobusne postaje do doma. Pogrešam nasmejane pozdrave vzgojiteljic, varnostnikov, enkratnih kuharic, ki so z nami rade poklepetale,… Lahko rečem, da sem tam doživela najlepša leta. Sobe so zadosti velike, družba je bila enkratna, hrana tudi super. V dijaskem domu imajo tudi mucka, nekateri so ga klicali King, drugi Dicko,…v domu je polno aktivnosti od športa do likovnosti, 1. pomoči,…
JE BIL ZAME DIJAŠKI DOM?
Zame je bil to 2.dom, 2ga družina. Koliko nepozabnih trenutkov, sklepanja prvih novih prijateljstev, kot prelomnica, ki je moje življenje v trenutku preobrnila na svetlo stran. Vsako nedeljo sem se rada vračala. VSEKAKOR NAJBOLJŠA IZBIRA, NE OBŽALUJEM

S prijateljico greva drugo let v srednjo solo a je moznos da bi prosili da bi bili skupaj v sobi v dijaske domu

New Report

Close